Teraz jest 27 kwi 2024 12:06:42




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Książka Tradycyjna czy.......? 

Jaki format ksi¹¿ki preferujesz?
papier 62%  62%  [ 110 ]
eBook, mBook 8%  8%  [ 15 ]
AB (AudioBook) 3%  3%  [ 5 ]
Nie ma dla mnie różnicy, zależy na co mam czas akurat 27%  27%  [ 48 ]
Ja w ogóle książek nie lubię 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 178

Książka Tradycyjna czy.......? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Do e-booków przekonałem się niedawno i wierzcie mi lub nie traktuję je tylko jako test czy książkę warto zakupić, czy nie.Do książek w przeciwieństwie do takich gier komputerowych często się wraca.Osobiście wolę jednak papierowe książki, nie umiem tego wyjaśnić,ale tak zakupiona i czytana książka sprawia jakoś więcej frajdy

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 15:03:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 2:40:12
Posty: 24
Post 
Witam

Dla mnie nie ma właściwie różnicy czy książka jest papierowa czy w formie elektronicznej. Książkę papierową lubię bo lata przyzwyczajenia robią swoje (od czasu do czasu kupuję przez internet książki w paczkach po 10-15 sztuk bo taniej a dwa, trzy razy w miesiącu biegam do biblioteki), a ebooki używam na wyjazdach w delegację czy na wakacje (na mojego Simpada wejdzie sporo książek a miejsca fizycznie nie zajmują). Audiobooków nie słucham - jestem wzrokowcem i np przy większej ilości nazwisk bohaterów występujących w książce po prostu się gubię.

Adam


28 lut 2008 16:09:34
Zobacz profil
Post 
A ja głosowałam na "papier" :P. Wolę czytać tradycyjne książki niż ebooki. Aha i nie za bardzo lubię słuchać audiobooków. Wg mnie lepiej iść do biblioteki czy księgarni. No chyba, że ani tu, ani tu nie ma aktualnie książki, którą chcę przeczytać lub nadzwyczajnie nie mam czasu, żeby iść... Ale wtedy staram się pożyczyć od kogoś i tyle. Nie twierdzę, że nigdy nie czytam ebooków, bo tak nie jest... Jednak kiedy tylko mam wybór "papier" zawsze wygrywa :).


28 lut 2008 18:34:10
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 wrz 2007 22:07:28
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Zdecydowanie wolę tradycyjne papierowe książki - nie ma to jak zapach druku, nowej książki... Na ekranie komputera nie mogę czytać, bolą mnie oczy, nie mogę się skupić. Ale... ostatnio sporo czytam na mp4. Ponieważ mam je zawsze ze sobą ratuje mnie w trudnych-nudnych sytuacjach typu kolejka na poczcie, u lekarza, czy podróż. Wtedy ebooki są nieocenione.

_________________
Joa


28 lut 2008 21:11:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2008 23:16:24
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Post 
Jak na razie wolę papier. Z e-bookami jest jak dla mnie o tyle problem, że nie zawsze można go czytać (a to nie wygodnie, a to nie ma jak), a książkę mogę "maltretować" nawet w drodze do szkoły. :)

_________________
"Aktorzy są od grania, a dupa od srania" - Wacław Holubek


28 lut 2008 21:17:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:14:29
Posty: 35
Post 
Najbardziej lubię czytać książki papierowe. Tak jak napisał jeden z przedmówców jest w tym jakaś magia. Najczęściej jednak sięgam po e-booka, gdyż dużo więcej nowości mogę znależć w sieci niż gdzie indziej np. w bibliotekach. Za AB jeszcze się nie zabrałem i jakoś wcale mnie do nich nie ciągnie.


28 lut 2008 21:22:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:57:27
Posty: 26
Post 
A ja wolę e-book po prosty gdybym musiał trzyma książki które mam w formie cyfrowej to musiał bym wynająć magazyn :)


28 lut 2008 21:55:56
Zobacz profil
Post 
Ja też wolę książki w formie tradycyjnej. Przeprowadzałam kiedyś ankietę na temat czytelnictwa (maja specjalność to bibliotekoznastwo) i 80% ankietowanych też zaznaczyło taką możliwość. Często też czytam e-booki, audiobooków nie czytam bo jakoś nie potrafię się wczuć w klimat książki i wszystko wtedy mnie rozprasza.


28 lut 2008 23:21:20
Post 
ebook na kompie jest ok. Ale ładne albumowe wydanie ma w sobie czar


29 lut 2008 1:04:08
Post 
Papierowe książki, mają w sobie tę magię. W ogóle mówisz: "książka", myślisz: "papier". To jest relaks, intelektualna rozrywka na najwyższym poziomie. Obcowanie z kartkami papieru, zapach, cisza, skupienie i delektowanie się treścią. Czytanie treści zapisanej na papierowych stronicach, sprawia o wiele więcej przyjemności, niż czytanie tekstu na ekranie monitora. Chociaż po elektroniczne wydania sięgam często z czystej ciekawości i mam ich kilka na dysku, to oczywiście preferuję nieśmiertelny papier. A teraz czytam Diunę w e-booku, bo niesie to ze sobą wygodę kilku zaoszczędzonych groszy. I da się.


29 lut 2008 13:31:45
Post 
Pierwsze miejsce dla książek tradycyjnych : dotyk, zapach, pozycja do czytanie. Ebooki w drugiej kolejnosci ( dyżury w Pracy)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 12:41:50 ------------------
Pierwsze miejsce dla książki tradycyjnej: dotyk, szelest kartek, pozycja do czytanie.
Drugi ebooki: brak ksiązki tradycyjnej, dyżyry w pracy.
Audiobooki odpadają - nie skupiam sie na słuchaniu.


29 lut 2008 13:41:50
Post 
Ja na przykład uwielbiam książki w formie tradycyjnej :) uwielbiam zapach papieru i świeżo wydrukowanej książki, chociaz ich cena nie jest zachęcająca :(


29 lut 2008 13:51:45
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Ostrzeżenie dla nowych użytkowników.

Wątki ankiet nie są do "nabijania" liczby postów. Każdy post w takim dziale podlega uważnej ocenie. Jeżeli będą one takie, jak ten wyżej napisany - to będą kasowane.
Jak oprócz zagłosowania chcecie coś napisać, to się ciut wysilcie, bo w taki "sprytny" sposób "magicznej" dwudziestki nie "nabijecie" HOWGH!!!

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


29 lut 2008 13:59:54
Zobacz profil
Post 
Prosta sprawa - książka - to coś na papierze. To jest jej postać pierwotna. Z taką książką pojedziesz w góry, pójdziesz do parku, położysz się pod drzewem, na kanapie, czy wyciągniesz w autobusie. Możesz jej dotknąć, powąchać, pobazgrać rogi (nienawidzę jak ktoś to robbi na książkach pożycznych z bibliotkei - ogólnie nie swoich). Ebook ma tylko jedną zaletę - do wielu książek dostępu normalnie nie ma - nie idze ich kupic w księgarniach, w bibliotekach są ciągle wypożyczone, a w internecie na aukcjach osiągają ceny zawrotne. Wtedy ebok ratuje życie psychiczne:)
A co do audio, to kiedyś spróbowałem - Dan Brown i Kod da Vinci. I po pierwszych trzech zdaniach tarzając się ze śmiechu wyłączyłem. Po prostu sposób gry aktorskiej i ekspresji słów był dla mnie tak komiczny, że nie mogłem tego przetrzymać. I tak pewnie by było w innych przypadkach.


29 lut 2008 14:24:13
Post 
ja wolałbym książki papierowe ale z racji że ebook jest za darmo to ściągam ebooki rzadko kupując książki na papierze chyba ze naprawde mi się jakas spodoba. na szczęście mam w domu sporo książek z dawnych lat zbierane i z księgarń taniej ksiązki.


29 lut 2008 14:28:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: