Teraz jest 28 mar 2024 16:17:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
"Kajko i Kokosz" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Cyber napisał(a):
Ja mam wszystkie! Z trudem udało mi się skompletować chodząc po antykwariatach. Jak dla mnie jest to najlepsza polska seria komiksowa. Bardziej lubię KiK od Asterixa i Obelixa ;). Grał moze ktoś z Was w starą, amigową przygodówkę o KiK?

Owszem grałem! Ale szczególnie polecam grę "KiK w krainie borostworów" na pierwsze PC-ty (działa nawet pod DOS-a!) pierwsze wydanie tej gry ukazało się na dwóch dyskietkach.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 17:58:22 ------------------

Komiks fantastyczny! Autor świetnie wykorzystał polskie legendy i ludowe baśnie. Czy ktoś już stwierdził co powstało pierwsze Asterix czy Kajko? Bo krążą różne wersje :?:


12 wrz 2008 17:58:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 19:54:51
Posty: 13
Post 
kajko i Kokosz to była potęga , Lelum Polelum jak mawiał Łamignat normalnie . Nawet mój Tato wtedy to czytał i się zalewał . A co do kajtek i Koko , to mi to nieszło juz tak jak poprzednie . brakowało chyba klimatu jak dla mnie


14 wrz 2008 13:16:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2008 13:38:37
Posty: 33
Post 
Wiadomo już coś o planowanym filmie? Widzialłem tylko kilkuminutowe 'coś' ale niezbyt ciekawie wyszło


14 wrz 2008 13:45:40
Zobacz profil
Post 
Witam, z informacji jakie posiadam prace nad filmem zostały wstrzymane do odwołania, co wynikało z kiepskich recenzji początkowych trailerów.


14 wrz 2008 14:13:04
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Czytałem kiedyś wypowiedź Christy że kiedy tworzył "KiK" nie miał pojęcia o Asterix-sie. Faktem jednak jest że oficjalnie Kajko i Kokosz za debiutował w 1972 a Rene Goscinny opublikował "Asterix-a" w 1961 roku. Oczywiście wcześniejsza publikacja nie jest równo znaczna z wcześniejszym wydaniem, ale 11 lat?..W każdym razie żaden z autorów nigdy nie oskarżył drugiego o naruszenie praw autorskich.


19 wrz 2008 12:37:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
No to moze i ja cos dopisze :) .

Uwielbiam Kajka i Kokosza za:

1. Niesamowita starannosc wykonania. Chyle czola przed kunsztem Janusza Christy, uwazam go za najlepszego polskiego rysownika komiksow. KiK sa wykonane naprawde rewelacyjnie. Nawet napisy w dymkach sa wykonane starannie, specjalnym piorkiem znamionujacym styl Christy, rozpoznawalny wszedzie.

2. Bardzo ciekawe fabuly, humor oraz okreslenia. Christa z luboscia stosuje wspaniale i nieuzywane niemal w mowie potocznej epitety typu hultaj, łotr, szubrawiec, szelma, złoczyńca, gałgan, huncwot, nicpoń czy nikczemnik.

3. Tematyke, ktora porusza zwykla polska wies. Zadnych statkow kosmicznych, zadnych strzelanin, zadnych wojen. Wszystko na wesolo, z humorem.


25 wrz 2008 18:54:44
Zobacz profil WWW
Post 
Fantastyczny komiks. Czytałam każdy który wpadł mi w ręce. Niestety nie zachował mi się żaden. Szkoda, że nie ukazuje się znowu. Dawno go już nie widziałam. Pamiętam że były nawet puzzle z wizerunkami Kajko i Kokosza.


30 wrz 2008 13:47:11
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post 
Wykorzytalem weekend na male porzadki w piwnicy u rodzicow, udalo mi sie odnalezc wiekszosc moich KIK z dziecinstwa. Przytaszczylem to i pare innych komiksow do domu. Niestety zbior nigdy nie byl kompletny. Teraz musze znalezc jakas wolna chwile i przypomniec sobie te historie. Ciekawy jestem na ile uplyw lat zmieni moje ich postrzeganie. W przypadku Atreiksa im bylem starszy tym wiecej subtelnych zartow odkrywalem w tych samych opowiadaniach :)


06 paź 2008 8:17:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Kiedyś skusiłem się na grę "Kajko i kokosz-szkoła latania". Dużo sobie po niej obiecywałem po tym jak świetnie grało się mi w "Kajko i Kokosz w krainie borostworów". Niestety wielkie rozczarowanie! Ta gra to nie przygodówka oparta na przygodach komiksowych bohaterów ale po prostu zręcznościówka w której występują postacie z komiksu i tylko to łączy ją z komiksem! Równie dobrze można wstawić tam postać, no nie wiem, Batmana i podpisać "Batman-Forever"


06 paź 2008 12:29:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2008 8:25:06
Posty: 11
Post Świat Młodych
Jestem z pokolenia kiedy KK czy Tytusa kolekcjonowało się z czasopisma Świat Mlodych - część po części aż uzbierało się całość. Tak, to był i jest fenomen - do tej pory chętnie wracam do tych komiksów. Ostatnio kupiłem synowi (lat 12) kilka części i jakie było moje zdziwienie gdy okozało się, że większość jego kolegów nie znało tego komiksu. Niestety, komiksy Disney'a są bardziej dostępne na rynku i dzieciaki zaczynają od drugiej ligi :).
pzdr

_________________
AaAa


07 paź 2008 8:59:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post Re: Świat Młodych
aah napisał(a):
Jestem z pokolenia kiedy KK czy Tytusa kolekcjonowało się z czasopisma Świat Mlodych - część po części aż uzbierało się całość. Tak, to był i jest fenomen - do tej pory chętnie wracam do tych komiksów. Ostatnio kupiłem synowi (lat 12) kilka części i jakie było moje zdziwienie gdy okozało się, że większość jego kolegów nie znało tego komiksu. Niestety, komiksy Disney'a są bardziej dostępne na rynku i dzieciaki zaczynają od drugiej ligi :).
pzdr

Niestety to prawda! Wielu nie docenia polskich komiksów! Ja na przykład wolę KiK niż Asterix-a ze względu na "polskość" tego komiksu! Typowe polskie(słowiańskie) święta i obrzędy pokazane bardzo zabawnie w tym komiksie nie tylko bawią ale też czegoś uczą. Poza tym Mirmił popijał miód a nie Chateaubriant a kaca leczył sokiem z kiszonej kapusty :lol:


07 paź 2008 14:53:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2008 8:25:06
Posty: 11
Post 
Hehehe, dokładnie - ilu "młodziaków" wie, że zamiast sięgać po tabletkę na kaca należy się raczyć soczkiem z kapusty :)
Idąc dalej - świetna grafika, na najwyższym poziomie (mam nawet wersje biało-czarne - podziękowania dla sprzedaży internetowej), stworzone postacie są charakterystyczne, odmienne nie liniowe, oczywiście przejaskrawione, no ale o to chodzi, ma to być rozwrywka, a nie wysiłek intelektualny. Czepiłem się Donalda, no i dorzuce trochę innych współczesnych "japończyków", którymi karmią młode pokolenia - bez polotu, smaku i wyrazu. Misja jest - trzeba promować klasykę. Dużo dobrego czytałem o Asterix'sie, szczerze powiedziawszy nie miałem go w rękach w formie komiksu, poszukam i swoimi wrażeniami się podziele.
pzdr

_________________
AaAa


08 paź 2008 15:28:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post 
Przygody Kajka i Kokosza to nie tylko typowe dla komiksów zeszyty ale też krótkie czasem jedno stronicowe historyjki rysowane przez Christa chyba specjalnie dla wydań gazetowych. Mam kilka takich właśnie mini-komiksów w formie elektronicznej ich tytuły to:
"Koncert Kaprala"
"Pasowanie"
"Srebrny denar"
"Urodziny Milusia"
"Łaźnia"


08 paź 2008 20:54:16
Zobacz profil
Post 
"Kiedy zbójcerz dumnie kroczy,
nawet kret wytrzeszcza oczy!"

Jak nie kochać tej serii za takie teksty? :)
Ja nawet dzisiaj, choć mam już ponad 30 lat, chętnie wracam do KiK.


14 paź 2008 15:43:37
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2008 11:15:30
Posty: 39
Post 
Wczoraj przeczytalem dla przypomnienia "Mirmił w opałach" :D

Kiedys czytalo sie jeden komiks godzinami, teraz to parenascie minut wiec latwiej czas znalezc ;) Musze przyznac ze zawsze uwazalem Aterixa za smieszniejszego ale musze zmienic zadanie, w KIK jest masa ukrytych smaczkow ktorych dawniej nie rozumialem. Chociazby scena gdy woje ida na polowanie by zdobyc mieso na uczte, Kokosz rozglada sie po pustym lesie i stwierdza "z tym produktem sa przejsciowe trudnosci" :D
No to tyle Lelum Polelum (swoja droga Łamignat był zawsze moim ulubiencem ;)
Weekend chyba wykorzystam na lekture reszty swojej kolekcji ;)


17 paź 2008 8:51:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron