Teraz jest 28 mar 2024 23:34:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2013 14:49:28
Posty: 1
eCzytnik: Onyx AfterGlow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam, przychylam się do pytania czechoslava.
Zainstalowałem nawet apke ze sklepu play, ale nie działa. Nie mam jakiś wielkich wymagań co do aplikacji, ale chciałem zainstalować fiszki
do nauki angielskiego. Co ciekawe w telefonie mojej żony i dziecka z androidem nie ma możliwości kopiowania aplikacji na karte pamięci, także z przeniesienia nici.


19 gru 2013 14:57:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
czachoslav napisał(a):
Podajecie Panowie linki do google.play, ale czytnik nie może nic ściągnąć, bo jest nierozpoznawany przez witrynę (swoją drogą- wiecie może czy ma się to zmienić? Tyle szumu że urządzenie jest na Androidzie a zero korzyści z tego faktu jeśli chodzi o apki...).
Jest jakiś sposób na ominięcie tego ograniczenia?
Jesli chodzi o mnie to podawałem tylko linki bezpośrednie do apek, czyli plików do pobrania, które można zainstalować w czytniku i które sprawdziłem, że działają poprawnie.

Czytnik nie może nic ściągnąć z Play, bo aplikacja Market została usunięta razem z kontem Google z czytnika.
Jak jeszcze była, to był rozpoznawany przez witrynę pod nazwą: "Onyx C65ML_ARTATECH".
Osobiście nie cieszę się z decyzji usunięcia marketu z czytnika, ale taką decyzję rozumiem. Mimo wszystko większość aplikacji nie jest przystosowana do pracy z ekranem e-ink (16 szarości, odświeżanie). Już widzę w wyobraźni, te urywające się telefony w ich serwisie, bo "zainstalowałem aplikację z Play i mi nie działa !!" :D
Jest to praktycznie pierwszy czytnik, który znam na którym można (na własną odpowiedzialność, ale bez hackowania i rootowania, czyli bez utraty gwarancji) instalować programy spoza systemu, rozszerzające w sposób znaczny i istotny jego możliwości :)
Absolutnie nie zgodzę się z tym, że "zero" korzyści - korzyści są ogromne jak dla mnie.
Wymagana jest zgodność z wersją Androida 2.3, ale każda nowsza wersja tego systemu zamuliła by to urządzenie w tragiczny sposób.
Jest sporo źródeł aplikacji dla Androida poza Play, choćby bezpośrednio od ich autorów, czy stron z dostępem przez przeglądarkę.
Bardzo dużo na ten temat jest na forach strony mobileread.com (http://www.mobileread.com/forums/ - niestety po angielsku).
Myślę, że jeśli kolejny producent zdecyduje się na stworzenie urządzenia otwartego na aplikacje Androidowe, lub będzie większe "parcie" użytkowników na dostosowanie oprogramowania, programiści chętniej będą dbać o to by ich aplikacje działały również na tym specyficznym ekranie i będzie ich z czasem więcej.

czachoslav napisał(a):
Chciałbym przede wszystkim zainstalować po raz kolejny Google drive'a.
Niestety nie jest to możliwe w tej chwili bez ofensywnego hackowania czy rootowania urządzenia, ze wzgledu na brak konta Google w systemie.
Z drugiej strony, w specyfikacji modeli C65 Storia i AfterGlow na stronach dystrybutora ( jest podane: "Cloud-Service: GoogleDrive, SkyDrive"), więc może trzeba napisać lub zadzwonić do nich, z propozycją/prośbą/żądaniem przywrócenia tego programu pod groźbą niezgodności towaru z ofertą ??

PiotrSad napisał(a):
Zainstalowałem nawet apke ze sklepu play, ale nie działa. Nie mam jakiś wielkich wymagań co do aplikacji, ale chciałem zainstalować fiszki
do nauki angielskiego. Co ciekawe w telefonie mojej żony i dziecka z androidem nie ma możliwości kopiowania aplikacji na karte pamięci, także z przeniesienia nici.
Rozumiem, że zainstalowałeś aplikację sklepu? Nie będzie ona działać, bo w systemie nie ma konta Google (brak autoryzacji).
W systemie Android nie ma bezpośredniej możliwości kopiowania samych aplikacji na kartę, ale jest wiele programów, które można zainstalować i które to robią z powodzeniem.
Osobiście używam "ASTRO File Manager" który, posiada taki moduł do backupowania aplikacji do wybranego katalogu i radzi sobie z tym wyśmienicie (ta operacja nie wymaga uprawnień "root").
Zarchiwizowane na telefonie/tablecie aplikacje kopiuję następnie na kartę w czytniku i instaluję.

_________________
W Obrazek też ;)


19 gru 2013 17:45:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2013 0:30:50
Posty: 2
eCzytnik: Onyx C65 After Glow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Dzięki za odpowiedzi.

Dzisiaj na fesiuniu Archów pojawił się odnośnik do ich strony internetowej, zakładki support bodajże, gdzie ma pojawić się apka umożliwiająca pobieranie innych aplikacji bez angażowania google play'a.

Serwis odpisał, że konto Google usunięto, ponieważ apki nie są dostosowane do wymogów ekranu z e-inkiem. Nie wykluczają jednak, że Google Drive wróci, gdy zostanie odpowiednio dostosowany. Pytanie tylko, czy taki zabieg w ogóle jest w planach, czy przewiduje się go na świętego Nigdy.

Aż taki wredny nie jestem żeby sądem grozić, ale przyznam szczerze, że czuję się trochę oszukany, bo kupując urządzenie liczyłem na chmurę Googli i był to jeden z argumentów dlaczego wybrałem ten a nie inny model.

Brak sprowadzonych pokrowców, nieistniejąca instrukcja obsługi itp. kwiatki sprawiają wrażenie, że firma przypomniała sobie, że mają wdrożyć nowy produkt na tydzień przed jego wprowadzeniem do oferty... To nie jest profesjonalne podejście do klienta. Czytnik może i Chiński i tu zostałem miło zaskoczony jakością wykonania in plus, ale po Polskich dystrybutorach spodziewałem się czegoś więcej.


19 gru 2013 18:51:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Zgodzę się z Tobą.. Czytnik jak najbardziej ok, ale podejście do klienta trochę z innej epoki.. Tak na zasadzie.. mamy Cię a teraz sobie pogadaj..


19 gru 2013 19:38:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Nie mam tego czytnika, ale może w charakterze źródła aplikacji da się użyć https://f-droid.org/ . Można stamtąd ściągnąć pliki apk a także zainstalować ich aplikację "sklepu". Serwis ten ma tylko programy z otwartym kodem źródłowym. Np. co do fiszek jest tam AnkiDroid.


19 gru 2013 21:51:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2013 9:44:35
Posty: 4
eCzytnik: Na czym się da ;)
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam wszystkich serdecznie, jestem tu całkowitą "świeżynką", jednak śledzę tematy czytników od pewnego czasu. Na imię mam Mariusz, niektórzy mogą kojarzyć nick z innych miejsc w sieci związanych z technologiami mobilnymi i nie tylko.

Jako że bardzo lubię "grzebać" w Androidzie to mam pytanie odnośnie Onyx'a (planuję zakup, ale kiedy to nie wiem, zależy jak finanse pozwolą). Czy w ustawieniach samego systemu jest możliwe włączenie opcji programistycznych? Jeśli tak - to mam propozycję ;) Niech któryś z Was włączy je, wgra sobie Android SDK i podłączy czytnik do komputera. W SDK jest takie narzędzie jak adb.exe - w linii komend wystarczy wpisać przy podłączonym czytniku adb shell (trzeba znajdować się w podkatalogu SDK o nazwie platform-tools) - jeśli się połączy z urządzeniem to uzyskamy dostęp do wewnętrznego systemu plików. Następnie wpisujemy su i prosił bym o wynik polecenia (jeżeli wyrzuci komunikat o braku uprawnień można wpisując exit wyjść z powrotem do linii komend i tam wpisać jeszcze adb root i potem znowu adb shell - powinien zmienić się wygląd shella). Jeżeli nie wyskoczą żadne błędy, po wpisaniu id i zatwierdzeniu enterem, powinno wyświetlić się coś podobnego do tego: uid=0(root) gid=0(root).

Czemu? Bo analizując archiwum z aktualizacją systemu dla czytnika zauważyłem, że jest ta binarka w nim umieszczona (niestety jest całe zabezpieczone hasłem i nie mam możliwości podejrzenia dokładnie, czy to nie jest fałszywka), a polecenie to nadaje uprawnienia root. Wiem, że wiele popularnych tabletów opartych o system Android (klasy Biedronka i tym podobne) posiada w sobie na dzień dobry root'a i wcale nie trzeba z nimi kombinować, by móc w nich modyfikować system. Jeśli się moje podejrzenia potwierdzą, to oznaczać będzie, że producent daje nam narzędzie i tylko kwestią czasu jest, kiedy ktoś dojdzie jak przywrócić pełnego Google Play na Onyx'ie (tak na prawdę to kwestia instalacji/wrzucenia kilku plików apk i zmodyfikowanego frameworku) (wcale to nie jest taka nietypowa sytuacja wbrew pozorom, jedynie urządzenia, gdzie jest dostęp do Google Play natywnie nie umieszczają tej binarki, w reszcie przypadków, jeśli chodzi o sprzęt typowo chiński dostęp do root'a jest umożliwiony bez żadnych hacków).


ps. Aha skleroza nie boli - jako źródło aplikacji na Androida można przecież użyć Amazonowego AppStore ;)


20 gru 2013 10:09:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Czy w AlReaderze nie ma ustawienia tekstu do lewej? Czy tylko ja nie znalazłam...

Apki można też sciagnąć przez:
Real APK Leecher - wiecej o nim tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1563894
lub przez stronkę, która generalnie przeznaczona jest do sciagania apek dla BB z osem 10, ale sa tez aplikacje androidowe czyli ".apk" a nie tylko ".bar"
http://apps.goodereader.com/category/android-apps/

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


21 gru 2013 13:27:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013 13:30:01
Posty: 31
eCzytnik: Onyx C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
good e-reader ma od niedawna androidowy sklep z apkami.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ader&hl=pl
na poprzedniej stronie jest podana metoda pobierania darmowych .apk prosto z google play.
jest jeszcze amazon (bez problemu), f-droid i masa innych sklepów, głównie polecam amazon.


21 gru 2013 19:55:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
czachoslav napisał(a):
Nie wykluczają jednak, że Google Drive wróci, gdy zostanie odpowiednio dostosowany. Pytanie tylko, czy taki zabieg w ogóle jest w planach, czy przewiduje się go na świętego Nigdy.
Skoro zostawili go w specyfikacji obu czytników na swojej stronie, to można chyba liczyć na to, że w jakiś sposób przywrócą go do oprogramowania... :::?

maryush napisał(a):
Czy w ustawieniach samego systemu jest możliwe włączenie opcji programistycznych? Jeśli tak - to mam propozycję ;) Niech któryś z Was włączy je, wgra sobie Android SDK i podłączy czytnik do komputera. W SDK jest takie narzędzie jak adb.exe - w linii komend wystarczy wpisać przy podłączonym czytniku adb shell (trzeba znajdować się w podkatalogu SDK o nazwie platform-tools) - jeśli się połączy z urządzeniem to uzyskamy dostęp do wewnętrznego systemu plików. Następnie wpisujemy su i prosił bym o wynik polecenia
Są opcje programistyczne, ale dostępu do roota nie ma.
SDK (z paczki adt-bundle) używałem do robienia zrzutów ekranów z czytnika, które zamieszczałem w tym wątku (ddms i monitor ładnie współpracują z urządzeniem).
Polecenie "adb shell" łączy się z czytnikiem, ale na polecenie "su" odpowiada: "su not found".
W starszych czytnikach Onyx, na linuxie był pełny dostęp do roota i firma zebrała sporo krytyki za to, wiec tu pewnie zadbali o to, żeby nie było tak łatwo ;)
Ale prędzej czy później, ktoś go zrootuje i zmodyfikuje.
Dla mnie, wobec możliwości instalacji własnych aplikacji nie ma już takiej potrzeby na tym czytniku, tym bardziej, że jak wiadomo po zrootowaniu traci się gwarancję.
W każdym razie Advanced Task Killer czy Terminal Emulator działają normalnie ;)

Mayka napisał(a):
Czy w AlReaderze nie ma ustawienia tekstu do lewej? Czy tylko ja nie znalazłam...
Jest...
Oprócz możliwości ustawienia tego dla dowolnego stylu tekstu, globalne ustawienie, dla zwykłego tekstu jest w:
Ustawienia -> Ekran -> Wyrównanie tekstu w poziomie
Jeśli tam jest "ptaszek" to tekst jest wyjustowany,a jeśli go nie ma to tekst jest wyrównany tylko do lewej krawędzi.

_________________
W Obrazek też ;)


22 gru 2013 12:40:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2013 12:43:08
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Classic, PW1 / Onyx C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam ponownie,

A ja jeszcze raz o programie ALReader, swoją drogą świetnym i chwalonym tutaj kilka razy...
Czy ktoś już dokonywał upgrade programu z np. z nowszej paczki ".apk"? I jak to zrobić aby przypadkiem nie usunąć sobie pełniej konfiguracji/personalizacji?

Jak widzę autor wydał nową wersję dwa dni temu (z rosyjskiego tłumaczenia wnioskuję, że naprawiono otwieranie niektórych plików "mobi")
A swoją drogą przydały by się w programie opcje "Backup/Restore configuration" np. przez jakiegoś XMLa... ;-)

Pozdrawiam, Rafał


23 gru 2013 13:34:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
nerotex napisał(a):
A ja jeszcze raz o programie ALReader, swoją drogą świetnym i chwalonym tutaj kilka razy...
Czy ktoś już dokonywał upgrade programu z np. z nowszej paczki ".apk"? I jak to zrobić aby przypadkiem nie usunąć sobie pełniej konfiguracji/personalizacji?
Można spokojnie aktualizować, z zasady programy dla Androida nie tracą ustawień spersonalizowanych - do ich kasowania jest osobna opcja w ustawieniach aplikacji. Po prostu uruchamia się nową apkę i system pyta czy zaktualizować, zapewniając że dane użytkownika będą zachowane...

nerotex napisał(a):
Jak widzę autor wydał nową wersję dwa dni temu (z rosyjskiego tłumaczenia wnioskuję, że naprawiono otwieranie niektórych plików "mobi")
A swoją drogą przydały by się w programie opcje "Backup/Restore configuration" np. przez jakiegoś XMLa... ;-)
Jest taka opcja w tym programie :)
Trzeba otworzyć Menu a w nim: Plik -> Zapisywanie ustawień
Tam są dostępne opcje: zapis do pliku/odczyt z pliku i czyszczenie do domyślnych, dla ustawień: wszystkich/aktywnego profilu/styli

PS. Wybaczcie autoreklamę, ale ostatnio wrzuciłem sporą paczkę czcionek dobranych do ekranu e-ink HD w sąsiednim wątku:
http://forum.eksiazki.org/post108654.html#p108654
Polecam, świetnie widać je w AlReaderze, bo ten ma podgląd nie tylko nazwy ale i wyglądu czcionki przy wyborze ;)

_________________
W Obrazek też ;)


24 gru 2013 23:01:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2013 15:38:45
Posty: 4
eCzytnik: NST
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Czy w Alreader jest możliwość zmiany co ile ma być pełne odświeżanie?


26 gru 2013 21:55:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Oczywiście że tak..


26 gru 2013 22:29:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2013 15:38:45
Posty: 4
eCzytnik: NST
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Mógłbyś nakierować? Posiadam v1.41(131221). Jedyną opcję jaką znalazłem odnośnie czytników to E-ink Adaptation.


26 gru 2013 23:20:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Ustawienia -> Dostrajanie -> Ustawienia sprzętowe i wydajność -> Częstotliwość odświeżania ekranu e-ink

_________________
W Obrazek też ;)


26 gru 2013 23:45:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: