Teraz jest 18 kwi 2024 19:21:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Calibre - konwersja plików 
Autor Wiadomość
Post Re: Calibre - konwersja plików
agnieshka, jeśli książka jest źle sformatowana po skanie z ocr, to nawet calibre nie pomoże w pełni. Ja zazwyczaj robię tak, że najpierw przeglądam plik w wordzie, stosuję kilka tzw. wyrażeń regularnych, żeby posprzątać, ustawiam sobie style, justuję i dopiero wtedy wysyłam do calibra, żeby z jego pomocą skonwertować.
Co prawda w calibre jest przetwarzanie heurystyczne, ale to dosyć specyficzny moduł i nie zawsze sobie radzi z różnego rodzaju dziadostwami po niechlujnej korekcie w programie ocr.
Najgorzej wypada bezpośrednia konwersja z pdfa - gubią się akapity, dzielone słowa zostają z myślnikiem, niekiedy dwa słowa zlewają się w jedno, masakra, jeśli był przygotowany przez niechluja. Można spokojnie powiedzieć, że tyle jest pdfów ilu użytkowników... Spróbuj też mobipocketa, czasem lepiej sobie radzi od calibre.


16 gru 2012 19:14:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Calibre - konwersja plików
Czy ktoś wie, jak wyłączyć w Calibre embeddowanie czcionek? Nawet jak nie wybieram żadnej i po wyczyszczeniu dodatkowego CSS po każdej konwersji calibre wrzuca mi zestaw czcionek, a nie zawsze potrzebuję...


03 sty 2013 0:09:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2013 20:50:27
Posty: 5
eCzytnik: oyo 2
Post Re: Calibre - konwersja plików
Witam. Mam pytanie.

chcę przekonwertować plik pdf na epub. Niestety cały czas tekst w epubie wyglada tak:

sssssssssssssssssssss
sssssssssssss
sssssssssssssssssssss
sssssssssssss
sssssssssssssssssssss
sssssssssssss

Czy istnieje jakaś komenda która wyrównuje tekst?


17 lut 2013 2:45:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Calibre - konwersja plików
stei, czy możesz sprecyzować pytanie? Twój przykład wskazuje na wyrównanie właśnie do lewej strony tekstu.


17 lut 2013 8:15:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2013 20:50:27
Posty: 5
eCzytnik: oyo 2
Post Re: Calibre - konwersja plików
Chodzi o to, że chciałbym ten stworzony epub nie jest tak sformatowany jak pdf

zamiast:
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

wyświetla

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSS

Chciałbym, żeby tekst był wyrównany tak jak w pliku pdf


17 lut 2013 17:09:53
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Calibre - konwersja plików
możliwe, że w pdf są znaki końca linii...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 lut 2013 21:44:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Calibre - konwersja plików
stei, podczas przygotowania do konwersji w zakładce "Wygląd i zachowanie" zmień opcję "wyrównanie tekstu" z rozwijanej listy wybierz "wyjustowanie tekstu", może pomoże. Ale osobiście wątpię, z moich doświadczeń wynika że po konwersji plik trzeba potem edytować i dostępnymi narzędziami nanosić poprawki.


18 lut 2013 20:46:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2013 13:23:42
Posty: 7
Post Re: Calibre - konwersja plików
Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Próbowałem konwertować pdf-a do mobi i w zasadzie jest ok, oprócz tego że literka ć zamienia się na d. Ć na D. Przy zwykłym kopiowaniu z tego pdf do Worda jest to samo. Jest na to jakiś sposób?


01 maja 2013 15:12:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2013 9:40:18
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic - czarny
Post Re: Calibre - konwersja plików
michu napisał(a):
Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Próbowałem konwertować pdf-a do mobi i w zasadzie jest ok, oprócz tego że literka ć zamienia się na d. Ć na D. Przy zwykłym kopiowaniu z tego pdf do Worda jest to samo. Jest na to jakiś sposób?


ja używam PDFtoEPUB (http://swiatczytnikow.pl/pdf-to-epub-i-mobi-i-html-konwerter-do-konca-roku-za-darmo/). Pod koniec konwersji można przjrzeć jakie litery na jakie chce podmienić i zmienić na własne.


08 maja 2013 9:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2013 13:23:42
Posty: 7
Post Re: Calibre - konwersja plików
Właśnie jest ten problem, że zamiast ć jest d i po podmiance wszystkie litery d zmieniają się na ć ;]


08 maja 2013 13:39:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2013 1:05:46
Posty: 1
eCzytnik: oyo s2
Post Re: Calibre - konwersja plików
Witam wszystkich, od dwóch dni próbuje skonwertować plik pdf, żeby miało to ręce i nogi, jest prawie dobrze, ostatnia rzecz której nie mogę przejść,(nie wiem jak to opisać, żeby było jasne) Dajmy na to, czytam książkę, 1 strona ok 2 ok 3 ok i na 4 tekst kończy się w połowie kartki i dalszy ciąg jest na kolejnej stronie, w pliku źródłowym nie ma w tych miejscach ani akapitu, ani końca strony(o ile ma to jakiś wpływ) Jest to zwykły ciągły tekst i nagle się urywa i przechodzi na następną stronę w połowie kartki, często także urwane w środku zdania. Plik pdf, wrzucałem do rtf. za pomocą abbyy FR, potem formatowałem tekst poprzez ustawienie opcji "odstępy i akapity", dalej konwertowanie calibre z opcjami (usuń odstępy między akapitami, inteligentna interpunkcja oraz herystyczne przetwarzanie.) Jak mogę to zmienić, aby było dobrze, pewnie wystarczy w calibre zaznaczyć jakąś opcję, aby było jak trzeba, ale nie mam pojęcia która i czy to rozwiążę problem. Pozdrawiam


02 lip 2013 1:17:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 17:21:07
Posty: 8
Post Re: Calibre - konwersja plików
Wszystkie pliki PDF które próbuje przerobić wychodzą tak:
Obrazek

Jest jakiś sposób żeby to naprawić ?


12 gru 2013 14:31:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Calibre - konwersja plików
Wyrażeniem regularnym, które usunie znaki nowej linii jeśli przed nową linią nie ma znaków interpunkcji a kolejny wyraz rozpoczyna się z malej litery.

...ale tę książkę akurat można dostać w mobi i epub...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 gru 2013 18:35:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 17:21:07
Posty: 8
Post Re: Calibre - konwersja plików
Tą książkę może i można jednak mam ok 15 innych w których występuje ten problem.

a jak napisać tą regułę ?


12 gru 2013 20:40:15
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Calibre - konwersja plików
Mniej więcej coś takiego:
([^?.!:>])</p>\s*<p class="calibre_[0-9]*">\s*([a-zóżź])
zamień na
\1\2

Wpisujesz to w opcjach konwersji mobi na mobi.

Oczywiście tu nie ma znaku nowej linii tylko nowy paragraf, ale powinno właśnie o to chodzić.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 gru 2013 23:37:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: