Teraz jest 28 mar 2024 16:32:34




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Ksiażki dla nastolatek. 
Autor Wiadomość
Post Ksiażki dla nastolatek.
Czy są tu jakieś fajne książki dla nastolatek w stylu książek Meg Cabot? Możecie coś polecić?;>

Pozdrawiam :)


29 lut 2008 23:51:36
Post 
seria Xanth - Piersa Anthonego - książki łatwe przyjemne w czytaniu i z duzym humorem. Zwykle bohaterami tomów sa osoby młode lub bardzo młode. Według mnie seria ta przetrwała próbę czasu.


01 mar 2008 15:28:38
Post 
Ja uważam, że dla nastolatek dobre są książki Siesickiej, Musierowicz - miłe, sympatyczne, wartościowe. Nie znam książek Meg Cabot, jakiego rodzaju ksiązki ona pisze?


02 mar 2008 13:01:01
Post 
Seria Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów może Ci się spodobać. Autorką jest Ann Brashares. Wyszły cztery tomy, wszystkie bardzo fajne. Książki opowiadają o przyjażni czterch nastolatek, które muszą się rozstać na czas wakacji. Joanna Chmielewska ma też tardzo dobrą serię dla młodzieży. Opisuje przygody dwóch przyjaciółek (Tereska i Okrętka). Wszystkie książki są przezabawne i naprawdę można się uśmiać. Polecam


03 mar 2008 16:52:41
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 18:20:14
Posty: 49
Post 
Ja również polecam książki Małgorzaty Musierowicz. Teksty "jedna myszka drugiej myszce deptała po kiszce" po prostu zapadają człowiekowi w pamięć. Nie lubię tych wszystkich książek pisanych na siłę, jak np. te ze Świata Książki, z działu dla nastolatków. A już najlepiej to iść do biblioteki i po prostu spytać, co warto jest przeczytać. U mnie zawsze się sprawdzało, a czasem można znaleźć coś, o czym nikt wcześniej nie wspominał. Ja tak znalazłam "Szczęście w mrokach" i chociaż jest to książka dla fanów fantasy, to jednak jeśli ktoś lubi ten gatunek, to gorąco polecam.


03 mar 2008 19:09:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
To beda dla mnie zawsze i wszedzie ksiazki M. Musierowicz z fantastyczna rodzina Borejko

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


03 mar 2008 19:23:25
Zobacz profil
Post witam
ksiązka ktora polece nie jest w stylu Meg Cabot, jest o wiele glebsza i dojrzalsza (bez urazy dla ksiazek w.w autorki:)

Czytalam niedawno "ćpuna", autora niestety nie pamietam- prosze o wybaczenie...
ksiazka ta w bardzo realistyczny sposób przedstawia historie kilku nastolatków ktorych zycie zmienilo sie w totalne pieklo..
ksiązka bardzo porusza i naklania do refleksji..
naprawde uwazam ze KAZDY nastolatek i nastolatka powinni sie zapoznac z ową pozycją. jest ona przestrogą dla młodych ludzi a zarazem dobrym materiałem na rozwój intelektu.
pozdrawiam!!


03 mar 2008 22:47:46
Post 
Tak, ja też polecam ksiązki Krystyny Siesickiej, szczególnie jedna przypadła mi do gustu - "Falbanki". A Meg Cabot napisała np. serię Pamiętnik Księżniczki, który tez jest fajny, pozdrawiam, zresztą tą serię zekranizowano:)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 21:53:19 ------------------
Co do "ćpuna" to polecam z takich podobnych klimatów książkę "My dzieci z dworca ZOO. Christiene F." Robi wrażenie


03 mar 2008 22:53:19
Post Kłaniam się!
Będąc młodą panną niejednokrotnie pożerałam pozycje takie jak:

-sagę o rodzinie Borejków Małgorzaty Musierowicz, a w szczególności "Kwiat kalafiora" i "Ida sierpniowa". Do teraz przynajmniej dwa razy w roku do nich wracam i zawsze odnajduję w nich sentyment moich dawnych lat młodości. Och, jakże pragnęłam mieć taką rodzinkę jak wspomniani Borejkowie....

-pani Joanna Chmielewska wprowadziła w moje życie kryminał i od tamtej pory pozycje z jej nazwiskiem są integralną częścią mojego życia. Nie ma miesiąca, żebym nie sięgnęła po którąś z książek pani Joanny. Ileż to razy ze strasznych dołów wyciągała mnie książka pt. "Wszystko czerwone"! Milion razy przeczytana i tyleż razy "prześmiana"...

-trzy książki, przez które mało nie uciekłam z domu, bo pozazdrościłam głównym bohaterom:
"Klub Heńka Sochora" Jaroslava Foglara
"Szaleństwa Majki Skowron" Aleksandra Minkowskiego
"Rasmus i włóczęga" Astrid Lindgren

-zapragnęłam "zabujać się" w nieszczęśliwym, zabójczo przystojnym złodzieju jak Mada w "Zapałce na zakręcie" Krystyny Siesickiej :)

-jakaż byłam nieszczęśliwa nie mogąc należeć do braci harcerskiej i przeżywać takich przygód jak chłopaki z książki Sylwestra Banasia "Nad czarną wodą płócienny nasz dom" albo przynajmniej mieć tak klawego ojca jakiego miał Krzyś w "Przygodzie nad siedmioma źródłami" Adolfa Lekkiego....

-na koniec zostawiłam "najsmaczniejsze kąski" z mojego młodzieńczego repertuaru czyli nieśmiertelna saga o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego, który do teraz pozostał jednym z moich ukochanych pisarzy i nadal nie ma roku, żebym przynajmniej raz nie powróciła do całej serii...

Cieszę się, że mogłam powrócić wstecz w moją młodość i nawet teraz, gdy tylko pisałam niektóre tytuły już naszedł mnie, jak ja to mówię, "smak" na niektóre z nich....ech, młodości! powracam! 8)


04 mar 2008 6:22:13
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2008 23:16:24
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Post 
Od siebie polecę książki z serii "Nie dla mamy, nie dla taty lecz dla każdej małolaty". Są tam między innymi "Czerwień, żółcień, pomarańcz", "Niech żyje dysleksja", czy "Kłopoty z chłopakami". Literatura lekka przyjemna, można się przy niej odprężyć i pośmiać. Po za tym idealna jest książka "Błękitny Zamek" pani Montgomery Lucy Maud. Troszkę inna od wcześniej zaproponowanych, ale też wspaniała (ze trzy razy czytałam). Oczywiście dołączam się do poprzedniczek i namawiam do książek pani Musierowicz. Mnie najbardziej zapadł w pamięć "Kwiat kalafiora" I "Brulion Bebe". Dzięki tym książką polubiłam czytać i (ponieważ "Kwiat..." to była moja lektura) dowiedziałam się, że nie wszyskie lektury usypiają i są nudne :)

_________________
"Aktorzy są od grania, a dupa od srania" - Wacław Holubek


04 mar 2008 11:44:45
Zobacz profil
Post 
ojejku! przypomniałaś mi "Błękitny zamek"....ileż ja się przy tej książce nabeczałam...w ogóle nie wiem dlaczego zapomniałam o Lucy Maud. Przecież "Anię z Zielonego Wzgórza" pochłonęłam w swoim życiu setki razy. I tak jak Ania nadawałam imiona każdemu drzewku i krzaczkowi w okolicy i marzyłam o wycieczce na Wyspę Księcia Edwarda, żeby zobaczyć to wszystko na własne oczy :)


04 mar 2008 16:21:50
Post 
Nie wiem czy tutaj to znajdziesz ale dla nastolatek ciekawe są też książki z cyklu REPLIKA


08 mar 2008 20:18:25
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2008 10:19:03
Posty: 31
Post 
Z książek Meg cabot czytałam tylko "Dziewczynę Ameryki, a z innych podobały mi się m.in.

"Eragon" i "Najstarszy" Christophera Paoliniego,
seria o Tomku Wilmowskim A. Szklarskiego,
cykl o Artemisie Fowlu, "Lista życzeń" i "Nadnaturalista" Eoina Colfera,
saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego
"Gdzie jest Jennifer?" Anne Cassidy,
seria "replika" Marilyn Kaye,
i oczywiście Harry Potter J.K.Rowling xD


10 mar 2008 16:54:31
Zobacz profil
Post 
Meg Cabot pisze jeszcze pod pseudonimem Jaye Carroll, szczególnie podobała mi sie książka ''Gwiazda estrady''. Co by tu jeszcze polecić?? No napewno serie ''Ani z Zielonego Wzgórza'' Lucy Maud a tak z inne beczki to gorąco polecam debiut literacki Kathleen Flynn ''Legalna fryzjerka'' śwtnie sie czyta


10 mar 2008 23:17:14
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Seria "Replika" Marilyn Kaye
Polskiego wydania jest 13 części. Opowiada ona o dziewczynie, która w wieku 12 lat dowiaduje się, ze jest jednym z eksperymentów projektu półksiężyca. Odkrywa, że ma niesamowite zdolności, tj. lepiej słyszy, widzi, biega szybciej, uczy się wszystkiego w 5 minut i wogóle wszystko robi doskonale, ale jest jeszcze 11 innych dziewczyn takich jak ona, które znajdują się na całym świecie. Amy postanawia je odnaleźć. Książki są świetne.
Naprawde polecam. Może wam się wydawać, że to jakaś głupia opowiastka o klonach, ale ta dziewczyna ma zwyczajne życie takie jak my. Naprawde polecam.


12 mar 2008 13:30:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron