Teraz jest 28 mar 2024 20:38:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nook touch - (nie)obiektywna recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Dzisiaj po wielkich "przebojach" dotarł do mnie dotykowy nook. Miałem styczność z poprzednim modelem opartym na e-ink'u także mam jakiś punkt odniesienia. Wielbicieli/wyznawców Kindle rozczaruję na wstępie. Nie widziałem, nie miałem Kindle w ręku w związku z tym nie będzie żadnego porównania tych dwóch modeli. Nie wiem, czy jest sens pokazywać zdjęcia pudełka w jakim przyszedł i co zawierało, bo można sobie zobaczyć to na youtube. Przeczytałem dzisiaj kilkadziesiąt stron. Wszystko działa bez zarzutu. Ekran dotykowy reaguje poprawnie i bez większych przestojów. Największą zaletą moim zdaniem jest rozmiar. Nook świetnie leży w dłoni a obudowa z materiału w dotyku przypominającego połączenie plastiku z gumą nie ślizga się i daje uczucie miękkości. Ekran odświeża się po każdej piątej stronie w związku z czym ledwo da się zauważyć niewielki "ghosting", który jednak w czytaniu nie przeszkadza. Menu jest czytelne i bardzo intuicyjne.
Teraz może trochę o wadach a przynajmniej głębiej o jednej, którą udało się wykryć mojej żonie. Przy odblokowywaniu z uśpienia można go nieodblokować do końca (urządzenie niby jest odblokowane i można przewracać strony/zmieniać ustawienia, ale ekran jest nadal w trybie sleep) i wtedy ghosting wręcz uniemożliwia czytanie. Dzieje się tak gdy klikniemy gdziekolwiek na ekran przed przesunięciem palca po wyznaczonym miejscu. W porównaniu do poprzednika ekran jest bardziej kontrastowy i czytanie, nawet przy słabym oświetleniu nie nastręcza problemów.
Urządzenie posiada zaledwie 236 MB wolnej pamięci wewnętrznej, chociaż przy średniej wadze książek +- 1 MB to chyba i tak w zupełności wystarczy. Nook ma slot na karty pamięci i obsługuje nawet 32 GB. Nie wiem także dlaczego zrezygnowali z odtwarzacza mp3, który waży zapewne niewiele. Być może chodziło o wydłużenie czasu pracy na baterii.
Trochę widać paluchy na ekranie ale to wina brudnych/tłustych łapek...no nie mogłem się doczekać :)
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące użytkowania.

Czas na zdjęcie ekranu...
Obrazek


19 lip 2011 21:32:21
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
No to zacznę ja. ;-)

1. Jak sobie radzi z PDF?

2. Jakie są możliwości organizacji plików? Pokazuje po prostu kolejne foldery?

2b. Czy jak włożysz kartę z ksiązkami, jej zawartość jest ona widoczna osobno, czy też istnieje wspólna lista książek?

3. W jaki sposób zmieniasz wielkość czcionki itd?

Nieobowiązkowo pytanie, skąd masz tak źle skonwertowaną książkę na fotce. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 lip 2011 22:27:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
1. Doprecyzuj pytanie. PDF'y czyta ale nie ma możliwości np. zoomowania.

2. Normalnie pokazuje książki w postaci siatki lub listy. Są też twz. półki. Tworzymy nową półkę i wybieramy z listy książki, które chcemy mieć na tej półce. Osobno jest też pseudomanager plików.

2b. Niestety nie mam jak sprawdzić bo nie mam karty :(

3. Podczas czytania klikamy w dół ekranu i tam jest możliwość wybrania 7 wielkości czcionki, 6 czcionek, 3 odstępy między wierszami, 3 rodzaje marginesów oraz "publisher defaults".

Książkę gdzieś z neta zatargałem oczywiście na próbę....


19 lip 2011 22:41:00
Zobacz profil
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Mam pytanie w kwestii zdjęcia, które załączyłeś: jaki plik jest tam otwarty? Tzn. - jaki format pliku? Bo coś mi się wydaje, że się tekst nieco posypał...

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


19 lip 2011 22:57:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
To jest epub...może nienajlepiej skonwertowany.

A tutaj jeszcze wybór czcionek

Obrazek


19 lip 2011 23:02:36
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
ad 1. Czyli PDF jest wyświetlany w powiększeniu takim, aby się zmieścił w całości? Brak zoomowania jest dla mnie zaskoczeniem, choć skoro nie można też przekręcać ekranu, jest logiczny.

A jak otworzysz PDF to wyświetlany jest "normalnie" czy od razu przekształcany (reflow) ?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 lip 2011 23:30:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
ad 1. Dokładnie tak. Podejrzewam, że można by wykluczyć marginesy poprzez drukowanie pdfu do pdfu z odpowiednim ustawieniem wymiaru strony. Nie wiem natomiast jak to wygląda po rootowaniu.


20 lip 2011 13:50:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Przeczytałem na nim dwie książki i kończę trzecią, zona kończy pierwszą (średnio po 200 stron każda, +/- 2-1,5 kliknięć na stronę), trochę było zabawy z wifi, ustawieniami, koledzy z pracy chcieli zobaczyć co to itd... Bateria wskazuje jeszcze 18 % a czytamy codziennie przynajmniej po 2-3 godziny jak nie lepiej. No to teraz może trochę relacji z użytkowania tj. rzeczy, które mnie może nie tyle denerwują że ich nie ma co zastanawiam się dlaczego ich jednak w nooku nie ma. Mógłby być wybór po podłączeniu usb (albo na stałe w ustawieniach) czy ma ładować nooka przez usb. Może to i nie ma znaczenia przy najnowszych ogniwach baterii ale krótkie ładowanie dobrze do tej pory wszystkim moim bateriom nie służyło. Nie ma także możliwości wykasowania z poziomu nooka sampli książek, które ściąga z biblioteki barnes&noble przy kontakcie z wifi. Ba. Nie ma nawet możliwości skasowania tego z poziomu komputera poprzez menadżera polików. Można to natomiast zrobić logując się na swoje konto w b&n.
Cenię sobie natomiast dotykowy ekran (ja jak ja ale moja żona...nie budzę jej przy przewracaniu kartek).

Jeśli kogoś interesują jakieś konkretne funkcje to proszę pytać.


26 lip 2011 18:56:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lip 2011 23:08:11
Posty: 1
eCzytnik: Nook
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Rootowałeś już?


30 lip 2011 23:13:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Nie. Trochę się cykam bo czytałem już o wpadkach, a poza tym na razie nie czuję takiej potrzeby.


31 lip 2011 10:05:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
A ogólnie polecasz Nooka? Bo zastanawiam się nad kupnem.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


05 sie 2011 19:59:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Jest to mój pierwszy i jedyny czytnik. Miałem w rękach także pierwszą wersję nooka i szczerze polecam dotykową.


06 sie 2011 10:02:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
Kusił mnie ten nook, ale stwierdziłem, że ciężko z gwarancją i jakimiś akcesoriami, także zrezygnowałem.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


06 sie 2011 12:01:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
No i zaskoczył mnie po raz kolejny pozytywnie. Mam książkę (konwertowaną z *.doc), w której są przypisy. Ekran dotykowy sprawdza się doskonale. Wystarczy kliknąć w cyferkę przypisu, nook odeśle nas do przypisu (znajdują się one na końcu książki) a na górze widnieje piękny napis "back", który przenosi nas z powrotem do czytanego tekstu.

Jeszcze tak w sprawie baterii...używany nie tak intensywnie wytrzymał prawie miesiąc :)


21 wrz 2011 17:14:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Nook touch - (nie)obiektywna recenzja
K3 przenosi po najechaniu kursorem i kliknięciu na cyferkę z przypisem, a powrót działa tak samo.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


22 wrz 2011 9:46:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: