Teraz jest 28 kwi 2024 6:44:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Calibre - konwersja plików 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2011 1:04:21
Posty: 2
eCzytnik: iphone, stanza
Post Re: Calibre - konwersja plików
Lokee napisał(a):
Lokee napisał(a):

Ja za to ma inny problem - jeden z plików PDF konwertuje mi się już 645 min!!! i udało się na razie osiągnąć 67%... a wcale zbyt duży to on nie jest...



Jak chcesz to spróbuj przekonwertować programem Stanza, ja go uzywam jako alternatywy.


17 sty 2011 12:53:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2011 22:40:15
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Calibre - konwersja plików
roger09 napisał(a):
Calibre przy konwersji z PDF na EPUB nie wykrywa litery "Ż" zamiast tego sa jakies dziwne krzaczki, pozatym jest okej. Da sie to jakos naprawic ?


mam ten sam problem :( Macie pomysł na rozwiazanie tej kwestii?


29 sty 2011 1:08:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: Calibre - konwersja plików
Macie może "patent" na automatyczne usunięcie twardego łamania wiersza przy konwertowaniu z pdf do epub , żeby nie było jak poniżej ? Ręcznie nie bardzo mi się uśmiecha dziabanie w sigilu ;(

---jest
Kopnął stół, przewracając go od jednego uderzenia. Miski i talerze poleciały z brzękiem na ziemię. Jak roz
wścieczony mąż furii dopadł ognia, kopnął garniec. Go
rąca kasza z omastą trysnęła na pachołków i pocztowych.

--- powinno być
Kopnął stół, przewracając go od jednego uderzenia. Miski i talerze poleciały z brzękiem na ziemię. Jak rozwścieczony mąż furii dopadł ognia, kopnął garniec. Gorąca kasza z omastą trysnęła na pachołków i pocztowych.
----

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


20 lut 2011 19:57:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Calibre - konwersja plików
może to nie dokładnie to czego oczekujesz - bo nie wiem jak to się robi bezpośrednio calibre,
ale spróbuj zobaczyć tu
software-i-hardware-f24/konwersja-pdf-do-formatow-edytowalnych-t287-15.html
jak to zrobić (też automatycznie) ale pośrednio


20 lut 2011 20:57:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: Calibre - konwersja plików
karabara845: dzięki, w sumie doszedłem do tego samego, w skrócie: np. sigilem trzeba podmienić
Find:</p> <p class="calibre2">([a-ż]) czy też ([a-ząśżźćęółń])
Replace: spacja\1 z włączonymi "regexpami"
spacja daje odstęp, który lepiej wygląda niż połączone wyrazy. Miałem cichą nadzieję, że ktoś trafił/wygenerował plugina ;)

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


20 lut 2011 21:25:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Calibre - konwersja plików
Mam plik wyjściowy w epub po zrzuceniu do PRS 950 nie wyświetla kilku PL znaków, jak można edytować go w Calibre, aby uzyskać poprawne litery. Inne ksiązki w epub działają poprawnie. Konwersja z epub na epub (osadzanie automatyczne) nie rozwiązuje problemu. Próbowałem wykonać to wg. instrukcji http://www.epub.republika.pl/products/default.html
Nie działa mi to poprawnie.


Ostatnio edytowano 03 paź 2011 18:24:24 przez konrad white, łącznie edytowano 1 raz



03 paź 2011 18:12:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calibre - konwersja plików
Kilku? Czyli niektóre polskie diakrytyki są, a inne nie? Bo jeśli tak, to wskazywałoby to raczej na problemy z plikiem wejściowym... W Calibre, gdy otworzysz dokument, wszystko jest ok?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 paź 2011 18:21:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Calibre - konwersja plików
W Calibre jest OK, a na PRS brak diaktrycznych, a 'ł' jest.
Tak mi się wydaje, że wina leży po stronie pliku We.
Wczoraj zakupiłem PL książkę w epub i bez konwersji świeci prawidłowo.


03 paź 2011 18:42:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: Calibre - konwersja plików
W Calibre jest ok, bo program wykorzystuje czcionki systemowe komputera, mówiąc jak najbardziej oględnie. Po tym, że jest litera "ł" widać, że to tylko i wyłącznie wina pliku wejściowego, a raczej niepoprawnie dodane pliki czcionki do epuba - "ł" to jedyna polska litera, która jest widoczna w urządzeniach zawsze, nawet bez dodawania własnych czcionek. Radzę wrócić do poradnika, którego link został podany, sprawdzić kolejny raz plik wejściowy i dokonać konwersji jeszcze raz :-)

PS. Warto plik przed przesyłaniem na urządzenie otwierać w Adobe Digital Editions - jak ten program go pokaże, tak wyświetli także czytnik, nie trzeba tracić cennych sekund na wysyłanie na urządzenie i sprawdzanie kolejnych wersji :)


03 paź 2011 18:49:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calibre - konwersja plików
Innymi słowy - jeśli dołączałeś fonty pluginem ePUB Embedding Fonts - pokaż dodatkową stylizację CSSem, jaką masz.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 paź 2011 19:03:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Calibre - konwersja plików
body {
font-family: "Liberation", sans-serif;
}
ten css mi się wyświetla w razie automatycznej konw.
W przypadku konw. epub/epub plik zapisuje się z rozszerzeniem original_epub. Tak ma być?
Próbuję jeszcze raz ręcznie. Dziękuję za polecenie ADE :)


Ostatnio edytowano 03 paź 2011 19:25:15 przez konrad white, łącznie edytowano 1 raz



03 paź 2011 19:20:39
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calibre - konwersja plików
Wywal , sans-serif i spróbuj ponownie, bo plugin tego nie ogarnia. Zmień też Liberation na LiberationSerif lub LiberationSans, zależnie od tego, co wolisz. Przekonwertuj ponownie i powiedz, czy pomogło.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 paź 2011 19:24:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Calibre - konwersja plików
body {
font-family: "LiberationSans";
}

Tak ma wyglądać ostatecznie komenda?


03 paź 2011 19:34:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calibre - konwersja plików
Tak. U mnie to nawet jest w jednej linijce i nie ma problemów, ale jeśli dobrze pamiętam ostatnią analizę kodu pluginu (zresztą robioną tu, na forum :)) to jest to bez znaczenia.

Ja osobiście wolę szeryfy, więc jest:
Kod:
body {font-family: "LiberationSerif";}

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 paź 2011 19:38:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Calibre - konwersja plików
Nie pomogło niestety.


03 paź 2011 19:47:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron