Teraz jest 29 mar 2024 15:08:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
eBooki na telefonie komórkowym 
Autor Wiadomość
Post 
Ja zaczalem dosyc iedawno, przeczytalem dopiero 3 ksiazki. Mam model se k510i. Niedawno dowiedzialem sie jak prosto przerzucic ksiazki z worda czy adobe readera na telefon. Po prostu do poiczku txt. Dzieki temu mam kilka nowych ksiazeczek na komie i zabieram sie za czytanie nasteonych. Ta forma jest bardzo fajna, mozna czytac zawsze i wszedzie. Minusem sa bóle glowy i zmeczone oczy po zbyt dlugim czytaniu ale to nei wszystkich dotyka.


30 maja 2008 19:21:30
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2007 14:19:41
Posty: 23
Lokalizacja: z miasta
Post 
do kolegi kylo1303 - ja tez zaczynalem od czytania ksiazek w plikach txt ale potem udalo mi sie zainstalowac mobipocketa i powiem ci ze tak sie jednak czyta o wiele lepiej, mozna sobie zmieniac wielkosc i kolor czcionki, a takze tlo, i dodawac zakladki, wczesniej zeby moc czytac musialem dzielic ksiazki na kilka plikow txt bo inaczej za wolno mi sie wczytywaly - po zmianie tla na czarny i powiekszeniu czcionki do sredniego rozmiaru sporadyczne bole glowy zniknely takze polecam bo jednak tak jest wygodniej - no jedyny minus to taki ze jakos zle mi wyswietla liczbe stron


05 cze 2008 21:35:00
Zobacz profil
Post 
A ja wam powiem że najwygodniejsze to jakieś pda (ew. palmop). Sam kiedyś używałem typowe pda a teraz mam HTC Prophet. I to jest najwygodniejsze rozwiązanie. Nie dość że komórka, GPS (zewnętrzny), Wifi itp. To co dla mnie było decydujące to właśnie możliwość czytania książek. Pdf tylko nie za wygodnie się czyta więc zawsze przerabiam na jakiś tekstowy plik.
Na prawdę polecam. Wygodnie i... czyta się nie gorzej niż książki a w nocy to nawet lepiej niż książki
Pozdrawiam z Wilna
Andrzej


15 cze 2008 21:25:29
Post 
Ja odkąd używam telefonu z systemem Symbian, czyli mój telefon służy mi do wszystkiego, nie pamietam jak wyglada papierowa książka. PRzeczytałem na komórce już jakieś 40 książek. Dla zainteresowanych posiadających komórkę z systemem Symbian, wstawiam link do programu do czytania książek: http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/default.asp?Language=EN . Aby czytać książki tym programem, należy przekonwertować plik tekstowy tym programem: http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsCreator.asp Pozdrawiam...


30 cze 2008 9:03:08
Post E-booki w S60
Dorzucę coś w temacie e-booków pod telefon z systemem Symbian. Mianowicie korzystam z jego kolejnych edycji już kilka lat, i nie wyobrażam sobie praktycznie życia bez ReadM.
http://www.symbianos.pl/Aplikacje/Office/ReadM/
Program jest darmowy (freeware), łatwy w obsłudze i konfiguracji według indywidualnych potrzeb. Nie ma problemów z polską czcionką, obsługuje wiele typów kodowania. Ile waży e-book zapisamy w .txt, każdy widzi. Jego największą wadą jest hermetyczne zastosowanie (tylko system Symbian S60).
Aby sprawdzić, czy Twój telefon poradzi sobie z ReadM, sprawdź http://www.symbianos.pl/S60/
W razie kłopotów z instalacją/użytkowaniem, prosze o wiadomość kanałem prywatnym --> postaram się pomóc...


30 cze 2008 11:04:45
Post 
Ja mam SE w200i, ekran 128x160 czyli do codziennych rzeczy wystarczający. Nie powiem, książki czyta się średnio [wolałabym większy wyświetlacz] ale tak też jest ok. Bardzo mi się przydaje np. do czytania pod kołdrą, gdy nie mam możliwości włączenia lampy [wizja z latarką jest dość... niewygodna]. Największy plus to oczywiście to, że ebooki są za darmo i zamierzam w pełni je wykorzystać podczas mojej podróży - 18h w aucie a więc będę mieć co do roboty:D


05 lip 2008 23:37:15
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2008 21:56:02
Posty: 31
Post Nokia N73 a ebooki.
Witam
Z góry mówię że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o mbooki. Co więcej nawet nie zaczynam swojej przygody z tym wynalazkiem, ja ją dopiero zacznę za jakieś 8 miesięcy (czekam na koniec umowy, ale nigdy nie jest za wcześnie na zasięgnięcie informacji). Ale do rzeczy.
Zastanawiam się nad kupnem N73. Sądzę że dzięki symbianowi serii S60 obejdzie się bez kłopotów z czytaniem. Mam jednak wątpliwości czy n73 będzie spełniać swoją rolę telefonu do wszystkiego. Oraz czy ten telefon będzie dobrym wyborem do czytania książek. Jeśli ktoś taki telefon posiada będę wdzięczny za informacje na jego temat "jaki jest w praniu". Niestety nie należę do ludzi zamożnych (jednak na tyle zamożnym by sobie na taki telefon pozwolić w odpowiedniej ofercie) więc staram się oszczędzać co z kolei oznacza że zamiast posiadać kilka oddzielnych urządzeń preferuje rozwiązania "kombo". Mój telefon musi być jednocześnie aparatem cyfrowym, odtwarzaczem MP3 oraz musi pozwalać mi na czytanie książek. Jeśli łączy w sobie jeszcze inne opcje to jeszcze lepiej. Więc proszę o dobre rady czy ten telefon jest dobrym wyborem, a jeśli nie jest to co powinienem wybrać.


10 lip 2008 21:52:13
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Nie wiem, czy Nokia N73 spełni Twoje oczekiwania, jako urządzenie, które ma zastąpić aparat cyfrowy, czy odtwarzacz MP3 - na te kwestie musisz odpowiedzieć sobie sam. Jeśli zaś chodzi o czytnik eBooków, jak sam zauważyłeś, problemów mieć nie będziesz (N73 jest modelem supportowanym przez twórców Mobipocketa --> KLIK!) i chyba tu też sam powinieneś sobie odpowiedzieć, czy ekran tej komórki sprosta Twoim wymaganiom - czy też, mówiąc wprost, nie masz zbyt wielkich wymagań, jeśli idzie o wielkość ekranu.

Powiem tak: moja żona używa Nokii N70 do czytania książek. Ma zainstalowanego Mobipocketa i na mój gust wygląda to b. dobrze i czyta się całkiem przyjemnie. Zresztą moją żonę trudno było raczej przekonać do eBooków na PC a jednak do czytania na komórce się przyzwyczaiła, więc chyba nie jest źle.

W tym miejscu wypada zaznaczyć, że N73 ma ekran nieco większy od N70 (jak widać na załączonym niżej obrazku), więc na wg mnie powinien Ci przypaść do gustu.

Obrazek

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


10 lip 2008 23:00:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2008 21:56:02
Posty: 31
Post 
Tak się składa że w kwestii robienia zdjęć i ich jakości również jestem laikiem. :? Po prostu chciałbym by zdjęcia zrobione N73 były porównywalne ze zrobionymi aparatem cyfrowym którego cena kształtuje się w okolicach 200 - 250 zł. Bo po co mi, zwykłemu zjadaczowi chleba wypasiony aparat, zamierzam go używać tylko do upamiętniania chwil życia które z resztą szybko ucieka. Co do MP3 no cóż tutaj też nie mam zbytnich wymagań: ma po prostu grać bez żadnych zakłóceń (szkoda że nie ma minijacka będę musiał dokupić przejściówkę bo bez creative e630 ani rusz :P ) A co do książek elektronicznych, po 2" ekranie mojej MP4 (aktualnie w servisie :evil: ) to ekran N73 wyda mi się wielki.

Dzięki za rady. Poczekam może ktoś na forum ma N73 i pochwali się doświadczeniami.


10 lip 2008 23:39:02
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
poitrek napisał(a):
Tak się składa że w kwestii robienia zdjęć i ich jakości również jestem laikiem.


Jak już pisałem - wszystko zależy od wymagań. Trochę OT, ale muszę powiedzieć, że od dobrych 3 lat jestem posiadaczem stareńkiego i niemarkowego aparatu cyfrowego z 3,2 Mpix i choć szału nie ma, to zdjęcia robi przyzwoite, więc jeśli nie zajmujesz się fachowo fotografią :) i pstrykasz tylko okazjonalne fotki to wg mnie spokojnie Ci taki aparacik, jak w tej Nokii wystarczy.

A tak ogólnie, w kwestiach innych niż eBookowe to poczytaj sobie opinie ludzi, choćby TUTAJ- generalnie większość pozytywów, z aparatu i jakości dźwięku ludzie są zadowoleni. Ja tylko dodam, że jako kieszonkowy czytnik eBooków to sprzęcik w sam raz. Mam Blackberry 7290 o takich samych parametrach ekranu (wielkość) i jestem więcej niż zadowolony.

EDIT: Poniżej zrobiłem fotkę okładek moim aparatem z 3,2 Mpix i możesz sobie mniej-więcej zobaczyć, jakiej jakości zdjęcia powinna robić Nokia N73.

Obrazek

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


11 lip 2008 7:29:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2008 9:51:42
Posty: 26
Lokalizacja: KÂłoczew
Post 
Ja czytam na N6630. Bardzo wygodnie się czyta. Korzystając z klasycznej książki i z lampki oczy meczą się dużo szybciej z powodu kontrastu jakie nadaje otoczenie. W telefonie zaś otoczenia sie nie widzi. Przy słabej jasności wyświetlacza potrafie czytac całą noc. Od godziny 22 do np 5 rano bez zmeczenia oczy czy uciążliwego szczypania. Klasyczną książkę dużo ciężej tak czytac. Grunt to dobry program, zeby sama czcionka nie męczyła.

Dla zainteresowanych umieszczam link do programu.

//ciach
Nie umieszczamy linków na forum


06 sie 2008 13:18:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Ja mam Ericssona walkmana w200i i czyta mi się całkiem wygodnie. Aktualnie mam na komórce całą sagę Wiedźmińską i jedyny problem jest z przewijaniem stron. Nie jest to jednak wina telefonu, ale jak mi się wydaje sposobu zapisania pliku. Po prostu podczas przestawiania stron zdarza mi się stracić jedną linijkę tekstu. Nie jest to jednak błąd który dzieje się cały czas, tak więc mogę polecić ten telefon do czytania.


17 sie 2008 11:43:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2008 12:48:18
Posty: 26
Post 
Bolek napisał(a):
Ja mam Ericssona walkmana w200i i czyta mi się całkiem wygodnie. Aktualnie mam na komórce całą sagę Wiedźmińską i jedyny problem jest z przewijaniem stron. Nie jest to jednak wina telefonu, ale jak mi się wydaje sposobu zapisania pliku. Po prostu podczas przestawiania stron zdarza mi się stracić jedną linijkę tekstu. Nie jest to jednak błąd który dzieje się cały czas, tak więc mogę polecić ten telefon do czytania.

Ojej, dajesz mi nadzieję! mam ten sam model telefonu i od jakiegoś czasu próbowałam rozgryźć kwestię tworzenia mbooków z ebooków dla tego telefonu, ale bez rezultatów, nawet doszłam do wniosku, że dla tego telefonu po prostu się nie da... Mógłbyś napisać czego używasz do konwersji i w skrócie - jak to robisz? bo ewidentnie sobie nie radzę... byłabym bardzo wdzięczna.


18 sie 2008 19:09:28
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Nessarose: A poczytaj trochę TEN TEMACIK, a konkretnie Rozdział V. Myślę, że znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania :) Oj, leniuchy małe, szukać się nie chce ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


18 sie 2008 20:19:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2008 12:48:18
Posty: 26
Post 
Dzięki muaddib2 i przepraszam za zaśmiecanie tematu... przeczytam i może mi się rozjaśni, chociaż mnie takie kwestie trzeba tłumaczyć jak krowie na granicy, a ponieważ Bolek ma identyczny model telefonu to liczyłam na to, że jeśli zadziałam wg jego wytycznych to niczego nie zepsuję :)
-----------------------------------------
Edit:
udało się :) gdyby ktoś chciał - Mam "Twórcze pisanie dla młodych panien" Izabeli Filipiak w wersji mbook :)


18 sie 2008 21:09:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron