Teraz jest 29 mar 2024 1:58:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2013 23:38:48
Posty: 60
eCzytnik: onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
jak sprawdzałem jest w komputroniku tylko za ponad 600 zeta


04 gru 2013 10:48:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013 13:30:01
Posty: 31
eCzytnik: Onyx C65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro, najwidoczniej szybko skorygowali. Storia była za 479, a AG za 569. Status cały czas był "archiwalny".


04 gru 2013 17:48:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
kejwmen napisał(a):
daro, najwidoczniej szybko skorygowali. Storia była za 479, a AG za 569. Status cały czas był "archiwalny".

w sumie szczegół.. :), byleby był szybko dostępny w tym sklepie..:)


04 gru 2013 19:30:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Miało być o konfiguracji programów do czytania, a tu dzisiaj wyskoczyła automatyczna aktualizacja, gdy na chwilę włączyłem sieć.
Pomyślałem: oj, niedobrze - znowu znajdą się tacy, którym nie będzie się podobać, że się wciska aktualizacje na siłę - ale nie, w ustawieniach aktualizacji systemu jest opcja "Sprawdzaj automatycznie", którą da się wyłączyć i "sprawdź teraz".
Plik (ok. 150MB) pobrał się do pamięci czytnika (karta SD nie jest niezbędna) i zaczął się proces aktualizacji... zakończył się restartem i sukcesem. Plik można skasować (warto pamiętać, żeby w pamięci było te 200MB wolnego miejsca na pobranie następnej kiedyś).

W nowej wersji pojawiła się aplikacja Legimi, po zalogowaniu do której, znalazłem na półce swoje (zakupione kiedyś tam) książki - można je od razu czytać.
Na pierwszy rzut oka, jest dostosowana do ekranu czytnika, ale brakuje mi opcji pogrubienia czcionki (albo przeoczyłem), natomiast jest opcja zmiany kroju. Jak dla mnie marginesy są trochę za duże, ale to pewnie zależy od ebooka.

Z ekranu głównego czytnika zniknęła opcja "Rekomendowane" - Został pasek "Ostatnio czytane", taki przewijalny w prawo i w lewo.
W pasku dolnym, też przewijalnym, zmieniła się kolejność funkcji. Od lewej: "Biblioteka", "Sklep", "Pamięć Wewnętrzna" i "ustawienia". Pozostałe, czyli "Aplikacje", Przeglądarka" i "Światło" dostępne po przesunięciu paska w lewo. Widać orientację na czytanie, a nie dodatkowe programy czy internet.
Do regulacji "światełka" (jak i głośności) zawsze, w każdej aplikacji, jest dostęp z górnej belki systemowej. Włączanie/wyłączanie najszybciej przez dłuższe przytrzymanie klawisza "back" - tego na środku, pod ekranem.
Marketu (Play) nie ma, ale aplikacje z pamięci, czy karty instalują się normalnie, po wstawieniu "ptaszka" w opcji "Nieznane źródła" w Ustawieniach aplikacji - sprawdziłem.
Nie ogarniam już wszystkiego, jak poczytam, może natknę się na inne zmiany.

daro napisał(a):
czy mógłbyś podać optymalne ustawienia aplikacji do czytania
Wydaje mi się, że w czytnikach, aplikacje powinny być ustawione właśnie optymalnie dla większości czytelników. Nie wiem, ale dawniej, po zachwytach użytkowników Kindla, trochę zwątpiłem w swoje preferencje czytanego tekstu.

Dla mnie optymalny tekst do czytania to przede wszystkim czytelny, a zarazem klimatyczny krój liter. Jedna z przyczyn mojej fascynacji czytnikami to możliwość dobrania sobie wielkości i kroju - książkę "analogową" muszę czytać taką, jaką zaprojektował wydawca. Niestety wymagnia e-inku są spore, a z krojami bywa różnie. Na szczęście, w Onyxach zawsze jest sposób na wrzucenie własnych krojów (do katalogu "Fonts" w pamięci) i manipulowania nimi w różny sposób.
Ebook przed moimi oczami musi wyglądać podobnie jak klasyczna książka.
- Obowiązkowo justowanie, nie żadne chorągiewki (wyrównania do lewej) - taka maniera ;).
- Odróżnienie akapitów, żeby się nie zlewały. Albo przez wcięcie, albo odstęp (światło) od poprzedniego.
- skoro justowanie tekstu, to również dzielenie wyrazów, żeby nie było dziur w linijkach, ważne dzielenie w/g polskich reguł !
To wszystko jest do ustawienia w moim czytniku.
- przydało by się również nie zostawianie spójników na końcu linijki, czy pojedynczych linii akapitu na końcu strony.
O ile jest sporo programów (i czytniki) które zapewniają pierwsze 3 warunki, to na razie nie mam takiego, który zapewniałby ochronę "wdów" i "sierot" i "bękartów" ;)
Jest ciekawa strona o "dobrych obyczajach" w składaniu tekstu: http://www.kentype.pl/?menu=31&group=guide# ale mogę mieć własne "obyczaje" - taką możliwość daje mi tego typu czytnik jak Onyx BOOX (i kilka innych).

czytelnik44 napisał(a):
Czy mógłbyś podać swoje preferencje ustawień plików epub? Na koncie chomikowym udostępniasz tła (backgrounds) do tej aplikacji, czy istniałaby możliwość wrzucenia kilku screenshotów z książkami w epubie np. z 06-clasic.m2.bmp lub yTile1.bmp?
Ja ustawiam sobie pliki epub tak samo jak wszystkie inne formaty (opisałem wyżej). Definicja epub zawiera możliwość zawarcia w nich wielu wytycznych dla tekstu (style css).
Można zdać się na autora/wydawcę i po prostu czytać tak jak oni zaproponują. A zdarza się, że są ładnie zrobione ebooki, choć to sztuka chyba trudniejsza niż przy papierze. Tak czyta aplikacja OnyxReader - zawsze respektuje style wbudowane, nie dopuszcza do ich zmiany.

Można też zignorować wbudowane w książce style i stosować własne "szablony" - taką możliwość daje CoolReader, ma opcję do wyłączenia wbudowanych styli dokumentu i można definiować własne. Dzięki temu nawet zwykły plik TXT może się przybliżyć do prawdziwej książki. Podobny, acz mniej elastyczny jest FBReader, który pozwala zmienić czcionkę, co stanowczo ingeruje w styl...
AlReader stoi po tej samej stronie, czyli pozwala ignorować wbudowane style i tworzyć własne, z tym że daje trochę więcej opcji, w których można się czasem pogubić ;)
Co do screena z tłem na PC, to jest tam taki jeden, katalog wyżej (przykład), chyba właśnie z 06-clasic.

Podsumowując, jak kto sobie ustawi, tak będzie czytał, ważne żeby forma nie przeszkadzała nam zbytnio i dała szansę "zaczytać się" w treści i klimatach utworu.

_________________
W Obrazek też ;)


05 gru 2013 3:21:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Czytnik zamówiony w Vobisie za 579 :)..będzie jutro..w razie czego będzie na Ciebie airs :klotnia: :D ;)


05 gru 2013 11:09:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Ja się cieszę tym czytnikiem ;)

Pomyślałem, żeby podać parę przykładów aplikacji androidowych, które mi się przydały i działają na C65 poprawnie.
Niektóre bardzo przyjemne, a do niektórych potrzebna lupa na tak gęstym ekranie HD.
Opisałem je (z linkami) w wątku: "Aplikacje przydatne na BOOXie z Androidem"

_________________
W Obrazek też ;)


06 gru 2013 3:04:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 18:22:24
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro napisał(a):
Czytnik zamówiony w Vobisie za 579 :)..będzie jutro..w razie czego będzie na Ciebie airs :klotnia: :D ;)

Dziwne, że w vobisie jest taniej jak u dystrybutora, w dodatku dodają 2000 lektur do czytnika.


06 gru 2013 9:21:05
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W Legimi też 579 (+przesyłka) oraz miesiąc abonamentu gratis.
http://swiatczytnikow.pl/nowa-oferta-ab ... od-479-zl/

A mój egzemplarz podobno Artatech wczoraj wysłał...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 gru 2013 9:48:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Też mnie to dziwi, że dystrybutor ma drożej..widocznie taka polityka.. ;)


06 gru 2013 9:49:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 18:22:24
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Właśnie dostałem odpowiedź od ArtaTech:

Cytuj:
To właśnie nie jest dziwne, tylko jak najbardziej normalne. My handlujemy przede wszystkim ilościami hurtowymi z racji tego, jak sam Pan zauważył, że jesteśmy dystrybutorem.
Sprzedaż detaliczna jest dla nas tylko dodatkiem. Vobis u nas kupuje czytniki ONYX BOOX i ma prawo dać taką cenę jaką sobie życzy. Takie prawo rynku.

Obniżki ceny nie przewidujemy w najbliższym czasie, ponieważ jest to nowy produkt.

Pozdrawiam, Paulina / ArtaTech


06 gru 2013 10:02:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
ZuberA napisał(a):
Właśnie dostałem odpowiedź od ArtaTech:

Cytuj:
To właśnie nie jest dziwne, tylko jak najbardziej normalne. My handlujemy przede wszystkim ilościami hurtowymi z racji tego, jak sam Pan zauważył, że jesteśmy dystrybutorem.
Sprzedaż detaliczna jest dla nas tylko dodatkiem. Vobis u nas kupuje czytniki ONYX BOOX i ma prawo dać taką cenę jaką sobie życzy. Takie prawo rynku.

Obniżki ceny nie przewidujemy w najbliższym czasie, ponieważ jest to nowy produkt.

Pozdrawiam, Paulina / ArtaTech

dobrze pisałem..taka polityka.. :)


06 gru 2013 10:19:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
To trochę jak Virtualo z ebookami. Gdyby dystrybutor miał najtaniej, to byłby jedynym detalistą.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


06 gru 2013 18:40:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2013 22:46:33
Posty: 3
eCzytnik: Nook
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Cześć,

To mój pierwszy post więc chciałem się przy okazji przywitać ;)

Mam dwa pytania dotyczące czytnika.

W tym momencie używam Nook Simple Touch, ale od pewnego czasu zacząłem czytać literaturę, która zawiera wykresy,tabele itd. Na obecnym urządzeniu jakość czytania takich tekstów jest tragiczna. Czy ekran w C65 sprawdza się w takich zadaniach?

Pytanie drugie. Czy możesz zainstalować aplikacje Pocket i napisać czy można z niej bez problemu korzystać?

Z góry dziękuję.


06 gru 2013 22:52:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 9:19:12
Posty: 26
eCzytnik: A62S oraz C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Czy próbował ktoś instalować colordict ?


07 gru 2013 12:43:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
szwendacz napisał(a):
W tym momencie używam Nook Simple Touch, ale od pewnego czasu zacząłem czytać literaturę, która zawiera wykresy,tabele itd. Na obecnym urządzeniu jakość czytania takich tekstów jest tragiczna. Czy ekran w C65 sprawdza się w takich zadaniach?
Do wykresów i tabel zdecydowanie lepiej nadaje się większy ekran, czyli trzeba by rozglądnąć się za czytnikiem z dużym ekranem.
W C65 ekran jest o tyle lepszy, że ma wyższą rozdzielczość HD, ale to jest nadal 6 cali i choć litery są ładniejsze to nie jest to aż tak istotna różnica w wypadku wykresów. Na C65 będzie też szybciej, ale prawdziwy skok jakościowy odczuł byś przy dużym ekranie.

szwendacz napisał(a):
Pytanie drugie. Czy możesz zainstalować aplikacje Pocket i napisać czy można z niej bez problemu korzystać?
To jest jedna z aplikacji typu "Read It Later", które wymagały by sprawdzenia na czytniku i oceny jak działają.
Myślę o programach: Pocket, Instapaper, Readability, Evernote czy ReadKit.
Osobiście nie używam takich usług, mają one też wpływ na dodatkowe zużycie prądu. Myślę, że dobrze by było gdyby to sprawdził ktoś, kto zna specyfikę tych programów i mógł to dobrze ocenić.
Na pewno ktoś to zrobi prędzej czy później, ja pewnie też zainstaluję z ciekawości, ale nie będę miał porównania do działania pozostałych.

Na razie, w wolnych chwilach, sprawdzam jak się czytnik sprawuje w otwieraniu różnych plików, z różnych źródeł, bo nawet sam ePUB jest tak różnie traktowany przez wydawców, że brakuje jeszcze trochę do jakiegoś standardu edytorskiego.
Staram się też porównać możliwości programów, które pozwalają ominąć style wydawców (CoolReader, AlReader) - jak sobie radzą z formatowaniem tekstów.

_________________
W Obrazek też ;)


07 gru 2013 12:51:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: