Teraz jest 28 mar 2024 10:29:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Post Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Wystartowaliśmy serwisy odpowiedzialne za funkcjonowanie "Chmury Danych" w naszych czytnikach, które posiadają połączenia WiFi.

Aby skorzystać z tych funkcji wystarczy użyć ikonki "Chmura Danych" obecnej na ekranie głównym w naszych czytnikach (wymagany dostęp do sieci poprzez WiFi).

Do wyboru są dwie aplikacje (można się przełączać):
1. Google Drive
2. Storino

Przy pierwszym uruchomieniu następuje aktualizacja klienta chmury (i potrzebnych plików).
Potrzebna karta SD obecna w czytniku (później można w ustawieniach zmienić konfigurację ścieżek dostępu, tak aby usługi działały tylko w oparciu o pamięć wewnętrzną czytnika).
W przypadku, gdyby pojawiła się informacja o aktualizacji oprogramowania (na starszych wersjach oprogramowania), proszę się nie martwić, komunikat ten jest tylko "obejściem" dla zaktualizowania plików klienta chmury. Program aktualizuje pliki i informuje ze nastąpi restart i instalacja nowego FW jeśli przytrzyma sie "back". Faktycznie nie pojawia się plik aktualizacji i nie trzeba restartować czytnika. Po ponownym uruchomieniu "Chmury Danych" ukazuje się już ekran startowy z wyborem usługi.

Po zalogowaniu do wybranej usługi - można również z poziomu czytnika założyć sobie konto - mamy dostęp do swoich plików (ściąganie i wysyłanie) obecnych w danej chmurze.
W ten sposób możemy przenosić (odbierać i wysyłać) książki i dokumenty elektroniczne na czytniki, czy między czytnikami za pomocą sieci (bez użycia fizycznych nośników, czy kabli).
Oba serwisy mają swoje aplikacje klienckie dla komputerów.

Jeśli czytnik ma problem z połączeniem z siecią, podczas uruchamiania "Chmury Danych" można połączyć się poprzez link z grupy "Strony WWW" i następnie wyjść, nie przerywając połączenia WiFi (rozłączenie nastąpi po wyjściu z "Chmury Danych, lub automatycznie po upłynięciu czasu braku aktywności).


27 sie 2012 14:50:28
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Odp: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Super! Tylko co z modelami, które nie mają tego w oprogramowaniu (np. A60)?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


27 sie 2012 18:30:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2012 12:39:52
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Witam
Czytnik (m92 FW: 20120508) rzeczywiście poprosił o aktualizację plików, jednak się nie zrestartował. Wyłączyłem i włączyłem sprzęt z wciśniętym joystickiem jak do aktualizacji, oczywiście nie znalazł plików i wystartował "normalnie" tzn nie działał moduł wifi. Kolejny restart wifi działa ostatnio czytane wróciły klient chmury informuje że usługa dostępna wkrótce. Co któraś próba uruchomienia chmury wywala WiFi tak że trzeba restartować czytnik, skanuje sieć bez efektu. Jak to zainstalować nie uszkadzając czytnika ???


27 sie 2012 19:01:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
A co z i62?


27 sie 2012 19:07:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Google drive działa całkiem dobrze :D To bardzo funkcjonalny gadżet. Czekamy jeszcze na księgarnię i poprawiony firmware. Niekoniecznie w tej kolejności ;)


27 sie 2012 19:47:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Odp: Start
Peri Noid napisał(a):
Super! Tylko co z modelami, które nie mają tego w oprogramowaniu (np. A60)?


jaki jest więc nowy termin aktualizacji A60; niezbędnej dla uzyskania tej funkcjonalności?


27 sie 2012 20:10:57
Zobacz profil
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
czesiek777 napisał(a):
Jak to zainstalować nie uszkadzając czytnika ???
Nic się nie uszkadza w M92 - nastąpiła aktualizacja plików instalacyjnych i czekamy na uruchomienie usługi dla tego modelu (pisałem w pierwszym poście, że nie ma aktualizacji i restartu).

Dla modeli i62 (działa) i M92 nie ma potrzeby aktualizacji całego oprogramowania.
Chcemy uruchomić usługi sieciowe dla pozostałych modeli, ale będzie to wymagało nowego oprogramowania. Jak będzie takie, udostępnimy na naszej stronie onyx-ereader.pl


28 sie 2012 19:19:42
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Wszystko fajnie. Nawet bez restartu chodzi, ale za nic nie moge w GoogleDrive wpisac emaila, wszystko mi sie wpisuje w okno hasla :)... Mozna oszalec. Jak wybiore pole do wpisywania emiala to nie wyskakuje klawiatura, a jesli sam ja uruchomie to i tak nie da sie wypelnic tego pola... Haslo mozna wpisywac bez problemow. Mial ktos tak?

A tak przy okazji 2 pytanie: czy to normalne, ze nawet na tym ekranie zostaja artefakty z poprzedniej strony? Wiem ze tak dziala e-ink, ale nigdy nie mialem porownania do innego i sie zastanawiam czy tak powinno byc :)...


28 sie 2012 21:31:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Cytuj:
ale za nic nie moge w GoogleDrive wpisac emaila

U mnie poszło bez problemów, za to są problemy z połączeniem się z siecią. Miele i miele, czasem trzeba wyjść i uruchomić łączenie ponownie :? . Jak już się połączy to jest OK. Nie jest to problem z routerem bo lapki, fony i Kobo łączą się z siecią natychmiastowo.


28 sie 2012 22:19:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Czy mółgłby pokazać jak działa "chmurka" na Onyxie wrzucając filmik na youtube i napisać wprost, czy jest rzeczywiście funkcjonalne i łatwe w korzystaniu?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


29 sie 2012 17:51:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Bene napisał(a):
Cytuj:
ale za nic nie moge w GoogleDrive wpisac emaila

U mnie poszło bez problemów, za to są problemy z połączeniem się z siecią. Miele i miele, czasem trzeba wyjść i uruchomić łączenie ponownie :? . Jak już się połączy to jest OK. Nie jest to problem z routerem bo lapki, fony i Kobo łączą się z siecią natychmiastowo.

U mnie jest problem zanim nie dotkne palcvem - wtedy idzie. Sprobuje ponownie wpisac adres ale nie moge...


29 sie 2012 18:20:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Niestety nie wiem o co chodzi. Wyglada to tak jakby pole do wpisywaniu e-maila moj czytnik nie odczytywal jako pole edytowalne.

Widac na nim kursor, ale nie otwiera sie klawiatura. Jesli sam otworze ja i pisze to po wpisaniu adresu e-mail nic sie nie pojawia w polu E-mail. Jesli przelacze sie na haslo to klawiatura sie otwiera i moge wpisywac haslo. Jesli jednak z hasla chce ponownie sie przeniesc na pole E-mail to wszystko co tam wpisza pojawia sie i tak w polu haslo. Strasznie mnie to irytuje:). Dodam, ze mam najnowsze oprogramowanie i nie wiem co jest grane... Czy ma ktos jakies pomysly albo sugestie? Czy moge miec jakas zla lub uszkodzona przegladarke WWW w tym czytniku?

Dodatkowe pytanie:
Czy da sie nadgrac ten sam firmware na urzadzenie? Moze zainstalowanie aplikacji chmury od poczatku pomoze? I czy strace jakies dane na pamieci wew i na karcie? Chyba nie?

Kolejny problem:
Zeby sprawdzic jak to wyglada w storino na oknie startowym wybralem obecnie storino zamiast googledrive. Tutaj wydaje sie, ze moge wpisywac uzytkownika. Ale nie wiem jak mam wrocic znowu do okna wyboru chmury. Teraz ciagle mi sie domyslnie uruchamia okno storino i nie moge wejsc na googledrive? Jak wrocic spowrotem do okna wyboru? Nacisniecie tego "domku" na gorze wychodzi mi zupelnie z aplikacji chmury na pulpit, a innego klawisza do powrotu nie widze...


29 sie 2012 20:54:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Na I62 google drive zwyczajnie nie działa ( na najnowszym firmware ) , być może dlatego że nie udostępniono nowego firmware w stosunku do wersji espresso ( nie rozumiem dlaczego skoro powinno być to samo ). Jak dla mnie to nie start - a raczej falstart chmury w tym przypadku. Może jednak lepiej poczekać na androida skoro skośnoocy mają go na ukończeniu.


29 sie 2012 22:41:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Cytuj:
Na I62 google drive zwyczajnie nie działa

Hm... ściągnąłem kilka plików z google drive, które poprzednio wrzuciłem z lapka, wrzuciłem plik z czytnika na google drive i ściągnąłem go na lapka, otworzyłem na czytniku plik bezpośrednio z google drive - to chyba jednak działa. Mam i62 bez espresso. FW z 18-06-2012 a więc najnowsze.
Storino nie sprawdzałem, bo nie chciało mi się zakładać konta.


29 sie 2012 22:49:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Bene napisał(a):
Cytuj:
Na I62 google drive zwyczajnie nie działa

Hm... ściągnąłem kilka plików z google drive, które poprzednio wrzuciłem z lapka, wrzuciłem plik z czytnika na google drive i ściągnąłem go na lapka, otworzyłem na czytniku plik bezpośrednio z google drive - to chyba jednak działa. Mam i62 bez espresso. FW z 18-06-2012 a więc najnowsze.
Storino nie sprawdzałem, bo nie chciało mi się zakładać konta.

A jak udało Ci się przejść proces rejestracji - bo maila się tam po prostu nie da wpisać.


29 sie 2012 23:04:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron