Teraz jest 29 mar 2024 1:24:28




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Ksiażki dla nastolatek. 
Autor Wiadomość
Post 
Dla nastolatek? Ostatnio wciągnął mnie "Zmierch" Stephenie Meyers. Bardzo szybko się czyta, trochę "grozy", dużo miłości, WAMPIRY - wszystko, co dziewczyny lubią najbardziej :]. Kontynuacja tej książki też jest niczego sobie - "Księżyc w nowiu". Kto lubi klimat wampirów połączony z romansem, ta książka jest dla niego :].


24 mar 2008 18:37:37
Post 
Jeżeli chodzi o książki dla nastolatek to polecam książki Ewy Nowak:
"Wszystko, tylko nie mięta"
"Krzywe 10"
"Legenda w chodakach"
"Drugi"
"Michał Jakiśtam"
"Diupa".
Według mnie warto je przeczytać.


24 mar 2008 18:51:11
Post 
Zgadzam się w 100% z koleżanką wyżej! Czytałam te książki z wypiekami na policzkach:D:D i do tego polecam jeszcze dwie książki, które są może troszke wulgarne, ale nie da sie ich czytać z ponurą miną, a chodzi mi tu o "Dziennik Bridget Jones" i "W pogoni za rozumem". Zapewne wiele osób zna przygody niezdarnej Bridget z filmów, ale ja polecam książki,sto razy lepsze:D


24 mar 2008 21:54:06
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2007 13:59:13
Posty: 33
Post 
Oprócz tych, o których już pisali moi poprzednicy, polecam Tabliczkę marzenia i Słoneczniki Haliny Snopkiewicz, Klawikord i różę Haliny Popławskiej, Spotkamy się w Bangkoku oraz Kasia i inne Anny Glińskiej, a dla trochę bardziej zbuntowanych - książki Janiny Zającówny, np. Uczepiona wiatru czy Brama na drodze.


25 mar 2008 10:52:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 14:11:19
Posty: 17
Post 
a ja polecam książki Grażyny Bąkiewicz.Szczególnie Będę u Klary, O melba i Stan podgorączkowy.Wszystkie te książki są w pewnym sensie połączone, ale spokojnie można je przeczytać osobno. Niestety nie ma tu tych książek. Zostały one wydane między innymi w serii Literatura na obcasach. Uważam jednak,że są to książki bardziej dla młodzieży niż dla dorosłych.


26 mar 2008 12:31:14
Zobacz profil
Post 
Ja polecilabym cala L.M.Montgomery. Mam do niej i slabosc i sentyment. Trzeba pamietac, ze Montgomery to nie tylko ''Ania z Zielonego Wzgorza'' ale tez ''Blekitny Zamek'', ''Biala Magia'', ''Slady na piasku'', Jana ze Wzgorza Latarni'' (uwielbiam te ksiazke) ''W pajeczynie zycia'' i wiele wiele innych ksiazek a kazda cudownie magiczna. Nie da sie ukryc, ze pewnie wiele dziewczat wylalo mase lez przy ''Jeziorze osobliwosci'' i ja takze plakalam choc chyba jeszcze bardziej przy ''Malej Ksiezniczce''. Wszystkie te ksiazki sa dla mnie kawalkiem mojego dziecinstwa. Tak jak spora jego czescia beda przygody ''Pana Samochodzika''.


26 mar 2008 17:57:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2007 20:38:35
Posty: 26
Lokalizacja: PodœwiadomoœÌ
Post 
Polecam serię książkek Cathy Hopkins - Kumpelki, randki i... A najbardziej Kumpelki, randki i kosmiczne pocałunki. (Przyznam się, polecam ją, bo tylko tą z tej serii przeczytałam, ale podobało się tak, że mogę z czystym sumieniem komuś ją polecić.) Bardzo dawno ją czytałam więc niedużo mogę powiedzieć. Opowiada o niezależnej czternastolatce, która jeszcze nie spotkała "tej jedynej prawdziwej miłości", a kiedy już się to stało zaniedbuje swoje przyjaciółki. Czytało się łatwo, lekko i przyjemnie...

_________________
I did not believe because I could not see
Though you came to me in the night
When the dawn seemed forever lost
You showed me your love in the light of the stars

Cast your eyes on the ocean
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless
Please remember me.


26 mar 2008 19:58:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 8:58:26
Posty: 25
Post 
A ja polecam cos z fantasy: cykl Świat czarownic - Andre Norton. Kiedys zastanawialem sie jak przekonac mlodsza siostre do czytania ksiazek. Udalo mi sie namowic ja na Świat czarownic. Ksiazka i caly cykl porwal ja i stala sie takim samym "ksiazkoholikiem" jak ja. Z kilkoma innymi ksiazkami, z ktorymi probowalem jak np. Ania z zielonego wzgórza to mi sie nie udalo. Siostra miala wtedy ok 11-12 lat. :-)


27 mar 2008 15:26:21
Zobacz profil
Post 
heheh....proszę o podanie jakichś książek z wymyślonym światem....bo ostatnio nie mam co czytać :( właśnie takie dla nastolatek bo przeczytałam wszystkie jakie miałam pod ręką


02 kwi 2008 20:15:00
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2008 18:58:42
Posty: 14
Post 
Polecam książki poruszające ważne sprawy dla dorastającej młodzieży (problem narkomanii, anoreksji, wyobcowania itp). Książki działające jako ostrzeżenie i terapia:
S. Dessen - Posłuchaj mnie...
L. Lalwani - Utalentowana
A. Onichimowska - Lot Komety
A. Onichimowska - Hera moja miłość
J. Frey - Odlot na samo dno
R. Rushton - Wyszła z domu...


02 kwi 2008 21:39:41
Zobacz profil
Post 
Myślę że, dla nastolatek bardzo dobre będą książki Alfreda Szklarskiego z serii o Tomku Wilmowskim. Moim zdaniem są fantastyczne


03 kwi 2008 11:18:42
Post 
Zdecydowanie cala L.M.Montgomery, Maria Dańkowska "Ślub zaraz po maturze" no i książki Chmielewskiej


04 kwi 2008 19:32:30
Post 
Ja bardzo lubię książki Meg Cabot, poleciłabym również ,,Stowarzyszenie wędrujących dżinsów", ale książek Musierowicz osobiście nie lubię


06 kwi 2008 10:27:16
Post 
"Księżniczka i żebraczka" Kate Brian. Typowa książka dla nastolatek. Śmieszna, ale i trzymająca w napięciu :wink: Jest tam wszystko, czyli: miłośc (czy bez niej książki dla nastolatek mogłyby istnieć?), niefortunne pomysły, niedomówienia i mnóstwo kłopotów. Inne książki tej autorki to: "Idealny chłopak", "Odlotowa szesnastka", "Szczęśliwy T-shirt".


06 kwi 2008 18:20:30
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Jako dobrą lekturę dla nastolatek polecam powieść Krystyny Berwińskiej - „Con amore".
Jest to powieść o miłości i przyjaźni, ale także o konieczności dokonania trudnych wyborów życiowych, przed którymi stają młodzi ludzie. Ewa, jedna z głównych bohaterów, jest poważnie chora na raka mózgu. Jej chłopak - Grzegorz i kolega - Andrzej, przygotowują się do Konkursu Chopinowskiego. W zaistniałej sytuacji muszą wybrać, czy pomóc Ewie, czy kontynuować swoja karierę muzyczną. Okazuje się, że są to trudne wybory. Jakie podejmą decyzje? O tym dowiadujemy się czytając książkę. Dobra lektura, potrafiąca wycisnąć łzy z oczu.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 18:13:38 ------------------
Doskonałą książką dla młodzieży a zwłaszcza dla nastolatek jest "Zaledwie kilka dni" Beaty Ostrowickiej. Jest to powieść o prawdziwej przyjaźni, pierwszej miłości i zdradzie.
Główne bohaterki: Justyna i Grażyna przeżywają miłość do tego samego chłopaka. Książka ukazuje zawiłość tych uczuć. Czytelnikowi, na koniec, nasuwa się myśl: "nie rób drugiemu, co tobie nie miłe".


12 kwi 2008 19:13:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: