Teraz jest 25 kwi 2024 22:55:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nook touch - (nie)obiektywna recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Ale rozumiem, że po zrootowaniu ekran główny wygląda tak jak na zwyczajnym androidzie np. w smartfonie. Czyli tak jak tu gościu pokazuje:

http://www.youtube.com/watch?v=im5tTNTT58A

ekran główny i poszczególne aplikacje.

Podoba mi się to bo mogę zainstalować sobie aplikację amazona do czytania ale zastanawiam się jak takie zrootowanie i używanie niezoptymalizowanego androida wpływa na zużycie baterii- nawet przy wyłączonym wifi. Bo wifi włączałbym raczej tylko do ewentualnego ściągnięcia książki.

Ps. Jeszcze odnośnie użytkowania nooka poza US- wystarczy, że się zarejestruję tzn. podam adres e-mail i hasło zgodne z danymi konta na stronie barnes and noble. Nie muszę podawać dokładnego adresu i danych karty debetowej/kredytowej na swoim koncie barnes and noble? Tzn. mogę jeżeli chciałbym tam kupować ale wtedy musiałbym popełnić jeden z grzechów głównych: skłamać i podać adres hamerykański?


05 maja 2012 11:26:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 11:21:17
Posty: 20
eCzytnik: Nook ST, Kindle 4
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
ThimGrim napisał(a):
Ale rozumiem, że po zrootowaniu ekran główny wygląda tak jak na zwyczajnym androidzie np. w smartfonie. Czyli tak jak tu gościu pokazuje:

http://www.youtube.com/watch?v=im5tTNTT58A

ekran główny i poszczególne aplikacje.


może tak wyglądać, ale wcale nie musi. Ja używam normalnie Library i zamiast Home mam ReLaunch - taki fajny launcher do aplikacji. Można zrootować tak, że w ogóle tego nie będzie widać i mieć odpaloną np w tle sambę (do wrzucania książek przez wifi bezpośrednio na czytnik).

Cytuj:
Podoba mi się to bo mogę zainstalować sobie aplikację amazona do czytania ale

szczytem wygody to ona nie jest - standardowa aplikacja jest po prostu dobra. Do PDFów można używać czegoś innego.

Cytuj:
zastanawiam się jak takie zrootowanie i używanie niezoptymalizowanego androida wpływa na zużycie baterii- nawet przy wyłączonym wifi. Bo wifi włączałbym raczej tylko do ewentualnego ściągnięcia książki.

wszystko zależy od tego, jak chcesz tego używać. Jeśli non stop bawię się aplikacjami i "gołym" systemem, to baterię wciąga w tydzień. Jeśli mając te wszystkie apki tylko czytam, to zapominam, kiedy ostatnio ładowałem (miesiąc spokojnie).

Cytuj:
Ps. Jeszcze odnośnie użytkowania nooka poza US- wystarczy, że się zarejestruję tzn. podam adres e-mail i hasło zgodne z danymi konta na stronie barnes and noble. Nie muszę podawać dokładnego adresu i danych karty debetowej/kredytowej na swoim koncie barnes and noble?

tak

Cytuj:
Tzn. mogę jeżeli chciałbym tam kupować ale wtedy musiałbym popełnić jeden z grzechów głównych: skłamać i podać adres hamerykański?

jakoś niedawno zmienili zasady: kupować można tylko i wyłącznie wtedy, gdy masz zarejestrowaną amerykańską kartę. Na polskiej kiedyś ściągnąłem trochę darmówek - czy teraz działa nie wiem. BN ma DRM, który jako hasła używa nazwiska i numeru karty stąd wymaganie podania nawet w przypadku ściągania darmochy.

_________________
https://github.com/luka6000/kalibrator moje recepty calibre


07 maja 2012 22:01:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Witam.
Wybrałam juz sobie czytkik - nook simple touch ale mam 2 pytanka.
Pierwsze dotyczy pdf-ów. Będę czytać tylko powieści na nim czy funkcja relow działa dobrze? Domyslam sie że idzie powiększyć czcionkę - czy do powieści to wystarczy.
Drugie dotyczy odświeżania. Czy z uwagi że jest ono po 5 stronie sa jakies niedogodności??Czyli niewyraźna czcionka albo poswiata z poprzedniej na ekranie??


13 cze 2012 8:44:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
O dziwo text reflow pozytywnie mnie zaskoczył. Czyta się wygodnie, ale oryginalny program poddaje się kiedy na stronie pojawią się bardziej zaawansowane elementy (obrazek, tabelka) i wyświetli ci całą stronę.


28 cze 2012 1:14:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Witam.
Kupiłam nooka teraz czekam az przyjdzie :) .
Jak się pobawie to napisze wrażenia z uzytkowania.


11 lip 2012 7:50:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2012 9:31:44
Posty: 23
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
No i przyszedł. Wrażenia pozytywne.Książki wczytuja sie szybko ( narazie sprawdzałam format epub). Mam tylko jeden problem. Jak otworzyłam książkę i zaczełam czytać to na stronie menu pokazywało mi ze jestem na stronie 6 z 220. Teraz cały czas pokazuje mi strone 1 z 220 ( w menu ) a jak wejde w książkę to jestem na dobrej stronie. Pomóżcie co zrobić zeby w menu była normalna strona a nie 1 z 220 zawsze ( sprawdzała każda książka tak ma ).


19 lip 2012 8:29:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Bez karty SD nie zapmiętuje pozycji. Taka mała niedoróbka, która minimalnie przeszkadza. Identycznie zachowuje się oryginalny program jak i Cool Reader. Ale jak ma się dobrze zrobione książki z ToC to tak bardzo to nie przeszkadza.


25 lip 2012 17:36:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2012 16:35:31
Posty: 14
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Ja zaktualizowalem oprogramowanie wg instrukcji na bn.com i po wgraniu swoich ksiazek raz jeszcze (trzeba uprzednio usunac je z czytnika) pokazywanie na ktorej jestem stronie w danej ksiazce dziala bez zarzutu nawet przy zmianie aktualnie czytanej ksiazki i powrocie do dawnej.


25 lip 2012 20:43:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Witam :)

Od niedawna poszukuję kandydata na mój idealny czytnik i Nook Touch mnie zainteresował swoją wszechstronnością i wygodą użytkowania (po przeczytaniu wielu recenzji). No i już bym go kupiła, ale ponieważ będzie to mój pierwszy czytnik to naszły mnie wątpliwości i dlatego zwracam się do doświadczonych czytaczy Nooka ;) Mianowicie, czy nie macie wrażenia, że Nook jest hmm...jak to określić...zbyt dedykowany na rynek amerykański? zakupy w księgarni B&N odpadają, a więc może też i inne jakieś funkcje? I czy ogólnie nie jest zbyt ograniczony "zespoleniem" z Barnes & Noble? Niezbyt lubię takie rozwiązania (to głównie też odstrasza mnie od Kindle'a), ale dla Nooka przymknęłabym na to oko... :) Druga sprawa to kupno i serwis - skoro nie ma go oficjalnie w Polsce to czy go sprowadzać, czy jednak skorzystać z pośredników polskich? jeśli tak, to czy mam szansę na serwis lub jakąkolwiek obsługę konsumenta? czy jest to po prostu bezpieczne?

Z góry dziękuję i przepraszam jeśli powtarzam jakieś pytania, które padły wcześniej (ale chyba nie... ;) )


27 lip 2012 20:43:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2012 16:35:31
Posty: 14
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Na allegro jedna firma prowadzi sprzedaz nook'a. Dostajesz od nich karte gwarancyjna, ich firmy jako gwaranta. W razie uszkodzen wymieniaja na nowy czytnik, stary oddajesz im (zapewne tego oni zareklamuja sami w BN w stanach).

Tak, jest to czytnik "amerykanski", zakupy w BN mozna wykonac ale musisz naklamac co do zamieszkania, wiec odradzam, sa polskie ksiegarnie.
Minus, wrzucic ksiazki bez roota mozna tylko kabelkiem. Plus obsluguje ustandaryzowany format ePUB a nie jakies wlasnosciowe, zakmniete formaty plikow typu Mobi.
Z funkcji ktore sa niedostepne dla ksiazek spoza BN to opcja SHARE (czyt. wrzucanie na facebooka).
Dodatkowo slownik ograniczony do ANG-ANG. Zmiana slownika jest bardzo utrudniona.
Pomimo minusow, uwzgledniajac cene i komfort uzytkowania szczeze polecam.


28 lip 2012 0:51:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
dziękuję bardzo za odpowiedź :)

tak, obsługa ePub to duży plus, opcje facebooka mnie nie interesują, więc to żaden problem... co do słownika, to ANG-ANG mi odpowiada, ale czy można dograć jeszcze jakieś słowniki samodzielnie? np ANG-POL albo GER-POL do czytania po niemiecku w przyszłości? z obsługą polskich czcionek jak rozumiem nie ma żadnego problemu?

a przy okazji, co do ograniczeń... czy jeśli kupię czytnik inny niż Kindle od Amazon, załóżmy Nooka - to czy będę mogła kupować e-booki na Amazon i czytać je na swoim nie-amazonowskim czytniku? podejrzewam pewnie konwersję do odpowiedniego formatu jakimś programem, ale czy jest to w ogóle możliwe? czy może Amazon zastosował jakieś mega zabezpieczenia i ich książki można czytać tylko na Kindle'u?

z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

EDIT: ach i jeszcze jedno pytanie - czy Nook też jest tak mocno uzależniony od swojej księgarni jak Amazon? mam na myśli to, że np w Kindle'u tworzenie kolekcji odbywa się przez konto na stronie Amazon, albo to że zbierają informację o tym co i kiedy czytam itp... nie chcę tu rozpoczynać dyskusji na temat teorii spiskowych itd, ale mimo wszystko czułabym chyba niejaki dyskomfort na myśl o tym, że ktoś mi jednak po cichu zagląda do mojego czytnika i sprawdza co czytam...


28 lip 2012 2:43:49
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
BabyJane napisał(a):
a przy okazji, co do ograniczeń... czy jeśli kupię czytnik inny niż Kindle od Amazon, załóżmy Nooka - to czy będę mogła kupować e-booki na Amazon i czytać je na swoim nie-amazonowskim czytniku? podejrzewam pewnie konwersję do odpowiedniego formatu jakimś programem, ale czy jest to w ogóle możliwe? czy może Amazon zastosował jakieś mega zabezpieczenia i ich książki można czytać tylko na Kindle'u?


W systemie Amazonu to wydawca decyduje czy książka jest zabezpieczona DRM (większość jest), ale sposoby na obejście są
onyx-boox-f162/zakup-ksiazek-w-amazon-na-onyx-a-t11003.html

BabyJane napisał(a):
EDIT: ach i jeszcze jedno pytanie - czy Nook też jest tak mocno uzależniony od swojej księgarni jak Amazon? mam na myśli to, że np w Kindle'u tworzenie kolekcji odbywa się przez konto na stronie Amazon, albo to że zbierają informację o tym co i kiedy czytam itp... nie chcę tu rozpoczynać dyskusji na temat teorii spiskowych itd, ale mimo wszystko czułabym chyba niejaki dyskomfort na myśl o tym, że ktoś mi jednak po cichu zagląda do mojego czytnika i sprawdza co czytam...


Tutaj ktoś sprawdził, co o nas wiedzą producenci korporacyjnych czytników (Nook, Sony, Kindle, Kobo)
http://dearauthor.com/ebooks/privacy-an ... -2-amazon/

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 lip 2012 10:37:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Vroo, dzięki za bardzo ciekawy artykuł o gromadzonych informacjach! dużo mi to rozjaśniło i szczerze mówiąc nie wygląda to tak strasznie w przypadku Amazon i B&N, podejrzewam, że google i facebook wiedzą o mnie znacznie więcej... ;) nieco zaskakujący jest fakt że to Sony jest największym szpiegiem...heh.

konwersja w calibre nie wygląda na skomplikowaną, tak więc ten problem też rozwiązany. ale zastanowiło mnie jedno co napisałeś pod tym postem o konwersji:

Cytuj:
Dokładnie tak. Procedura jest taka sama niemal dla każdego DRM, tyle że trzeba mieć wtyczkę i program oryginalny który to ściąga.

Użytkowników Kindle zachęcam do takiego przerabiania swoich (szczególnie cennych) książek, bo nigdy nic nie wiadomo czy jakaś bomba nie rozwali siedziby Amazona (albo nie zbankrutują). Albo zajdzie problem (np. eksperymentowanie z lokalizacją, albo zbyt częste korzystanie z reklamacji) i Amazon zawiesi nam konto - wtedy żegnaj dostępie do książek...


czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? nie jestem jeszcze zbyt obeznana i wygląda to dla mnie tak, że pomimo zakupu książki na Amazon nadal nie mam jej fizycznie tylko jest ona gdzieś tam na koncie i jak konto zniknie, to znikną i wszystkie moje zakupione książki...
jeśli źle zrozumiałam, to przepraszam, ale będę wdzięczna za wyjaśnienia :)


28 lip 2012 12:56:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2011 3:41:02
Posty: 22
Lokalizacja: Kielce, PL
eCzytnik: Kindle 3, Kindle 4, Nook ST
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Ajajaj! Błagam o pomoc. Mój nowiutki Nook przyszedł. Podłączyłam jak nakazano aby się ładował i w trakcie spokojnie z sukcesem zarejestrowałam go i dalej postanowiłam sideloadować książki przez Calibre odpowiednio do epub skonwertowane i d***. Ksiązki pokazują się jako wgrane do urządzenia na Calibre, zaś Nook ich nie widzi. Podobnie jest gdy wrzucam epuby do documents--> books. Co robię źle???


01 sie 2012 15:24:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2011 3:41:02
Posty: 22
Lokalizacja: Kielce, PL
eCzytnik: Kindle 3, Kindle 4, Nook ST
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
O, już sama doszłam - mój biedny Windows nie dociągnął sterowników i dopiero po pełnym załadowaniu Nooka i ponownym podłączeniu (shutdown, restart na urządzeniu) książki się pojawiły... Doświadczenie emocji jak na rybach :) Kindelek był tak banalny w obsłudze, że teraz mam uprzedzenia i strachy iż coś nie wyjdzie jak powinno :)


01 sie 2012 15:48:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: