Teraz jest 28 mar 2024 17:48:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
...naród czeka, a airs milczy.. ;)


01 gru 2013 0:46:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Bo po prostu mnie zatkało (zbieram szczękę z podłogi), w momencie gdy odkryłem aktualną wersję na Androida mojego ulubionego (z dawnych czasów na PC) programu AlReader. Jestem w szoku jego dostosowaniem (opcja w menu) do ekranu e-ink, sposobem obsługi różnych plików (przypisy pod tekstem na stronie, możliwość ręcznego wybrania strony kodowej, jeśli automatyka zawiedzie i pojawią się "krzaczki", lekką obsługą DOCX i ODT...).
Oprócz Play, apka do pobrania na "stronie programisty".

Przeglądałem również różne filmiki, prezentujące różne modele (zwykle rosyjskie) Onyx BOOX z Andoidem, chcąc znaleźć coś porównywalnego. Niestety te modele (również i65S, ze względu na brak dotyku) wyglądają i pracują jak wersje alfa, albo wczesne bety tego produktu ;)
Nie mam w zasięgu dostępnego Kindle PW dla fizycznego porównania obu, a obserwując filmy z jego udziałem, jak dla mnie, są godnymi konkurentami.

Czytałem i oglądałem też artykuły o nowinkach typu Carta i regal. Z doświadczenia wiem, że technologia e-ink stopniowo ewoluuje i czasem są dostrzegalne różnice nawet między różnymi partiami. Producent nic nie deklaruje, ale wydaje mi się, że elementy obu nowinek są obecne w ekranie mojego czytnika. Pisałem wcześniej o "żółciejszej" tonacji barwy tła ekranu bez podświetlenia, również o czerni. A teraz przyglądałem się ekranowi przewracając strony z wyłączonym pełnym odświeżaniem (było ustawione co 7 stron) i po przewróceniu 10-15 stron nie widzę "duszków" ani bez ani z podświetleniem - dopiero z lupą, pod odpowiednim kontem, mogę dopatrzeć się jakichś śladów po wcześniejszym tekście w pustym miejscu.
Nie będę się wychylał, ale przydała by się recenzja kogoś mającego bezpośrednie porównanie "oko w oko" z Kindle PW czy Aurą, czy innym z nowych modeli...
Jak dla mnie, AfterGlow jest atrakcyjniejszy od wielu czytników ze światełkiem, a dla nowego Kindla PW stanowi godnego rywala. To znaczy mi się bardziej podoba od Kindla, ale są różne gusty, a najważniejszy jest przecież e-ink i czytanie fajnych rzeczy w sposób jaki się najbardziej lubi :)

Znalazłem też ciekawy "bajerek" - w prawym brzegu obudowy, przy rogach ekranu są wbudowane dwa magnesiki - czyli dedykowane etui nie będzie potrzebowało paska zapinającego na zatrzask czy magnes, bo potrzebny magnes jest w czytniku ;)

coper napisał(a):
dla mnie bardzo istotne są funkcje synchronizowania punktu czytania (obecnie korzystam z Moon+ Readera Pro).
Widzę w zamieszczonych zdjęciach aplikacje Moon+ Reader.
Czy jest możliwość zainstalowania wersji Pro ze sklepu googla?
Czy w aplikacji Moon+ Reader można ustawić synchronizacje punktu czytania na google.drive ?

Wspomniałeś że nie działa zwiększanie i zmniejszanie czcionki przez gest dwoma packami na ekranie.
Czy jest jakaś inna szybka metoda zmiany czcionki?
Co do Moon+ Reader, to działa, jak na każdym Androidzie - nie wiem czy wersję Pro da się zainstalować prosto ze sklepu, ale jeśli skopiowane do pamięci aplikacje instalują się bez problemu, to czemu nie i on ? W ustawieniach ma opcję integracji plików Dropbox i Google Drive z lokalnym folderem, więc synchronizacja powinna działać.

Co do zmiany rozmiaru czcionek, to w "systemowym" oprogramowaniu BOOX-a jest obecnie dostępna po 3 stuknięciach palcem (1=wywołanie menu, 2=wskazanie grupy "czcionka" 3=zwiększ/zmniejsz). Efekt zmiany rozmiaru, grubości czy rodzaju kroju jest od razu widoczny na stronie w tle (menu nie chowa się) - po uzyskaniu pożądanego rezultatu trzeba z menu wyjść (klawisz "back" lub stukniecie w tekst).
W innych, osobnych aplikacjach, jeśli mają taką funkcję, można zmieniać rozmiar tego co na ekranie dwoma palcami ;)

daro napisał(a):
WiFi nie włączam cały czas, jakiś szczególnych apek instalować nie zamierzam.. bo to w końcu czytnik nie tablet.. Może więc ze 2 tygodnie wytrzyma..Pytanie.. Czy przez ładowarkę do komórki będzie można ładować?
Tak, ładowarki USB, takie od komórek dają radę. Podejrzewam, że wymagane jest to minimum 1A obciążenia, ale to wszystkie porządne mają - z portu USB komputera też się ładuje, tylko wolniej, a tam jest w specyfikacji 500mA.
Postanowiłem wczoraj włączyć WiFi na stałe i nie wyłączać światełka, zobaczę jak długo pociągnie, ale nie daję mu dużo - cały czas coś zmieniam, sprawdzam, instaluję - coś tam pracuje w tle, po 26 godzinach od włączenia (bez wyłączania), z czego 40% czasu to takie fikołki - mam teraz 53% baterii.
Nie jest to test czytania, tylko drenowania baterii - jak to z nową zabawką.
Ale nawet jakby tak intensywne użycie rozłożyć na 30 min dziennie (jak to kiedyś robiła pewna firma z czytaniem), to w tej chwili było by już jakieś 20 dni ;)

czytelnik44 napisał(a):
Airs, a jak wygląda kwestia obsługi plików pdf na C65 (opcja reflow, powiększanie tekstu, zmniejszanie marginesów itp.)?

Systemowy program do obsługi PDF jest to aplikacja Onyx Reader, bardzo podobna do tej z modeli serii "A" czy "i". Wydaje mi się że ma ciut mniej opcji.
Obsługa trybu reflow jak na razie wzorowa - nie trafiłem dotychczas na żadne problemy. Włącza się go w grupie "Czcionka", po powiększeniu jej.
Co do normalnego powiększania (jak w Kindlu), to w menu grupy "Powiększ" jest:
- +/- krokowo
- do szerokości
- do strony
- Obetnij (marginesy)
- Zaznaczenie (dwa punkty wyznaczają obszar, który che się zobaczyć)
Jeśli tekst jest mało wyraźny, blady - można w każdej sytuacji (reflow i bez reflow) włączyć pogrubienie.
Jest jeszcze opcja "stronicowanie" gdzie można wybrać pojedyncze strony i przewijanie (widać jednoczesnie koniec poprzedniej i początek następnej strony).

Pliki PDF nie są moimi ulubionymi i pozostaje jeszcze do sprawdzenia działanie z tymi plikami darmowego AdobeReadera, czy ezPDF Readera...

Generalnie zauważam prostotę obsługi w zakresie aplikacji wbudowanych (systemowych), mają tak samo rozłożone, łatwo dostępne menu z jednakowymi grupami opcji tak, że niedoświadczony czytelnik nie musi nawet wiedzieć jakich używa aplikacji.
W każdym otwartym ebooku, czy dokumencie są dostępne:
Grupa: Czytaj na głos" Wiadomo,start/stop/pauza, głośniej/ciszej. Jezyk głosu i szybkość dostosowuje się w ustawieniach systemowych.
Grupa: Odstępy (regulacja interlinii)
Grupa: Katalog (Spis treści jeśli książka ma, zakładki, adnotacje - trzeba wcześniej zaznaczyć fragmenty)
Grupa: Czcinka (większe, mniejsze, pogrubienie, krój czcionki - za wyjątkiem aplikacji OnyxReader)
Grupa: Obrót (dowolna strona)
Grupa: Więcej (słownik, wyszukaj, odśwież (co ileś stron lub nigdy), ustawienia - tam marginesy i wybór słownika)

Po dłuższym przytrzymaniu palcem na tekście pojawia się zaznaczanie i jego menu: Kopiuj lub Słownik lub Adnotacja. Po wybraniu adnotacji, jest dostępne okienko z klawiaturą do wpisania swojej treści. Później w trakcie czytania, jak stuknie się w adnotację, to można edytować tą własną treść.

Proste i łatwe, ale mnie ciągnie do kombinowania z tekstem (dużo opcji zaawansowanych jest w CoolReaderze) i testuję sobie różne programy do czytania, tak jak ten Alreader, o którym wspomniałem na początku.

_________________
W Obrazek też ;)


02 gru 2013 3:33:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
airs napisał(a):
Jeśli tekst jest mało wyraźny, blady - można w każdej sytuacji (reflow i bez reflow) włączyć pogrubienie.


Dobrze, że jest ta opcja. To jednak duże ułatwienie przy czytaniu niektórych pdfów.


02 gru 2013 8:31:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Dziękujemy i prosimy o jeszcze..

No nie powiem, airs zrobił taka reklamę, że już zdecydowałem się kupić.. :0 a tu zonk.. :(
W największych sklepach internetowych, gdzie i cena jest przyzwoita, brak... No cóż, trzeba poczekać..


02 gru 2013 15:42:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
http://www.mediaexpert.pl/czytniki-e-bo ... ,id-191300

http://www.electro.pl/Czytnik_e_Bookow_ ... ent=781511

w obydwu podają, że są dostępne.
Znalazłeś gdzieś w jeszcze lepszej cenie? ja też chcę kupic, ale jeszcze sie trochę waham...


02 gru 2013 22:19:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Taa.. Ale mi chodzi o After glow.. A tych nie ma..


02 gru 2013 23:32:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2013 18:22:24
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
http://www.mediaexpert.pl/czytniki-e-bo ... ,id-191298


03 gru 2013 1:53:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W razie czego, to zawsze pozostają w odwodzie dwa własne kanały dystrybutora, bez pośredników:
https://booxsource.com/webstore/eCzytniki-c18102/
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=14582401

A mój czytnik wieczorem pokazał komunikat, że bateria na wyczerpaniu. Było na liczniku wtedy 14%. Nie instalowałem już niczego, żeby nie ryzykować, przeglądałem opcje, sieć i światełko włączone. Nie cały czas był czynny, jak od niego odchodziłem to miał okresy uśpienia (ustawiłem na 10min nieaktywności). Około północy, czytnik się zamknął, pokazując na ekranie kabelek, żeby podłączyć ;)

Podsumowując, przy intensywnym użytkowaniu (tabletowym, nie czytelniczym), z cały czas włączonym doświetleniem i WiFi, bateria u mnie padła po 2 dniach i 2 godzinach. Z czego 38% czasu czytnik był aktywny, czyli 19 godzin (co by dalo 38, dni po pół godziny dziennie :P ).
Ach ten Android, muszę zainstalować Task Killer-a - w zużyciu baterii przy aktywnej sieci brały udział Google Drive, Kindle i inne aplikacje...
Jak już się pobawię aplikacjami i internetem, to spróbuję zrobić test "czytelniczy" ;)

Po podłączeniu kabelka, czytnik sam się włączył, chwilę to trwało. To było pełne wyłączenie, nie tylko uśpienie.
Podczas ładowania można normalnie korzystać z czytnika (a już myślałem, że zagram w Minecrafta ;) ).

Z innych aplikacji, które normalnie działają: Total Commander, WiFi Analyzer, Dropbox, RealCalc, Mineswipper ... ;)
Zresztą widziałem w sieci stronki z całymi listami apek kompatybilnych z Nookiem czy SONY T1/2 (czyli ekranami e-ink) - nie chce mi się tego sprawdzać, to tylko tak dla ciekawości.
Zresztą tu jest więcej pamięci operacyjnej, więc luz.

Muszę jeszcze troszkę napisać o ustawianiu aplikacji do czytania, ale to następnym razem.

_________________
W Obrazek też ;)


03 gru 2013 4:54:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
ZuberA napisał(a):
http://www.mediaexpert.pl/czytniki-e-bookow/czytnik-e-bookow-onyx-c65-hd-afterglow,id-191298

Niedostępny..
Tak airs..wiem o takiej możliwości kupna, ale o dziwo u dystrybutora jest drożej niż w wymienionych sklepach, a ponadto brak albo słaby system ratalny..
Dobra wiadomość to taka, że przed świętami mają być..

W temacie ustawiania aplikacji do czytania..
Może nie w tym wątku, ale czy mógłbyś podać optymalne ustawienia aplikacji do czytania:FBReader, AlReader,Cool Reader oraz Onyxowej? Wiem, że każdy może mieć swoje preferencje, ale dla mniej doświadczonych użytkowników byłoby to bardzo pomocne.


03 gru 2013 9:33:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro napisał(a):
Taa.. Ale mi chodzi o After glow.. A tych nie ma..



sorry, to wszystko przez to, że ja chcę Storię... :oops:


03 gru 2013 11:31:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Fakt, jest o te 30 zł drożej...
Ale nie wiem, czy przypadkiem bezpośrednio u ArtaTech nie ma tej dłuższej gwarancji (2 lata), bo w innych miejscach widziałem podane tylko rok gwarancji.
Na alledrogo jest jakiś system ratalny od PayU (nie znam) i jest dodatkowo jakiś tajemniczy KUPON ;)

W każdym razie przy zakupie on-line jest możliwość zwrotu, gdyby się nie spodobał, bez podania przyczyny, do iluś tam dni.

Widziałem jeszcze jedno miejsce gdzie napisali "produkt dostępny" i "30 szt. lub więcej", tzn. Morele.
http://www.morele.net/komputery/laptopy-notebooki-i-tablety/czytniki-e-book-542/0,0,,,,1477,,,,,/1/
Tam mają jakieś raty, mają też możliwość dokupienia dodatkowej gwarancji, gdzie dodatkowy rok w systemie "door-to-door" kosztuje 55 zł, a dodatkowe 2 lata 83 zł itd.

_________________
W Obrazek też ;)


03 gru 2013 13:23:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Liczy się chyba jednak gwarancja dystrybutora, czy producenta a nie co napisze jakiś sklep..Tak więc chyba nie o to chodzi..wszystkie sklepy już obejrzałem..ale tylko mediaexpert ma raty 0% ..więc poczekam...a za zaoszczędzone pieniążki jakieś książki będą.. ;)


03 gru 2013 13:34:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro napisał(a):
czy mógłbyś podać optymalne ustawienia aplikacji do czytania:FBReader, AlReader,Cool Reader oraz Onyxowej? Wiem, że każdy może mieć swoje preferencje, ale dla mniej doświadczonych użytkowników byłoby to bardzo pomocne.


@airs

Zaciekawiła mnie ta aplikacja AIReader na C65. Czy mógłbyś podać swoje preferencje ustawień plików epub? Na koncie chomikowym udostępniasz tła (backgrounds) do tej aplikacji, czy istniałaby możliwość wrzucenia kilku screenshotów z książkami w epubie np. z 06-clasic.m2.bmp lub yTile1.bmp?

http://chomikuj.pl/jjars/AlReader+2/Ksi ... grounds%29


03 gru 2013 14:17:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013 13:30:01
Posty: 31
eCzytnik: Onyx C65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
cena w mediaexpert wynosi teraz 570 złotych, nadal niedostępny.


04 gru 2013 3:51:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
kejwmen napisał(a):
cena w mediaexpert wynosi teraz 570 złotych, nadal niedostępny.

widocznie mamy dwie różne strony, bo ja takiej ceny nijak zobaczyć nie mogę.. :P


04 gru 2013 9:03:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron