Teraz jest 29 mar 2024 1:20:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Książka, która zmieniła moje życie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2013 9:07:49
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: notebook
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Moje życie zmieniła książka "MY dzieci z dworca zoo". Jest to książka, która najbardziej pozostała mi w pamięci. Należy do moich ulubionych, naprawdę warto ją przeczytać. Jest również film na jej podstawie, obejrzałam go i moim zdaniem książka jest o wiele lepsza, ponieważ są w niej przedstawione uczucia bohaterki i łatwiej jest się z nią utożsamić :)

_________________
" Czas jest ojcem prawdy. "


30 sie 2013 9:13:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2013 15:02:52
Posty: 2
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Aster napisał(a):
Moje życie zmieniła książka "MY dzieci z dworca zoo". Jest to książka, która najbardziej pozostała mi w pamięci. Należy do moich ulubionych, naprawdę warto ją przeczytać. Jest również film na jej podstawie, obejrzałam go i moim zdaniem książka jest o wiele lepsza, ponieważ są w niej przedstawione uczucia bohaterki i łatwiej jest się z nią utożsamić :)


Pamiętam dobrze książkę, czytałem ją w latach 90-tych i później oglądałem film. W tamtych czasach to była dosyć emocjonalna pozycja. Dziś jednak jak widzę co czyta np. moja 15 letnia siostrzenica to jestem w szoku, ze w ogóle takie książki są dostępne dla młodzieży w bibliotekach szkolnych np. "Reikarnacja". .. masakra.

_________________
Pozdrawiam


18 paź 2013 17:30:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2014 23:14:02
Posty: 6
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Zdecydowanie Kamienie na szaniec


24 lut 2014 23:16:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2015 22:12:39
Posty: 16
eCzytnik: eCzytnik
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
ja bardziej romantycznie,jako nastolatka czytałam po pierwsze "ps kocham cie" cozmieniło moje spojrzenie na związki , małżeństwa i odejscie jednego z współmałżonków, oraz biały pies czarny kot, co dało mi do myślenia o religii


02 mar 2015 20:50:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lip 2015 11:52:30
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle DX & Kobo Aura HD
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
'Dobry Wojak Szwejk' Jarosława Haszka - książka pełna dobrotliwego humoru i ucząca mimo wszystko optymizmu w każdej sytuacji. Przeczytałem po raz pierwszy na początku liceum i od tego czasu wracałem do niej wielokrotnie.

Charles Dickens, Honore de Balzac i Wiktor Hugo - wszystko tych pisarzy czytane po kolei w liceum i na studiach mną wstrząsnęło, realia życia, bieda, choroby. Nauczyłem się po tych lekturach mimo wszystko doceniać nasze czasy.

'Mistrz i Małgorzata' Bułhakowa + realizm magiczny Marqueza, pozwalający odsapnąć od rzeczywistości i skupiający nasza uwagę na tym co naprawdę ważne - na miłości.

_________________
www.przeczytane.org | pamiętnik mola książkowego


12 lip 2015 10:46:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 21:27:31
Posty: 41
eCzytnik: iPad + Kindle PW2
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Mi najbardziej zapadły w pamięci książki Edmunda Niziurskiego. Lektura prosta i przyjemna, przemycona była tam jednak refleksja nad wieloma problemami.


23 wrz 2015 20:51:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Song Hongbing "Wojna o pieniądz" oraz Edward Griffin "Finansowy Potwór z Jeckyl Island"
Ukazują w jak potężnym "matrixie" żyjemy.


14 paź 2015 9:30:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2019 21:27:05
Posty: 55
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Jest sporo takich książek, ale największe znacznie ma dla mnie chyba 'Gra szklanych paciorków' Hermanna Hesse. Chociaż rozumiem, że ktoś może uznać ją za w pewnym sensie nieprzystępną (biografia fikcyjnego, z pozoru nudnego intelektualisty-akademika), to na głębszym poziomie jest moim zdaniem genialnie napisanym, uniwersalnym wzorem dobrego życia. Hesse zresztą tego nie kryje, na każdym kroku akcentując znaczenie samodzielności i rozwoju (warto zwrócić uwagę na wiersz 'Stopnie' umieszczony pod koniec książki, który w znacznej mierze podsumowuje jej przesłanie - wizję udanego życia jako życia samodzielnego i do końca dynamicznego, wstępującego). Nawiasem mówiąc jest to książka, która najbardziej zainspirowała mnie do zainteresowania się medytacją, ponieważ medytacja pojawia się w niej w bardzo praktycznych kontekstach. W pamięć zapadło mi szczególnie określenie, że główny bohater powieści starał się z pomocą medytacji 'trzymać w ryzach', w miarę możliwości samodzielnie przywracać sobie wewnętrzny ład. Od czasu przeczytania 'Gry' myślę o medytacji właśnie w takich kategoriach, zdałem sobie sprawę z tego, że bez wątpienia jest to coś, czego mi do tej pory w życiu brakowało.

_________________
https://www.naczytniku.pl - blog o czytnikach e-booków i literaturze | https://www.facebook.com/naczytniku


17 kwi 2019 20:59:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2020 18:19:26
Posty: 1
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Dla mnie bardzo ważne są "Fale" Virginii Woolf. Niesamowicie napisane studium ludzkiego życia. Czytając ją można zobaczyć jak różne jedna sytuacja wygląda oczami różnych ludzi.
Ta książka mnie przygnębiała i zachwycała. Sprawiała, ze nie mogłam się oderwać, albo, że musiałam odłożyć ja na bok, na jakiś czas. Zachęciła mnie do pisania i pokazała świat z trochę innej perspektywy.


19 lut 2020 16:39:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2012 10:39:34
Posty: 27
eCzytnik: kindle
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
"Sekret rodziny von Graffow" Bozena Galczynska-Szurek. Bardzo ciekawa, mimo ze fikcja literacka, to jednak duzo prawdziwych informacji, bardzo dobrze sie czyta. Wciagnelam sie od pierwszej strony, polecam.

Polecam również ten poradnik dla każdego kto ma swoje zapiski w szufladzie i zastanawia się czy wydać czy nie
https://novaeres.pl/jak-wydac-ksiazke

Opisane jest tutaj jak wydać książkę, nie jest to wbrew pozorom takie proste.


29 wrz 2022 14:29:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2022 16:56:46
Posty: 15
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Pierwszym tutaj strzałem będzie zdecydowanie ,,Ślepnąć od świateł" Jakuba Żulczyka. Psychika głównego bohatera, jego ubogie reakcje emocjonalne, zbudowany mur wokół siebie, pod którym tak na prawdę znajduję wrażliwa osoba, która pragnie tego co praktycznie każdy człowiek - obecności drugiej osoby. No i oczywiście słynny Daro, który jest swego rodzaju jakimś alter ego Jacka. Zawsze mam gdzieś ją z tyłu głowy.

_________________
Cygantura


15 lis 2022 17:35:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2022 16:07:56
Posty: 15
Post Re: Książka, która zmieniła moje życie
Jakby tak pomyśleć to padnie na Ślepnąc od świateł za ukazanie brutalnej rzeczywistości, która jest jaka jest niestety


14 gru 2022 18:01:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: