Teraz jest 28 mar 2024 21:07:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Vista - droga zabawka? 
Autor Wiadomość
Post 
a ja dostałam "klape" (jak przedtem dwa lata zbierałam na nowego komputra to teraz jak jużgo kupiłam to nagle dostaję laptopa w prezencie ;p) i pierwszą rzeczą jaka była to telefon do kumpla czy da się postawic xp zamiast visty co też uczyniłam i trzymam klape w pracy, bo na firmowym kompie to na nockach w nic się nie da pograć ;)


05 maja 2008 21:56:30
Post 
Jakis czas temu kupilem sobie laptopa ,dostalem do niego orginalny system vista i jestem z niego calkowicie niezadowolony poza ladna oprawa graficzna system ten jest niekompatybilny z wiekszoscia starszego oprogramowania (moze to kwestia czasu az vista bedzie dzialac lepiej z nowymi service packami) poza tym microsoft stara sie na sile wpychac ludzia nowego windowsa przy zakupie nowego sprzetu komputerowego a starego poczciwego XP przezuca na dalszy plan. Osobiscie jestem zdania ze XP jest o wiele lepszy od visty


07 maja 2008 9:51:38
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2008 15:44:28
Posty: 13
Post 
Nie wiem co ludzie tak narzekaj na tą vistę. Mam ją już trochę czasu i uważam, że jest dobra. Większość programów mi działa, te co nie działają zastępuję innymi, wygląd ma godny uwagi, proste opcje, działa szybko. Jak kupowałam komputer to miałam do wyboru kupić taki z xp czy już z vistą. Muszę przyznać, że się wahałam, ale doszłam do wniosku, że po co mam kupować starszy system skoro niedługo i tak przejdzie już do lamusa. Bo tak prawdę mówiąc Vista i tak wyprze xp czy to się ludziom podoba czy nie. A ja tak szybko nie mam zamiaru zmieniać komputera, więc wzięłam vistę i nie żałuję.
Ale pierwsze wrażenie było rewelacyjne, jak się przeszło na taki nowy system z windows 98. :D


08 maja 2008 17:19:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
alex711 napisał(a):
Nie wiem co ludzie tak narzekaj na tą vistę. Mam ją już trochę czasu i uważam, że jest dobra. Większość programów mi działa, te co nie działają zastępuję innymi, wygląd ma godny uwagi, proste opcje, działa szybko. Jak kupowałam komputer to miałam do wyboru kupić taki z xp czy już z vistą. Muszę przyznać, że się wahałam, ale doszłam do wniosku, że po co mam kupować starszy system skoro niedługo i tak przejdzie już do lamusa. Bo tak prawdę mówiąc Vista i tak wyprze xp czy to się ludziom podoba czy nie. A ja tak szybko nie mam zamiaru zmieniać komputera, więc wzięłam vistę i nie żałuję.
Ale pierwsze wrażenie było rewelacyjne, jak się przeszło na taki nowy system z windows 98. :D


Jezeli przesiadalas sie z win 98 to faktycznie mozesz nie miec zdania jezeli chodzi o porownywanie Visty z XP'kiem.

Podstawowa sprawa to kwestia przyzwyczajenia - ludzie sa leniwi z zalozenia i przewaznie chcieli by uzywac sprawdzonych rozwiazan a nie szukac nowych. Tak sie dzieje w przypadku zminy systemu. Wprowadza rewolucje zmuszajac ludzi do zmiany przyzwyczajeń, do poszukiwania nowych programow. jest to lekkie wymuszanie postepu. Bardzo czesto wystarczy pobrac poprawke do oprogramowania a ono juz zaczyna wspolpracowac. Vista jest juz rok czasu na rynku co sprawia ze wiele produktow juz wspolpracuje z tym systemem - poczatki jednak byly tragiczne pod tym wzgledem. Do tego wyszedl juz 1 Service Pack, ktory naprawia czesc bledow ktore dosc mocno raziły uzytkownikow. Do tego system ten strasznie obciaza jednostki i naprawde trzeba miec dobry komputer by stawiac na nim viste. 1 gb ramu, to za malo, a do takich komputerow zapodaja juz ten system. strasznie duzo czasu zajmuje mu uruchomienie sie i wykonanie jakis operacji - ostatnio mialem okazje siasc do naprawde poteznej maszynki - 4gb ramu intel core 2 quad - tu vista mile mnie zaskoczyla tempem swojej pracy - ale niestety leptopy nie daja mozliwosci takiej rozbudowy.

Naturalnie do swojego lapcia wzialem viste, gdyz to kwestia czasu kiedy wyprze XP'ka a czlowiek zostanie zmuszony do przejscia. Narazie jednak mam postawionego XP'ka poczekam na rozwoj oprogramowania. moze na nowy Service Pack jeszcze i wtedy pewnie przejdne na viste - za jakis rok ? :) w chwili obecnej jestem konserwny

_________________
Obrazek


14 maja 2008 14:46:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
Cytuj:
Naturalnie do swojego lapcia wzialem viste, gdyz to kwestia czasu kiedy wyprze XP'ka a czlowiek zostanie zmuszony do przejscia.


A powiedz mi, jakież to oprogramowanie zmusza Cię (zmusi Cię ) do zmienienia systemu Windows XP na Windows Vistę ? Cóż to za funkcję ma vista, których nie ma XP ? To dalej to samo jądro NT, tylko trochę bardziej połatane, nie ma tam zupełnie nic rewolucyjnego, no chyba że za taką rewolucję uznać mamy UAC, który nie dość, że zgapiony z systemów *NIX'owatych , to jeszcze beznadziejnie zaimplementowany.
I nie musicie martwić się o to, że wasz win XP przejdzie do lamusa w najbliższym czasie, bo tak się nie stanie(chociaż nie ukrywam, że bardzo bym chciał). Jeszcze przez kilka ładnych lat będzie królował na domowych biurkach.

Ja nie korzystam ani z systemu windows XP, ani Visty, ani żadnego innego systemu z rodziny MS. I jakoś nic mnie nie zmusza i w najbliższym czasie nie zmusi.


14 maja 2008 21:25:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
w chwili obecnej nie ma takowego oprogramowania, z reszta Vista jest systemem przejsciowym do Windows seven ktory wejdzie w 2009-2010. Generalnie w chwili obecnej aplikacje sa przystosowywane do Visty, nie mniej jednak niedlugo zaczna byc tworzone glownie pod to srodowisko. i platforma NT wcale nie wyjasnia wszystkiego - 2000 i XP sa oparte a niestety niektore aplikacje stworzone jedynie pod XP nie chodza na 2000 ...

_________________
Obrazek


15 maja 2008 22:45:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@mako

Dobrze, ale dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co zmusza Cię(lub zmusi) do przesiadki ? Jakież to narzędzie nie pozwolą Ci na dalsze używanie windowsa XP ?


16 maja 2008 17:18:44
Zobacz profil
Post 
Do Visty podchodziłem bardzo sceptycznie na początku. Ale po 3 miesiącach użytkowania jestem z niego bardzo zadowolony. Dużo nowych opcji w przeglądarce graficznej, klasyfikowanie gier, wbudowana gra w szachy!!! i mnóstwo innych pierdółek. Do tego wcale nic mi się nie przycina. Fakt że mam 4GB ramu ale to już chyba teraz prawie standard. Osobiście polecam Vistę - pracuje się na niej dużo przyjemniej. Interface jest o wiele bardziej przejrzysty a do tego bardzo mi się podoba sposób katalogowania plików.

Co do problemów to miałem tylko jeden z zainstalowaniem modemu ale w końcu się udało.


17 maja 2008 12:23:31
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
Cytuj:
Dużo nowych opcji w przeglądarce graficznej, klasyfikowanie gier, wbudowana gra w szachy!!! i mnóstwo innych pierdółek.


Buhaha, udało Ci się mnie rozśmieszyć. A tak na poważnie, nic Ci się nie przycina, bo masz 4GB ramu i twierdzisz że jest wszystko super ?
Otóż nie, ponieważ gdyby każdy myślał tak jak ty( czyli system z większymi wymaganiami może być, dodamy lepszy sprzęt) to zamiast osiągi naszych komputerów poprawiać się, malałyby/były by takie same.
System operacyjny nie ma na starcie zjadać połowy zasobów komputera - on jest tylko "powłoką" na której ma być uruchamiane inne oprogramowanie. Najgorsze jest to, że ludzie podniecają się, że razem z systemem jest " wbudowana gra w szachy !!!" i na to lecą, jak również na wygląd. Lepszy komputer kupuje po to, żeby wszystko szybciej działało. A nie, żeby system zaczął działać znośnie.


17 maja 2008 13:22:27
Zobacz profil
Post 
Coz jak sie ma prywatnego laptopa to wg. mnie najprosciej zainstalowac XP.
Sporo osob tak robi, nawet jesli do laptopa maja od razu oryginalna Viste (bo opcji zakupu z XPkiem np. niema wogole ;/ )

Gorzej jak lapek sluzbowy i trzeba sie meczyc z tym co zainstaluja.


17 maja 2008 21:51:37
Post 
Cytuj:
ajgorsze jest to, że ludzie podniecają się, że razem z systemem jest " wbudowana gra w szachy !!!"

Trochę luzu kolego bo zaraz Cię okrzykną fanatykiem.

Cytuj:
System operacyjny nie ma na starcie zjadać połowy zasobów komputera

I nie zjada. Fakt że ramu więcej potrzebuje jakoś mi nie przeszkadza przy obecnych cenach pamięci. Tak się składa, że zajmuje się grafiką komputerową i pudła używam przede wszystkim do pracy i na Viście JEST MI DOBRZE. Chyba mam do tego prawo?
Cytuj:
n jest tylko "powłoką" na której ma być uruchamiane inne oprogramowanie

Co ty pieprzysz? W takim razie po dziś królował by DOS ewentualnie z doskonałą nakładką Norton commander. Ja w Viście widzę wiele pzydatnych funkcji których w XP nie ma. Poza tym nie ustępuje ona w niczym XP (przynajmniej na razie nie zauważyłem)

Mam nadzieję że to co pisze nie spowoduje u Ciebie ataku serca... Trzymaj się i nie martw się nikt Ci XP'ka nie wykasuje na siłę.


17 maja 2008 23:11:40
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@karolkossowski
Cytuj:
Trzymaj się i nie martw się nikt Ci XP'ka nie wykasuje na siłę.

Nikt mi nie wykasuje, bo go nie posiadam ;]

A co do tej powłoki. Nie, nie pieprze - bo powiedz mi komputer masz po to, żeby działał na nim system, czy po to, żebyś mógł na nim korzystać z oprogramowania potrzebnego do pracy ? Jesteś grafikiem 3d ? Jeśli tak, to porównaj sobie wydajność 3dmax'a, Blendera czy też programów autodeska zarówno na windowsie XP jak i na Viscie.

Cytuj:
I nie zjada. Fakt że ramu więcej potrzebuje jakoś mi nie przeszkadza przy obecnych cenach pamięci.

Nie zjada, ale musisz mieć więcej ramu, żeby płynnie chodziło ? Rzeczywiście, dowaliłeś teraz.

A co do tego podniecania się - cytowałem Ciebie, drogi kolego. Fragment:
Cytuj:
jest wbudowana gra w szachy!!!
pochodzi z twojego postu.
Wcale nie twierdze, że korzystanie z Visty jest złe. Ja tylko twierdze, że twoja argumentacja za nią jest cienka.


Pozdrawiam


18 maja 2008 13:31:42
Zobacz profil
Post 
Nie zmienia to faktu że na Viście pracuje mi się lepiej niż na Xp. Widzę, że bardzo emocjonalnie podchodzisz do tej sprawy. A szachy wcale mnie nie podniecają, porostu bardzo lubię ta grę i cieszę się, że chłopaki Microsoftu ją reszcie dodali. Wierz mi między zapotrzebowaniem DOS'a i winows 3.1 na RAM jest była wielka różnica.


18 maja 2008 20:31:56
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Match jest jeden argument którego nie zbijesz, jest to rozwój visty w dziedzinie DX10tki której na XP niestety nie zainstalujesz, i nie powiesz mi, że na 9tke tez jest, bo są gry które juz wręcz wymagają DX 10 i jest mocno zalecane, poza tym zauważ proszę, że w tych laptopach co juz jest vista to niektórego sprzętu (patrz np. wbudowany mikrofon pod Hp pavillion dv 6715ew) nie da sie zainstalować poprawnie w XP, niektórzy twierdzą, że Aero jest daremne, częściowo się zgodzę , ale jest to napewno jakiś postęp do przodu a nie cały czas kopiowanie okienek z xp. Vista moze nie jest dużym krokiem w przód ale napewno jakimś jest.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


18 maja 2008 22:31:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@karolkossowski

Podchodzę, bo do szału doprowadza mnie to, że nie mogę kupić laptopa bez windows Vista. W USA jest to nazywane :"Microsoft Tax".
A uwierz mi, laptopa, na którym mógłbym zainstalować bez problemów system operacyjny z którego korzystam(Arch linux) w Polsce znaleźć nie mogę.


@garet

Twojego argumentu nie pobije, ponieważ ja takiego problemu nie mam. Nie gram na komputerze.
Aero to zgapiony beryl. Ale niestety, jego wydajność jest dużo gorsza.
A co do kompatybilności laptopów z windowsem XP. Uwierz mi, ja mam dużo większy problem.
A mimo wszystko radzę sobie.

Pozdrawiam


19 maja 2008 16:27:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron