Teraz jest 28 mar 2024 23:42:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Dan Brown 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post 
Browna czytałam tylko dwie książki. Były to "Kod Leaonarda da Vinci" i "Zwodniczy punkt". "Kodem" nie byłam całkowicie zachwycona, ale też nie rozczarowałam się. Najciężysz zarzutem do "Zwodniczego punktu" jest to, że autor potrzebował ponad 150 stron, aby rozkręcić akcję. Do tego momentu jest to coś w rodzaju wprowadzenia. Książka ta fabułą przypomina amerykańskie filmy sensacyjne, wręcz mogłaby stanowić scenariusz do takowego: sceny strzelaniny czy wybuchów są tak realistyczne, że wręcz widzi się je przed oczami. Niestety, historia nieco schematyczna. Co prawda czarny charakter ujawnia się dopiero na ostatnich stronach, jednak konwencja typowo "sensacyjna" została zachowana (bohaterowie ciągle żyją, pomimo że strzelają do nich snajperzy, znajdują się w trudnych, niemal niemożliwych do rozwikłania, sytuacjach). W sam raz do przeczytania, aby się nie nudzić.


13 gru 2008 14:35:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2009 15:57:20
Posty: 20
Post 
Zgadzam się z "wza" i "scubą" - sprawnie napisane czytadła, komercja i tyle. Przeczytałam wszystkie "dzieła" pracując w czasie studiów jako opiekunka do dziecka, bo akurat moi pracodawcy je posiadali. Na okładce z tyłu "Kodu..." tekst reklamowy,że dzieło na miarę "Wahadła..." Umberto Eco, więc ucieszona zaczęłam czytać. No cóż...Brown niegodzien wiązać Eco buty. Żadnej finezji, erudycji, jakaś straszliwa łopatologia; aczkolwiek gdyby nie był reklamowany jako objawienie, pewnie odebrałabym go jako jeszcze jedną sprawnie napisaną sensację ( broń Boże kryminał). Wszystkim fanom Browna polecam dla porównania "Wahadło Foucalta" - to dopiero uczta...( po przebrnięciu pierwszych 20 stron :D)


07 sty 2009 18:38:03
Zobacz profil
Post 
Jest to pierwsza przeczytana książka tego typu. Ale muszę przyznać że wciągnęła mnie na całego. Z pewnością sięgnę po inne tego autora, a na pewno rozgłośniony Kod Leonarda chociaż uprzedzają że nie jest już tak dobry. Oczywiście książka jak najbardziej godna uwagi i polecenia. Wrażenia jednak swoje na mnie zrobiła nie ukrywam. Gorąco polecam.


07 sty 2009 21:16:15
Post 
Czytałem "Kod ..." i muszę przyznać, że powieść jest zdecydowanie przereklamowana. Owszem, akcja jest wartka, język Browna jest OK, można się "wciągnąć". Choć do znudzenia przypomina mi "Skarb narodów". Książce brakuje tego "czegoś", aby uczynić z niej wybitną. W skali ocen szolnych dałbym jej mocną czwórkę. Brown moim zdaniem nigdy nie stanie się czołowym autorem kryminałów ani sensacji. Coś jak J. Grisham, który nigdy nie doścignie takich asów, jak: R. Ludlum czy F. Forsyth.


08 sty 2009 17:50:07
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2008 12:29:02
Posty: 40
Post 
Haszi napisał(a):
U mnie klasyfikacja podobna, tyle, że nie czytałam Zwodniczego Punktu :P
Cyfrowa Twierdza jest świetna,
pochłonęłam za jednym posiedzeniem mimo że nie jest to ani gatunek ani tematyka często przeze mnie czytana.
Anioły i demony czytało się dość przyjemnie, zagadka dość mnie wciągnęła ale dość szybko o tej książce zapomniałam.
Do sięgnięcia po Kod przekonywałam sie przez spory kawał czasu, mimo że książka stała u brata na półce.
Reklama i opinie działał na mnie wyjątkowo odstraszająco.
Książka okazała się niezła i nie żałuje,
że ją przeczytałam, jednak przez ten szum w mediach bardziej się zastanawiałam nad błędami autora niż nad fabułą.


W pełni się z Tobą zgadzam- "Cyfrowa Twierdza" świetna, "Anioły i Demony" dobre, "Kod Leonarda da Vinci" może być, "Zwodniczego Punktu" nie czytałem. Co do "Aniołów ..." za ciekawostkę możemy uznać ogłoszone niedawno zbudowanie zderzacza hadronu. Ale to nie przebłysk geniuszu autora lecz wiedza o prowadzonych pracach. Na pewno pomysł ciekawy i rozwiązanie dość zaskakujące. "Kod..." czytałem z ciekawością, nie zbulwersował mnie, ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że Brown jest nastawiony bardzo antykatolicko. Na tę ocenę wpłynęła nie tyle fabuła tych książek ( chociaż pozostaje ona w sprzeczności z tym co ukazuje nam Kościół ), co sposób w jaki przedstawiony jest Kościół Katolicki i jego dostojnicy. Nie nazywałbym tego błędami Autora, lecz raczej Jego celowym działaniem. Mimo wszystko myślę, że przed takim swoim obrazem Kościół powinien się bronić swymi działaniami a nie krucjatą przeciwko Brownowi i Jego książkom. W ten sposób tylko zwiększył się na nie ( książki ) popyt.

_________________
...ja cóż- włóczęga, niespokojny duch...


09 sty 2009 12:55:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2009 1:29:30
Posty: 7
Lokalizacja: Gdansk
Post 
Przeczytałem wszystkie książki Dana Browna, zaczynając od Kod Leonarda da Vinci. Po trzech książkach bardzo łatwo można przewidzieć w czwartej jakie będzie zakończenie


01 lut 2009 21:15:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 18:20:07
Posty: 6
Post Da Vinci Code .Plagiet?
Chcialem sie podzieli z wrazeniami po przeczytaniu dwoch ksiazek Lewisa Perdue. Corka Boga ,DaVinc Legacy.Uwazam ze autur Da Vinci Code,mr Brown, czerpal garsciami z idei zawartych w tych ksiazkach. Co o tym myslicie?


16 lut 2009 5:25:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2008 1:18:15
Posty: 112
Lokalizacja: 3city
Post 
Ja to se myślę, że czerpał garściami z bardzo wielu książek, a o "Św. Graal, św. krew" to miał nawet proces, wot postmodernizm i markieting ; ]

A poza tym jak rozumiem kolega obcokrajowiec? bo tak trochę nie po polsku...


16 lut 2009 19:57:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post 
Pomysły to czerpać można. Pomysły nie są chronione przez prawo autorskie, a te procesy miały tylko na celu zdobycie rozgłosu przez powoda.

_________________
Copywriting


18 lut 2009 19:11:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2009 23:06:53
Posty: 11
Post Re: Dan Brown
Ja również zaczęłam od Kodu.. i ten nie spodobał mi się za bardzo. Ale trafiła mi w ręce jego inna podobno bardzo dobra książka Anioły i Demony i tym razem na szczęście się nie rozczarowałam. Cyfrowa twierdza także bardzo mi się podobała. Trochę inna tematyka ale akcja o wiele szybciej się rozwijała za co byłam wdzięczna. Niestety Zwodniczego punktu na razie nie udało mi się dostać w bibliotece, ale może kiedyś przeczytam.
Także polecam książki Browna, nawet jeśli zrazi was Kod.


21 mar 2009 23:05:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2009 20:38:50
Posty: 9
Lokalizacja: Leszno
Post Re: Dan Brown
Książki Browna przeczytałem wszystkie i nie zawiodłem się. Myślę, że nikt nie bierze jego książek jako dzieł wysokich lotów bo niewątpliwie nimi nie są, ale za to są to bardzo przyzwoite książki, które czyta się aby się zrelaksować. Ciekawe tematy, dobrze prowadzona i wciągająca akcja sprawiają, że ciężko się od książki oderwać.


22 mar 2009 11:26:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2009 13:50:04
Posty: 3
Lokalizacja: maÂłopolska
Post Re: Dan Brown
Przeczytałam parę Jego książek i wydaje mi się, że największym ich atutem jest wartka i zaskakująca akcja... Jak się je czyta to człowiek nie może się doczekać następnego rozdziały by dowiedzieć się co będzie dalej.... A co do szumu medialnego robionego szczególnie w okół Kodu to uważam, że był on zbędny. Dzisiejsza sztuka charakteryzuje się tym, ze szokuje, obala mity, czym mam mniej do powiedzenia tym głośniej "krzyczy". w naszych czasach jak gdyby wszystko zostało powiedziane więc artyści mają problem co tu wymyślić... W przypadku gdy ktoś jest sceptycznie nastawiony do katolicyzmu to ma pożywkę do krytykowania go, to swoje poglądy podpiera fikcją literacką - ale tacy ludzie znajdą się zawsze... A mówienie, że coś jest nie dobre i zakazane sprawia że ludzie się tym bardziej interesują i są skłonni twierdzić, że w takim razie musi coś w tym być ! Ale ze względu na przyjemność czytania warte są te książki przeczytania.


30 lip 2009 12:32:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2009 18:58:55
Posty: 7
Post Re: Dan Brown
Pierwszą moją książką Browna były "Anioły i Demony". I moim zdaniem to właśnie ona jest najlepszą ze względu na świetne, zaskakujące zwroty akcji i wspaniałą intrygę. Czytając natomiast "Kod..." odniosłem wrażenie pewnego schematu z "Aniołów...", poza tym fabuła wyglądała tak, jakby była pisana z myślą o holywoodzkim filmie, jakaś taka bez polotu.

"Cyfrowa Twierdza" to już pełnoprawna powieść sensacyjna i była ciekawa, jednak nie znalazła ona miejsca na mojej liście książek, które warto przeczytać kilka razy :)

"Zwodniczego punktu" niestety nie udało mi się przeczytać, także nie będę się wypowiadał na jego temat :)

_________________
Inteligencja jest jak rzeka: im jest głębsza, tym mniej robi hałasu.


23 sie 2009 19:53:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2015 12:42:20
Posty: 43
eCzytnik: wolę klasycznie;)
Post Re: Dan Brown
jak dla mnie świetny autor i mam nadzieję, że nas nieraz zaskoczy


28 wrz 2015 19:17:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2014 16:45:51
Posty: 45
Post Re: Dan Brown
Kiedyś go czytałam, ale wyrosłam już, za bardzo przewidywalny, choć nie przeczę ciekawy!


18 lip 2016 15:47:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron