Teraz jest 27 kwi 2024 8:14:51




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Książka Tradycyjna czy.......? 

Jaki format ksi¹¿ki preferujesz?
papier 62%  62%  [ 110 ]
eBook, mBook 8%  8%  [ 15 ]
AB (AudioBook) 3%  3%  [ 5 ]
Nie ma dla mnie różnicy, zależy na co mam czas akurat 27%  27%  [ 48 ]
Ja w ogóle książek nie lubię 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 178

Książka Tradycyjna czy.......? 
Autor Wiadomość
Post 
Zdecydowanie wolę tradycyjne ksiązki. Po pierwsze dlatego, że nie mogę długo siedzieć przed monitorem, a po drugie lubię "czuć" tą ksiązkę, ten papier itd. :D


03 mar 2008 19:36:55
Post 
Zasadniczo lubię zarówno e-booki jak i papierowe książki, ale w ostatnim czasie preferuję te ostatnie, muszę leżeć, a papierowe znacznie łatwiej czyta się na leżąco. Dzięki e-bookom mam możliwość przeczytania książki przed zakupem. Jeżeli jest dobra i wiem, że będę chciała do niej wrócić (a każdą książkę z mojej biblioteczki czytałam kilka razy, wyjątkiem jest "Fizyka ciała stałego" :) ), idę do księgarni i ją kupuję, jeżeli nie, cieszę się, że zaoszczędziłam sobie rozczarowania z powodu kiepskiej książki (lub nie na tyle dobrej aby do niej wrocić) i straconych pieniędzy. Tak było np. z cyklem książek o Harrym Potterze miło się czytało, ale raz wystarczy i gdyby nie e-booki mialabym 7 książek stojących bezużytecznie na półce i wymagających odkurzania, ale też wiem, że wkrótce na mojej półce pojawią się "Opowieści z Narnii".


03 mar 2008 21:20:58
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 18:20:14
Posty: 49
Post 
Zdecydowanie wolę książkę na papierze. Zawsze można ją ze sobą zabrać w podróż, usiąść na plaży albo w wygodnym fotelu i oddać się pasji. Nie to, co czytanie przy kompie ( od białego tła w Acrobacie aż bolą człowieka oczy), a audiobooki jakoś mi nie pasują. Wolę własną interpretację.. zawsze mogę wrócić do jakiegoś szczególnego akapitu kilka razy, żeby móc nacieszyć się wspaniałym opisem świata bohatera lub zapierającym dech w piersi walkom. A dla mnie nie ma lepszego uczucia niż to, które ogarnia mnie gdy do ręki biorę książkę dopiero co zakupioną i przyniesioną z księgarni.. Ale cóż, nie wszystkie książki można w nich kupić..


03 mar 2008 22:01:51
Zobacz profil
Post 
tinuviel napisał(a):
Dzięki e-bookom mam możliwość przeczytania książki przed zakupem.


Niezłe spostrzeżenie, tinuviel. Nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób a to przecież oczywiste.

W takim razie ja żałuję że nie miałam do dyspozycji e-booków z niektórymi dzielami literatury angielskiej i hiszpańskiej (panny bronte choćby), ponieważ, nie mając innego wyjścia (były nie do dostania w bibliotece) musialam je kupić. Mogę na 100 procent powiedzieć że do nich nie wrocę ;-)


04 mar 2008 0:34:20
Post 
W przypadku upowszechnienia się elektronicznego papieru przestaniecie lubić tradycyjne książki. Jak na razie są tylko dwa czytniki wykorzystujące ten wynalazek: Amazon Kindle (400 USD) i Sony Reader (300 USD). W urządzeniu wielkości przeciętnej, tradycyjnej książki zmieści się kilkaset ebooków, a tekst z możliwością zmiany wielkości i kroju czcionki wyświetlany jest z jakością druku tradycyjnego i bez męczącego podświetlania stosowanego w monitorach LCD. Papier do lamusa!


04 mar 2008 15:12:31
Post 
Raczej preferuje ebook'i , mozna wszedzie go ze soba zabrac (laptop ewentualnie telefon), lecz tradycja nie pogadze ;)


04 mar 2008 20:19:37
Post 
Jeśli mam dostęp - w pierwszej kolejności papier, wgapianie się godzinami w monitor bardziej obciąża moje gały. Jeśli nie mam dostępu do papieru, co ma miejsce w większości przypadków (choćby z uwagi na cenę takowegoż) - siłą rzeczy muszę zadowolić się formatem elektronicznym.


04 mar 2008 21:13:48
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Głosowałem na "Nie ma dla mnie różnicy, zależy na co mam czas akurat" ponieważ dla mniej jest to salomonowe wyjście, gdyż wielu książek nie ma jeszcze w formie ebooka a innego wyboru nie ma w tej ankietce. Wydaje mi sie, że można by spytać w formie ankiet o wiele innych tematów np. jak oceniam forum? jakie gatuni literackie bez względu na formę wydania lubię lub wybieram najczęściej? Czym kieruję sie wybierając okreslone ebooki lub książki tradycyjne itp.


04 mar 2008 22:41:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 15:03:09
Posty: 22
Post 
Uwielbiam papier, ale ostatnio......... czytam na kompie i też mi się spodobało, ale oczy!!!!!!!!!!


06 mar 2008 11:30:26
Zobacz profil
Post 
U mnie to jest bez różnicy, zależy czy akurat chce mi się iśc do biblioteki i szukać książki, czy akurat wolę wejść na stronkę i ją ściągnąć :) Tylko oczy przy kompie strasznie bolą... !!


06 mar 2008 13:41:36
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Ja to w ogóle chyba strasznie staroświecka jestem. Dla mnie książka to kilkaset szeleszczących kartek spiętych razem, z którymi mogę się wyłożyć w łóżku, w wannie, albo zabrać do autobusu. E-booka czytałam raz w życiu, jak mi net padł w pracy i nie miałam co robić. Na ekranie jestem w stanie przeczytać maksymalnie 3 strony, potem jakoś się rozpraszam i w ogóle nie wiem, co czytam.
I jakoś nie przekonują mnie wynalazki typu papier elektroniczny. Żaden cud techniki nie zastąpi mi tradycyjnej książki i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej :wink:


06 mar 2008 14:26:50
Zobacz profil
Post 
papier to papier ale niekiedy nie można dostać upragnionej książki wiem coś o tym bo sama biegałam i szukałąm Archipelag Gułąg ponad rok a i tak przyszło mi czytać na kompie :(


08 mar 2008 20:22:31
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 12:39:50
Posty: 32
Post 
Jeśli chodzi o czytanie w czasie prywatnym to książki papierowe mają tę zaletę, że można czytać je siedząc, leżąc, stojąc na głowie, z nogami na pufie i oparciu fotela. I za to je wolę. Przy komputerze mogę tylko siedzieć. Natomiast w czasie pracy niezastąpione są ebooki. Mam pracę biurową i siedzenie przed kompem jest pożądane. Przechodzący szef widzi, że jestem pogrążona w pracy i nie wdając się w szczegóły uspokojony idzie dalej:) NAtomiast nigdy nie słuchałam audiobooków. W samochodzie nie jestem sama, na ulicy boję się, że wpadnę pod samochód, a w domu muszę słyszeć czy córka nie próbuje zdemolować mieszkania.


11 mar 2008 12:44:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2008 22:11:47
Posty: 21
Post 
Ja preferuję raczej wersję elektroniczną i oddałem swój głos na e-booki. To już chyba za 3 lata jak konwertuje książki z innych formatów do pdf'ów i wrzucam do palma (teraz już do PDA). To rozwiązanie ma jedną wadę - dość mały ekranik i co za tym idzie trzeba dość często "przewracać" kartki ale gdy się włączy autoscrolling (aut. przewijanie) jest całkiem ok. Zalet jest znacznie więcej niż wad - po pierwsze mogę zabrać ze sobą w tym niewielkim urządzeniu całkiem pokaźną biblioteczkę - pokażcie mi proszę kogoś kto schowa do kieszeni 20-50 książek :D . Po drugie mogę czytać w mojej ulubionej pozycji (horyzontalnej) nie wykręcając przy tym niemiłosiernie głowy w stronę monitora, ewentualnie czytać na czas ze względu na jakże szybko wyczerpujące się baterie od notebooka. No i chyba kolejną nie do przecenienia zaletą jest to że można sobie czytać w całkowitych ciemnościach nikomu nie przeszkadzając lampką.
Podsumowując rozwiązanie takie ma wszystkie zalety normalnej, papierowej książki (poza przydatnością do rozpalania ognia) plus dodatkowo kilka zalet :)
Dodam jeszcze że wcale nie bolą od tego oczy 8)


12 mar 2008 0:07:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 12:56:49
Posty: 26
Lokalizacja: PrzemkĂłw
Post 
Mi najlepiej czyta się książki w klasycznej formie.
Miałem co prawda takie chwile kiedy jakaś książka (a nawet cała seria) wpadła mi w ręce w wersji elektronicznej i przeczytałem ją w całości z ekranu monitora, jednak papierowa wersja jest dla mnie optymalna.


12 mar 2008 13:27:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron