Teraz jest 28 mar 2024 13:46:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 9:19:12
Posty: 26
eCzytnik: A62S oraz C65 AfterGlow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
W pierwszym poście jest wzmianka o Google Drive, ja u siebie nie widzę tej aplikacji, ściągnąłem, zainstalowałem ale mam komunikat:

"nie znaleziono konta google, zamykanie aplikacji"

ktoś coś wie, podpowie ...


11 gru 2013 21:28:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Potwierdzam, też nie widzę - zdaje się, że wraz z usunięciem marketu Google, usunięto też programy które potrzebują do działania konta Google.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 gru 2013 22:45:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Tak, macie rację, właśnie sprawdziłem...
Nie zwróciłem na to uwagi, bo jeszcze przed aktualizacją oprogramowania, GoogleDrive zaktualizował się u mnie i po zmianie firmware jego ikonka i on sam pozostał na liście. Niestety nie uruchamia się już.

Przepraszam za dezinformację :|
Muszę zrobić erratę do tamtego postu...

_________________
W Obrazek też ;)


11 gru 2013 23:17:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013 13:30:01
Posty: 31
eCzytnik: Onyx C65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
chyba poruszę temat na XDA, do tego jak kupię C65 to sam zacznę kombinować. kwestia roota i/lub dodania usług Play raczej będzie prosta (szczególnie play jeżeli już były). może wystarczy przechwycić archiwum z update i modyfikacja (dodanie gapps do paczki), chętnie się pobawię.


11 gru 2013 23:34:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2013 22:34:21
Posty: 27
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
No nie głupi pomysł nawet :)

System ma potencjał, ale producent na 90% go nie wykorzysta :/

BTW.
Mam problem.
Jak kliknę wyszukiwanie w książce, to za którymś razem jak nacisnę na krzyżyk, to zamiast wrócić do tekstu czytnik zacina się na tym ekranie ze strzałkami do przeskakiwania pomiędzy wynikami wyszukiwania. Da się je nacisnąć, jest efekt wizualny, ale zero reakcji. Mogę tylko wyłączyć czytnik i włączyć ponownie.
Dzieje się tak średnio po 3/4 wyszukaniu.


12 gru 2013 0:08:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2013 17:54:41
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Witam!
Właśnie nabyłem - i bawię się :-)
Zauważyłem jeden problem - najlepiej wyglądający dla mnie CoolReader pozwala ustawić 9 stref dotyku - pisano już o tym Jednak problem jest z linkami w tekście - program ignoruje je i robi to, co ma ustawione (co więcej, zrobiłem we wszystkich polach "nic nie rób" a jednak działa jakbym nie zmieniał ustawień). Jakaś rada?


13 gru 2013 17:59:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Nie napisałeś z jakim formatem pliku masz ten problem ?

Ja używałem linków w CoolReaderze i działały. Popatrzyłem do czytnika i teraz widzę, że ten program u mnie nie chce obsługiwać linków w formacie mobi. W epub działają poprawnie. Można też łatwo wrócić do miejsca odesłania wskazując na środek ekranu i potem strzałkę w lewo u dołu ekranu.

Wydaje mi się, że niemożność wyłączenia akcji dotyku, czyli ustawienia w tym programie na "nic nie rób" bierze się stąd, że ustawienie "czytnikowe" (dwa pasy boczne i trzeci środkowy) przykrywa niejako to, co ustawisz w programie, bo ktoś może sobie wyłączyć przypadkiem w ustawieniach, a potem powiedzieć, że mu dotyk "nie działa" ;)

Jeśli Twój plik to rzeczywiście mobi i chcesz, żeby w nich działały linki i żeby móc sobie ustawiać swobodnie strefy dotyku to doinstaluj program AlReader (jest już polska wersja) i w nim to wszystko działa również dla formatu mobi. Można sobie ustawiać akcje dla długiego i krótkiego dotknięcia, jak również dla gestów.
Program razem z linkiem do polskiej wersji jest w temacie: http://forum.eksiazki.org/programy-i-dodatki-f175/aplikacje-przydatne-na-booxie-z-androidem-t14031.html

_________________
W Obrazek też ;)


13 gru 2013 18:58:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2013 17:54:41
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@airs wielkie dzięki! rzeczywiście z plikami mobi jest problem, epub działają aż miło :-)

dzięki też za sugestie programów - skorzystam!


13 gru 2013 20:06:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
A ja mam inny problem..opisze tutaj..po podłączeniu czytnika do kompa i uruchomieniu Calibre(najnowszego),nie pokazuje mi książek jakie są na urządzeniu..w poprzedniej wersji wskazywałem folder i było ok..teraz nie mogę wskazać nawet folderu bo ikona jest nieaktywna..W spisie urządzeń brak nadal Onzxa, pomimo ze ta wersja powinna mieć już go dodanego..Sugestie?


13 gru 2013 21:53:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro napisał(a):
po podłączeniu czytnika do kompa i uruchomieniu Calibre(najnowszego),nie pokazuje mi książek jakie są na urządzeniu..
Sprawdź numer wersji Calibre.
Od dzisiaj, najnowsza wersja Calibre (wersja 1.15 i nowsze) ma już dodaną obsługę i rozpoznaje czytniki Onyx BOOX z serii C65. Na dole, w pasku po podłączeniu AfterGlow (czy Storii) pojawia się dopisek: "Połączone Android phone". Program pokazuje zarówno pamięć wewnętrzną czytnika (Urządzenie) jak i kartę SD (Karta A).
Informacja o tej poprawce jest na stronie Calibre: http://calibre-ebook.com/whats-new (dla wersji 1.15)
U mnie to działa zarówno w zwykłej , jak i 64 bitowej wersji tego programu.

Jeśli wcześniej Ci się łączyło a teraz nie to (oprócz sprawdzenia kabla itp.) może trzeba wyczyścić ustawienia własne w sterowniku programu Calibre. Pewnie ustawiłeś tam coś, skoro Ci wykrywał czytnik. Być może następuje jakiś konflikt...
Te własne wpisy są dostępne w: "Zmień ustawienia calibre" (Ctrl-P) -> wtyczki (grupa zaawansowane) -> wtyczki: interfejs urzadzenia -> User Defined USB driver"
Wskazujemy go - wciskamy "Konfiguruj" i czyścimy wszsytkie pola, które mają w nazwie "USB" i "string".
Po wyczyszczeniu, warto zrestartować Calibre.

_________________
W Obrazek też ;)


13 gru 2013 22:31:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Niestety nic nie pomaga..wyinstalowałem nawet calibre i ponownie zainstalowałem i nic. Nie widzi książek w urządzeniu..Nie wykrywa ich automatycznie. Jedyny sposób w jaki wykrywa to natychmiast po uruchomieniu Calibre szybko muszę nacisnąć ikonę połącz/udostępnij->podłącz do folderu->następnie ręcznie wskazuje w explorerze folder z książkami w urządzeniu..Musze to zrobić szybko, bo za chwile ikona"podłącz do folderu" staje się nieaktywna..


14 gru 2013 0:17:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Mnie to pomogło. Powtórka
Jeśli już nie możesz niczego zrobić spróbuj tego:
Konfiguracja ->zaawansowane -> różne -> Pobierz informacje do skonfigurowania własnego urządzenia (postępuj według wskazówek).

Potem:
Konfiguracja -> Zaawansowane -> Wtyczki -> Interfejs urządzenia -> User Defined USB driver. Wpisuj odpowiednie wartości do odpowiadających im pól.


A ja mam inny problem
Straszny ghosting. Nie wiem czy to wada mojego modelu, czy wada wszystkich booxów. W trybie A2 pod tekstem widoczny jest ghosting i zniekształca kolor tekstu. W normalnym trybie muszę mieć ustawione odświeżanie co minutę ponieważ jeśli ustawię sobie w programie odświeżanie co kilka stron, to tekst pod koniec wygląda okropnie. Ogólnie czcionki są zbyt cienkie. A pogrubienie nie jest zbyt przyjazne dla oka. Na razie eksperymentuję z czcionkami i wrzucam do booxa coraz to nowe, ale jak nie znajdę nic co by mi pasowało, to odeślę to do Vobisu. Zostało mi jeszcze kilka dni do namysłu.
To już mój stary zrootowany Nook lepiej daje sobie radę z ghostingiem, nie wspomnę już o Kindlu.


14 gru 2013 4:50:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2013 17:54:41
Posty: 6
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Poznawania Onyx'a ciąg dalszy i problemy
1. nie zapamiętuje godziny i daty po wyłączeniu. Czy tak ma być? Bo trochę to dziwne... Może coś gdzieś trzeba ustawić? (mam automatyczne ustawianie godziny, ale muszę właczyć wifi, by zadziałało)
2. Nie ma doświadczenia bo to mój pierwszy czytnik, ale faktycznie - ghosting u mnie też bardzo wyraźny... Może to problem tych czytników?
3. Po właczeniu wygaszacza nie da się go wzbudzić - potrzebny jest reset!! To już poważny problem!!
4. (błahostka) gdzieś można kupić etui dla niego? są dla i62 ale nie wiem czy to będzie pasować...


14 gru 2013 9:42:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
daro napisał(a):
szybko muszę nacisnąć ikonę połącz/udostępnij->podłącz do folderu->następnie ręcznie wskazuje w explorerze folder z książkami w urządzeniu..Musze to zrobić szybko, bo za chwile ikona"podłącz do folderu" staje się nieaktywna..
Używasz metody podłączania katalogu, którą stosuje się dla dysków zewnętrznych, sieciowych albo pendrive.
Dla czytników się tego nie stosuje, dlatego Calibre wyłącza Ci to jak tylko wykryje czytnik :)
Nie wskazuj folderu w explorerze, tylko skorzystaj z ikonek ("Urządzenie" i "karta A"), które się pokazują na górnym pasku w Calibre.
Do wysyłania książek na czytnik służą funkcje (prawy klik na książce): "Prześlij do urządzenia" (do wyboru jest pamięć wewn. lub karta A) albo "wyślij wybrany format do..."

oteksamptis napisał(a):
W normalnym trybie muszę mieć ustawione odświeżanie co minutę ponieważ jeśli ustawię sobie w programie odświeżanie co kilka stron, to tekst pod koniec wygląda okropnie.
Ten ekran ma wyjątkowo mały ghosting, który ja widzę właściwie tylko w trybie A2. Wręcz przełączyłem w ustawieniach wyświetlacza "Interwał Pełnego Odświeżenia" na "nigdy" :)
Chyba, że używasz czytnika w jakichś ekstremalnych warunkach, typu mróz - wtedy każdy e-ink trochę inaczej się zachowuje.
Nie wiem czy to możliwe, żebym ja miał jakiś wyjątkowo dobry egzemplarz - zadzwoń do serwisu i upewnij się, jak powinno być.

rysko napisał(a):
1. nie zapamiętuje godziny i daty po wyłączeniu. Czy tak ma być? Bo trochę to dziwne... Może coś gdzieś trzeba ustawić? (mam automatyczne ustawianie godziny, ale muszę właczyć wifi, by zadziałało)
2. Nie ma doświadczenia bo to mój pierwszy czytnik, ale faktycznie - ghosting u mnie też bardzo wyraźny... Może to problem tych czytników?
3. Po właczeniu wygaszacza nie da się go wzbudzić - potrzebny jest reset!! To już poważny problem!!
4. (błahostka) gdzieś można kupić etui dla niego? są dla i62 ale nie wiem czy to będzie pasować...
Według mnie, ten egzemplarz jest wadliwy - do naprawy lub wymiany.
Każdy z trzech pierwszych punktów, jak dla mnie kwalifikuje go do naprawy (lekki ghosting u mnie pojawia się tylko w trybie A2)
Czytnik pamięta prawidłową godzinę cały czas (tylko koryguje sobie gdy włączymy WiFi), żaden ghosting, w normalnych warunkach do 7-9 stron nie powinien wystąpić na zwykłym odświeżaniu, natomiast na tym szybkim (A2) u mnie pojawia się lekki ghosting gdzieś przy 3 stronie. Powinien się też usypiać/wybudzać po każdym krótkim naciśnięciu włącznika!
Na wszelki wypadek, spróbowałbym wgrać aktualizację ponownie, przy czytniku podłączonym do ładowarki.
Jeśli wszystkie objawy nie przejdą, to absolutnie serwis lub zwrot/wymiana.

C65 da się włożyć do etui od i62, ale są za duże - czytnik jest węższy i cieńszy, sprawdzałem: lata na boki i gumki są luźne.
Była informacja, że dedykowane etui, wykorzystujące czujnik zamknięcia (automatyczne usypianie przy zamknięciu i budzenie przy otwarciu) będą dostępne w następnym tygodniu.

_________________
W Obrazek też ;)


14 gru 2013 14:45:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
zgadza się airs, takiej metody używam..Czytnik faktycznie łączy się z Calibre..tylko dlaczego nie widzi książek, które już na nim są? Czyżbym musiał od nowa wszystko wgrać? Tylko sposób opisany przeze mnie wyżej wykrywa moje książki..


14 gru 2013 16:07:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron