Teraz jest 19 kwi 2024 0:17:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
eBooki na telefonie komórkowym 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2011 14:49:36
Posty: 2
eCzytnik: kiedyś na mp4, chwilowo nie mam nic
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Nie mam co prawda telefonu z możliwością czytania ebooków, ale dla tych których telefony otwierają worda (rtf, txt), a którym nie chce się instalować dodatkowych oprogramowań mam radę:
w wordzie prościutko można zamienić polskie litery na wersje bez 'ogonków' i zmiękczeń; wystarczy użyć klawiszy [Ctrl]+[h] i zamienić wszystkie 'ą' na 'a', 'ę' na 'e' itd...
Kilka moich ulubionych książek w ten sposób przeczytałam na mp4 :)

PS. Nie wiem czy moja rada jest praktyczna, czy nie, ponieważ na telefonach znam się tyle, ile potrzeba aby zadzwonić i wysłać sms, mms, więc jeżeli się wygłupiłam proszę nie bić...

Edit:
Word 2007 (i nowsze pewnie też) konwertuje pliki do PDF. Wystarczy zmienić czcionkę na Arial lub Verdana, a potem dokument zapisać jako: PDF i... miłego czytania :)
Zmiana czcionki jest po to, aby nie było tych dziwnych 'kwiatków' zmiany czcionki, dziwnym zbiegiem okoliczności tych dwu czcionek czytniki nie deformatuja :O


Ostatnio edytowano 11 mar 2012 20:20:34 przez dusiołek, łącznie edytowano 2 razy



14 lis 2011 15:18:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
RTF powinien działać z polskimi znakami, jeśli się używa kodowania unicode. Nawet w plikach txt powinny się poprawnie wyświetlać polskie znaki.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 lis 2011 17:24:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
NA SAMSUNGU GALAXY s PLUS też się świetnie czyta ze znakami nie ma problemu:) Aż zaczynam, żałować, że nie jest mój...

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


07 gru 2011 12:34:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Każdy telefon z Androidem ma do dyspozycji wiele programów do czytania e-booków.
Można wręcz przebierać, FBReader, CoolReader, Aldiko, Mantano, Moonplus itd., również specjalizujące się w PDF (najlepszy ezPDF, Beam czy całkiem dobry Adobe). Nie można pominąć wielu rodzimych, polskich programów do kupowania i czytania e-książek wprost na telefonie (Nexto, Woblink, myLibra, eClicto, Wolne Lektury...).
Jest też na razie darmowa IVONA na Androida, która czyta w wielu językach bardzo poprawnie.
Tylko ten świecący ekran :eee
Dlatego jeśli pokazałby się czytnik z ekranem e-ink, z otwartym Androidem na pokładzie, z dostępem do Marketu, to miałby szanse stać się idealnym czytnikiem e-książek :twisted:

_________________
W Obrazek też ;)


09 gru 2011 19:51:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:50:43
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: eBooki na telefonie komórkowym
Ja posiadam jeszcze starą Nokię 5520XM z Symbianem. Sam system nie ma możliwości przeglądnięcia plików EPUB, ale znalazłem w internecie świetny programik napisany w Javie (także będzie działał też na innych systemach) - Albite Reader http://albite.org/reader.
Co prawda do dłuższego (ponad kilka godzin) czytania się za bardzo nie nada, bo moja bateria nie wytrzymuje tyle (chociaż może to też wina tego, że to prostu stara bateria), ale np. na nudnych wykładach, gdzie nie wypada wyciągać czytnika, jest ok.
Nawet lepiej rozpoznaje rozdziały w niektórych książkach niż Nook Simple Touch, który ich nie rozpoznaje i mam w zakładce "Chapters" tylko "Rozpocznij", a Albite daje sobie z tym radę lepiej.
Oczywiście wiadomo, programik na telefon nie zastąpi wygody czytnika, który to z kolei nie zastąpi książki. Ale ogólnie polecam.


13 cze 2013 16:47:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron