Teraz jest 25 kwi 2024 13:50:38




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Książka czy komiks? 
Autor Wiadomość
Post 
Moim jedynym komiksem jaki czytałam był " czarodziejki" fantastyka którą, tak lubię jednak nie przeszłąm na stronę komiksów, wolę książki. Książkę przeczytam po kawałku jaki sama sobie wyznaczę, a nie jak w komiksie ( który ja czytałam) narzucony został fragment, nie mniej nie więcej.


12 sie 2008 16:31:26
Post 
Komiks i książka, nie ma się wg mnei nad czym rozwodzić.
To są różne media, mają inne sposoby na przekazanie treści. Komiksom narazie brakuje naprawdę dobrych scenariuszy, ale powoli się to już zmienia.


14 sie 2008 0:58:16
Post 
Mi osobiście trudno wybrać pomiędzy książką a komiksem. Uwielbiam oba. Tak jak istnieją dobre i złe komiksy, tak samo są dobre i złe książki. Myślę, że łatwiej napisać książkę niż narysować komiks (co podnosi jego wartość). Z drugiej strony jednak komiks w pewnym stopniu ogranicza możliwość użycia wyobraźni przez czytelnika.


14 sie 2008 11:51:33
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2008 9:46:56
Posty: 34
Lokalizacja: Tak tu nie trafisz
Post 
Kiedyś coś niecoś komiksów ruszyłem, ale niespecjalnie mnie wciągnęła ta forma - może dlatego, że nawet długi komiks idzie przeczytać w pół godziny, a na książkę to jednak pół dnia potrzeba. Tak, myślę, że to właśnie mnie odrzuciło dawno temu, kiedy za kieszonkowe małego dzieciaka kupno komiksu "na pół godziny" wydawało mi się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W końcu 7 zł to był niezły majątek w tym wieku ;) Nigdy natomiast nie potępiałem (w myśl zasady "zamiast książek obrazki czyta się") osób czytających komiksy - rozrywka jak każda inna IMO, jeśli komiksy są dla dzieci to co powiedzieć o grach komputerowych? Głupota. Komiksy na pewno mają tą zaletę, której nie mają książki - osobę nielubiącą czytać łatwiej nakłonić do przeczytania komiksu niż do przeczytania gęsto zapisanych kartek - a to może okazać się pierwszym krokiem do nawrócenia tejże osoby na drogę Prawdy i Jasną Stronę Mocy ;) Ogólnie - choć sam komiksów nie czytam to uważam je za wartościowy sposób ukazywania fabuły.

_________________
I wanna be the minority
I don't need your authority
Down with the moral majority
'Cause I wanna be the minority


14 sie 2008 13:59:14
Zobacz profil WWW
Post 
Kocham i jedno, i drugie, namiętnie czytam ksiązki, jak i komiksy, nie sadzę, by miłosc do jednego wykluczała drugie... Po komiksy sięgam, gdy jestem zmęczony, dla relaksu, ksiązka zapewnia mi zaś ambitniejszą rozrywkę. Uważam, ze komiksy nie są tylko dla dzieci i nie nalezy się wstydzić ich czytania w dorosłym wieku.

Wiele komiksów jest naprawdę bardzo ambitnych, o ważnej tematyce, skłaniających do refleksji! Według mnie lepszy jest komiks, niż bezmyślne lampienie się w telewizor!


14 sie 2008 15:06:13
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2008 16:57:07
Posty: 42
Post Re: Książka czy komiks?
buczo11 napisał(a):
Chciałbym otworzyć dyskusje dotyczącą tematu, który postaram sie opisać w kilku słowach. Często spotykam się ze stwierdzeniem, że komiksy czytają tylko dzieci, lub młodzież, a dorośli wcale nie powinni sobie tym zawracać głowy, bo to strata czasu i wręcz to nie przystoi. Nawet byłem świadkiem fragmentu takiej wypowiedzi:No co ty, komiksy czytasz, przecież to dobre dla małolatów!. Druga opinia jaką usłyszałem, że komiksy czytają ludzie, którzy nie lubią książek, bardzo mnie ubodła, bo sam lubię czasem przejrzeć "te kolorowe lub czarno-białe obrazki", ale książkę stawiam na pierwszym miejscu. Dla mnie zarówno komiks w każdym wydaniu, jak i książka, też w każdym wydaniu, choć preferuję papierowe, komiksy z resztą też, mają swoje niepowtarzalne wartości. Na zakończenie, nie zgodzę sie również z taką opinią, że komiks to takie streszczenie książki w formie kolorowych obrazków.
Jakie jest Wasze zdanie w tej materii?


Ja zdecydowanie jestem faworytką standardowych książek. Komiksy jakoś nie przypadaja mi do gustu. Kiedyś dawno temu koleżanka, zafascynowana mangą pożyczyła mi jedną z jej komiksów. Powiem szczerze obrazki bardzo ładne i miło było ''zawiesić'' wzrok na nich ale ja nie lubie ''szybkich'' książek. Mimo że są pięknie ilustrowane. To poprostu kwestia upodobania.


03 wrz 2008 8:45:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2008 18:20:35
Posty: 31
Post Re: Książka czy komiks?
Carah172 napisał(a):
Ja zdecydowanie jestem faworytką standardowych książek.


Chyba miałaś na myśli, że jesteś zwolenniczką standardowych książek, a nie ich faworytką?

W moim przypadku jest podobnie. Wolę książki niż komiksy. Książki pozostawiają więcej miejsca dla wyobraźni czytelnika oraz oferują bardziej rozbudowaną i głębszą treść. W komiksach autor z góry narzuca czytelnikowi obraz wykreowanego przez siebie świata i ze względów czysto praktycznych nie jest w stanie zaoferować rozbudowanej treści. Zresztą, biorąc pod uwagę poziom czytelnictwa w Polsce, nie ważne czy czytelnik sięga się po książkę, komiks czy nawet gazetę, ważne, że w ogóle po coś sięga.


03 wrz 2008 13:49:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2008 11:22:02
Posty: 33
Post 
jak komiks.. to albo manga jak Death Note albo.. Thorgall ;) ale wolalbym te komiksy ujrzec w rozbudowanej wersji ksiazkowej :D niz komiksowej

Edit by Rudi: Ost za spam.


03 wrz 2008 19:30:21
Zobacz profil
Post 
Zarówno komiks jak i ksiązka maja soje plusy i minusy. Jak byłem młodszy to wolałem komiks. Teraz czytam prawie same ksiązki. To prawda, że dają olbrzymie pole do popisu wyobraźni dodatkowo są o wielee głębsze niż komiksy zawierają więcej treści. Mimo wszystko czuje sentyment do obydwu mediów.


05 wrz 2008 19:10:07
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2008 11:41:51
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Nie mam wątpliwości, że w gronie osób tu zarejestrowanych są i fani książek, i komiksu. Wbrew pozorom są to dwie odrębne dziedziny, które trudno porównywać (to tak jakby pisać o tym, co jest lepsze ze sztuki: obraz czy rzeźba?). Jestem również pewien, że komiks może być równie dobry co książka (miałem z takimi styczność).
Ja preferuję książki, ale to nie znaczy, że nie mogę z przyjemnością przebrnąć przez jakiś komiks. Wszystko, jak z książkami, zależy od autora...


06 wrz 2008 21:25:27
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Myślę, że 4 strony dyskusji wyczerpały zagadnienie. :) Temat zamykamy.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


07 wrz 2008 14:27:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron