Teraz jest 28 wrz 2024 1:49:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2011 19:17:28
Posty: 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Sprzedawca z allegro ma lokalizacje wpisaną Chicago, wysyła do Polski ze stanów, cena opłat celno podatkowych jest już wliczona w cenę Kindla. A jeśli chodzi o gwarancję to na aukcji jest taka informacja "W razie jakiejkolwiek usterki technicznej, oferujemy swoja pomoc. Wystarczy ze przeslesz Kindle na nasz adres w Polsce a MY zajmiemy sie realizacja gwarancji u AMAZON. Cala procedura trwa nie dluzej niz 2 tyg. Klient ponosi tylko i wylacznie koszt wysylki do naszej siedziby w Polsce." Cena jest kusząco niska, zaledwie 379 zł z przesyłką. Sprzedawca nie ma negatywnych komentarzy.


13 paź 2011 20:18:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
380 zł z przesyłką? 120$. K4SO kosztuje (80$ + 20$ przesyłka (no, tak w ciemno, kto wie, ile oni faktycznie płacą)) * 1.23 (VAT) = 123$. Więc albo kombinują z wysyłaniem jako gift/zaniżaniem wartości, albo wysyłają jakąś tanią pocztą lotniczą czy czymś. Summa summarum - ja bym unikał, ale to Twoja decyzja. Miej tylko świadomość, że jak się sprzedawca rozmyśli (a jest osobą fizyczną, nie firmą) to się może na Ciebie wypiąć, a Ty nie będziesz mógł nic zrobić.

No i jest to oszukiwanie Amazona, bo produkt jest przeznaczony tylko na rynek amerykański w takiej wersji.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 paź 2011 20:42:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2011 19:17:28
Posty: 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Mori napisał(a):
380 zł z przesyłką? 120$. K4SO kosztuje (80$ + 20$ przesyłka (no, tak w ciemno, kto wie, ile oni faktycznie płacą)) * 1.23 (VAT) = 123$. Więc albo kombinują z wysyłaniem jako gift/zaniżaniem wartości, albo wysyłają jakąś tanią pocztą lotniczą czy czymś. Summa summarum - ja bym unikał, ale to Twoja decyzja. Miej tylko świadomość, że jak się sprzedawca rozmyśli (a jest osobą fizyczną, nie firmą) to się może na Ciebie wypiąć, a Ty nie będziesz mógł nic zrobić.

No i jest to oszukiwanie Amazona, bo produkt jest przeznaczony tylko na rynek amerykański w takiej wersji.


Zaryzykowałem i zamówiłem. Zero problemów. Kindle był oryginalnie zapakowany. Reklamy w ogóle nie przeszkadzają, powiedziałbym że niektóre są nawet ładne. Sprzedawca okazał się uczciwy. Także wyrwałem nowego Kindle 4 za 379 zł z przesyłką :) Facet sprowadza z USA większą ilość w jednej paczce dlatego opłaty celno podatkowe są mniejsze. Jestem zadowolony, tekst jest bardzo czytelny a urządzenie łatwe w obsłudze. Jedyne do czego bym się przyczepił to biel na wyświetlaczu mogłaby być bielsza, wtedy kontrast między tekstem a białym tłem byłby większy. Przy słabszym oświetleniu biel wydaje się szara, jednak w świetle słonecznym albo bo zapaleniu lampki już jest dobrze. Być może to brak przyzwyczajenia do wyświetlacza nie emitującego światła. Jeżeli chodzi o gwarancję to ten sprzedawca z allegro posiada firmę w stanach, Kindla wystarczy odesłać na jego adres w Polsce i oni wysyłają na swój koszt do stanów i realizują gwarancję, także nie jest tak źle. Jakie etui polecacie do Kindla 4?


27 paź 2011 14:28:39
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ralph napisał(a):
Facet sprowadza z USA większą ilość w jednej paczce dlatego opłaty celno podatkowe są mniejsze.

Huh? Mniejszy może być koszt przesyłki, reszta, jeśli mniejsza, jest raczej oszustwem celnym (bo przecież ceny K4 nie zmniejszysz, nie zmniejszysz też należnego za nią VATu).

Ralph napisał(a):
Jeżeli chodzi o gwarancję to ten sprzedawca z allegro posiada firmę w stanach, Kindla wystarczy odesłać na jego adres w Polsce i oni wysyłają na swój koszt do stanów i realizują gwarancję, także nie jest tak źle.

Mhm, do czasu, aż firma nie zniknie albo Cię nie oleje. No, ale to już Twój wybór, tak samo jak zakup urządzenia nie sprzedawanego na naszym rynku.

Ralph napisał(a):
Jakie etui polecacie do Kindla 4?

Są takie w stylu BlueCosto, koło 10-13$ na eBayu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 paź 2011 15:10:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2011 19:17:28
Posty: 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Na pewno taka forma zakupu ma swoje minusy, plusem jest w zasadzie tylko oszczędność, jeżeli nie będzie problemów z ewentualną gwarancją. Postanowiłem jednak zaryzykować. A jeśli chodzi o wersję z reklamami to przecież mogłem sobie sam kupić tego Kindla będąc w stanach i przywieść do Polski bądź dostać w prezencie od wujka z ameryki. Wątpię żeby Amazon robił jakieś problemy z tego powodu. Dzięki za polecenie etui.


27 paź 2011 15:44:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2011 20:18:15
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Witam!
Chciałam zapytać, czy ktoś używał karty visa electron banku bz wbk do płatności w amazon? Wiem, że ta karta w mbanku działa, ale chciałam się upewnić, czy bank nie robi tu różnicy.
Z góry dzięki.


17 lis 2011 11:56:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Tak, ale oni mają swoją prowizję za przewalutowanie. Skoro masz konto w BZ WBK to może korzystniejszy byłby dla Ciebie samodzielny zakup dolarów (w kantorze, 160$), założenie darmowego konta walutowego w BZ WBK (w dolarach) i wyrobienie do niego również darmowej (przez pierwszy rok) karty dolarowej, którą można płacić przez Sieć? Wtedy już nie będzie żadnych prowizji za przewalutowanie ani nic (o ile będziesz robić zakupy rozliczane w dolarach przy pomocy tej karty).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 lis 2011 12:21:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2011 20:18:15
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Moja sytuacja wygląda tak: Kundla już mam, kupiony za pomocą Visy Electron z mBanku, ale ze względu na to, że konto tam i karta służyły mi tylko do tego zakupu, nie opłaca mi się go zostawiac (prowizja 2 zł co miesiąc). Na razie ją mam po to, żeby móc "kupować" darmowe pozycje z amazon. I właśnie w tym celu potrzebna mi jak najtańsza alternatywa dla visy z mBanku. Przy okazji mam zamiar zmienić bank i moją uwagę zwrócił bz wbk z darmowym kontem i właśnie visą electron. A więc moje pytanie, czy ktoś ma może zarejestrowane konto na amazon z podpiętą kartą visa electron z bz wbk? Czy są jakieś prowizje?


17 lis 2011 20:55:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Aaa, to jak chcesz tylko do tego, by figurowała (i niczym jej nie obciążać) - to tak, nada się bez większego kłopotu (płaciłem taką za pierwszego Kindla).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 lis 2011 21:12:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2011 20:18:15
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Podziękował, zacny człowiecze ;)


17 lis 2011 21:28:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 22:41:03
Posty: 10
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Mam pytanie co do ściągania pieniędzy z konta. Wiem, że jest ono robione przy wysyłce. Dzisiaj mamy kurs dolara taki, że Kindle Keyboard Wi-fi kosztuje ok 610 zł (w zeszła środę było to ok 650zł). Kupując Kindla dzisiaj, pieniądze mi ściągną dopiero pewnie w poniedziałek, czyli za pewno po niekorzystnym kursie (jak to na początku tygodnia bywa). Jednak jest sposób, żeby przesłać pieniądze na Gift Card dzisiaj, ale ponieważ jest sobota banki nie realizują przelewów. I teraz pytanie. Czy uda mi się przesłać pieniążki na gift card dzisiaj po aktualnym kursie i potem kupić kindle z gift card? Czy raczej bank zrobi przelew na gift card w poniedziałek, po kursie poniedziałkowym?


19 lis 2011 17:02:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 11:06:25
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
W moim przypadku to było dokładnie tak, że najpierw ta kasa poszła z karty(w dolarach) i była w blokadach.
I dopiero kiedy zeszłą z blokady bank przeliczył mi ją na złotówki, więc według mnie ni ma co liczyć na super kurs danego dnia.
Chyba, że masz konto walutowe w USD i taką samą kartę.


19 lis 2011 19:05:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Kindle, rejestracja konta - Visa Electron/mBank
Witam,

Wlasnie doszedł do mnie Kindle 4 :) Zakładam konto na Amazonie, proszony jestem o podanie numeru karty kredytowej.
Mam konto bankowe w mBanku i moja karta to Visa Electron - z tego co czytalem mozna sie nia rowniez poslugiwac(trzeba zwiekszyc limit na transakcje internetowe, domyslnie 0 [druga opcja to wirtualna karta mbanku ale kosztuje 25zl/rok :/]).
Problemem moim jest jednak to, ze w rozwijanej liscie 'Typ karty' nie ma Visy Electron...

Sa tylko: Amazon.com Visa, amazon.com Store Card, Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diners Club, JCB.

Dziekuje za pomoc z gory! :)

PS. trzeba przejsc przez ten proces rejestracji karty by korzystac z kindle'a?


19 gru 2011 21:01:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2641
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle, rejestracja konta - Visa Electron/mBank
Hej!
Wybierasz Visa, sam mam podobną kartę PKO Inteligo. Płacę nią w Amazonie bez problemu. Do korzystania z czytnika (bez kupowania książek w Amazonie) to pewnie karta nie jest specjalnie potrzebna. Jeśli ją zarejestrujesz a nie będziesz chciał płacić za ew. przesyłanie książek siecią GSM (jeśli masz wersję 3G), to zmniejsz limit opłat do 0 USD.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 gru 2011 21:27:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kindle, rejestracja konta - Visa Electron/mBank
Hehe, ale to bylo proste:) Nie pomyslalem, ze zwykla VISA zadziala. Nawet nie zmienialem limitów transakcji internetowych w banku :) Juz pobralem jakiegos przykladowego ebooka z Amazona (za $0.00 of cours)

Mysle ze watek mozna zostawic mimo wszystko dla potomnych. pewnie nie tylko ja sie zastanawialem nad tym;)

pozdrawiam


19 gru 2011 22:07:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron