Teraz jest 21 wrz 2024 7:49:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Kindle w UK jest jest droższy, niż w USA. Co prawda przesyłka jest za darmo, ale za to w cenę wliczony jest VAT. Lepiej podlicz, czy nie taniej wyjdzie ściągać z USA bezpośrednio do siebie. :)


21 mar 2011 16:03:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 12:43:43
Posty: 18
eCzytnik: psp
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
1. A dlaczego kupując w USA nie płacę vat-u?
2. Czy Twoja odpowiedź potwierdza możliwość kupna w sposób o który pytałem?


21 mar 2011 16:21:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Amazon do pewnej kwoty nie pobiera VATu, tylko sam go opłaca. Kindle się jeszcze mieści.
Nie wiem, czy można w ogóle złożyć zamówienie na Kindle UK z konta, które nie jest UK. Obawiam się, że nie. Albo znajomy musiałby założyć swoje konto (to chyba nie jest taki duży problem?) i generalnie adres wysyłki można wskazać jaki się chce. Ale pewnie w ichnich Tesco też łatwo je dostać. Zakładam jednak, że opcja z wysyłką z USA będzie tańsza i nawet szybsza!


21 mar 2011 17:10:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 12:43:43
Posty: 18
eCzytnik: psp
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
1. Skoro "Amazon do pewnej kwoty nie pobiera VATu, tylko sam go opłaca. Kindle się jeszcze mieści" to czemu "w cenę wliczony jest VAT" ?
2. Skoro "Nie wiem, czy można w ogóle złożyć zamówienie na Kindle UK z konta, które nie jest UK" to czy ktoś wie?
Dziękuję


21 mar 2011 17:39:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2011 2:10:52
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
beni napisał(a):
1. Skoro "Amazon do pewnej kwoty nie pobiera VATu, tylko sam go opłaca. Kindle się jeszcze mieści" to czemu "w cenę wliczony jest VAT" ?


Amazon.com - opłaca vat do pewnej kwoty, Amazon UK vat dolicza zawsze :)

beni napisał(a):
2. Skoro "Nie wiem, czy można w ogóle złożyć zamówienie na Kindle UK z konta, które nie jest UK" to czy ktoś wie?
Dziękuję
Musisz rejestrując się na Amazonie podać że jesteś z UK, jak masz konto spoza UK to nie kupisz, bo odeśle Cię na Amazon.com


21 mar 2011 18:58:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 12:43:43
Posty: 18
eCzytnik: psp
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Zatem jeżeli 160$ i 111£ jest ceną końcową (po doliczeniu ewentualnych Vat-ów, ceł itp.) to sytuacja jest oczywista.
A jeżeli tako rzecze sam Admin Mori to jest jak amen w pacierzu! Dziękuję bardzo i pozdrawiam ;)
Edit: garnizon Tobie również bardzo dziękuję :)


Ostatnio edytowano 22 mar 2011 15:44:12 przez beni, łącznie edytowano 1 raz



22 mar 2011 12:49:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2011 18:21:02
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
To może i ja coś doradzę, jako osoba, która sprowadziła około 30 czytników. Część sprzedałem na Allegro, część była sprowadzana na prośbę znajomych.

- w cenie Kindle'a jest cło i VAT. Czyli to, co widzimy na stronie Amazona to cena ostateczna (oczywiście na chwilę obecną, bo być może kiedyś Amazon zmieni zasady i przestanie płacić VAT). Gdy otrzymujemy Kindle'a od kuriera UPS to już NICZEGO NIE DOPŁACAMY
- urząd celny ma prawo otworzyć każdą przesyłkę do rewizji celnej. Bardzo rzadko, ale jednak zdarza się, że trafi to na nas. Jeśli tak się stanie i otrzymamy paczkę, w której oryginalne otwarcie zostało naruszone - należy BEZWZGLĘDNIE otworzyć paczkę przy kurierze. Bywały przypadki, ze Kindle "wyparował" w polskim urzędzie celnym.
- z Polski zapłacić za Kindle'a można praktycznie tylko kartą płatniczą. UWAGA: większość banków pobiera prowizję od takich transakcji. Ponadto musimy się upewnić, w jakiej walucie rozliczana jest nasza karta. Jeśli nie jest rozliczana w dolarach, czeka nas podwójne przewalutowanie i dodatkowe koszty. Ponadto transakcja jest księgowana zwykle kilka dni po zapłaceniu, czyli przy innym kursie dolara niż płaciliśmy Amazonowi. Należy się więc spodziewać różnicy (z moich doświadczeń wynika, że waha się ona w granicach 2-5 procent).

A teraz trochę prywaty (jeśli jest niedopuszczalna, to proszę o usunięcie tego fragmentu):
- z powodu, że ponieważ oferowałem Kindle, które już miałem w domu, utknąłem z trzema urządzeniami. Kindle 3 Wi-Fi + 3G. Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu czegoś takiego na fakturę VAT, to chętnie się ich pozbędę w cenie 600 pln + VAT (+ 20 pln kosztów przesyłki).

No i dzień dobry tak w ogóle, bom się nie przywitał.


28 mar 2011 18:34:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2011 18:09:34
Posty: 51
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
marbel napisał(a):
- urząd celny ma prawo otworzyć każdą przesyłkę do rewizji celnej. Bardzo rzadko, ale jednak zdarza się, że trafi to na nas. Jeśli tak się stanie i otrzymamy paczkę, w której oryginalne otwarcie zostało naruszone - należy BEZWZGLĘDNIE otworzyć paczkę przy kurierze. Bywały przypadki, ze Kindle "wyparował" w polskim urzędzie celnym.
.


niby ok, kurier dotarł do mnie w piątek o 8,50 bez uprzedniego telefonu. Poprosiłem, aby otworzył paczkę niezbyt grzecznie odpowiedział, że nie. Po chwili rozmowy (stawał się coraz mniej miły - ja spieszyłem się na zajęcia) odebrałem paczkę i wszystko było ok.( na szczęście ).

Napisałem z ciekawości do rzecznika praw konsumenta, ponieważ nigdzie nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi ( nawet w regulaminie firmy UPS )
Treść e-maila do rzenika:
"Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące przyjęcia paczki od kuriera. Czy ma on obowiązek asystować mi przy jej otwarciu ? czy ma to nastąpić przed czy po podpisaniu listu odbioru ?
Drugą kwestią jest sprawa co zrobić jeżeli kurier nie chce asystować przy otworzeniu ? Zdarzało mi się, iż otwierałem paczkę z jakimś proszkiem, która była rozerwana, bardzo ciężko wtedy reklamować towar, gdyż sprzedający twierdzi, iż paczka dotarła całą, a wada powstała już po odbiorze i nie uwzględniają reklamacji ?
z poważaniem "

cóż zobaczymy co odpisze ( o ile to zrobi ) rzecznik


28 mar 2011 19:55:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2011 1:07:49
Posty: 9
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam,

wiele już czytałem o kupowaniu Kindle z Amazon.com i ostatecznie się zdecydowałem. Wiem, że moje pytanie może zabrzmieć głupio i dziecinnie ale wole mieć pewność skoro płacę to chciałbym otrzymać mojego Kindle.
Dokładnie chodzi mi o wpisywanie adresu, amazon radzi unikać obcych znaków.
Chciałbym zapytać się tych którzy już kupowali na stronie amazonu jak wpisać adres żeby było dobrze.
Chodzi o ZIP CODE (czy kod Polski czy tylko miasta), co w drugiej linijce adresu, wpisywać ul. przed nazwą ulicy i takie tam.
Wole mieć pewność z góry dziękuję za odpowiedź.


30 kwi 2011 1:15:39
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Drughi napisał(a):
Dokładnie chodzi mi o wpisywanie adresu, amazon radzi unikać obcych znaków.

My radzimy również. Kindle z adresem "Krakow" jako miastem docierają bezpiecznie do celu, co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

Drughi napisał(a):
Chodzi o [...]

http://kindle.eksiazki.org/Proces-zamowienia

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 kwi 2011 8:23:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2011 19:53:20
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam serdecznie.
Niedawno zamawialem Kindla i chcialem sie podzielic informacja jak to wygladalo.
We wtorek po poludniu zamowienie, w nocy wyslali i w piatek przed 8 rano mialem go juz w lapkach. Bardzo szybko i sprawnie.
Cla ani innych oplat nie musialem uiszczac, malo tego w dokumentach byla adnotacja ze clo i podatek zostaly zaplacone przez nadawce.

Tak, ze szybko i bez problemow. Poolecam.


13 cze 2011 10:14:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2011 22:50:54
Posty: 2
Lokalizacja: Krk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
@Stefan: Ściągnęło mi z karty 586,08zł (209,98$) za wersję z 3G. Teraz zbieram wolne datki od rodzinki z okazji moich jutrzejszych imienin :mrgreen:

Jeśli chcesz zamawiać Kindle to tylko z Amazon.com, bo tylko oni wysyłają do PL.
I tak jak napisal Vroo: jeśli chcesz uniknąć opłat dodatkowych to musisz zamawiać po 1szt.


15 cze 2011 23:57:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2011 13:18:59
Posty: 10
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Chcialem zamowic DX w Amazon.com bez cla i VAT.
Wymyslilem tak, tylko nie wiem czy dobrze :)

Kupie sobie ichnia Gift Card (zakladam, ze dostane jakis kod na maila) na 179 USD co przy skladaniu zamowienia obnizy mi wartosc zamowienia bez wysylki do 200 USD ... a wtedy nie nalicza cla i VATu.

Ktos probowal ?


22 cze 2011 11:38:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Nie będzie to miało na nic wpływu. Gift cardy odcinają swoją wartość od Totala - a więc ceny produktów + S&H + deposit fees.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 cze 2011 11:45:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
nie musisz nic- razem masz z wysyłka 209.98 i nie płacisz cło i vat.


29 cze 2011 20:24:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron