Teraz jest 20 kwi 2024 12:56:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Ekranizacje ksiażek Stephena Kinga 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2008 17:53:49
Posty: 14
Post 
Dla mnie jedną z najlepszych ekranizacji książek Kinga była oczywiście Misery. Zarówno książka jak i film trzymają w napięciu i w pełni oddają dwuznaczność sytuacji głównego bohatera w szponach swojej wielbicieli jak i psychopatki. Podobał mi się również Smentarz dla zwierzaków II - szczególnie fajna muzyka jest w tym filmie. Natomiast jest tez parę filmów których ekranizację moim zdaniem możnaby było sobie darować. Przykładem może być na przykład Miasteczko Salem.


01 sty 2009 23:18:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2008 12:29:02
Posty: 40
Post 
deer napisał(a):
Z ekranizacji horrorow kinga to ogladalem The Mist oraz Dreamcatchera i oba filmy wedlug mnie sa bardzo zacne ;D jak ktos chce obejrzec srednio straszny horror to polecam. Dobre efekty dodatkowo ciekawa mimo iz oklepana historia tych filmow jest w stanie przykuc do telewizora lub ekranu kinowego. Niestety nie moge porownac ich do ksiazek bo tych nie czytalem (wole horrory w postaci filmowej) ale wedlug kolegi chodzi mniej wiecej o to samo ;D

Oprocz tego Zielona mila (film jest swietny) oraz Skazani na Shawshank.

Bylbym zapomnial 1408 tez widzialem i bylo nudne.

Oraz taki twor jak Storm of Century czy jakos tak i z tego co pamietam to bylo calkiem fajne ale ogladalem ten film kilka lat temu wiec ciezko stwierdzic czy dobrze pamietam.



Nie miał chyba rzeczywiście King szczęścia do ekranizacji. "Miasteczko Salem" podobało mi się średnio, a przecież książka jest wspaniała. Ale to nic z wcześniejszą jej chyba lużną adaptacją pt. Powrót do miasteczka Salem". Spodziewałem się horroru a obejrzałem marną komedię. "Christine" i "Lśnienie" takie sobie, można obejrzeć, bardzo podobali mi się "Skazani na Shawshank"- niestety nie czytałem książki. "Zielona Mila" natomiast jest świetna i dobrze moim zdaniem oddaje klimat książki, którą "pochłonąłem" jednym tchem. Dlaczego uważasz, że "1408" to nuda- nie wiem. Wcale tak nie uważam. Nie czytałem i nie mam porównania z pierwowzorem, ale myślę, że oddaje to, co u Kinga najważniejsze. On nie musi zapełniać swych książek potworami i strachami. W swym mistrzostwie samym budowaniem napięcia i klimatem- często bardzo mrocznym- potrafi w czytelniku wzbudzić dreszcz niepokoju. Szkoda wielka, że nie dane było Mu się zetknąć z kimś pokroju Hitchkocka- to dopiero byłby duet marzeń.

_________________
...ja cóż- włóczęga, niespokojny duch...


17 sty 2009 13:59:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
icek napisał(a):
bardzo podobali mi się "Skazani na Shawshank"- niestety nie czytałem książki

to tylko opowiadanie i chyba tylko dlatego, nie można filmowi zarzucić skrótów - znam ludzi, którzy nawet twierdzą, że film jest lepszy niż to opowiadanie


17 sty 2009 14:58:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Ekranizacje ksiażek Stephena Kinga
Z reguły jest tak, iż ekranizacja nie dorównuje książce. Podobnie jest także z książkami Stephena Konga, niemniej jednak muszę przyznać, iż są 3 filmy, które dorównują książkom i są to moim zdaniem "Misery","Skazani na Shawshank" i "Zielona mila". Reszta niestety nie umywa się do do powieści mistrza horroru.


08 lip 2009 15:22:40
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post Re:
Petro napisał(a):
Natomiast jest tez parę filmów których ekranizację moim zdaniem możnaby było sobie darować. Przykładem może być na przykład Miasteczko Salem.


Zainteresował mnie rozdźwięk w ocenie tej ekranizacji i zaczynam podejrzewać, że poszczególne osoby oglądały inne ekranizacje.
Otóż tą książkę zekranizowano dwukrotnie w 1979 r oraz w 2004 r. O ile nie pamiętam już tej pierwszej ekranizacji, to ta druga do której zaangażowano Roba Lowe, Donalda Sutherlanda i Rutgera Hauera jest moim zdaniem bardzo dobrze zrealizowana.


24 lip 2009 9:55:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2008 23:01:51
Posty: 38
Post Re: Re:
Cytuj:
Zainteresował mnie rozdźwięk w ocenie tej ekranizacji i zaczynam podejrzewać, że poszczególne osoby oglądały inne ekranizacje.
Otóż tą książkę zekranizowano dwukrotnie w 1979 r oraz w 2004 r. O ile nie pamiętam już tej pierwszej ekranizacji, to ta druga do której zaangażowano Roba Lowe, Donalda Sutherlanda i Rutgera Hauera jest moim zdaniem bardzo dobrze zrealizowana.


Książka została zekranizowana dwukrotnie. W 1979 powstał film wyreżyserowany przez Tobe'a Hoopera i początkowo był serialem, który później przerobiono na film pełnometrażowy. Serial (chyba nie emitowany w Polsce) i film pełnometrażowy różnią się zakończeniem. Druga ekranizacja została w 2004 roku wyreżyserowana przez Mikaela Solomona. Jedną z głównych ról zagrał Rob Lowe.


27 wrz 2009 22:31:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2009 1:15:29
Posty: 8
Post Re: Ekranizacje ksiażek Stephena Kinga
Skazani na Shawshank zecydowanie najlepsza ekranizacja. na filmwebie w rankingu film stoi dość wysoko od ładnych kilku lat


11 lis 2009 12:56:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: