Teraz jest 19 kwi 2024 3:43:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Następna strona
inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe 
Autor Wiadomość
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
queven napisał(a):
Vroo ma inkBook od Legimi z ich aplikacja może dostał jakąś wcześniejszą wersje niż będzie dostępna jak zamówimy od legimi w sierpniu, ale on nie narzekał na żadne problemy z restartem czytnika. Coś wspominał że dwa razy mu się zawiesił.


Dokładnie, airs również nie zgłaszał problemów. Dlatego staramy się odnaleźć przyczynę w jakich scenariuszach, przy używaniu aplikacji firm trzecich, mogą występować takie symptomy.

"Zawieszenia", to momenty kiedy po prostu aplikacja mocniej pracuje i urządzenie może przez chwilę przestać reagować. Takie zachowanie można spotkać praktycznie na różnej maści urządzeń z Androidem - nawet na Google Nexus 7 (2012) z czystym Androidem, czy Samsung Galaxy S3, a jak wiemy, w porównaniu do czytników są to dalej high-endowe urządzenia :-)

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


27 lip 2015 17:19:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
odróżnijmy może "zawieszenia" aplikacji od "zawieszenia" czytnika.
Wg mnie to żadne z nich nie powinno mieć miejsca chyba że zaczniemy dorabiać do tego teorie "you're holding it wrong" by apple.
Co też takiego może robić aplikacja, która wyświetla statyczną stronę tekstu że potrafi "zawieśić" się :P


27 lip 2015 17:23:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Szkoda, że jednak czytnik nie ma nowszej wersji androida, może to by w czymś pomogło...


27 lip 2015 17:31:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
No właśnie - odróżnijmy zawieszenia (na chwilkę się coś przywiesza) od zwisu totalnego w tym urządzeniu, czyli niereagowaniu na żadne polecenie przez kilka minut i dłużej.


27 lip 2015 17:56:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Jemu (Vroo) chyba chodziło zawieszania takie gdzie był zmuszony restartowac czytnik. A takie rzeczy już się nie zdarzaja nawet na urządzeniach z androidem (tablet, telefon) tzw chinczykach.

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka


27 lip 2015 18:57:40
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
grucha44 napisał(a):
odróżnijmy może "zawieszenia" aplikacji od "zawieszenia" czytnika.
Wg mnie to żadne z nich nie powinno mieć miejsca chyba że zaczniemy dorabiać do tego teorie "you're holding it wrong" by apple.
Co też takiego może robić aplikacja, która wyświetla statyczną stronę tekstu że potrafi "zawieśić" się :P


SanDiego napisał(a):
No właśnie - odróżnijmy zawieszenia (na chwilkę się coś przywiesza) od zwisu totalnego w tym urządzeniu, czyli niereagowaniu na żadne polecenie przez kilka minut i dłużej.


Oczywiście trzeba to odróżnić. Nawet iPhone, czy iPad od Apple potrafi dostać zadyszki. To samo ze sprzętami z Androidem i nikt jeszcze tego tematu nie przeskoczył. Sprzęt elektroniczny i systemy mobilne nie są idealne. A co dopiero jeśli dołożymy do tego aplikacje od firm trzecich. Niektóre, pomimo, że "wyświetlają statyczną stronę tekstu" mogą robić w tle wiele rzeczy.

Siedzę teraz z inkBOOKiem, czytam e-książkę "Policja" - Jo Nesbø oraz artykuły, które mam zapisane w aplikacji Pocket. Nie zauważyłem żadnych problemów. Dzisiaj wyjąłem nówkę sztukę z pudła i od razu zacząłem przy niej majstrować i instalować aplikacje.

Możliwe, że akurat paru osobom trafił się wadliwy egzemplarz i trzeba będzie go wymienić na nowy. Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które mają problemy skontaktowały się już z Serwisem.

Będę testował to przez najbliższy tydzień bardzo intensywnie wraz z kolegami z działu testowego.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


27 lip 2015 20:36:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Policja - super książka :D

Chociaż dobrze jest znać poprzednie części ;)


27 lip 2015 20:56:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
No właśnie bo jeśli chodzi o Nesbo to skurczybyk tak pisze że nic nie przeszkadza no chyba że teściowa


27 lip 2015 21:56:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Mój inkbook dziś został zabrany przez kuriera do serwisu.


Ostatnio edytowano 07 sty 2017 15:56:52 przez SanDiego, łącznie edytowano 1 raz



27 lip 2015 23:14:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Mój czytnik po pierwszych przebojach uspokoił się. Nigdy nie zawiesił mi się w trakcie działania, za to dwa razy podczas uruchomienia (zapętlił się i uruchamiał bez końca). Było to na samym poczatku użytkowania, gdy wgrałam na raz kilka aplikacji (pocket, moonreader, alreader, repligo). Odinstalowałam te aplikacje i zainstalowałam pocket ze sklepu midiapolis i czytnik ponownie zawiesił się podczas uruchamiania. To był bardzo zły początek... Teraz na czytniku mam zainstalowany sklep midiapolis, instapaper i wikipedię. Od trzech dni inkbook działa bez problemu, a używam go dosyć intensywnie. Teraz w zasadzie nie mam podstaw i potrzeby, żeby go reklamować, chociaż ten nienajlepszy początek zasiał we mnie pewien niepokój. Bardzo bym chciała, żeby były to tylko złe dobrego początki, bo sam czytnik i jego możliwości bardzo mi się podobają.

I mam kolejne pytanie :) - jak dodać kanały w aplikacji midiapolis news? Gdy wchodzę w aplikację pojawiają mi się jedynie zakladki: wszystkie nieprzeczytane i oznaczone gwiazdką. Nie ma żadnego miejsca do kliknięcia dodaj kanał, czy coś w tym rodzaju. Na początku miałam też problem z utworzeniem konta w midiapolis news. Dopiero później zauważyłam, że można zalogować się na login z konta midiapolis drive. Jak widać, trochę techniki i kobieta się gubi ;)


28 lip 2015 8:12:10
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
zambezilimpopo napisał(a):
I mam kolejne pytanie :) - jak dodać kanały w aplikacji midiapolis news? Gdy wchodzę w aplikację pojawiają mi się jedynie zakladki: wszystkie nieprzeczytane i oznaczone gwiazdką. Nie ma żadnego miejsca do kliknięcia dodaj kanał, czy coś w tym rodzaju. Na początku miałam też problem z utworzeniem konta w midiapolis news. Dopiero później zauważyłam, że można zalogować się na login z konta midiapolis drive. Jak widać, trochę techniki i kobieta się gubi ;)


Wszystko konfigurujesz via WWW.

1. Zaloguj się do drive.midiapolis.com via PC,
2. Następnie kliknij w ikonę News,
3. Kliknij Dodaj nowy kanał wiadomości.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


28 lip 2015 8:19:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Dziękuję za taka szybką odpowiedź. Po pracy przetestuję, jak to działa.


28 lip 2015 8:29:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lip 2015 10:18:27
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Witam

Myślę o tym czytniku głównie w kontekście używania rss, a konkretnie feedly na androida.
Czy ktoś może sprawdził jak ten (lub podobny) program funkcjonuje na tym czytniku?

Czy działa płynnie, czy przechodzenie od nagłówków informacji do pełnego tekstu
w przeglądarce internetowej działa dobrze, jak z wielkością czcionek?

pozdrawiam


28 lip 2015 10:24:28
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
omarc napisał(a):
Witam

Myślę o tym czytniku głównie w kontekście używania rss, a konkretnie feedly na androida.
Czy ktoś może sprawdził jak ten (lub podobny) program funkcjonuje na tym czytniku?

Czy działa płynnie, czy przechodzenie od nagłówków informacji do pełnego tekstu
w przeglądarce internetowej działa dobrze, jak z wielkością czcionek?

pozdrawiam


Sam korzystam z Feedly i zainstalowałem właśnie tę aplikację. Na czytniku masz aplikację News, która bazuje właśnie na RSS. Konfigurujesz ją za pomoca konta Drive.midiapolis.com. Dodajesz kanały, a potem czytasz na czytniku.

Zrobiłem zdjęcie aplikacji Feedly na inkBOOK Onyx, oceń sam: https://goo.gl/photos/W63WG7EK7N5R1FXT9

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


Ostatnio edytowano 28 lip 2015 10:51:18 przez Adam.Kaczmarek.ArtaTech, łącznie edytowano 2 razy



28 lip 2015 10:40:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
czy podświetlenie widoczne na zdjęciu ma napradę aż tak niebieski odcień czy to po prostu aparat przekłamuje ?


28 lip 2015 10:43:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron