Teraz jest 29 mar 2024 0:38:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem 
Autor Wiadomość
Post Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
AutomateIt v. 3.0.106 (Android 2.2+) - program pozwalający zautomatyzować pewne zadania wykonywane na czytniku.

Obrazek

Jednym z przykładów istotnego zastosowania programu jest możliwość sterowania połączeniem WI-FI. Dzięki AutomateIt możliwe jest automatyczne załączanie sieci WI-FI przy uruchamianiu wybranych programów oraz zrywanie połączenia przy ich zamykaniu.

Zachowanie takie z pewnością będzie miało zbawienny wpływ na długość pracy czytnika na jednym ładowaniu baterii, a dodatkowo uprzyjemni nam pracę z "sieciowymi" programami, takimi jak przeglądarka stron WWW czy programami do synchronizacji książek i notatek.

Na zrzucie moment uruchomienia "Menedżera Plików" i komunikat od programu AutomateIt:
Obrazek

Innym, przychodzącym mi do głowy przeznaczeniem programu jest możliwość automatycznego sterowania natężeniem oświetlenia ekranu w zależności od pory dnia (mocniejsze światełko w ciągu dnia, słabsze po zmierzchu). Jeszcze innym zastosowaniem może być wyświetlanie komunikatu, delikatnie naglącego do wyłączenia czytnika, gdy wybije 3 w nocy. :)


11 sty 2015 16:51:36
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Jak używam MoonReader'a na tablecie, telefonie to na T68 mam problemy: źle odświeża, generalnie "muli". Szkoda bo sam automatycznie odświeża (aktualizuje) bibliotekę z karty SD czego nie robi AlReader. Na T68 mam Dropboxa i dodatkowo Dropsync program, który automatycznie synchronizuje katalog z książkami na SD z odpowiednim katalogiem w Dropbox'sie. Jak przygotowuję książki w Calibre i wysyłam na urządzenie (katalog w dropboxie) to mam automatycznie zsynchronizowany ze wszystkimi urządzeniami, wtedy MR aktualizuje swoją bibliotekę. Niestety na T68 MR jak dla mnie jest nie do użytku.


19 sty 2015 18:55:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Znacie jakiś działający stoper/zegarek/timer na onyxa?
Hybrid stopwatch
Ultra chron
Ultimate stopwatch

nie działają prawidłowo.


21 sty 2015 20:45:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Sprawdziłem dwa readery:
Manato reader - reader który mi się najbardziej podobał na tablecie. Jednak tutaj chodzi mulasto i wiesza się. Czcionka opcji jest mała i niewyraźna. Próba zaznaczenia tekstu wywala cały program

Go Book - może półki i obrazki ładnie wyglądają na tablecie ale nie tutaj. Nic nie widać. Import książek nie działa.


21 sty 2015 21:06:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: Odp: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Od pewnego czasu aplikacja "ZArchiver" wspiera urządzenia z ekranem e-ink. Polecam :-)


18 maja 2015 18:39:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Mam takie pytanie, czy ktoś z was spotkał się może z jakąś aplikacją która w "biblioteczce" ebooków pokazywałaby powiedzmy gdzieś obok okładki czy "gdzieś" liczbę stron danej książki, albo taką która ma opcje sortowania po liczbie stron książek?

Trochę mi tego brakuję w mojej wirtualne biblioteczce. W standardowej, gdy mam ochotę na coś "krótkiego" wystarczy zerknąć na grubość książki i od razu wiem ile mi mniej więcej zajmie czasu, a w wirtualnej, niestety nie jestem w stanie tego ocenić, rozmiar (waga) książki nie jest adekwatna do liczby stron. A otwierać każdą książkę po kolei aby sprawdzić liczbę stron też mnie nie pociesza bo mam w tej chwili około 500 książek na czytniku i jak tu znaleźć taką którą mogę całą przeczytać w 2-3 godziny ?

Może ktoś z was się spotkał z czymś takim w jakimś programie do czytania ?


07 cze 2015 20:16:13
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
Tak, czytniki kindle mają pasek z kropek pod każdą książką na liście. Długość paska jest proporcjonalna do długości książki, a pogrubione kropki oznaczają część już przeczytaną.

Ale takiej aplikacji na androida nie znam. Aplikacja kindle tego nie ma.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 cze 2015 13:10:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2015 11:15:02
Posty: 4
eCzytnik: inkBOOK ONYX
Post Re: Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem
W inkBOOK ONYX na ekranie startowym jest coś takiego, właśnie pasek pod książką z kropeczkami, pogrubione kropki pokazują ile przeczytano. Domyślny czytnik w inkBOOK-u to FBReader. Nie mam czytnika pod ręką żeby sprawdzić czy po uruchomieniu FBReader-a tak pokazuje, czy tylko na ekranie startowym jest coś takiego.


20 lip 2015 11:22:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron