Teraz jest 29 mar 2024 0:39:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Onyx Boox M90 - pierwsze testy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Cytuj:
discharge
teraz jak widać producent odchodzi od sensorów i pokornie przyznaje, że się pomylił.

discharge proszę powiedz skąd przekoanie, że producent odchodzi i się pomylił. Osobiście również miałem duże wątpliwości do czujnika IR gdyż nie jest to specjalnie nowoczesna technologia. Ciekawi mie skąd Twój wniosek, że producent odstawia technologię na boczny tor skoro wypuszcza kolejne modele z serii 62.


28 lut 2012 14:29:56
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
ryski10 napisał(a):
Cytuj:
discharge
teraz jak widać producent odchodzi od sensorów i pokornie przyznaje, że się pomylił.

discharge proszę powiedz skąd przekoanie, że producent odchodzi i się pomylił. Osobiście również miałem duże wątpliwości do czujnika IR gdyż nie jest to specjalnie nowoczesna technologia. Ciekawi mie skąd Twój wniosek, że producent odstawia technologię na boczny tor skoro wypuszcza kolejne modele z serii 62.

To chodzi o sensor pełniący rolę dżojstika w M90. W jego następcy, M92 jest już manipulator mechaniczny.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 lut 2012 15:10:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dawno tu nie zaglądałem. Powiem tylko, że wymieniono mi M90 na gwarancji bo sensor mi sam przekładal strony i dodatkowo najczęściej nie reagował na przyciskanie. Nowy egzemplarz na razie przynajmniej nie ma tej drugiej wady (można wybierać przez naciśniecie). Co do przestawiania stron niestety muszę poczekać do wiosny (najwięcej problemów było w porannym i wieczornym slońcu).


28 lut 2012 20:00:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012 8:10:12
Posty: 6
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 2
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Robert ArtaTech napisał(a):
Rael napisał(a):
mam podobny problem jak niektórzy z wrzucaniem plików na pamięć wewnętrzną. Otóż na początku wszystko wrzuca się pięknie ale po paru minutach pokazuje się błąd wejścia wyjścia (Total Commander zatrzymuje się na 98%). Potem żeby komputer znowu widział czytnik trzeba sformatować pamięć wewnętrzną. To nie wina kabla, sprawdzałem na kablu od dysku zewnętrznego, to samo.
Rzadko, ale przyznaję, że zdarza się to w niektórych egzemplarzach. Na razie nie wiemy co jest przyczyną. Czasem pomaga ponowne wgranie ostatniego oprogramowania.
W przygotowaniu nowa wersja 1.7 oprogramowania również dla modelu M90, za parę dni udostępnimy.


Czy w tym miesiącu można spodziewać się tej aktualizacji do M90?


11 kwi 2012 11:11:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Rael napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
W przygotowaniu nowa wersja 1.7 oprogramowania również dla modelu M90, za parę dni udostępnimy.


Czy w tym miesiącu można spodziewać się tej aktualizacji do M90?


Poczekaj jeszcze z pół roku a może zobaczysz :)
Swoja drogą nie wiadomo czy nie zostaną dodane jakieś zbędne wodotryski utrudniajace życie (taka moda ostatnio nadana przez Microsoft) kosztem istotnej funkcjonalności i wydajności systemu. Mam nadzieję, że ten "duch" nie udzieli się naszym panom z Onyxa.
A jak już wgrasz nowe to nie wiem czy można jakoś cofnąć wersję w razie bigosu. Gdzieś czytałem, że nie :(


14 kwi 2012 18:08:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
M90 już nie jest trendy ;)
Został zastąpiony nowym lepszym M92 - więc pewnie aktualizacja wyjdzie ale jeszcze nie teraz, pewno będzie zawierać jakiś błąd ....
W ten sposób producent próbuje zachęcić uzytkowników do zmiany na "aktualny" model.

Do czasu aż będzie M94 - np. z ekranem na IR lub pojemnościowym


Ostatnio edytowano 14 kwi 2012 18:31:47 przez grucha44, łącznie edytowano 1 raz



14 kwi 2012 18:18:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Prędzej zniechęci do siebie niż zachęci do kolejnego wkręcenia w zakup bez przyszłości.
Mam nadzieję, że nie okaże się takim.


14 kwi 2012 18:23:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Panie Robercie ArtaTech! Co z zapowiadaną przez Pana 28 lutego 2012 nową wersją dla M90:
Robert ArtaTech napisał(a):
W przygotowaniu nowa wersja 1.7 oprogramowania również dla modelu M90, za parę dni udostępnimy.


07 paź 2012 17:03:40
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
Panie Robercie ArtaTech! Co z zapowiadaną przez Pana 28 lutego 2012 nową wersją dla M90
Testowe wersje oprogramowania 1.7, nad którymi pracowaliśmy na przełomie lutego i marca, zawierały błędy, które uniemożliwiały udostępnienie ich jako wersji nadających się do wspierania. Zarówno dla M90 jak i pozostałych na bazie procesora imx31.
Producent (Onyx International) zaprzestał już wspierania starszych modeli czytników.
Jako dystrybutor, próbujemy jeszcze stworzyć coś na te czytniki (jak widać na przykładzie testów oprogramowania 1.7 dla modelu A60), ale czy coś konkretnego z tego wyjdzie - nie wiadomo.

Model M90 ma dobrze działające, stabilne oprogramowanie (z końca października 2011r.), dostępne na naszej stronie.
Jeśli w danym egzemplarzu coś nie działa prawidłowo, trzeba zgłosić do serwisu.


08 paź 2012 18:22:06
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Robert ArtaTech napisał(a):
Producent (Onyx International) zaprzestał już wspierania starszych modeli czytników.


"Starszy model"???
Zdecydowałem się na Onyx ze względu na "częste aktualizacje" oprogramowania. Model wszedł na rynek w lipcu czy sierpniu a w październiku wyszło ostatnie oprogramowanie.


08 paź 2012 19:18:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron