Teraz jest 20 sty 2020 15:08:50

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Książka, która zmieniła moje życie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: notebook
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Moje życie zmieniła książka "MY dzieci z dworca zoo". Jest to książka, która najbardziej pozostała mi w pamięci. Należy do moich ulubionych, naprawdę warto ją przeczytać. Jest również film na jej podstawie, obejrzałam go i moim zdaniem książka jest o wiele lepsza, ponieważ są w niej przedstawione uczucia bohaterki i łatwiej jest się z nią utożsamić :)

30 sie 2013 9:13:56
Użytkownik

Aster napisał(a):
Moje życie zmieniła książka "MY dzieci z dworca zoo". Jest to książka, która najbardziej pozostała mi w pamięci. Należy do moich ulubionych, naprawdę warto ją przeczytać. Jest również film na jej podstawie, obejrzałam go i moim zdaniem książka jest o wiele lepsza, ponieważ są w niej przedstawione uczucia bohaterki i łatwiej jest się z nią utożsamić :)

Pamiętam dobrze książkę, czytałem ją w latach 90-tych i później oglądałem film. W tamtych czasach to była dosyć emocjonalna pozycja. Dziś jednak jak widzę co czyta np. moja 15 letnia siostrzenica to jestem w szoku, ze w ogóle takie książki są dostępne dla młodzieży w bibliotekach szkolnych np. "Reikarnacja". .. masakra.

18 paź 2013 17:30:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Zdecydowanie Kamienie na szaniec

24 lut 2014 23:16:04
Użytkownik

eCzytnik: eCzytnik
ja bardziej romantycznie,jako nastolatka czytałam po pierwsze "ps kocham cie" cozmieniło moje spojrzenie na związki , małżeństwa i odejscie jednego z współmałżonków, oraz biały pies czarny kot, co dało mi do myślenia o religii

02 mar 2015 20:50:57
Użytkownik

eCzytnik: Kindle DX & Kobo Aura HD
'Dobry Wojak Szwejk' Jarosława Haszka - książka pełna dobrotliwego humoru i ucząca mimo wszystko optymizmu w każdej sytuacji. Przeczytałem po raz pierwszy na początku liceum i od tego czasu wracałem do niej wielokrotnie.

Charles Dickens, Honore de Balzac i Wiktor Hugo - wszystko tych pisarzy czytane po kolei w liceum i na studiach mną wstrząsnęło, realia życia, bieda, choroby. Nauczyłem się po tych lekturach mimo wszystko doceniać nasze czasy.

'Mistrz i Małgorzata' Bułhakowa + realizm magiczny Marqueza, pozwalający odsapnąć od rzeczywistości i skupiający nasza uwagę na tym co naprawdę ważne - na miłości.

12 lip 2015 10:46:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: iPad + Kindle PW2
Mi najbardziej zapadły w pamięci książki Edmunda Niziurskiego. Lektura prosta i przyjemna, przemycona była tam jednak refleksja nad wieloma problemami.

23 wrz 2015 20:51:42
Użytkownik

eCzytnik: Trekstor 4INK
Song Hongbing "Wojna o pieniądz" oraz Edward Griffin "Finansowy Potwór z Jeckyl Island"
Ukazują w jak potężnym "matrixie" żyjemy.

14 paź 2015 9:30:27
Użytkownik

Jest sporo takich książek, ale największe znacznie ma dla mnie chyba 'Gra szklanych paciorków' Hermanna Hesse. Chociaż rozumiem, że ktoś może uznać ją za w pewnym sensie nieprzystępną (biografia fikcyjnego, z pozoru nudnego intelektualisty-akademika), to na głębszym poziomie jest moim zdaniem genialnie napisanym, uniwersalnym wzorem dobrego życia. Hesse zresztą tego nie kryje, na każdym kroku akcentując znaczenie samodzielności i rozwoju (warto zwrócić uwagę na wiersz 'Stopnie' umieszczony pod koniec książki, który w znacznej mierze podsumowuje jej przesłanie - wizję udanego życia jako życia samodzielnego i do końca dynamicznego, wstępującego). Nawiasem mówiąc jest to książka, która najbardziej zainspirowała mnie do zainteresowania się medytacją, ponieważ medytacja pojawia się w niej w bardzo praktycznych kontekstach. W pamięć zapadło mi szczególnie określenie, że główny bohater powieści starał się z pomocą medytacji 'trzymać w ryzach', w miarę możliwości samodzielnie przywracać sobie wewnętrzny ład. Od czasu przeczytania 'Gry' myślę o medytacji właśnie w takich kategoriach, zdałem sobie sprawę z tego, że bez wątpienia jest to coś, czego mi do tej pory w życiu brakowało.

17 kwi 2019 20:59:51
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4