Teraz jest 28 mar 2024 20:23:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jak najmniejszy... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
Niby czytam nieco więcej (ok. 50 pozycji rocznie - średnio jedna w tygodniu), ale chodzi o coś jeszcze. Czasem mam ochotę na coś zupełnie innego, na chybił - trafił i łatwiej odnaleźć coś świeżego wśród większej ilości. Czytanie według planu... nie zawsze :)
PS. Znalazłem odpowiedni firmware, mam polskie znaki w utf, ale problemem jest pokładowa czcionka - trochę nudna. W pdf-ach wszystko jest fajnie z wyjątkiem pięciomilimetrowych marginesów. Ale nic, w wolnej chwili będę kombinował dalej.


15 cze 2011 8:45:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Jak najmniejszy...
Harley napisał(a):
Kilkaset książek? Ile czasu będziesz to czytał? Może kiepski ze mnie czytelnik, ale średnio czytam 20 książek na rok - przeczytanie kilkuset to zajęcie przynajmniej na dobrych kilka lat. Jesteś w stanie już zaplanować na co będziesz miał ochotę choćby za miesiąc?

Jeśli możesz wrzucić na urządzenie całą swoją bibliotekę, to właśnie nie trzeba planować co się chce przeczytać, gdyż wszystko zawsze masz przy sobie.


15 cze 2011 18:58:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Jak najmniejszy...
Jakoś nie czuję potrzeby posiadania takiej ilości książek przy sobie. Jednocześnie czytam jedną czy dwie, a kupuję/ściągam na bierząco. Póki nie skończę jednej nie zaczynam następnej - dlatego chęć posiadania przy sobie 400 książek wydaje mi się równie abstrakcyjna co zabieranie na kilkudniowy wyjazd wszystkich posiadanych par butów.
Np. 400 książek to i tak przy tempie 50/rok wychodzi 8 lat czytania. I weź tu znajdź jeszcze 400 książek, które by się potencjalnie chciało przeczytać. Dla porównania w swojej biblioteczce na lubimyczytac.pl mam ok. 300 książek.


15 cze 2011 19:21:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
Dzięki temu, że mogłem mieć ''wszystko'', przeczytałem kilka pozycji, na które przy planowaniu prawdopodobnie nigdy nie zwróciłbym uwagi. No, ale to zależy już od konkretnego ''czytacza''.
Następny problem, który mnie denerwuje nieco - zbyt wolne przewijanie. Mrugnięcie jest niestety niezbędne, ale system mógłby skroić domyślnie następną stronę po przewinięciu i trzymać w buforze do czasu wciśnięcia przewijania, bo w tej chwili wciskam go trzy wiersze przed końcem strony. Praca na czcionkach wbudowanych (nie pdf) niewiele przyspiesza.
Takie rozwiązanie było bodajże w uBooku na pda, cofnięcie strony czy przewijanie o kilka stron do przodu przebiegało znacznie wolniej. Cóż, niedopatrzenie w systemie. Ciekawe, czy dałoby się to naprawić (i jeszcze kilka innych rzeczy). W końcu twórca alternatywnych firmware miał w to wgląd...


15 cze 2011 20:24:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron