Teraz jest 18 kwi 2024 12:19:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Onyx Boox M90 - pierwsze testy 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Myśmy się z airsem widzieli - więc spoko, pracuje gdzie indziej, ale prawie w branży ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sie 2011 1:49:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
To tylko tak, na wszelki wypadek. Bo jak przemawia zainteresowany sprzedażą to włączam kilkustopniowy filtr na to co mówi :)

Bardzo zalecane i słuszne działanie ;) Ja też.

Swoją drogą, po prawie 2 latach, tak na prawdę tylko trochę się zmieniła sytuacja na rynku czytników. Onyx zyskał konkurenta w postaci Kindle (właściwie tylko na polu cenowym), a jeśli chodzi o funkcjonalność to drugi konkurent jest bardzo młodziutki - Nook Touch (Android) - i nie bardzo dostępny dla kogoś spoza USA.

Cieszę się, że mój najlepszy czytnik nadal jest atrakcyjny i jego "rodzinka" poszerzyła się o modele z większym ekranem oraz Pearl 8)
Oprogramowanie po tym czasie jest na prawdę dopracowane, chociaż pojawiło się parę nowych błędów, na szczęście nie tak bardzo przeszkadzających w komfortowym czytaniu.

_________________
W Obrazek też ;)


03 sie 2011 9:12:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Wacław napisał(a):
Aby zaspokoić ciekawość kolegi który rozpoczął ten wątek mogę zaoferować przetestowanie otwierania Twojego pliku lub innego wskazanego PDFa o masie powyżej 150MB na pierwszej wersji iPada, który co prawda nijak nie nadaje się do dłuższej lektury ale od biedy można na nim przekartkować to i owo.


Jako ciekawostkę mogę też powiedzieć, że na Asus Transformerze przewracanie stron w PDF-ach (skany stron) jest w niektórych programach również bardzo szybkie (trzeba potestować różne, bodajże Perfect Viewer tak ma). I do czytania magazynów/komiksów jak najbardziej sie nadaje. Do książek nie - ślepi po oczach. Ogólnie myślę, że do A4 lepiej zaopatrzyć się w tablet niż w czytnik książek, a do książek oczywiście w czytnik. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


03 sie 2011 11:41:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
link, do oprogramowania 1.5.1.1 na stronie onyxa już działa. Nadal jednak pc nie widzi czytnika. Rozpoznaje tylko sam czytnik kart, ale karty już nie widzi. Czekam dalej


03 sie 2011 12:59:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
sulerak napisał(a):
link, do oprogramowania 1.5.1.1 na stronie onyxa już działa. Nadal jednak pc nie widzi czytnika. Rozpoznaje tylko sam czytnik kart, ale karty już nie widzi. Czekam dalej


Zaryzykowałem i zainstalowałem nie czekając na polską edycję. Na razie nie widzę żadnej różnicy. Nic się nie pogorszyło, ale też na pierwszy rzut oka drobne problemy, które były, nie zniknęły. Nawet wszystkie opisy są nadal po polsku. Trudno powiedzieć jakie błędy zostały usunięte, bo nie ma żadnej listy zmian. A przynajmniej nie wiem gdzie jej szukać.

Co do "widzenia" czytnika przez PC, to nie maiłem tego problemu i nie mam go nadal. To znaczy zarówno boox jak i jego karta SD są widoczne po podłączeniu przez usb.

A jesteś pewien, że problem nie leży po stronie Twojego PC?


03 sie 2011 15:28:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Próbowałem na 2 pc i 3 systemach(7 widziała, ale nie dało się wejść na dysk). Rozmawiałem z serwisem artatech i powidzieli mi, że niektóre modele tak mają(dokładnie - mój model nie jest gotowy do tego firmware) i trzeba czekać na nowy soft. Przed zmianą (zaraz po zakupie) wszystko było ok. Zmieniłem bo myślałem, że zacznie działać legimi i teraz ani jedno ani drugie nie działa. Nadal nie działa otwieranie ostatnio czytanego pliku przy starcie.


03 sie 2011 15:52:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
sulerak napisał(a):
Nadal nie działa otwieranie ostatnio czytanego pliku przy starcie.


Akurat to u mnie działa, za to nie działa po uśpieniu. To była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem po wgraniu tej aktualizacji i niestety nic się nie zmieniło.
Trudno powiedzieć jakie błędy zostały poprawione pomiędzy 0629 a 0729 :::?

Ciekawe, bo to sugerowałoby, że są różnice sprzętowe pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami M90


03 sie 2011 16:08:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
sulerak napisał(a):
link, do oprogramowania 1.5.1.1 na stronie onyxa już działa. Nadal jednak pc nie widzi czytnika. Rozpoznaje tylko sam czytnik kart, ale karty już nie widzi. Czekam dalej


Może czytnik dostaje zbyt małe napięcie? Spróbuj zmienić port usb lub podłączyć krótszy kabel.

Tu masz więcej o tym problemie:
http://www.onyx-ereader.pl/forum/9-pomo ... m-do-kompa
http://www.onyx-ereader.pl/forum/9-pomo ... cie-pamici


03 sie 2011 16:49:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 16:22:19
Posty: 10
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
radous napisał(a):
marwoj napisał(a):
4. Zauważyłem problem z usypianiem czytnika przy otwartym dokumencie z kart SD. Jeżeli podczas czytania wyłączę czytnik, to po włączeniu elegancko otwiera się w miejscu w którym został zamknięty (tyle, że trwa to odpowiednio długo). Jeżeli w podobnej sytuacji uśpię czytnik zamiast go wyłączać, to w 9 przypadkach na 10 zamknięte zostanie, cokolwiek było otwarte i wyląduję w katalogu głównym karty SD. Też tak masz, czy to znowu przypadłość mojego egzemplarza?


Jak pisałem, na razie nie korzystam z plików na karcie. Zdarza mi się, że po zamknięciu pliku wyląduję w katalogu głównym karty SD - mimo, że był on otwarty z pamięci wewnętrznej.


Potestowałem pliki otwierane z karty SD. Też mam to samo ale dotyczy to tylko plików otwieranych przez Adobe. Problem ten nie występuje w przypadku FBReadera.


11 sie 2011 17:46:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
radous napisał(a):
Potestowałem pliki otwierane z karty SD. Też mam to samo ale dotyczy to tylko plików otwieranych przez Adobe. Problem ten nie występuje w przypadku FBReadera.


Fakt. Gdy jako domyślny czytnik jest ustawiony FBReader zamiast PDFreader to zdarza się to zdecydowanie rzadziej, ale jednak się zdarza. Być może zależy to od typu pliku. Ja w ponad 90% czytam PDFy.


15 sie 2011 16:02:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Na mobileread pojawiła się informacja, że firma Onyx prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy wprowadzi na rynek nowe modele M90/M91S. Nowe modele będą wyposażone w pamięć 4 GB, a przycisk IR oraz te znajdujące się po lewej stronie obudowy zostaną zastąpione zwykłymi przyciskami.


19 sie 2011 14:54:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
czytelnik44 napisał(a):
Na mobileread pojawiła się informacja, że firma Onyx prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy wprowadzi na rynek nowe modele M90/M91S. Nowe modele będą wyposażone w pamięć 4 GB, a przycisk IR oraz te znajdujące się po lewej stronie obudowy zostaną zastąpione zwykłymi przyciskami.


Ktoś mnie "opieprzał" za krytyke dotykowych "przycisków" a tu patrz!

Kupiłem to m90 z braku alternatywy i jest tak jak przewidziałem (wbrew moim krytykom). A więc:
- trzeba wciąż się pilnować żeby nie dotknąć przycisku dotykowego
- IR nie działa na słońcu
Ponadto:
- zdarza się, że sam wywala program i nagle znajduję się w katalogu głównym (oprogr. 1.5)
- parę innych pierdułek

W sumie nie jest najgorzej.
Problem z głupimi przyciskami dotykowymi zamierzam rozwiązać tworząc sobie futerał samemu w ten sposób, że obudowa poza ekranem zostanie zakryta a na sensory zostaną otwory. Grubość skóry 2-3 mm sprawi, że nie wcisnę przypadkowo już tak łatwo.

Acha. Czytnik zamówiłem z dostawą i przyszedł nieco sfatygowany: futerał ma łapki porozginane a na obudowie M90 są wżery od łapek. Pudełko jest bite po rogach i widać ewidentnie, że było rzucane. Dogadałem się już z dostawcą i mają mi jutro go wymienić.

A i jeszcze jeden szczegół: nie ma martwego pola na ekranie na wysokości głośnika.

No i jeszcze jedna głupia rzecz: IR - zmiana strony to góra/dół a w innych lewo/prawo (góra/dół reguluje rozmiar czcionki). Ciężko się połapać.


21 sie 2011 20:56:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
- trzeba wciąż się pilnować żeby nie dotknąć przycisku dotykowego


Osobiście nie mam tego problemu bo używam czytnika w etui i wówczas trudno jest dotknąć ich przypadkiem.

Cytuj:
- IR nie działa na słońcu
Ponadto:
- zdarza się, że sam wywala program i nagle znajduję się w katalogu głównym (oprogr. 1.5)


To prawda, ale przy odrobinie wprawy można sobie z tym poradzić osłaniając na chwilę okładką od słońca ;)

Cytuj:
Problem z głupimi przyciskami dotykowymi zamierzam rozwiązać tworząc sobie futerał samemu w ten sposób, że obudowa poza ekranem zostanie zakryta a na sensory zostaną otwory. Grubość skóry 2-3 mm sprawi, że nie wcisnę przypadkowo już tak łatwo.


Fajny pomysł. Też myślę nad przeróbką etui ale z innego powodu. Akurat przyciski dotykowe to dla mnie fajna sprawa, głownie dlatego, że są bardzo ciche. Moja przeróbka ma na celu zablokowanie wysuwania się czytnika z "łapek" i rozwiązać problem durnego mocowania rysika.

Cytuj:
No i jeszcze jedna głupia rzecz: IR - zmiana strony to góra/dół a w innych lewo/prawo (góra/dół reguluje rozmiar czcionki). Ciężko się połapać.


Hmm, tego nie zauważyłem. W zasadzie konsekwentnie lewo/prawo zmieniam strony a góra/dół zmieniam rozmiar. Może to dlatego, że w zasadzie używam tylko plików pdf i trochę rtf.

Jeszcze jedna sprawa. Ktoś wspominał o cichych dźwiękach, wydawanych przez booxa podczas zmiany strony. Zauważyłeś coś takiego w swoim?
Ja jestem niemal pewien, że tego nie miałem u siebie, ale właśnie się pojawiło co mnie nieco irytuje.


23 sie 2011 21:21:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
marwoj napisał(a):
discharge napisał(a):
- trzeba wciąż się pilnować żeby nie dotknąć przycisku dotykowego

Osobiście nie mam tego problemu bo używam czytnika w etui i wówczas trudno jest dotknąć ich przypadkiem.

W ogóle trudno wtedy ich dotknąć, nawet gdy potrzeba :)
Cytuj:
Cytuj:
- IR nie działa na słońcu
Ponadto:
- zdarza się, że sam wywala program i nagle znajduję się w katalogu głównym (oprogr. 1.5)


To prawda, ale przy odrobinie wprawy można sobie z tym poradzić osłaniając na chwilę okładką od słońca ;)


Już wymieniłem na inny egzemplarz. Ten na słońcu jako tako działa (podkreślam - jako/tako).
Cytuj:
Problem z głupimi przyciskami dotykowymi zamierzam rozwiązać tworząc sobie futerał samemu w ten sposób, że obudowa poza ekranem zostanie zakryta a na sensory zostaną otwory. Grubość skóry 2-3 mm sprawi, że nie wcisnę przypadkowo już tak łatwo.


Fajny pomysł. Też myślę nad przeróbką etui ale z innego powodu. Akurat przyciski dotykowe to dla mnie fajna sprawa, głownie dlatego, że są bardzo ciche. Moja przeróbka ma na celu zablokowanie wysuwania się czytnika z "łapek" i rozwiązać problem durnego mocowania rysika.

To też. Ja zmieniam wersję - Chyba sobie zrobię etui do noszenia, z którego będe wyciągał sam czytnik do czytania. A między przyciskami nakleję jakieś poprzeczki.

Cytuj:
No i jeszcze jedna głupia rzecz: IR - zmiana strony to góra/dół a w innych lewo/prawo (góra/dół reguluje rozmiar czcionki). Ciężko się połapać.


Hmm, tego nie zauważyłem. W zasadzie konsekwentnie lewo/prawo zmieniam strony a góra/dół zmieniam rozmiar. Może to dlatego, że w zasadzie używam tylko plików pdf i trochę rtf.



To chyba zależy od używanego programu (wybór w opcjach).

Cytuj:
Jeszcze jedna sprawa. Ktoś wspominał o cichych dźwiękach, wydawanych przez booxa podczas zmiany strony. Zauważyłeś coś takiego w swoim?
Ja jestem niemal pewien, że tego nie miałem u siebie, ale właśnie się pojawiło co mnie nieco irytuje.


Jeszcze nie zauważyłem czegoś takiego. A wyciszenie?


23 sie 2011 22:41:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 10:42:21
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
marwoj napisał(a):
"Jeszcze jedna sprawa. Ktoś wspominał o cichych dźwiękach, wydawanych przez booxa podczas zmiany strony. Zauważyłeś coś takiego w swoim?
Ja jestem niemal pewien, że tego nie miałem u siebie, ale właśnie się pojawiło co mnie nieco irytuje."

Używam m90 równo 2 miesiące. Dźwięki przy przewijaniu pojawiały mi się dwukrotnie. Było to przy bardzo słabej baterii, jedna kreska. Niedługo potem bateria siadała całkowicie. Po naładowaniu dźwięków nie było.


24 sie 2011 10:13:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: