Teraz jest 27 maja 2024 3:50:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona
Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 13:34:40
Posty: 3
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
A zdradzisz tajemnicę jak wgrać v0.4? Bo tu również mi nic nie zadziałało, postępowałem jak należy, ale klikam na shif+F+I i zero reakcji (poza wyskoczeniem paska szukaj).
Nie wiem co to jest softPL, a jeśli masz na myśli spolszczenie menu to tak, mam spolszczone.


07 maja 2011 19:38:15
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
A Launchpad, zainstalowałeś go? Bo bez niego wciskanie skrótów klawiszowych mija się z celem. Jeśli się nie mylę, to Shift Shift R był skrótem do restartu Kindle w Launchpadzie - możesz przetestować, czy tak to u Ciebie działa (weryfikując, że L. działa ok). I pamiętaj, by to wciskać w miarę szybko, bo inaczej nie zadziała.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 maja 2011 19:46:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Nic nie dzieje się bez przyczyny. Musi być jakaś zależność, że u jednych działa, u innych nie.
Myślę, że nie ma co kopii kruszyć skoro starsza wersja pozwoliła poprawnie wgrać soft.

Wg. mnie aktualna wersja TTS z polską lektorką jest słaba i brzmi śmiesznie. Czekam na nowszą wersję z bardziej płynnym lektorem ;)

_________________
I want to believe :)


Ostatnio edytowano 08 maja 2011 0:56:45 przez bruner, łącznie edytowano 1 raz



07 maja 2011 21:27:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2011 23:43:01
Posty: 1
eCzytnik: Blindsight - Peter Watts
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
About russian support. I have found Milena voice from Nuance Vocalizer. But i need help to change one language to another in "Combination". I don't know am i have all files & which files should be removed/edited/converted etc. Could anyone help with it? I can send files or give link. Thanks!


07 maja 2011 23:50:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2011 7:21:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Matheus napisał(a):
A zdradzisz tajemnicę jak wgrać v0.4? Bo tu również mi nic nie zadziałało, postępowałem jak należy, ale klikam na shif+F+I i zero reakcji (poza wyskoczeniem paska szukaj).
Nie wiem co to jest softPL, a jeśli masz na myśli spolszczenie menu to tak, mam spolszczone.



Jeśli masz zainstalowany Launchpad i postępujesz zgodnie z instrukcją podaną na początku postu to zrób tak:
1) po wgraniu wszystkich plików w odpowiednie miejsca - wykonaj restart
2) zgodnie z instrukcją użyj kombinacji klawiszy SHIFT + F + I (i tu tkwi główny problem - mianowicie chodzi o to by nie wciskać tych przycisków jednocześnie, tylko wciskasz najpierw SHIFT, następnie w miarę szybko F, a następnie I)

Popróbuj z odpowiednim wpisywaniem tych klawiszy - na pewno Ci się uda.

ale wcześniej upewnij się, że masz wgrany Launchpad, oraz ze w pliku "whitelist" dodałeś wpis "update_TTSMod" (użyj dowolnego edytora)


08 maja 2011 9:36:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Widzę, że dużo osób ma problemy z instalacją wersji 0.4N, dlatego prosiłbym kilka osób o pomoc przy testowaniu wersji 0.5, zanim ją opublikuję.

bruner, poprawa jakości głosów to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Wymagałoby to dekompresowania większości plików odpowiedzialnych za TTS z wersji full, a następnie zakodowanie ich za pomocą odpowiednich narzędzi do formatu zgodnego z K3/K2. Do tego potrzebne jest SDK/Vocalizer Studio/PromptSculptor, które Nuance sprzedaje jedynie firmom. Gdybyśmy mieli któryś z ww programów, nie byłoby większych problemów z przystosowaniem dowolnego głosu do K3, nie wspominając o możliwości tworzenia własnych głosów.

Inną opcją jest sportowanie z Boox'a ivony, ale nad tym będę pracował jak odbrickuje kundelka i skończę matury.

_________________


08 maja 2011 13:05:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Matury ? Po której stronie barykady stoisz? Po stronie uczniów czy nauczycieli ?

_________________
I want to believe :)


08 maja 2011 14:06:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
bruner Po stronie uczniowskiej oczywiście. :)

W poniedziałek powinien przylecieć już mój programator, więc pod koniec następnego tygodnia może zrobie tutorial dotyczący unbrickowania.

Przy okazji chciałem wspomnieć, że koledzy z MR pod moją nieobecność stworzyli kombinacje zawierającą język rosyjski. :)

_________________


12 maja 2011 0:56:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Wobec tego powodzenia na maturze młody człowieku :)

_________________
I want to believe :)


12 maja 2011 8:59:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2011 15:56:12
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Witam wszystkich, pierwszy raz wypowiadam sie na tym forum. Od niedawna jestem posiadaczem kindle 3, bardzo fajna sprawa. Mam pytanie do cierpliwych ludzi ktorzy chcili by pomoc, a szczegolnie mam pytanie do goodday.
Staralem sie czytac wszystko uwaznie i robic krok po kroku od pierwszej strony, lecz cos jest zle:

na soft 3.1 zainstalowalem to update_jailbreak_0.7.N_k3w_install.bin

pozniej to update_launchpad_0.0.1c_k3w_install.bin

pozniej uzupelnilem wpis jak napisal goodday w pliku whitelist o update_TTSMod na koncu linijki po "wycieraczce"

instalator.ini skopiowalem do launchpad i skrot klawiszowy shift F I zadzialal, byl na dole napis succes, lecz w dalszym ciagu opcja wlaczenia lektora nie jest podswietlona. Nie mam wersji polskiej, nie wiem co jeszcze dopisac byscie mogli mi pomoc co robie zle?

Jestem laikiem i staralem sie zronic wszystko sam bym nie zanudzac Was pytaniami, ale po drugim dniu pasuje, prosze o pomoc.


15 maja 2011 16:07:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2011 15:56:12
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
dodam ze folder z TTSMod z pierwszego postu rowniez wkleilem do folderu glownego...


15 maja 2011 16:09:25
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Restart Kindla może?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 maja 2011 16:58:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2011 15:56:12
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Dzieki, oczywiscie nie poddawlem i walczylem dalej, gdzies mi umknelo lub nie jest to nigdzie zawarte, a moze po prostu jest tak oczywiste dla wszystich oprocz mnie, ze opcja nie dziala, bo probowalem wlaczyc na pdf'ie...
Na instrukcji jak uzywac kindle w formacie azw dziala lektor.
Wiec kolejne pytanie jest takie? Czy lektor powinien dzialac na pdf'ie? I na plikach jakiego formatu dziala? Taka informacja przyda sie chyba nie tylko mi.
Gdyby ktos wiedzial, bede wdzieczny.
Pozdrowienia dla Admina.


15 maja 2011 17:03:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
nie działa


15 maja 2011 17:49:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 2:12:50
Posty: 3
Post polski syntezator mowy Agata - test
Przetestowałam Agatę.
Wielki szacun dla Soxymory :), ale jego praca to raczej sztuka dla sztuki, bo Agata jest sama w sobie zbyt marnym syntezatorem, żeby nadawała się do czytania książek, nawet awaryjnie.
Garść info o Agacie dla tych, którzy przymierzają się do instalacji:
1) często nie widzi znaków przestankowych i np. na końcu zdania zamiast zrobić pauzę (że już o spadku kadencji nie wspomnę) łączy ostatnie słowo z pierwszym słowem następnego zdania; to samo z pytajnikiem i wykrzyknikiem;
2) nieprawidłowo akcentuje słowa – zawsze zostawia akcent z formy podstawowej, np. „widział” i „widziała” akcentuje jednakowo, na „i”; zły akcent ma w tekście około połowy słów (!);
3) ignoruje arabskie cyfry;
4) część słów z jakiegoś powodu z zasady czyta źle (np. „Ja”, pisane dużą literą, jak [dża]).

Krótko mówiąc, można zapomnieć o słuchaniu tekstu, bo nawet przy najlepszych chęciach człowiek skupia się na domysłach, gdzie się kończy i gdzie zaczyna zdanie albo czy jest ono pytaniem czy stwierdzeniem, a nieprawidłowe akcenty powodują, że żeby rozpoznać nawet najprostsze polskie słowa, musimy „przekonwertować” je sobie w mózgu.
Sprawdziłam na sobie i jeszcze dwu osobach – nikt z nas po wysłuchaniu kilkunastozdaniowego tekstu nie był w stanie go streścić. To dyskwalifikuje syntetyzator nawet przy instrukcjach i tekstach czysto informacyjnych, a co dopiero przy literaturze (gdzie tekst zwykle musi być możliwie precyzyjny i „przezroczysty”, żeby mózg podczas czytania płynnie przerabiał go sobie na „film” z obrazami, dźwiękami itd.).
Brytyjski Daniel ma te same wady i absolutnie nie nadaje się do nauki języka (utrwala paskudne błędy, których potem bardzo trudno się pozbyć).
Wracam do oryginalnych ustawień Kindla, angielski jest w nim wprawdzie amerykański, ale przynajmniej porządnie dzieli zdania.
Au!


29 maja 2011 17:30:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron