Teraz jest 28 kwi 2024 6:20:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Książki tryskające humorem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 kwi 2008 15:53:14
Posty: 12
Post 
A ja polecam książki z serii Merde (S. Clarke). Opisane przez angola zderzenie (chyba nawet w sensie dosłownym) z kulturą francuską. Prawdziwe obserwacje zachowań żabojadzkich, śmieszne sytuacje z tego wynikające ale również przewodnik po niuansach kultury żabskiej i po paryżewie. Po przeczytaniu chodziłam zgięta w pół bo miałam zakwasy w przeponine :lol:


18 maja 2008 22:01:46
Zobacz profil
Post 
Książka tryskająca humorem? Hm, zdecydoanie "Lesio" albo "Wszystko czerwone" Joanny Chmielewskiej. Pękałam przy tym ze śmiechu.


19 maja 2008 17:27:53
Post 
Ja gorąco polecam "Świat według Clarksona I i II " - Jeremiego Clarksona. Naprawde świetnie napisane zbiory felietonów obfitujące w humor i ironię ukazujące absurdalność panującej rzeczywistości. Autor charakteryzuje się sporym poczuciem humoru bo jak inaczej wyjaśnić nazwanie kurczaka Tony Blair czy David Beckham :)


19 maja 2008 21:43:35
Post 
Polecam "Paragraf 22" Josepha Hellera który opisuje absurdalność wojska i wojny, major major major major jest świetnym przykładem głupoty tej 'machiny'. Inną wartą polecenia jest "Forrest Gump" Winstona Grooma w którym oglądamy świat z perspektywy 'idioty' choć on się bardziej uważa za głupka. Później wyszedł film na podstawie tej książki który też jest warty polecenia. W obu tytułowy Forrest pojawia sie w najważniejszych miejscach w danym czasie i często robi z siebie głupka np. gdy prezydent USA pyta się gdzie oberał podczas wojny w Wietnamie on zciąga gacie i wypina się w stronę prezydenta i pokazuje rane postrzałową. Mocno mnie wciągła - jedynymi przerwami podczas czytania były salwy śmiechu.


20 maja 2008 19:53:12
Post 
Na pewno Przygody dobrego wojaka Szwejka" Haska.
I cykl Pratchetta Świat Dysku bawi mnie zawsze :)
No i niesmiertelny Kubuś Puchatek musi znaleźć swoje miejsce, bo kto nie śmiał się w dzieciństwie z jego przygód :)


22 maja 2008 11:22:56
Post 
Ja polecam książki Geralda Durrella, szczególnie dwie pierwsze, z czasów kiedy mieszkał jeszcze na Korfu :) Tryskająca humorem to nawet mało powiedziane ;) Naprawdę nie można się nie śmiać czytając niektóre fragmenty :P Zresztą kto czytał ten wie ;P "I nagle nagle nagle..." ;)

"Przygody dobrego wojaka Szwejka" też są miejscami bardzo zabawne (swoją drogą zawsze będzie mi się to kojarzyło z Botaniką Szweykowskich, ale to już takie zboczenie biologiczne;))


22 maja 2008 14:50:25
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:21:22
Posty: 20
Post 
Zgadzam się z tymi, którzy polecają książki Chmielewskiej ("Lesio" bije wszystko!!:D) oraz "Przygody dobrego wojaka Szwejka"". Rzecz jasna, książek pełnych humoru jest wiele, ale widzę że nikt jeszcze nie wspomniał w tym wątku o książkach Cejrowskiego. A zdecydowanie na to zsługuje! "Gringo wśród dzikich plemion" jest fantastyczna - czytając ją trzeba sobie momentami robić przerwy, żeby nie udusić się ze śmiechu;) Zawarte w niej powieści spod znaku "tupet jak taran" są genialne, podobnie jak niektóre dialogi z Indianami, opisy komicznych sytuacji... Zresztą Cejrowski niemal wszystko, nawet najzwyklejsze zdarzenia, potrafi opowiedzieć w prześmieszny sposób.


22 maja 2008 16:27:42
Zobacz profil
Post 
Ten Cejrowski z "Boso przez świat" tvp2?? Uwielbiam go oglądać, nie wiedziałam, że też pisze :D W takim bądź razie koniecznie muszę zdobyć jego książki, bo rzeczywiście gościu ma niesamowite poczucie humoru :)
W ogóle fajnie się czyta takie książki podróżników, Martyny Wojciechowskiej, Beaty Pawlikowskiej, itp.
Swoją drogą, w "Ani z Zielonego Wzgórza" są też miejscami powalające teksty :D Można się popłakać ze śmiechu ;)
No i wszystkie książki Herriota - na samą myśl o nich chce mi się śmiać xD Nie da się ich zapomnieć ;)


22 maja 2008 20:08:43
Post 
Zgadzam się z tymi, co wcześniej wymienili tu Joannę Chmielewską. Najwięcej śmiałam sie przy "Wszytsko czerwone" i "Całe zdanie nieboszczyka" :)
Polecam także książki z cyklu "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz. Słyszałam gdzieś, że sa one mało ambitne, ale ja wcale tak nie uważam. Sądze, że czytając książki pani Małgorzaty, ubaw ma czytelnik w każdym wieku:)


25 maja 2008 19:23:59
Post 
Według mnie humorem i ciepłem tryskają książki Krystyny Siesickiej i Małgorzaty Musierowicz. Są to takie książki przy których można sie i pośmiać i popłakać.


26 maja 2008 19:05:12
Post 
zgadzam się, Musierowicz wie jak człowieka rozbawić xD
"Pierścień i róża" - książka pewnie wszystkim znana, napisana humorystycznym językiem.
Kornel Makuszyński - niby dla dzieci pisał, ale musiał mieć niesamowite poczucie humoru, żeby to robić i to tak świetnie. Ostatnio natknęłam się na "Bardzo dziwne bajki" - pełne absurdów i paradoksów xD


30 maja 2008 21:03:06
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post 
Właśnie sobie uświadomiłem, że taką książką wprowadzającą mnie zawsze w dobry nastrój jest dwustronna (tzn. można ją czytać zarówno od przodu jak i od tyłu) pozycja autorstwa Stefana Friedmana i Jonasza Kofty pt:"Dialogi na cztery nogi/Fachowcy". Jest zapisem audycji radiowych wspomnianych Panów kiedyś często puszczanych w Powtórce z Rozrywki o 13'10 w Programie Trzecim. Iskrzy ona hunorem, dowcipem a ponadto można się doszukać w niej dających do myślenia refleksji.


03 cze 2008 10:06:43
Zobacz profil
Post 
A ja zaproponuje Wam :

1. "Colas Breugnon" R. Romain'a - może nie tyle zabawna , co OPTYMISTYCZNA książka,
2. "Gringo wśród dzikich plemion"- W.Cejrowskiego - śmiałam sie do ostatniej strony:)
3. "Paragraf 22" Heller'a- zabawna, choć w tym samym momencie cierpka i poruszająca


05 cze 2008 9:28:46
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:53:15
Posty: 25
Post 
A ja polecam "Siódme wtajemniczenie" Edmunda Niziurskiego. Książka opowiada o pewnym chłopcu, który trafia do nowej szkoły, w której rywalizują dwa gangi Matusów i Blokerów. Chociaż bardzo nie chce musi on wstąpić do jednego z nich. Książka jest przezabawna i świetnie napisana. Mamy w niej mnóstwo śmiesznych dialogów i dużo humoru sytuacyjnego. Poza tym jest napisana bardzo lekkim językiem i bardzo przyjemnie się ją czyta.


06 cze 2008 9:46:48
Zobacz profil
Post 
Książka zawsze poprawiająca mi nastrój to "Paziowie króla Zygmunta" Antoniny Domańskiej :D Akcja powieści rozgrywa się na dworze królewskim za czasów panowania Zygmunta Starego. Głównymi bohaterami są niewyczerpani w pomysłach, płatający figle paziowie. :)


17 cze 2008 20:41:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron