Teraz jest 18 kwi 2024 14:01:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jak najmniejszy... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Jak najmniejszy...
Witam. Z nie-papieru czytam już około 10 lat, oczywiście najpierw z urządzeń PDA (IIIc, BE300, 1915, 1710, n300, i214), obecnie z komórek o wysoce rozdzielczych ekranach. Lekko licząc, przeczytałem tak około 500 pozycji (głównie powieści, sf, klasyka, historia; w każdym razie pozycje do re-formatowania czyli nie pdf). I pewnie czytałbym sobie tak dalej gdyby nie to, że nowe urządzenia wycofują się z ekranów transfleksyjnych (takich, które są czytelne na słońcu - tu mistrzem był HP1915). Elektroniczny papier też nie jest mi w smak do końca, bo nie świeci sam z siebie, a czasem byłoby mi to przydatne. Ale widzę, że nie ma wyjścia.
Szukam czytnika, który zmieści się w kieszeni. Czytam głównie w podróżach, dużo przemieszczam się po mieście komunikacją zbiorową, gdzie co chwilę książeczkę wyciągam bądź chowam. A ponieważ jest tego trochę już na rynku, mam pytanie: który czytnik (nie więcej jak 5'') ma najmniejszą wagę, grubość i ramkę? Chcę tylko czytać, żadne notatki, mp3 itd; tę funkcjonalność przejęła komórka.
Dzięki i pozdrawiam, Adam


06 cze 2011 0:42:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Jak najmniejszy...
A jaki typ ekrany ma być ?


06 cze 2011 18:23:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
E-ink lub coś porównywalnego (widoczne na słońcu)


06 cze 2011 18:28:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2009 11:55:34
Posty: 85
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Jak najmniejszy...
PRS-300 - Pocket Edition jest mały.
A cena - widziałem go w MediaMarkt w DE nie była już Pocket.
Dużo czytałem na starym 4 calowym HP, to nie e-ink ale do kieszeni mieści się. Jak do kieszeni to będziesz miał problem.

Ty na 1915 a ja dużo na 1930 czytałem :)


06 cze 2011 19:04:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: Jak najmniejszy...
A może coś z ekranem AMOLED?


06 cze 2011 23:22:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Jak najmniejszy...
BeBook mini ma 5". Czy jest mały? Nie wiem. Mnie się w każdym razie mieści w kieszeni razem ze skórzaną okładką. Z tym, że jest to kieszeń na biodrze, bo ja w innych niż wojskowe spodniach nie chodzę. Do jeansów raczej Ci się nie zmieści.

Czytałem też o 5" PocketBook 360. On chyba gabarytowo mniejszy jest niż Bebook mini. Poza tym "na wyposażeniu" ma ściągalną, plastikową pokrywę, która zabezpiecza ekran czytnika podczas transportu, więc nie potrzebna jest zwiększająca wymiary czytnika sztywna okładka. Niestety, nie miałem tego czytnika w ręce dla porównania z moim.


07 cze 2011 8:01:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
Chyba wybiorę PRS-300, w miarę mały, zdecydowanie tańszy (300zł, kilka ofert). Dla mnie minus - nie widzę czarnych, a wolałbym nieświecącą ramkę. PocketBook 360 jest za szeroki. Dziki design nie wyszedł na zdrowie mobilności. Wziąłbym od razu Kindla, ale wyciąłem sobie z tekturki makietę i... o kieszeni można zapomnieć. Sony, na chwilę (podczas przesiadek itp) wejdzie.
Amoled odpada - świeci własnym światłem. 1930 to prawie to samo co 1915, z odrobinkę gorszym (żółtym) ekranem (podobno) :) Ale to stare czasy...
Dzięki za pomoc.
Aha, gdyby coś w tym PRS-300 było nie tak (padające serie czy jakieś ukryte niewygody), dajcie znać. Wstrzymam się jeszcze chwilkę (akurat skończyła się słoneczna pogoda i komórka daje radę :)


10 cze 2011 12:47:45
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak najmniejszy...
300 ma słabszy kontrast niż większość czytników, bo ma na wierzchu warstwę dotykową. Poprawili to w 350.
EDIT: No tak, to powyżej to nieprawda :) To 600 i 900 tak miały :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 cze 2011 13:12:02
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak najmniejszy...
PRS-300 nie cierpiał na chorobę touchscreenów Sony, więc powinno być z nim wszystko ok. Jesteś świadomy, że tam jest koło 440 MB miejsca do dyspozycji, a slotu kart brak, prawda?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 cze 2011 13:16:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
Sony kupiony :) Małe i niedrogie. Szkoda tylko, że srebrne, jak mnie to będzie bardzo wkurzać to przemaluję.
Tak, poznałem ograniczenia. 400MB to wciąż ok. 1000 książek (innego formatu niż txt nie potrzebuję). To ma być urządzenie w stylu ''skonfigurować, nakarmić treścią i już tylko czytać''.


10 cze 2011 17:05:57
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak najmniejszy...
Ja nie twierdzę, że 400 MB nie nadaje się do wrzucenia ze 100 eBooków w ePUBie (come on, książka bez formatowania, w czystym TXT? Bleee :P), tylko wspominałem o tym, bo niektórzy nie są świadomi ograniczeń.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 cze 2011 19:45:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
Nie lubiłem nigdy narzuconego formatowania. Najwyżej stały akapit, łamanie wiersza... i tyle. Cóż, przyzwyczajenia i zainteresowanie pozycjami, które opierają się o czysty tekst.
Zresztą, teraz już nie lubię papierowych książek, bo albo interlinia mi nie pasuje, albo krój pisma...


10 cze 2011 20:15:51
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak najmniejszy...
Też ostatnio złapałem się na szukaniu opcji do zmniejszania fontów w papierowej książce którą kupiłem ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 cze 2011 20:57:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Jak najmniejszy...
No i urządzonko przyszło. Aczkolwiek trochę mnie nie cieszy, bo zamiast powrzucać czcionki i pliki, widzę że trzeba będzie spędzić nad tym trochę czasu. Właściwie eBookApplications byłby okej, ale nie wiem jak wyłączyć justowanie. Cała reszta wymaga dziwnych ruchów, a ja chcę hurtem wrzucić kilkaset książek w txt i zapomnieć. Czy ktoś mógłby podać źródła do flashów umożliwiających wybór własnych fontów?
W tej chwili najsensowniej pracuje... pdf z openoffice. Oczywiście nieco przykrojony. Tylko znowu tu nie mogę zmniejszyć marginesów z lewej i prawej poniżej pewnego minimum (zbyt dużego jak na moje widzimisię).


14 cze 2011 19:12:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Jak najmniejszy...
Kilkaset książek? Ile czasu będziesz to czytał? Może kiepski ze mnie czytelnik, ale średnio czytam 20 książek na rok - przeczytanie kilkuset to zajęcie przynajmniej na dobrych kilka lat. Jesteś w stanie już zaplanować na co będziesz miał ochotę choćby za miesiąc?


15 cze 2011 8:13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron