Teraz jest 29 mar 2024 13:24:21




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Książka Tradycyjna czy.......? 

Jaki format ksi¹¿ki preferujesz?
papier 62%  62%  [ 110 ]
eBook, mBook 8%  8%  [ 15 ]
AB (AudioBook) 3%  3%  [ 5 ]
Nie ma dla mnie różnicy, zależy na co mam czas akurat 27%  27%  [ 48 ]
Ja w ogóle książek nie lubię 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 178

Książka Tradycyjna czy.......? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
w sumie to ja bardziej lubie ksiazki, ich zapach, szelest papiru, ale mieszkam teraz w anglii i ciezko jest mi dostac to co lubie, wiec zadowalam sie ebookami. To nie to samo, ale jak nie ma sie co sie lubi, lubi sie co sie ma... nieprawdaz?

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


15 kwi 2008 12:45:50
Zobacz profil
Post 
uwielbiam szelest i zapach papieru, jednak z uwagi na to, że większość książek mam w postaci elektronicznej to dla ochrony środowiska przerzuciłem się na eBooki czytane na Palmie. Kiedyś je drukowałem ale po przeczytaniu nie bardzo wiedziałem co zrobić z taką ilością kartek. Na monitorze zaś nie lubię.


16 kwi 2008 14:12:41
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 4:42:43
Posty: 36
Post 
Uwielbiam papier, zapach ksiazki ale niestety nie zawsze jest kasa a i nie zawsze dostep do upragnionej pozycji. Dlatego rozniez ebooki. Audiobookow jeszcze nie probowalem ale moze sie skusze jednak wydaje mi sie ze moga mi nie podejsc bo za duzo czasu bedzie to zajmowalo niz przeczytanie ksiazki samemu.


17 kwi 2008 13:21:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2008 15:27:55
Posty: 26
Post 
Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie papier. Wygodniej sie czyta i mozna zabrać go wszędzie co jest trudne w przypadku ebooka ( pewnie sie to zmieni gdy powstaną takie cuda jak ta gazeta http://www.nowinki.net/premiera-elektro ... azety.html ). Czasami słucham tez ksiązek w wersji audio ale nie ma za wiele interesujących mnie pozycji, a ebooki tylko z koneczności.

_________________
We are against piracy, please don't attack ships.


17 kwi 2008 18:16:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2008 19:00:30
Posty: 17
Post 
Osobiście uwielbiam czytać książki papierowe w szczególności nowe co rzadko mi się zdarzało.Książka papierowa ma ten specyficzny zapach który uwielbiam.Jednak teraz najczęściej czytam eBooki.I odpowiada mi bardzo ta wersja moje oczy nie marudzą i nie bolą z powodu długiego wlepiania się w monitor:-) Dla mnie najważniejsze aby czytać a z jakiej fory to już mniej ważne!


17 kwi 2008 19:06:10
Zobacz profil
Post 
Zdecydowanie książka papierowa. Przekładanie kartek to sama przyjemność, no i można ją wszędzie zabrać ze sobą (dokładnie tak jak mówi kendzi). Palma nie mam, a zamiast czytać na kompie to już wolę ją wydrukować.
A audiobooków nie słucham - jakoś nie potrafię się skupić by wsłuchać się w słowa lektora tak żeby nic mi nie uciekło z czytanych treści :-)


18 kwi 2008 12:53:07
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
Audiobooków nie lubię- jestem wzrokowcem, a monotonny głos lektora nie sprzyla zapamiętywaniu treści.
Ebooki uważam za zło konieczne. Czytanie nawet z najlepszego ekranu męczy oczy, poza tym nie można ich zabrać ze sobą, a nie ma nic lepszego niż lektura na świerzym powietrzu (podobno istnieją przenośne czytniki ale są one zbyt drugie by zabrać je do szkoły lub parku
Tradycyjna ksiązka mimo, że droga i nietrwała długo jeszcze będzie niezastąpiona.

_________________
To było dawno i nieprawda!


19 kwi 2008 23:07:27
Zobacz profil
Post Re: Książka Tradycyjna czy.......?
Dopiero co dołączyłem do grona, ale jestem zdecydowanie za książką tradycyjną, czyli na papierze


21 kwi 2008 14:43:49
Post 
Ja dołączyłąm niedawno. Z reguły czytam książki tradycyjne, chyba że nie mogę jej dostać w normalnej postaci, wtedy ebook. Audiobooków nie lubię. Ale różne gusta są. Wielu moich znajomych dałoby się pokroić za możliwość zamienienia książki 'zwykłej' na wydanie audio...


21 kwi 2008 14:50:28
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 9:29:35
Posty: 31
Post 
Audiobooki? Neeee. Książka traci swój urok jak mi ją ktoś czyta. Poza tym nigdy nie wiadomo czyj to będzie głos. Jedna osoba może czytać książkę rewelacyjnie a inna ... no cóż, szkoda mówić. Zdecydowanie wybieram papier lub ebook. Po ebooki nawet częściej sięgam ostatnimi czasy chociażby ze względu, że nie chce mi się zabierać ton książek papierowych na delegacje. A, że pochłaniam książki w zastraszającym tempie (szczególnie jak naprawdę jakaś dobra się trafi) to musiałbym brać ze sobą dodatkową torbę książek.

_________________
The truth is that the lure of the Dark Side will always be with you.
It is your nature and will always be.
You will battle it all your life.


21 kwi 2008 14:59:50
Zobacz profil
Post 
Papier. Zdecydowanie papier. To ma swój klimat i nie niszczy tak wzroku. Gdy już muszę, a często nie mam wyboru, czytam ebooki. Ich największym minusem poza szkodliwościa dla zdrowia jest to, że komputera raczej się nie weźmie do szkoły i nie będzie sie z niego czytalo dajmy na to na fizyce :x
Jeśli idzie o audiobooki zgadzam się z przedmówcą


22 kwi 2008 14:37:24
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2008 15:27:25
Posty: 11
Post 
Ja również uważam że tradycyjne są najlepsze. Siedzenie przed komputerem po prostu niszczy wrok. Jednak nie mogą dostać niektórych książek używam ebooków.


22 kwi 2008 17:28:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 9:29:35
Posty: 31
Post 
W sumie to jeszcze troche - do czasu gdy e-papier wejdzie tak na dobre w nasze życie - a granica pomiędzy wersją hmmm, nazwijmy ją formatu papierowego a e-bookiem zatrze się całkowicie a wtedy MrocznaJedi będziesz mogła śmiało czytać sobie na lekcjach (nie żebym do tego zachęcał :P ). Ciekaw jestem jakie wtedy będzie ludzkie podejście i czy wciąż formaty książkowe będą częstszym wyborem niźli e-book?

_________________
The truth is that the lure of the Dark Side will always be with you.
It is your nature and will always be.
You will battle it all your life.


23 kwi 2008 9:03:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 4:42:43
Posty: 36
Post 
Kilka postow wczesniej napisalem papier jedanak musze troszecze zrewidowac moj pogalad. Okazalo sie ze jest to wrecz idealny sposob spedzenia czasu w pracy. Wlaczam sobie audiobooka pracuje a ksiazeczka w uszach leci. Musze powiedziec swietnie. Pozatym wlasnie slucham Imie Rozy i nie wiem czy bylbym w stanie przeczytac ta ksiazke jest tam bardzo duzo opisow a ja ich w ksiazkach nie lubie a tak lecia sobie one i tak mi nie przeszkadzja. Audiobooki nie sa takie zle.


25 kwi 2008 10:31:47
Zobacz profil
Post 
Ostatnio sporo ebooków czytałem ze względu na częstą prace przy komputerze (trzeba sobie robić chwile wolne podczas pracy :-) ale jednak nie ma to jak papier. Pomijam juz nawet argumenty w stylu dotyk papieru, fizyczny kontakt z ksiazką czy inne metafizyczne doznania związane z lekturą. Dla mnie najważniejsze jest to, że oczy mniej sie męczą. Po prostu.


28 kwi 2008 17:11:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron