Teraz jest 28 mar 2024 15:05:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Noisy, dzięki za artykuł.

Moją uwagę przykuło szczególnie zdjęcie porównujące "starego" i nowego Kindle z podświetleniem. Mam na myśli to, które pokazuje nowego K z wyłączonym podświetleniem na tle "starego". Wiem, że to tylko zdjęcie i nie oddaje w pełni rzeczywistości, jednak łatwo zauważyć, że tło papieru na obu wyświetlaczach nie różni się prawie wcale. Inaczej mówiąc Pearl zdaje się nadal trzymać formę. Co dla mnie, świeżego posiadacza KT jest dobrą wiadomością.

ArtS


10 wrz 2012 13:32:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
@Vroo
No nie wiem, ja jakoś nie oszczędzam kundla. Kropi? Trudno. -10? Trudno. Wiem, że nie koniecznie jest to "zdrowe", ale z tego powodu do pojemnościówek podchodzę jak do jeża (np. zaobserwowałem, że często nie czują one na przykład mokrej skóry (czy przy kroplach wody na powierzchni).
Swoją drogą, czy nie było kiedyś mowy, że warstwa pojemnościowa na czytniku pogorszyłaby kontrast i coś tam jeszcze?

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


10 wrz 2012 15:08:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Noisy - ukłon za ciekawy artykuł :)

Zastanawia mnie dlaczego amazon zrezygnował z dźwięku - Touch go miał, Paperwhite już nie. ciekawe, czy było to zbyt kosztowne, czy producenci uznali za niepotrzebne? zdziwiona jestem też wycofaniem wersji Touch, skoro te dwa modele tak bardzo się różnią - no i cóż ma zrobić ktoś, kto jednak dźwięk chce/potrzebuje? natomiast uważam, że ekran pojemnościowy to bardzo dobre posunięcie, bawiłam się Touchem i to wlasnie mnie irytowalo, strony przeskakiwały przy najlżejszych dotknięciach, w zupełnie przypadkowych sytuacjach - bardzo irytujące, przynajmniej dla mnie.


10 wrz 2012 19:16:13
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Co więcej - dwie wersje Kindle: Keyboard i Touch miały mikrofon, z którego żadna aplikacja Amazonu nie robiła użytku :))

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 wrz 2012 21:28:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2012 23:37:48
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Koovert napisał(a):
No nie wiem, ja jakoś nie oszczędzam kundla. Kropi? Trudno.


Na wypadek deszczu swojego przepakowuję w proste wodoszczelne etui na dokumenty. Przydaje sie też do wanny (tyle, że takowej nie posiadam :( ), na plażę jak ktos sie boi piasku itp. Problem w tym, że nie da się przez to obsługiwać dotykowego ekranu.

Co do wycofania Toucha, to możliwe, że po prostu nie chca utrzymywać zbyt wielu modeli jednoczesnie w produkcji, bo to komplikuje koszty, logistykę, moce przerobowe fabryk itd.


11 wrz 2012 0:08:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Usunięcie obsługi dźwięku to ewidentna oszczędność w produkcji. Poza tym wiadomo, że jego obsługa w Kindle była symboliczna i niewygodna. Wychodzę z założenia, że do słuchania książek lepiej nada się mały odtwarzacz mp3/mp4. Korzystania z TTS nie wyobrażam sobie. Ja lubię czytać. Słucham tylko w wyjątkowych sytuacjach. Np. w czasie wycieczki po Toskanii, gdzie przejeździłem w autobusie setki kilometrów. W takiej sytuacji, świetna rzecz, ale z Walkmanem w kieszeni :^

Szkoda, że kolor obudowy jest tylko jeden. Moim zdaniem ten srebrny jest świetny. Gumowy tył jest moim zdaniem dobrym posunięciem, choć musiałbym się ostatecznie przekonać mając to urządzenie w ręku. Tak, czy inaczej już obecny Kindle Touch (Classic pewnie też) posiada tylna powierzchnie podobną w dotyku do gumy. Dobrze się go trzyma, dużo lepiej, niż posiadany przeze mnie tablet.

ArtS


11 wrz 2012 8:19:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Kolor jest pewnie dlatego tylko czarny bo kindle jest "paperwhite"- najlepszy kontrast w stosunku do podświetlenia. Czyli czarno na białym, albo biało na czarnym... ;)


11 wrz 2012 11:14:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Drodzy państwo. Dziś rusza wysyłka :).
Ktoś planuje zakup od polaków z USA?


14 wrz 2012 21:21:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Cytuj:
Poza tym wiadomo, że jego obsługa w Kindle była symboliczna i niewygodna. Wychodzę z założenia, że do słuchania książek lepiej nada się mały odtwarzacz mp3/mp4. Korzystania z TTS nie wyobrażam sobie. Ja lubię czytać. Słucham tylko w wyjątkowych sytuacjach. Np. w czasie wycieczki po Toskanii, gdzie przejeździłem w autobusie setki kilometrów. W takiej sytuacji, świetna rzecz, ale z Walkmanem w kieszeni :^

może symboliczna dla Ciebie. Słuchałam kilku fragmentów polskich audiobooków i bardzo mi się nie podobały, uważam, że aktorzy wkładali w nie za wiele serca ;); chcę mieć zwyczajnie przeczytaną książkę a nie popis czyichś umiejętności aktorskich, intonowania zdań, akcentów i och ach. Dlatego ja wolę syntezator. Poza tym audiobooków za darmo do ebooków nie dodają więc trochę ten lans, że można sobie używać mp3 mija się z celem. No i plik tekstowy z dźwiękowym nie będzie kompatybilny, to nie jest wygodne musieć przewijać tekst lub nagranie, by się wstrzelić w moment.

Po drugie no sorry, 21 wiek, dla mnie czytnik bez wbudowanego audio i tts to jakieś nieporozumienie. To nie jest jakieś wielkie wymaganie technologiczne. TTS pozwala na jednoczesne ''czytanie'' i wykonywanie innych czynności. Więc wg mnie to jest mega nieporozumienie rezygnować z takich opcji tylko dlatego, że niektórzy ludzie mają ograniczoną fantazję, i wolą leżeć do góry tyłkiem z książką przed nosem, zamiast wykorzystywać ten czas podwójnie. Mam tylko nadzieję, że nie każdy producent czytników uzna ttz za rzecz głupią i zbędną; nie każdy ma tyle czasu na to, żeby sobie siedzieć w fotelu z ksiązeczką.


16 wrz 2012 0:41:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
maruda napisał(a):
chcę mieć zwyczajnie przeczytaną książkę a nie popis czyichś umiejętności aktorskich, intonowania zdań, akcentów i och ach. Dlatego ja wolę syntezator.


Mam inne odczucia, słuchanie książki z syntezatora nadaje się do dręczenia więźniów w Guantanamo.


16 wrz 2012 1:31:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
maruda napisał(a):
Słuchałam kilku fragmentów polskich audiobooków i bardzo mi się nie podobały, uważam, że aktorzy wkładali w nie za wiele serca ;); chcę mieć zwyczajnie przeczytaną książkę a nie popis czyichś umiejętności aktorskich, intonowania zdań, akcentów i och ach. Dlatego ja wolę syntezator.

Bardzo Ci współczuję... ograniczoności. Niewiele rzeczy jest fajniejszych od teatru radiowego czy dobrze czytanej książki, co oczywiście nie jest żadnym substytutem książki czytanej samemu, a inną wartością. Niewiele też jest rzeczy gorszych od książek czytanych syntetycznie.
maruda napisał(a):
Po drugie no sorry, 21 wiek, dla mnie czytnik bez wbudowanego audio i tts to jakieś nieporozumienie.

Jeśli dzięki temu książka będzie cieńsza i lżejsza - popieram. Sam zastanawiałem się nad wydłubaniem z KT głośników, które zawsze coś tam jednak ważą, bo dłuższe trzymanie urządzenia w pozycji dogodnej do czytania męczy. W końcu przesiadłem się na KC. Odtwarzacze MP3, znacznie wygodniejsze, można kupić za 20 złotych :)
maruda napisał(a):
niektórzy ludzie mają ograniczoną fantazję, i wolą leżeć do góry tyłkiem z książką przed nosem, zamiast wykorzystywać ten czas podwójnie.

To się nazywa kontemplacja, a nie brak fantazji :)
maruda napisał(a):
nie każdy ma tyle czasu na to, żeby sobie siedzieć w fotelu z ksiązeczką.

Istotnie, moje wyrazy współczucia.


16 wrz 2012 9:57:45
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Panie i panowie - proszę o spokój i zaprzestanie tego typu uwag pod adresem innych. Następne takie posty będą wycinane. Każdy z nas jest inny - jednym odpowiada syntezator, innym lektorzy. Nie ma powodu, by w związku z tym pozostałych nazywać ograniczonymi, bo nie wyznają naszych poglądów.

Z góry dziękuję.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 wrz 2012 11:55:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Cytuj:
To się nazywa kontemplacja, a nie brak fantazji :)

ja bym powiedziała, że lenistwo. ;)
Cytuj:
Istotnie, moje wyrazy współczucia.

można słuchać audiobooka/tts np. w czasie jazdy na rowerze. Wtedy to podwójna przyjemność. Można słuchać np. przy obowiązkach domowych - wtedy nudne nieciekawe żmudne czynności mogą być przyjemniejsze.
Cytuj:
Bardzo Ci współczuję... ograniczoności. Niewiele rzeczy jest fajniejszych od teatru radiowego
możliwe, ale ja np. nie potrzebuję otaczać się teatralnymi wystąpieniami ze wszystkich stron. Nie zawsze w brylantach pójdziesz na grilla;-). W moim mieście przykładowo w komunikacji miejskiej znany aktor odczytuje nazwy przystanków. Włożył w to tyle pasji, że brzmi to aż śmiesznie (to nawet nie tylko moje spostrzeżenie, również współpasażerów śmiejących się, z tego co zauważyłam, pod nosami;-). Ale rozumiem, wszak perły przed wieprze, nie;)).

A jeśli chodzi o tts to powinieneś myśleć przyszłościowo, kiedyś możesz mieć słaby wzrok, i tts mógłbyś wtedy docenić. A prace nad syntezatorami też przyczynią się do tego, że będą coraz mniej elektroniczne, a coraz bardziej ludzkie/aktorskie, co tak lubisz. ;-)


16 wrz 2012 23:18:41
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Zdarzyło mi się słuchać audiobooków, które były tak drętwo nagrane, że chciało się przy nich spać. Zgadzam się częściowo, że nie zawsze aktorzy nadają się do książek - lepiej jednak zawodowy lektor. Natomiast nie potrafię sobie wyobrazić, że mój cenny czas poświęcam na słuchanie jakiegoś mechanicznego głosu.

Swoją drogą jestem po wysłuchaniu Gry o tron z Audioteki (4 miesiące mi to zajęło, ale głównie podczas biegania) i robi to ogromne wrażenie. Ten format słuchowiska wciąga znacznie bardziej niż książka.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 wrz 2012 23:20:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2012 18:00:25
Posty: 20
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle Paperwhite zaprezentowany - komentarze
Ok ja wszystko rozumiem ale...jak się ma powyższa wymiana "serdeczności" do nowego czytnika Kindle'a?? :)

Osobiście posiadam już KT i właśnie przymierzam się do zakupu Paperwhite'a. Obecnego daję żonie a ja będę móc się ieszyć nocnym czytaniem.


17 wrz 2012 10:48:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: