Teraz jest 26 cze 2024 3:57:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Znaczy no - jeśli dostałeś rachunek do zapłacenia to... Musisz zapłacić. Po to się rachunki wystawia.

Co do tego, czy sprzedający pokrywa koszt odprawy celnej - to już zależy od rodzaju wysyłki, a więc ustaleń podczas samej sprzedaży. Jeśli na Allegro nie było informacji, że sprzedający pokrywa te koszty - to znaczy, że płaci kupujący.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2012 7:53:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Wiseguy napisał(a):
Zamówiłem Kindle Keyboard z 3G i Wi-Fi jakoś w połowie grudnia z Allegro. Kosztował 577,99zł + przesyłka 49,99zł.
Z USA sprowadza firma POLAMER. Dopiero dzisiaj przyszedł mi list z papierami, gdzie mam kopię rachunku, cennik usług tej firmy w związku z odprawą celną i oświadczenie, że zobowiązuję się zapłacić cło, VAT i koszty odprawy celnej. Czy naprawdę muszę to wszystko płacić, czy nie pokrywa tego sprzedający? I czy jest jakaś różnica między zakupem a prezentem - np. od któregoś nie będę musiał czegoś płacić ;) ? Jestem dosyć zniesmaczony tymi wszystkimi dokumentami, bo dość się już na Kindle wyczekałem, a tu znowu. Wychodzi na to, że musiałbym dopłacić 150 zł za odprawę celną, plus jeszcze cło i VAT, i to wcale nie wygląda wesoło.

Macie jakieś doświadczenia z tą firmą? Jak to dokładniej wygląda? Poradzicie coś, żebym nie został wywiedziony w pole? Z góry dziękuję za pomoc.


Jak się coś sprowadza to warto przed sprawdzić wszystkie ceny żeby potem nie było zgrzytów

Sprowadzałem polamerem i TAK masz dokładnie do zapłaty ile napisałeś
Polamer pobiera opłatę za obsługę celną towaru w Twoim imieniu i zależy ona od wartości.
nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba tak
do 100$ - 100zł
100$-150$ - 150zł
150$-199$ - 200zł i tak dalej

Podpisałeś już papiery, które przysłał Polamer ?? - jeśli tak to powinieneś wiedzieć że udzieliłeś tym samym zgodę na odprawę celną wg ich procedury i stawek

Więc płacisz całościowo - opłatę dla polamera 150 zł, plus cło, plus vat oraz przy odbiorze dodatkowo 20 zł za przelew

Pozdrowienia


03 sty 2012 9:01:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Wiseguy to ty zaplacisz 150 zl Polamerowi , clo 30 zl, vat kolo 224 zl , 20 zl za przelew, koszt odprawy celnej , za Kindla zaplaciles 577,99zł , przesyłka 49,99zł co daje = to ci daje prawie 1100 zl i jeszcze czekales - to ja dziekuje jak cos podpisales i musisz to zaplacic - mnie wszystko wynioslo 900 zl calosc i to w 6 dni - pozostaje wspolczuc - nie strasze ale wedlug tych wyliczen co sam wymieniles to jestes 200 - 300 zl w bloto. A trzeba bylo w Amazonie kupic.


03 sty 2012 10:23:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
dlatego tak ważne jest bardzo uważne przeczytanie aukcji na alle oraz regulamin sprzedawcy-niektórzy tam ukrywają koszty cła itd.
Da się taniej kupić niż w Amazonie, ale trzeba bardzo uważać- ja mam kindle 4 za niecałe 400zeta z wszystkimi kosztami


03 sty 2012 10:33:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ja mogę polecić tego Pana: http://allegro.pl/listing/user.php/run? ... gory=76253
Chciałem u niego kupić, ale udało mi się dostać tutaj w PL. Wymieniłem z nim kilka maili, około 10% jego paczek trafia do oclenia, i jeśli jest taka sytuacja to on pokrywa koszta.


03 sty 2012 14:53:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 0:29:38
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Papierów jeszcze nie podpisałem. Mam jakąś możliwość manewru?


03 sty 2012 19:56:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
@Wiseguy - zapłaciłeś już na alle, nie podpiszesz, nie zapłacisz, nie dostaniesz i strata będzie większa


03 sty 2012 20:16:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 12:05:11
Posty: 1
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam,
mam pytanie do osób, które zamawiały Kindle 4 bezpośrednio z Amazona. Czy te 109$, które tam podają to ostateczna cena? Ani Amazon, ani polscy urzędnicy nic już nie doliczą? Pytam, bo nie posiadam karty kredytowej i muszę skorzystać z polskiego serwisu dokonującego przelewów zagranicznych i trzeba im podać ostateczną kwotę.


04 sty 2012 11:21:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ostateczną kwotą jest to, co widzisz w podsumowaniu. ~160$, +/- parę centów.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 sty 2012 11:23:35
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2836
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
nie trzeba mieć karty kredytowej. Wystarczy debetowa. Amazon doliczy za przesyłkę i zaliczkę za VAT.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 sty 2012 11:23:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 10:26:55
Posty: 1
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam. Można również kupić w Niemczech - za 159€ (3G + wifi) + wysyłka do PL ~800PLN... Fakt, trzeba mieć kogoś znajomego po tamtej stronie granicy (Amazon.de nie wysyła bezpośrednio do PL).


04 sty 2012 18:32:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Kindle z allegro (wysyłka z USA)
Chcę zamówić Kindle (3g) z allegro, nie piszę w temacie vat cło, bo nie wiem czy post dokładnie pod niego podchodzi. Jednak chcę kupić właśnie tam bo nie mam zamiaru zakładać konta walutowego, które trzeba opłacać. Przesyłka to oczywiście ok 50 zł. Ale jak myślicie czy w takiej cenie przesyłki jest Cło. I czy może ono zostać doliczone? (przesyłka z USA). Jeżeli się orientujecie ile może wynieść cło za Kindle DX to proszę pisać.
Pozdrawiam - Will


04 sty 2012 19:06:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Kindle z allegro (wysyłka z USA)
w jakim celu chcesz zakładać konto walutowe ?
Do zakupu Kindle'a w amazon.com nie jest potrzebne


04 sty 2012 19:30:09
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle z allegro (wysyłka z USA)
VAT + cło to 48.3$ w przypadku 3G, jeśli mnie pamięć nie myli. Do tego oryginalna wysyłka z Amazona do Polski wynosi kolejne 21$.

A co na Allegro? To, co napiszą w opisie aukcji, nic więcej.

W przypadku DXa - 92$ idzie na cło + VAT.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 sty 2012 19:31:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle z allegro (wysyłka z USA)
Will sory juz ci to koledzy napisali wyzej alez mieszasz. Po co ci konto walutowe - wystarczy zebys, mial konto i karte w mBanku , Inteligo iPko. Ja sobie zostawiłem na koncie profilaktycznie na inteligo 1100 zl - zamowilem na stronie amazon.com - przeszedlem oczywiscie cala procedure do kupuje - za moment z konta wzielo zlotowke , za chwile reszte :
dokladnie wynioslo mnie 910 zl
- kindle 3 , 3G , wifi - 189 $
- wysyłka cos kolo 21 $
- clo i podatek vat dokladnie 57 $
ogolna cena tu zaokraglam = 269 $ ( bylo mniej ale to jaskies centy )
Za chwile dostalem maila z calym zestawieniem.
Potem bodajrze drugi mail z numerem listu przewozowego UPS.
i tu juz sobie ogladalem trase przesylki na stronie UPS :
- tego samego dnia przesylka wystartowala z magazynu
- za poltora dnia byla w Niemczech
- gdyby nie sylwester byloby max 3 dni za 910 zl a tak od 28.12.2011 dostalem 02.01.2012 r do poludnia.

Bezstresowo ( no troche stresu bylo ) ale zadnego cla po polskiej stronie ani vatu nic nie zaplacilem - kup na allegro - no chyba ze jakies przemycane to trafisz okazje - a jak kupisz od handlarzy na Aleegro to jest przynajmniej 50 % ( oczywiscie wiecej ) ze bedziesz musial zaplacic im za marze, posrednictwo, clo i vat i wyniesie cie 1100 albo i wiecej zlotych. i Bedziesz czekal dwa tygodnie. Strasza zeby nie zamawiac w amazonie a niby czemu . I taniej i mniej stresu.


04 sty 2012 21:05:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron