Teraz jest 27 kwi 2024 10:56:42




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Książka Tradycyjna czy.......? 

Jaki format ksi¹¿ki preferujesz?
papier 62%  62%  [ 110 ]
eBook, mBook 8%  8%  [ 15 ]
AB (AudioBook) 3%  3%  [ 5 ]
Nie ma dla mnie różnicy, zależy na co mam czas akurat 27%  27%  [ 48 ]
Ja w ogóle książek nie lubię 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 178

Książka Tradycyjna czy.......? 
Autor Wiadomość
Post 
Nie widzę w ankiecie opcji czytania ze sprzętowych czytników wyposażonych w elektroniczny papier. Czy ktoś z Was w ogóle miał w rękach i przed oczami takie cudo jak Amazon Kindle czy Sony Reader? Z opisów wygląda to na największą rewolucję od czasów Gutenberga, ale jak to wygląda w praktyce?


12 mar 2008 14:17:00
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:06:14
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Azaar napisał(a):
Dodam jeszcze że wcale nie bolą od tego oczy 8)


To prawda, od palma nie bolą oczy, przynajmniej gdy się czyta zachowując zasady zdrowego rozsądku. Tzn. w miarę duża czcionka, jasność dostosowana do otoczenia i chyba najważniejsze... nie można zapominać o mruganiu oczami. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu oczy są zawsze nawilżone i unika się najczęstszej przyczyny pogorszenia wzroku u użytkowników komputerów itp.

W moim przypadku zauważyłem pogorszenie wzroku przy obserwowaniu rzeczy z dużej odległości - obraz jest lekko zamazany.


12 mar 2008 19:42:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 21:16:43
Posty: 27
Post 
Najbardziej lubie tradycyjne książki i tak głosowałam.
Są lekkie, przyjemne w dotyku, zmoczenie nie powoduje eksplozji, trudniej je zepsuć.
Mimo to ostatnio czytam głównie z laptopa lub palmtopa.
Oczywiście palmtop jest dużo wygodniejszy,
bo można go czytać w różnych pozycjach i konfiguracjach.
A po pewnym czasie wymaga do obsługi tylko jednego palca :)
Ale te ekraniki są takie delikatne...
Laptop jest ciężki ale od bólu można z nim iść do łóżka.
Czytanie ze zwykłego kompa to porażka.


12 mar 2008 20:43:01
Zobacz profil
Post 
Czytam też ebooki ale jednak najlepszą jest dla mnie drukowana. Zawsze można ją zabrać ze sobą, jest niewielka i poręczna, a wreszcie nic jej nie zastąpi.


12 mar 2008 21:24:32
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 21:16:43
Posty: 27
Post 
Podobnie jest z palmtopem.
Niewielki, poręczny i można zabrać wszędzie.
No i mieści sie na nim duuużo więcej książek.


12 mar 2008 21:36:28
Zobacz profil
Post 
Tradycyjnie czytam papierowe książki, ale myślę że to w najbliższej przyszłości może ulec to zmianie z kilku powodów: pogarszający się wzrok, brak czasu, czy słaby dostęp do wybranych pozycji z osiedlowej biblioteki. A tak na marginesie: nie ważne w jaki sposób, ważne że w ogóle obcujemy z literaturą.


12 mar 2008 21:39:06
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:30:50
Posty: 22
Post 
Książki papierowe mają w sobie coś magicznego, nie ma dla mnie większej przyjemności jak kubek kakao i dobra książka przy kominku, ale to jest wersja ekskluzywna na która nie mam zbyt wiele czasu lub jak czasami bywa książka którą mam ochotę przeczytać nie jest dostępna w bibliotece . W tym przypadku sięgam po e-booki i szczerze powiem, że ostatnio przeważnie korzystam z ebooków.


13 mar 2008 6:28:09
Zobacz profil
Post 
Zdecydowanie wole tardycyjne papierowe ksiazki ,poniewaz sprawaja mi najwiecej przyjemnosci. Jednak nie zawsze mam mozliwosc korzystaniaz nich i wtedy siegam po inne formy. Nie przepadam za audiobookami z bardzo prostego wzgledu ,lube czytac , a one wedlug mnie nie maja nic wspolnego z czytaniem.


13 mar 2008 6:34:53
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 8:58:26
Posty: 25
Post 
Dla mnie nie ma roznicy. W domu w wolnych chwilach czytam papier, w autobusie lub np. dlugiej kolejce do kasy czytam na komorce. Pewno nie jest to zbyt rozpowszechnione jak na razie, ale akurat mam duzy ekran w swojej 2,8 cala i rozdzielczosc 320x240 wiec calkiem sporo sie miesci :-). Ciekawe czy ktos jeszcze czyta na komorce...? Przegladalem kilka postow i nikt o tym nie pisze.


13 mar 2008 8:47:37
Zobacz profil
Post 
Dla mnie również nie ma różnicy...Uwielbiam zapach papieru (zwłaszcza świeżo wydanej książki), ale nie jestem uprzedzona do audiobook'ów.Najważniejsza jest treść, a nie opakowanie :)


13 mar 2008 10:16:24
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:44:48
Posty: 19
Post 
Podstawa to papier, nic nie przebije "zwykłej" książki ale e-booki też są OK zwłaszcza w erze nowoczesności. Do innych form mam mieszane uczucia. Audiobooki mają niewiele wspólnego z czytaniem aczkolwiek raz "słyszałem" książkę której lektor nadał taki klimat, że chętnie usłyszałbym :D ją jeszcze raz.


13 mar 2008 10:18:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post 
Zgadzam się; nic nie jest w stanie przebić zwykłej książki. Choćby ebook był nie wiem, jak wspaniały, nie jest w stanie zastąpić zwykłej, pachnącej nowością książki, którą mogę sama wybrać, kupić i przeczytać, gdzie i kiedy chce.
Z ebookami jest ten problem, że można je czytać tylko w jednym miejscu - przy komputerze. (Chyba że owy „Szczęśliwiec” jest posiadaczem laptopa, to wtedy może czytać dosłownie wszędzie. Ja nie mam takiego szczęścia, chociaż planuję zakup owego urządzenia już od dłuższego czasu.)
A czytanie przy komputerze ma to do siebie, że od dłuższego siedzenia boli tyłek, a plecy zaczynają się krzywic, nie mówiąc już o szczypiących oczach.
Książkę można czytać tam, gdzie ma się na to ochotę: na balkonie, na kanapie, w autobusie (za każdym razem, gdy jadę autobusem, widzę kogoś z nosem w książce – ostatnio był to czwarty tom Pottera) w łóżku przez całą noc. Można wtedy leżeć siedzieć, stać, kucać, co kto woli.
I właśnie ta wolność tak bardzo mi odpowiada. Mamy wtedy nieograniczone możliwości. Podczas gdy komputerem – zwłaszcza w tych licznych rodzinach – musimy się dzielić – ojciec ma podliczyć wydatki, matka płacić rachunki, siostry grac w gry, bądź gadać na gie gie, lub spędzać czas w „naszej-klasie”. Wtedy jesteśmy od nich uzależnieni…
Czytając ebooka tracimy ponad połowę magii, którą zawiera książka. Nie czuć tej atmosfery, ni do końca potrafimy się „wciągnąć” treść czytanego rozdziału.
Dlatego wolę tradycyjne książki, ale z powodu małych „dochodów” często jestem zmuszona skorzystać z internetowych wersji. Inaczej nigdy nie miałabym szansy jej przeczytać…


13 mar 2008 17:03:25
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Z ebookami jest ten problem, że można je czytać tylko w jednym miejscu - przy komputerze.

Ależ oczywiście, że nie tylko. Wiem, że taka opinia o ebookach pokutuje wśród ludzi ale to nieprawda. Ebooki można czytać też na palmtopach, komórkach i urządzeniach do tego celu przeznaczonych czyli ebook readerach, o których piszemy na tym forum dość sporo.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


13 mar 2008 17:54:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:44:48
Posty: 19
Post 
Z "papierem" jest jeszcze jeden problem :( nie ma go gdzie trzymać. W tej chwili mam w domu full ale żadnej książki nie odsprzedam za bardzo mi się podobają :D . No i oczywiście biblioteki w tej chwili jestem zapisany na stałe zdaje się w 5 bibliotekach w ... trzech miastach.


14 mar 2008 10:11:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
brain008 napisał(a):
Nie widzę w ankiecie opcji czytania ze sprzętowych czytników wyposażonych w elektroniczny papier. Czy ktoś z Was w ogóle miał w rękach i przed oczami takie cudo jak Amazon Kindle czy Sony Reader? Z opisów wygląda to na największą rewolucję od czasów Gutenberga, ale jak to wygląda w praktyce?


Bo to nie jest ankieta na czy czytasz, lecz jakie wersje czytasz. Z tego co się orientuję, to na czytnikach czyta się ebooki. A taka opcja w ankiecie jest. Zresztą do dyskusji o czytnikach jest osobny dział (Hardware) i znajdziesz tam kilka osób mających takie cuda.


14 mar 2008 11:27:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron