Teraz jest 19 kwi 2024 8:43:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Nook touch - (nie)obiektywna recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2012 16:35:31
Posty: 14
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Gratuluje wyboru:)


01 sie 2012 22:24:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2011 3:41:02
Posty: 22
Lokalizacja: Kielce, PL
eCzytnik: Kindle 3, Kindle 4, Nook ST
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Wybór faktycznie był dobry i jestem na razie zadowolona :) Bateria po całym dniu intensywnego czytania ma 95 % i tu muszę powiedzieć, że chyba bym wolała żeby nie było widać ile realnie zużywam bateryjkę bo mnie to stresuje :)))) Jestem maniaczką wręcz obsesyjną długości życia baterii na jednym łądowaniu, co jak do tej pory oba Kundelki mi zapewniały w 200%. No ale poczytam, zobaczę jak jest w Nooku. So far so good, wszystko jest tak jak ma być - własne wygaszacze również, hehehe.


02 sie 2012 13:52:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2012 20:49:18
Posty: 2
eCzytnik: k
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Witam. Mam pytanie do uzytkownikow nooka. Zamierzam własnie sprawic sobie to cudo. Takie pytanie :Czy jest wbudowany słownik polsko -angielski lub czy mozna taki zainstalowac do nooka. Zamierzam czytac glownie po angielsku. ;)


05 sie 2012 21:11:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2011 3:41:02
Posty: 22
Lokalizacja: Kielce, PL
eCzytnik: Kindle 3, Kindle 4, Nook ST
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Nook sam w sobie jest urządzeniem stricte na rynek amerykański, w związku z czym słownik predefiniowany to Merriam Webster Eng-Eng. Jeśli czytasz jak ja - tylko po angielsku, nie powinno to robić różnicy. Pojawia się baaaardzo obszerna definicja wraz z wymową. To akurat mnie wkurza i zastanawiam się, czy jednak nie zrootować mojego Nooka i nie zaaplikować mu słowniki z Kindla. Dużo wygodniejsze :) A cudo polecam gorąco - używam Kindli różnych, a tu jestem miło zaskoczona między innymi szybkością zmiany strony i przede wszystkim wyraźnością "druku". :)


05 sie 2012 21:18:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2012 20:49:18
Posty: 2
eCzytnik: k
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Może masz racje. Ale zamierzam poczytac troche po niemiecku zeby sobie przypomniec jezyk a jak rozumiem z tlumaczeniem niemieckiego na ang lub polski jest juz pewnie wiekszy problem... Zastanawaim sie czy nie brac poprostu kindla i miec dostep do slownikow i innych aplikacji.


05 sie 2012 21:29:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2011 3:41:02
Posty: 22
Lokalizacja: Kielce, PL
eCzytnik: Kindle 3, Kindle 4, Nook ST
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Miałam do wyboru Nooka i Kindla Touch. Wybrałam Nooka, choć używałam do tej pory tylko Kundelki, z prostego względu - Kindle nadal ma jakieś problemy z nadmierną czułością, nazwijmy to, klienci Amazona do chwili, w której kupowałam czytnik donosili o przekładaniu po kilka stron na raz i jakimś zawieszaniu się. Zresztą, Nook podobno też ma kwestie "zamrażania". Wiem, że na pewno nadal boję się jak faktycznie będzie z bateryjką. Przyzwyczaiłam się, że Kindle trwa i trwa i trwa na jednym ładowaniu. Optymalnie dla mnie by było aby Nook wytrzymywal do miesiąca. No narazie jestem w fazie testowania, więc dowiem się pod koniec sierpnia :)


05 sie 2012 21:36:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2012 16:10:11
Posty: 2
eCzytnik: nook st
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
witam wszystkich

Ostatnio zakupiłem nooka i jestem z niego bardzo zadowolony, ostatnio porównywałem go zarówno z kindle 4 jak i z kindle touch i nook bardziej przypadł mi do gustu. Jednak nook posiada także dwie dosyć istotne dla mnie wady o których nikt tutaj wcześniej nie wspomniał. Po pierwsze przysciski do przerzucania stron są beznadziejne, a po drugie nie ma możliwości ustawienia odświeżania co stronę które bardzo się przydaje podczas czytania na dworze przy silnym słońcu. Na szczęście udało mi się znaleźć instrukcję jak to zmienić bez rootowania, jakby ktoś chciał to ją tu wrzucę.


24 wrz 2012 16:18:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2012 23:26:58
Posty: 1
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Ja poproszę. Przy czytaniu pod lampką widać wyraźnie ghosting.


24 wrz 2012 23:30:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2012 16:10:11
Posty: 2
eCzytnik: nook st
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Żeby odświeżanie było możliwe po każdej stronie lub innej dowolnej ilości stron potrzebny jest program winimage, czytnik kard micro sd, karta micro sd oraz plik noogie do sciągniecia z http://nookdevs.com/Nook_Simple_Touch/Rooting/Manual. Rozpakowujemy plik noogie.img.gz Wkładamy kartę do czytnika, podłaczamy do komputera i formatujemy kartę. Następnie otwieramy winimage wybieramy Select Disk > Restore Virtual Hard Disk image on physical drive następnie wybieramy dysk (naszą kartę micro sd) i klikamy ok. Teraz wyskakuje okienko z możliwością wyboru pliku, wybieramy noogie.img i klikamy yes. Po chwili program zapisze plik noogie na karcie. Wyciągamy kartę i wkładamy ją do wyłączonego nooka. Włączamy nooka, gdy pojawi się napis rooted forever(w rzeczywistości nook nie jest zrootowany) podłączamy go do komputera i widzimy 5 albo 7 partycji ( nie pamiętam dokładnie ile). Na jednej z partycji powinna być następująca ścieżka /data/data/com.bn.nook.reader.activities/shared_prefs/ReaderPreferences.xml. Otwieramy plik ReaderPreferences.xml w notatniku. Powinien on wyglądać tak
Kod:
<?xml version='1.0' encoding='utf-8' standalone='yes' ?>
<map>
<float name="font_size" value="8.5" />
<string name="font_style">Caecilia</string>
<int name="periodical_margin_size" value="1" />
<int name="margin_size" value="1" />
<int name="bgcolor" value="1" />
<int name="line_spacing" value="150" />
<int name="page_forward_mapping" value="1" />
<int name="fullscreen_refresh_count" value="6" />
</map>


Linia <int name="fullscreen_refresh_count" value="6" /> mówi tam co ile stron powinno zachodzić odświeżanie, zamiast 6 możemy wpisać dowolną liczbę, ja mam np ustawione odświeżanie co 2 strony. Z tego co wiem to w najnowszej wersji oprogramowanie nie ma tej linii i po prostu trzeba ją dopisać. Gdyby coś było niejasne to piszcie.

Instrukcja zaczepnięta ze strony http://blog.the-ebook-reader.com/ i http://forum.xda-developers.com/.


25 wrz 2012 14:14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron