Teraz jest 21 wrz 2024 1:00:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle, rejestracja konta - Visa Electron/mBank
Nie trzeba dopisywać karty do konta, żeby korzystać z Kindla i mieć go przypisanego do własnego konta w Amazonie.


19 gru 2011 23:21:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
można to zasymulować:
Order Summary
Items: $189.00
Shipping & Handling: $20.98
Total Before Tax: $209.98
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
Import Fees Deposit $57.85
Order Total: $267.83
nie wiem, czy cło nie wpadnie jeszcze
czyli sporo, na alle są znacznie tańsze


27 gru 2011 11:59:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2011 10:43:52
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
ale maskra, a co się stało z super saver shipping?


27 gru 2011 12:11:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
wysyłka, to tylko ca 21USD, to nie boli tak jak cło/vat


27 gru 2011 12:15:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2011 10:43:52
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
ech, biorę na allegro, bo co wchodzę na amazon, to ten czytnik jest droższy za każdym razem.


27 gru 2011 12:25:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ja zaplacilem we wtorek rano za wszystko w amazonie.com 269 $ i przesylka juz w samolocie , dzwonilem do urzedu celnego to mi powiedzieli ze jeszcze raz od pelnej kwoty musze zaplacic clo i vat drugi raz ich to nie obchodza tam oplaty - sam czytnik 189$ i komu wierzyc?
Bo wyzej czytam :
Cytuj:
Wysyłka Amazonu jest na zasadach DDP, czyli Delivered Duty Paid za (incoterms 2010), więc (jak już było wielokrotnie radzone) nic nie płać, niczego nie deklaruj, niczego nie podpisuj (poza potwierdzeniem odbioru). W przypadku jakichkolwiek problemów pisz do supportu.


Wiec wie ktos jak to jest ostatecznie ? przy okazji wie moze ktos na jakiej stronie sprawdza sie gdzie jest przesylka dokladnie ?


28 gru 2011 14:00:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2011 0:15:41
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Niedawno dostałem swojego Kindle - nie było dodatkowych opłat, wszystko przerzucone na nadawcę.

Status przesyłki najlepiej sprawdzić na stronie kuriera. W mailu od Amazona jest numer/kod przesyłki.


28 gru 2011 16:01:58
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2836
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Te koszty już poniosłeś, bo Amazon sobie to wlicza przy zamawianiu. Teraz urzędnicy wystawią rachunek Amazonowi. Jeśli ktoś będzie chciał od Ciebie dodatkowe pieniądze, to znaczy że coś pomylił albo kombinuje. A przesyłkę śledzi się na stronach kurierów (ups albo dhl, zależy czym Amazon wysłał). Powinieneś dostać odpowiedni numer w mailu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 gru 2011 18:00:00
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Kris, zamawiałeś normalnie? $269 było łącznie z import fees deposit?

Jeśli tak to nie trać czasu, nie dzwoń do urzędu celnego, tylko czekaj te parę dni na odbiór i tyle. Ten wątek chyba robi bałagan ludziom w głowie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 gru 2011 18:34:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Vroo nie naskakuj na mnie i nie szukaj winnego bo ja zadnego balaganu nie robie - chcialem tylko napisac jak jest w moim przypadku, jak ci to przeszkadza to nie czytaj i już . Bo ja mam jednego posta a ty 600 to wszystkie rozumy pozjadales. Ja staram sie byc grzeczny i nikomu nie wadzic. Tak $269 było łącznie z import fees deposit jak pamietam.


28 gru 2011 18:46:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
ka93mil i wszyscy ktorzy sie zastanawiaja pragne uswiadomic - dzis dostalem Kindle 3 , 3G WiFi - zaplacilem 269 $ w tamten wtorek - wynioslo mnie dokladnie 910 zl. Tak jak mnie opieprzyl Vroo chyba nie pomylilem nicka - niepotrzebnie dzwonilem do urzedu celnego i idiota po drugiej stronie mi mowi ze ich nie obchodzi i musze tu zaplacic clo i podatek vat 23%. Troche sie spikalem bo to by bylo prawie 250 zl wiecej ale nic nie zaplacilem - na pismie z urzedu celnego przeczytalem ze wszystkie oplaty pokrywa nadawca a bylo tego troche bo 20 cos tam $ wysylka a clo i podatek 57 $ a ten ciul sorry z urzedu celnego w Ozarowie mi mowil ze tylko do 150 euro nie placi sie vatu. Sami kurcze swoich przepisow nie znaja. Kindelek szedl dokladnie z USA do Polski 2 dni z czego jeszcze musial odlezec swoje w Polsce 4 dni ale 6 dni i tak niezly czas jak na USA i w miedzyczasie sylwester. Przezylem tylko chwile stresu w trakcie robienia jailbreaka bo dopiero za 4 razem poszedl - spolszczenie juz za pierwszym. Teraz tylko czekam na gazetki jutro z gazeciarza.pl i powrzucam pare ksiazek po polsku bo moj angielski.....
Warto wydac te 50 $ wiecej za 3 G przynajmniej net za darmo a ze cena 189$ no coz - nie kupuje sie co pol roku. Zawsze uwielbialem czytac wiec kindelek to dla mnie miód dla duszy plus jego dodatkowe zalety.
Tak ze nigdzie nie dzwoncie i nikomu nie wierzcie ze trzeba zaplacic clo i vat - trzeba miec nie wiem jakiego pecha zeby akurat na nas trafilo. A ja sie pomalu wgryzam w obsluge. Powodzenia w nowym roku :D .

No i nie warto kupowac na Allegro - raz ze drogo dwa ze trzeba czekac 2 tygodnie, znalazlem sklep w Polsce gdzie jest kindle 3 od reki ale za 945 zl plus przesylka , na allegro dopiero sprowadzaja i przy masowce to faktycznie moga naliczyc clo i vat. Tylko podstawowa karta debetowa i 1000 zl na koncie na wszelki wypadek - za pierwszym razem zabrali mi 1 zl z karty i za chwile reszte. Wysylka poszla w tym samym dniu , aha apropo sklepu w PL gwarancja tylko na rok w przypadku kupowania w amazonie .com 2 lata choc nie podejrzewam jakichs problemow.


02 sty 2012 20:29:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Nie bede sie z toba klocil bo nie pamietam nawet adresu sklepu w Polsce ale jestem w 90 % pewny ze bylo napisane 12 miesiecy - coz masz dluzszy staż na forum wiec moze i apropo amazona moze i masz racje - nie chce mi sie szukac - chodzilo mi po prostu o to ze lepiej zamowic w amazonie niz kupowac w Polsce. Bez stresu ;)


02 sty 2012 21:26:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 0:29:38
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Zamówiłem Kindle Keyboard z 3G i Wi-Fi jakoś w połowie grudnia z Allegro. Kosztował 577,99zł + przesyłka 49,99zł.
Z USA sprowadza firma POLAMER. Dopiero dzisiaj przyszedł mi list z papierami, gdzie mam kopię rachunku, cennik usług tej firmy w związku z odprawą celną i oświadczenie, że zobowiązuję się zapłacić cło, VAT i koszty odprawy celnej. Czy naprawdę muszę to wszystko płacić, czy nie pokrywa tego sprzedający? I czy jest jakaś różnica między zakupem a prezentem - np. od któregoś nie będę musiał czegoś płacić ;) ? Jestem dosyć zniesmaczony tymi wszystkimi dokumentami, bo dość się już na Kindle wyczekałem, a tu znowu. Wychodzi na to, że musiałbym dopłacić 150 zł za odprawę celną, plus jeszcze cło i VAT, i to wcale nie wygląda wesoło.

Macie jakieś doświadczenia z tą firmą? Jak to dokładniej wygląda? Poradzicie coś, żebym nie został wywiedziony w pole? Z góry dziękuję za pomoc.


03 sty 2012 0:48:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Znaczy no - jeśli dostałeś rachunek do zapłacenia to... Musisz zapłacić. Po to się rachunki wystawia.

Co do tego, czy sprzedający pokrywa koszt odprawy celnej - to już zależy od rodzaju wysyłki, a więc ustaleń podczas samej sprzedaży. Jeśli na Allegro nie było informacji, że sprzedający pokrywa te koszty - to znaczy, że płaci kupujący.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2012 7:53:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Wiseguy napisał(a):
Zamówiłem Kindle Keyboard z 3G i Wi-Fi jakoś w połowie grudnia z Allegro. Kosztował 577,99zł + przesyłka 49,99zł.
Z USA sprowadza firma POLAMER. Dopiero dzisiaj przyszedł mi list z papierami, gdzie mam kopię rachunku, cennik usług tej firmy w związku z odprawą celną i oświadczenie, że zobowiązuję się zapłacić cło, VAT i koszty odprawy celnej. Czy naprawdę muszę to wszystko płacić, czy nie pokrywa tego sprzedający? I czy jest jakaś różnica między zakupem a prezentem - np. od któregoś nie będę musiał czegoś płacić ;) ? Jestem dosyć zniesmaczony tymi wszystkimi dokumentami, bo dość się już na Kindle wyczekałem, a tu znowu. Wychodzi na to, że musiałbym dopłacić 150 zł za odprawę celną, plus jeszcze cło i VAT, i to wcale nie wygląda wesoło.

Macie jakieś doświadczenia z tą firmą? Jak to dokładniej wygląda? Poradzicie coś, żebym nie został wywiedziony w pole? Z góry dziękuję za pomoc.


Jak się coś sprowadza to warto przed sprawdzić wszystkie ceny żeby potem nie było zgrzytów

Sprowadzałem polamerem i TAK masz dokładnie do zapłaty ile napisałeś
Polamer pobiera opłatę za obsługę celną towaru w Twoim imieniu i zależy ona od wartości.
nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba tak
do 100$ - 100zł
100$-150$ - 150zł
150$-199$ - 200zł i tak dalej

Podpisałeś już papiery, które przysłał Polamer ?? - jeśli tak to powinieneś wiedzieć że udzieliłeś tym samym zgodę na odprawę celną wg ich procedury i stawek

Więc płacisz całościowo - opłatę dla polamera 150 zł, plus cło, plus vat oraz przy odbiorze dodatkowo 20 zł za przelew

Pozdrowienia


03 sty 2012 9:01:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: