Teraz jest 28 mar 2024 17:18:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2013 15:38:45
Posty: 4
eCzytnik: NST
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Hmm, może dlatego, że mam Nooka nie mam takowych opcji :( Choć to dziwne jak dla mnie powinna być taka sama apka. Dzięki za fatygę.


27 gru 2013 1:25:57
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Ciekawostka - na AfterGlow bez problemu instaluje się Amazon Appstore, przy jego pomocy można też ściągać aplikacje ze sklepu Amazonu.

Dodatkowo jest promocja - jeśli zalogujemy się na swoje konto Amazonu i ściągniemy jakąś darmową aplikację przez Appstore, to dostaniemy kredyt na $5 do wykorzystania. :)

Tutaj opis: https://www.amazon.com/gp/feature.html? ... ore_promo7

Całość sprowadza się do tego, żeby w przeglądarce Onyxa wejść na adres http://www.amazon.com/getappstore i pobrać APK ze sklepem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 gru 2013 2:02:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013 13:30:01
Posty: 31
eCzytnik: Onyx C65 AG
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
działa Wam goodreads?
u mnie przez chwilę wyświetla się logo, potem aplikacja się wiesza.
aplikacja próbuje uzyskać dostęp do aparatu :<


02 sty 2014 14:15:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2013 15:53:23
Posty: 6
eCzytnik: kobo Glo
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
zapytałem serwis dlaczego Google Drive został usunięty po aktualizacji firmware, o to odpowiedz.
"Witam,

Google Drive został wycięta z powodu problemów technicznych, producent pracuje nad rozwiązaniem mamy nadzieje iż pojawi sie ponownie, juz poprawiony w kolejnych wersjach oprogramowania.

Pozdrawiam
Jacek
ArtaTech Team"


03 sty 2014 12:06:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014 14:05:59
Posty: 1
eCzytnik: onyx boox after glow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
witam wszystkich ebookmaniaków, to mój pierwszy post, ale przechodzę od razu do rzeczy.
Mam problem z zainstalowaniem dropboxa na after glow. AIReader się zainstalował, opera i parę innych rzeczy takoż, do pełni szczęścia brakuje mi dropboxa. Za każdym razem dostaję ten sam komunikat: błąd "analizowania. Wystąpił problem podczas parsowania pakietu."
Próbowałem różnych źródeł i wersji, ale rezultat za każdym razem ten sam.
Może komuś się udało i pomoże świeżakowi? Podobno sprawa jest do zrobienia?
Myślałem, że skorzystam przejściowo z skydrivea, ale czytnik nie chce mi otwierać pobranych z serwera dokumentów.


05 lut 2014 14:14:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014 10:58:54
Posty: 1
Lokalizacja: Zamość
eCzytnik: BOOX C65, Kindle Touch, jetBook
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam wszystkich,
Uprzejmie donoszę, że bez zarzutu działa na C65 aplikacja Deezer. Miłego słuchania ;)


14 lut 2014 11:05:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Hej,

Po przeczytaniu tego wątku widzę, że największy problem stanowi obecnie brak dostępu do sklepu googla i aplikacji google drive. Kilka dni temu zakupiłem wersje tego czytnika sprzedawaną w Hiszpanii. Co ciekawe zarówno google play jak i google drive działają tu znakomicie.
Zatem może jakimś rozwiązaniem dla tych którym na tym zależy jest wgranie oprogramowania z tej wersji.


19 lut 2014 0:18:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2014 9:55:45
Posty: 27
Post Re: Odp: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Czy dziala na tum czytniku Nexto I Aldiko? Zamowilem juz go ale dopiero jedzie. Uzywam Nexto do prenumeraty gazet


27 kwi 2014 17:04:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Sprawdzał ktoś (lub czy ktoś mógłby sprawdzić) czy działa owncloud lub jakiś inny klient zgodny z WebDAV?
Albo menedżer plików, który również to umożliwia, np ES File Explorer.


28 kwi 2014 9:01:26
Zobacz profil
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
butcher napisał(a):
Sprawdzał ktoś (lub czy ktoś mógłby sprawdzić) czy działa owncloud lub jakiś inny klient zgodny z WebDAV?
Albo menedżer plików, który również to umożliwia, np ES File Explorer.

File Manager obsługuje WebDAV, a oprócz tego "Połączenie LAN", FTP/FTPS/SFTP, Dropbox, Box, Google Drive, SkyDrive (to się chyba nazywa teraz OneDrive), SugarSync, Yandex.Disk i odchodzące do historii Ubuntu One.

Program świetnie współpracuje z czytnikiem i użytkuje go się naprawdę wygodnie. W świecie Androida jestem zupełnym laikiem (AfterGlow to moje pierwsze urządzenie z tym systemem) i być może istnieją lepsze menedżery plików o których nie wiem.


28 kwi 2014 9:58:24
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Dzięki.

Kusi mnie ten abonament Legimi w Onyxach bo czytam ok 5 lub więcej książek miesięcznie, a rozstanie z mulącym Pocketbookiem wielką tragedią by nie był ;)


28 kwi 2014 17:21:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014 23:39:06
Posty: 1
eCzytnik: ONYX C65ML AfterGlow
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam,
dla porządku powiem, że zaczynam przygodę z czytnikami.
Po przejrzeniu forum, zauważyłem podobne bolączki, co inni użytkownicy, jeśłi chodzi o użytkowanie czytnika AfterGlow.
Na początek, główną uciążliwością jaką odczułem, jest powrót do ostatnio czytanego miejsca w ebook'u, który czytam z abonamentu Legimi (oczywiście po dłuższym czasie od zakończenia czytania).
Czy ktoś może próbował zainstalować jakiś launcher androidowy, żeby zaminić Onyx-launcher?
Może wtedy dostęp do ikony "Legimi" byłby na głównej stronie launchera zaraz po włączeniu urządzenia.. :-)
Pozdrawiam


25 maja 2014 23:50:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 maja 2014 23:00:58
Posty: 1
eCzytnik: poszukuje
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Witam. Czy któryś z szanownych użytkowników może polecić jakiś programik do obsługi for internetowych działający na BOOXie z Androidem?


28 maja 2014 23:08:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Ja właśnie sobie zrobiłem funkcję "send to Boox" na C65AG, czyli wysłanie dowolnego pliku przez e-mail prosto na czytnik (napisałem trochę marketingową ściemę, bo nie jest to tak prosto, ale niech tak zostanie).

Należy:

1. Mieć konto dropbox i założyć konto w usłudze https://sendtodropbox.com/ Usługa przydzieli nam własny adres e-mail, oraz powiąże się ze wskazanym podkatalogiem Dropbox://Aplikacje/[KATALOG]
2. Należy zainstalować na C65 aplikację FolderSyncLite https://play.google.com/store/apps/deta ... rsync.lite (tutaj wersja 2.6.3 https://db.tt/gAeZwdKX):
- w kontach dodać nasze konto dropbox
- w parach folderów dodać parę, w której folderem zdalnym będzie Dropbox://Aplikacje/[KATALOG], a lokalnym wskazany folder w pamięci urządzenia
- ustalić synchronizację na żądany interwał czasowy (ja zrobiłem 30 minut)
3. Wysłać plik jako załącznik (temat i treść maila nieważna) na e-mail wygenerowany przez usługę SendToDropbox.

Z moich dotychczasowych testów wynika, że jeśli po czasie synchronizacji (np. po 30 minutach) na czytniku będzie włączone WiFi, czytnik automatycznie sprawdzi czy nie ma do pobrania nowego pliku. Co ważne - nie trzeba uruchamiać aplikacji, co fajne - jeśli czytnik jest wyłączony, to stanie się to dopiero po jego włączeniu i uruchomieniu WiFi.

Wpływu na baterię jeszcze nie zbadałem.

@airs: może udałoby Ci się w pierwszym poście utrzymać listę wymienionych w tym wątku aplikacji (z linkami do postów)? To chyba nie byłoby dużo roboty, bo wątek jest rzadko aktualizowany.

edit: Udało mi się zrobić funkcjonalność wysyłania artykułu z przeglądarki na czytnik. Użyłem do tego http://www.sendtoreader.com, w konfiguracji wpisując jakiś wymyślony adres kindle e-mail (niestety musi być wpisany, inaczej wyskakują jakieś błędy API), a w ustawieniach zaawansowanych ustawiając "Send copy of each document to these email addresses:" na adres wygenerowany przez SendToDropbox.


09 cze 2014 13:27:09
Zobacz profil
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Uptimer v.1.3.4 - program dla prawdziwych moli książkowych, którzy zatopieni w lekturze tracą poczucie czasu ;). Dzięki tej aplikacji sprawdzisz jak długo trwa Twoja sesja czytelnicza. Co ważne, program pokazuje dwie wartości: całkowity czas działania czytnika od ostatniego jego włączenia oraz faktyczny czas czytania (czyli wartość pomniejszona o czas w którym czytnik był uśpiony, np. po zamknięciu etui). Powyższe informacje wyświetlane są na kurtynce systemowej, czyli sprawdzenie ich nie wymaga nawet wychodzenia z programu do czytania.

Obrazek

Drugą mocną stroną Uptimer'a są jego statystyki. Tutaj dowiemy się m.in. o średnim dziennym czasie jaki poświęcamy na lekturę, rekordowym - najdłuższym posiedzeniu, czy też sumarycznym czasie spędzonym z czytnikiem w dłoni (liczonym od momentu zainstalowania tego programu). Możemy także sprawdzić w jakich godzinach dnia najczęściej czytamy.

Obrazek

Polecam!


03 sie 2014 12:09:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron