Teraz jest 16 kwi 2024 20:48:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nook touch - (nie)obiektywna recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
W ile Nook ładuje się z pustej baterii?
Oraz na ile godzin czytania (lub przekręconych kartek) oceniasz czas działania Nooka?
Jakie ma ustawienia odnośnie WiFi?
(czy da się ustawić(zapamiętać) obsługę kilku sieci, czy da się połączyć z siecią zabezpieczoną WPA2 Enterprise TTLS)
Karty mikroSD trzeba jakieś konkretne czy wszystkie zgodne z tym standardem?

Ile muszę szacunkowo doliczyć do ceny Nooka aby cieszyć się nim w Polsce? :twisted:


03 sty 2012 23:43:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 11:21:17
Posty: 20
eCzytnik: Nook ST, Kindle 4
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
przemoli napisał(a):
W ile Nook ładuje się z pustej baterii?

dokładnie to Ci nie powiem - możemy przyjąć, że to co podaje BN jest realne
(Charging time: approximately 3 1/2 hours from computer)
Ja używam ładowarki od telefonu, więc jest trochę szybciej, ale w zasadzie mnie to nie obchodzi, bo zostawiam po prostu na nockę.

Cytuj:
Oraz na ile godzin czytania (lub przekręconych kartek) oceniasz czas działania Nooka?

mój zrootowany aktualnie na 12% baterii po 20 dniach. W tym czasie wifi zazwyczaj było wyłączone, czytanie po kilka-kilkadziesiąt stron dziennie. Używanie androida i aplikacji nieprzystosowanych do einka powoduje częste flashowanie całego ekranu, więc bez roota pewnie będzie jeszcze lepiej. Te 20 dni to wiem stąd, że mi launcher pokazuje - przy einku nie pamięta się ostatniego ładowania ;-)

Cytuj:
Jakie ma ustawienia odnośnie WiFi?

w zasadzie wszystko, co potrzebne ;-)

Cytuj:
(czy da się ustawić(zapamiętać) obsługę kilku sieci

tak - standardowo pamięta każdą raz podłączoną sieć

Cytuj:
czy da się połączyć z siecią zabezpieczoną WPA2 Enterprise TTLS)

da się WPA2 802.1x - podłączyłem go do sieci z PEAP i logowaniem MSCHAP bez problemów, w zasadzie zadziałało od razu po wpisaniu hasła. TTLS to chyba nie jest jakiś mocny standard, więc nie mam pojęcia, jak się zachowa. Zapytaj support BN :-)

Cytuj:
Karty mikroSD trzeba jakieś konkretne czy wszystkie zgodne z tym standardem?

nie wiem. Mam SanDiska i nie ma żadnych problemów. Przy czym karta 2G to jest jakaś kosmiczna ilość miejsca na książki. Nastawiałbym się raczej na wykorzystanie jakiegoś byle czego walającego się po domu niż kupowanie nowej karty specjalnie do nooka.

Cytuj:
Ile muszę szacunkowo doliczyć do ceny Nooka aby cieszyć się nim w Polsce? :twisted:

najprościej to chyba kupić na allegro. Kurs ostatnio szaleje, ale za to Nook Touch staniał do 99$.

_________________
https://github.com/luka6000/kalibrator moje recepty calibre


05 sty 2012 1:43:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 22:39:20
Posty: 12
eCzytnik: szukam...
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
cześć,
a czy Nook mam możliwość robienia notatek albo podkreśleń? czytam sporo literatury specjalistycznej, i na papierze często podkreślam ważne fragmenty, do których potem wracam, rzadziej skrobnę parę słów. nie wyobrażam sobie nie móc robić notatek, szczególnie w pozycjach anglojęzycznych (to jeden z powodów przymiarki do czytnika dla mnie - lepszy dostęp do literatury, której w Polsce brak) - chciałabym nadal mieć taką możliwość. tylko jak - paluchem zakreślać coś...? czy na nooku można korzystać z rysika? (podoba mi sie taka opcja w nooku). a może to kwestia przyzwyczajenia?

no i - nook na allegro za 500, a taka opcja cenowa kusi.


05 lut 2012 22:49:03
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
mafaldinha napisał(a):
no i - nook na allegro za 500, a taka opcja cenowa kusi.


Wysyłany ze stanów. Jak nie będziesz miał szczęścia, dolicz do tego:
- ok. 100zł VAT
- ok. 100-200zł obsługa agencji celnej.

Podobne numery są z wieloma "tanimi" kindlami z Allegro.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 lut 2012 0:39:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 22:39:20
Posty: 12
eCzytnik: szukam...
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Vroo napisał(a):
mafaldinha napisał(a):
no i - nook na allegro za 500, a taka opcja cenowa kusi.


Wysyłany ze stanów. Jak nie będziesz miał szczęścia, dolicz do tego:
- ok. 100zł VAT
- ok. 100-200zł obsługa agencji celnej.

Podobne numery są z wieloma "tanimi" kindlami z Allegro.


http://allegro.pl/nowy-czytnik-nook-sim ... 74838.html - no tak, lokalizacja USA...
czyli to działa tak, że sprzedawca wysyła, a potem już go nie interesuje co na granicy się dzieje z paczką...?
dzięki za ostrzeżenie w takim razie.


06 lut 2012 10:50:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
to już chyba lepiej tutaj http://allegro.pl/czytnik-nook-simple-t ... 98152.html

mafaldinha napisał(a):
cześć,
a czy Nook mam możliwość robienia notatek albo podkreśleń? czytam sporo literatury specjalistycznej, i na papierze często podkreślam ważne fragmenty, do których potem wracam, rzadziej skrobnę parę słów. nie wyobrażam sobie nie móc robić notatek, szczególnie w pozycjach anglojęzycznych (to jeden z powodów przymiarki do czytnika dla mnie - lepszy dostęp do literatury, której w Polsce brak) - chciałabym nadal mieć taką możliwość. tylko jak - paluchem zakreślać coś...? czy na nooku można korzystać z rysika? (podoba mi sie taka opcja w nooku). a może to kwestia przyzwyczajenia?


Jest możliwość robienia notatek. Co do podkreśleń to nie mam pewności. W domu sprawdzę i napiszę. Można bez problemu obsługiwać paluchem.


06 lut 2012 12:30:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 22:39:20
Posty: 12
eCzytnik: szukam...
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
tofik napisał(a):
Jest możliwość robienia notatek. Co do podkreśleń to nie mam pewności. W domu sprawdzę i napiszę. Można bez problemu obsługiwać paluchem.


A mógłbyś powiedzieć coś więcej o notatkach? Czy zapisuje do osobnego pliku? Czy można robić je bezpośrednio z poziomu książki, czyli jak w Adobe Readerze (nowym), np. zaznaczam słowo/zdanie i do tego robi się odnośnik notatkowy?


07 lut 2012 13:09:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Zgadałem się z kolegą, który miał androida 2.1 na telefonie. Jemu net na uczelni działał. Więc i Nook Simple Touch powinnien śmigać po softroot'cie. :D

Szkoda tylko, że nie mam teraz kasy :|

PS Widziałem oferty za 500-550zł. Jest szansa na tańsze oferty (bez zmiany kursu walut)? :?


23 lut 2012 20:15:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
A czemu miałby nie działać ?


23 lut 2012 21:03:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Pod Wingrozą 7/XP/inne net nie działa bez specjalnego programu :)
Pod Symbianem i iOSem trzeba kombinować.

A na forum B&N ktoś pisał, że podobnie skonfigurowana sieć nie działała...


26 lut 2012 11:17:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Zależy od routera. Wszystko się wzięło stąd, że przy aktualizacji 1.1.0 zepsuli łączenie się z routerami. Teraz połączenie trzeba ustawiać na sztywno. Niedługo ma wyjść aktualizacja poprawiająca tą niedoróbkę i pewnie utrudniająca rootowanie lub całkowicie je zablokuje.


26 lut 2012 12:31:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
? Zależy od routera ?

Nie o to się pytam!
A o softwarową możliwość podpięcia Nooka do sieci:
EAP-TTLS/PAP (jak tutaj --> http://bookclubs.barnesandnoble.com/t5/ ... d-p/760380)


28 lut 2012 19:04:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2010 22:06:18
Posty: 10
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Ale co tam, sam się przekonam :) (Czytnik już kupiony teraz się tylko muszę pofatygować do sprzedawcy, a może i przy okazji wpadnę na uczelnię aby przeprowadzić "rekonesans").


28 lut 2012 20:35:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
A da się jakoś znikować (czyt. czy można to wyłączyć/nie pokazywać) okładki "What to read next"- znaczy żeby mi tak nachalnie czytnik nie sugerował już od pierwszej strony co powinienem kupić? ;)


04 maja 2012 19:56:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Tak. Wystarczy zrootować :P. Ja w ogóle nie korzystam z home. Korzystam wyłącznie z library.


05 maja 2012 0:02:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: