Teraz jest 28 mar 2024 11:10:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2014 1:03:53
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: pocketbook touch lux 4
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
airs napisał(a):
czachoslav napisał(a):
Nie wykluczają jednak, że Google Drive wróci, gdy zostanie odpowiednio dostosowany. Pytanie tylko, czy taki zabieg w ogóle jest w planach, czy przewiduje się go na świętego Nigdy.
Skoro zostawili go w specyfikacji obu czytników na swojej stronie, to można chyba liczyć na to, że w jakiś sposób przywrócą go do oprogramowania... :::?


Problem w tym, że już ze specyfikacji Google'a usunęli :( (link do Storia i AG)

Przy okazji witam wszystkich (dopiero się zarejestrowałem) ;)


23 sie 2014 1:11:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 15:49:46
Posty: 14
eCzytnik: C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Znaleźliście może coś do słuchania radia internetowego, co działałoby na AfterGlow? Miałem kilka podejść, lecz za każdym razem "błąd parsowania" przy próbie instalacji (choćby tunein radio).

Druga sprawa, czy Wy też macie (najnowszy soft) aplikację SkyDrive zamiast OneDrive? Niby mi się loguje na konto, jednak już żadnego pliku pobrać nie mogę...


12 paź 2014 20:34:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2014 1:03:53
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: pocketbook touch lux 4
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
lmike napisał(a):
Znaleźliście może coś do słuchania radia internetowego, co działałoby na AfterGlow? Miałem kilka podejść, lecz za każdym razem "błąd parsowania" przy próbie instalacji (choćby tunein radio).

Druga sprawa, czy Wy też macie (najnowszy soft) aplikację SkyDrive zamiast OneDrive? Niby mi się loguje na konto, jednak już żadnego pliku pobrać nie mogę...
Ad.1. - sorry, nie pomogę

Ad.2. - tak, ale ja się nawet zalogować nie mogę...


12 paź 2014 22:28:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
interesuje mnie słuchanie mp3 z tego czytnika.
1. Jakie programy do mp3 chodzą? np. winamp, MortPlayer Music lub audiobook?
1a jakie programy do radia internetowego chodzą? np. TuneIn Radio?

2. Czy ma on głośnik zewnętrzny i jak ten głośnik gra?

3. Jakie przeglądarki www oprócz opery chodzą?

4. Czy można instalować różne klawiatury ekranowe?

5. Programy do robienia notatek jakie chodzą? np. Ms FolderNote?

6 Czy chodzi androidowy ms office i OneNote?

Będę wdzięczny za odpowiedzi bo dopiero zabieram się do kupna czytnika ebooków.


08 lis 2014 18:27:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Z tego co napisałeś, wymienione funkcjonalności to raczej chodzi Ci o tablet, w takim razie polecam Ci któryś z modeli 7,85-8 cali - to inwestycja w granicach 350-450 zł.

Czytniki ebooków są skierowane do osób czytających i chcących oszczędzić oczy dzięki zastosowaniu ekranu e-ink.
Wiele czytników ma wyjście audio, ale w większości na słuchawki (bez wbudowanego głośnika).
Jeśli czytnik ma system Android na tyle otwarty, że można instalować dodatkowe aplikacje samodzielnie lub ze sklepu Play, to większość programów przeznaczonych na ten system działa, ale ich używanie na czytniku jest uciążliwe ze względu na stopnie szarości (brak dostosowania do specyfiki ekranu e-ink). Jeżeli się jest na tyle zdesperowanym, żeby na czytniku używać programów przeznaczonych do innych celów niż czytanie (i ew. słuchanie) to trzeba je sobie przetestować i dobrać w/g własnych preferencji.

Przykładów aplikacji najbardziej zgodnych z ekranem e-ink najlepiej szukać na angielskojęzycznym forum:
http://www.mobileread.com/forums/
Tam ludzie dzielą się doświadczeniami i aplikacjami sprawdzonymi na Onyxach, Icarusach (Boyue), zrootowanych Nookach itp.

_________________
W Obrazek też ;)


08 lis 2014 20:57:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 15:49:46
Posty: 14
eCzytnik: C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Prawda jak zwykle leży pośrodku ;)
martinezz123 zadał dość ciekawe pytania. Pod częścią z nich mógłbym się sam podpisać, gdyż poszukuję jakiegoś programu do obsługi radia internetowego. Próbowałem już (choćby zainstalować) kilka z play (w tym wspomniany TuneIn Radio), jednak bez powodzenia.

Oczywiście, jest to tylko czytnik, jednak sam do lektury często słucham muzyki i przyznam, że możliwość jej zabrania byłaby świetnym dodatkiem do funkcjonalności. Fakt, można sobie wgrać mp3 i odtwarzać w systemowym programie, jednak ja szukam czegoś, co sobie poradzi ze strumieniami internetowymi.

Nie znam kolegi martinezz123, nie wiem jak wypowiada się w innych tematach, ale zadane pytania były dość ciekawe. Niestety w odpowiedzi nie pomogę, gdyż sam ich nie mam.

Z drugiej strony należy pamiętać, iż jest to forum internetowe i konieczna jest na nim kultura, a nie wzajemne obrażanie. Nawet jeśli nie uzyskuje się odpowiedzi na pytania to są sposoby, aby zwrócić na to uwagę z uprzejmością, która należy się wszystkim, a może nawet zwłaszcza koledze airs, który jest dla wielu swoistym przewodnikiem po einku (również za przyczyną jego postów i opinii zdecydowałem się na AfterGlow).


09 lis 2014 13:35:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
lmike: ale przecież airs ładnie odpowiedział "tak to tylko w jednej sieci komórkowej" i jego wymagania (i Twoje) spełni zwykły tablet. e-czytniki jeśli już mają gniazdko audio, to nadal jest to bardzo po macoszemu traktowany dodatek (który jak sam stwierdziłeś często przy czymś wydawało się standardowym nie działa tak jak należy).

Niestety obecna sytuacja sprowadza sie to do jednego stwierdzenia:
Masz wymagania audio, poszukaj czegoś innego niż e-czytnik.


09 lis 2014 15:11:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 15:49:46
Posty: 14
eCzytnik: C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
@up, sytuacja jest trochę inna. Czytając o czytniku z Androidem można się spodziewać (i jest to uzasadnione) możliwości korzystania z aplikacji pisanych pod ten system. Fakt, wiele z nich działa - tym bardziej pytanie o aplikacje multimedialne wydaje się zasadne.
Sam mam już któryś z kolei czytnik, więc ogólnie nie mam zbyt wysokich wymagań dotyczących multimediów, jednak sam przyznaję, że możliwość odtwarzania radia internetowego byłaby bardzo ciekawym dodatkiem do funkcjonalności.


09 lis 2014 16:30:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
lmike napisał(a):
Czytając o czytniku z Androidem można się spodziewać (i jest to uzasadnione) możliwości korzystania z aplikacji pisanych pod ten system. Fakt, wiele z nich działa

Chciałeś chyba napisać że wiele z nich nie działa :P

Wystarczy w zasadzie wejść na jakieś forum czy bloga na temat android@e-ink by jednak wiedzieć że jest to otwarty system (co daje pewną nadzieje) ale większość apek nie jest do niego przystosowana (co się objawia bardzo różnie).

Niestety android@e-ink to nie android@tablet czy android@phone tak jak by chciała większość ludzi skuszonych androidem na czytniku.
Jednak trzeba przyznać że nawet tak ograniczony Andek ma swoje zalety, aczkolwiek nie w temacie audio - jak widać.


09 lis 2014 17:40:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
martinezz123, Zarzucanie airsowi braku dobrych chęci, zwłaszcza gdy chodzi o onyksa to szczyt nieporozumienia. Ten człowiek jest ostatnim który byłby w stanie powiedzieć złe słowo na te czytniki, więc jeśli odradza korzystanie z androidowych aplikacji, to naprawdę musi mieć ku temu dobry powód. Wątki osobiste zostały usunięte i mają nie wracać ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 lis 2014 0:04:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Onyx z odblokowanym instalowaniem apek androidowych to "prawie" gotowy PIM.
Stąd moje pytania.
Mniej nawet chodzi o audio, bardziej o office, kalendarz typu Jorte itp.
Już wiem że onyx nie ma głośniczka. Zważywszy że dodali IVO to shame. No ale trudno.
Ponawiam więc pytania:
1 Jaki kalendarz chodzi? np Jorte? Rozumiem że będą problemy z synchronizacją z kontem google. Nie rozumiem tu polityki producenra nawet jeśli wycięli market to dlaczego usuwać inne funkcjonalności związane z kontem?

2. Jakie programy do mp3 chodzą? np. winamp, MortPlayer Music lub Mort player audiobook?
2a jakie programy do radia internetowego chodzą? np. TuneIn Radio?

3. Jakie przeglądarki www oprócz opery chodzą? Opera w wersji na androida to pomyłka - nie to co prawdziwa opera.

4. Czy można instalować różne klawiatury ekranowe?

5. Programy do robienia notatek jakie chodzą? np. Ms FolderNote, inne? To kluczowe dla dobrego PIM.

6 Czy chodzi androidowy ms office i OneNote?

Proszę osoby które mają ten czytnik o sprawdzenie. Pomoże to nie tylko mi ale wielu innym osobom.
Ja osobiście nie chcę się wkopać z czytnikiem który niby na coś pozwala ale jednak na większość nie.
Pozdrawiam


11 lis 2014 0:34:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Ciekawe czemu taka cisza.
Nikt nie ma tego e-readera?


15 lis 2014 18:10:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 15:49:46
Posty: 14
eCzytnik: C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Pewnie nikt nie próbował korzystać z tych programów.
Ja sam szukałem czegoś do słuchania radia internetowego (ewentualnie obsługującego przygotowanej wcześniej playlisty ze streamingiem) - bez skutku.


23 lis 2014 16:03:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
@martinezz123: w jednym z postów (chyba z tych usuniętych, bo nigdzie tego teraz nie widzę) napisałeś, że to miałyby być taki PIM z długo działającą baterią. Być może nie wiesz ale te urządzenia długo działają ze względu na specyfikę ekranu a nie na jakość baterii. Włączone WiFi opróżnia baterię w kilka godzin, przynajmniej tak jest na moim T68, ale nie sądzę by na innych było lepiej. Poza tym programy, które wspominasz będą dużo częściej odświeżać ekran niż czytniki książek dodatkowo przyczyniając się do skrócenia czasu działania baterii.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


23 lis 2014 18:20:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
@macnuts - tak, ja sobie zdaję z tego sprawę.
Jednak zobacz o jakie programy pytam poza mp3:
- program do notatek - przeczytanie notatki od czasu do czasu to pewnie tyle co przewinięcie strony
- kalendarz - to samo

Nigdzie nie pisałem że to ma działać z non stop włączony wifi.
Miałem kiedyś Palm Zire - bez wifi.. wszystko offlinee. A jednak z punktu widzenia PIM to była najlepsza sprawa jaką kiedykolwiek miałem.
Przejście od tego typu urządzeń do smartfonów było w moim odczuciu nieporozumieniem ale cóż prawa rynku a i mój Zire się zestarzał.

Kończąc offtop.
Z chęcią bym używał tego offline, czytając książki, zapisując notatki i i sprawdzając kalendarz który by się synchronizował raz dziennie. Pytanie czy takie wyobrażenie jest realne w przypadku tego e-readera. Wolałbym się przekonać PRZED a nie PO zakupie.
Pozdr.


23 lis 2014 19:05:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: