Teraz jest 28 mar 2024 11:26:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 338 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
DK_System\xKindle\res\language
Dorzuc tam plik ze spolszczeniem i wybierz go w ustawieniach (wskzany restart urzadzenia).


03 lut 2014 21:20:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2011 20:08:43
Posty: 12
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
tak--juz wczesniej znalazlem .... ale dzieki!


03 lut 2014 21:30:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Jest na forum post ze spolszczeniem.
Pobierz plik i wrzuć do DK_System/xKindle/res/language/ przed instalacją.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


05 lut 2014 8:50:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
mam pytanie odnosnie epub - sciagnalem najnowszego duokana do PW2 i chce czytac epuby - otwiera je i owszem ale dzielac kazdy wyraz na sylaby kreseczka! czy to normalne? jak to obejsc? czy ja cos zle robie?? zalezy mi na dzieleniu wyrazow przy przenoszeniu do nowej linii, ale takie cos to przesada :)

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


11 lut 2014 18:32:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Zapewne plik źródłowy jest skopany. Sprawdź tego e-puba przy pomocy programu Sigil i zobacz czy tak samo wygląda jak na czytniku.


12 lut 2014 1:10:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
À propos - Duokan rzeczywiście dzieli wyrazy - ma szczere chęci, ale są to chęci z gatunku tych, co to na samym dole piekieł...
Czy można to jakoś wyłączyć, bo już mam dość czytania "na-jdalej" i "przyna-jmniej"...

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


12 lut 2014 10:27:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Z samoistnym dzieleniem wyrazów spotkałem się tylko w Cool Reader i na dodatek wychodzi mu to całkiem sympatycznie. Duokan u mnie nie dzieli wyrazów i jeżeli dobrze się orientuję to nie posiada takiej funkcji. Zapewne Wasze książki są źle skonwertowane.
Załaduj książkę do Sigil, Kindle Previewer lub do Calibre (w Calibre funkcja Edytuj Książkę) i sprawdź jak to tam wygląda.


12 lut 2014 13:18:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Dzięki za podpowiedzi - poki co sprawdzilem epub Lodu w calibre (edytuj ksiazke) - i tam jest ok, natomiast w duokanie kazdy wyraz jest podzielony kreseczkami na sylaby, teraz probuje formatowac mobi do azw3 i dodac przenoszenie slow, ale... przy uzyciu wtyczki "dziel wyrazy" - funkcja "hyphenate dostaje taki komunikat: "Book's Lod language is Polski. There is no dictionary installed for this language. Book wont be hyphenated" - o jaki slownik chodzi? skad go wziac? gdzie wgrac? bylbym wdzieczny za odpowiedzi. Za epuba tez sie zaraz wezme i zobacze czy po konwersji dalej bedzie problem w duokanie.

edit:

Znalazłem skłownik do polskiego w innym wątku na forum i dzielenie w mobi działa, po konwersji do azw3, calibre jest super, dodalem wybrana przeze mnie czcionke, mam okladki, takze poki co bede przerabial ksiazki i czytal na oryginalnym oprogramowaniu a duokana uruchamial do pdf (reflow jest takze super:)

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


12 lut 2014 15:50:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2012 15:24:10
Posty: 41
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Ja zrezygnowałem z Dukana na rzecz Koreader. Czyta bez problemu Epuby i PDF z reflow - i nie trzeba restartowac czytnika do Dukana:-) Polecam

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka


12 lut 2014 16:16:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
soulafein napisał(a):
Ja zrezygnowałem z Dukana na rzecz Koreader. Czyta bez problemu Epuby i PDF z reflow - i nie trzeba restartowac czytnika do Dukana:-) Polecam

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka


Na pewno sprawdze, szukam optymalnego softu dla mnie - są jeszcze jakieś inne warte zainteresowania/sprawdzenia??

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


12 lut 2014 17:27:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2012 15:24:10
Posty: 41
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Odp: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
zajeBEASTY napisał(a):
soulafein napisał(a):
Ja zrezygnowałem z Dukana na rzecz Koreader. Czyta bez problemu Epuby i PDF z reflow - i nie trzeba restartowac czytnika do Dukana:-) Polecam

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka


Na pewno sprawdze, szukam optymalnego softu dla mnie - są jeszcze jakieś inne warte zainteresowania/sprawdzenia??

Ja na PW2 testuję Koreader oraz CoolReader. I to w sumie tyle. Wszystko jest na mobileread. Osobiście wolę Koreader. Co prawda na razie w wersji beta ale może niedługo wyjdzie stabilna. Instalacja prosta więc jak dałeś radę z Duokanem to z resztą pewnie też sobie poradzisz :-) Z innych rzeczy polecam KindleMenu. Coś jak rozwijana górna belka z Androida;-)

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka


12 lut 2014 18:01:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Ok, dzieki wielkie, napewno posprawdzam, belka jak w androidzie sie przyda, na mobileread jeszcze nie dotarlem, poki co korzystam ze swiata czytnikow i tego forum i tak jest mnostwo przydatnych informacji.

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


12 lut 2014 18:02:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
@soulafein
Przy włączonym Cool Readerze podłączyłem czytnik do komputera. Wszystko było dobrze dopóki nie odłączyłem go od kompa (oczywiście bezpiecznie usuwając sprzęt), wtedy czytnik lekko "zwariował" ale po chwili powrócił do normalnej pracy. Możesz sprawdzić u siebie czy też takie anomalie występują czy to tylko jakiś sporadyczny przypadek, który wystąpił u mnie ?
Niestety KOReader jeszcze nie jest dostępny na K4 :(


12 lut 2014 19:48:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2014 21:55:46
Posty: 66
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Eh, udalo mi sie zainstalowac Koreadera, ale mam problem - tego paska z gory przy odczytywaniu epubow nie da sie usunac?? Przeszkadza mi w czytaniu. Czy coolreader wyglada podobnie do koreadera i ma ta sama funkcjonalnosc?

edit:

wrocilem do duokana - bardziej mi sie podoba wyswietlanie plikow i funkcjonalnosc, ma niestety 1 powazna wade dotyczaca epub jak juz pisalem wyzej -

1. proba 1 - 19 ksiazek w epub wrzucam na czytnik: 2 z 19, ktore wrzucilem "nieobrobione" w calibre mialy kazde slowo podzielone na wyrazy, reszta wygladala normalnie, ale wszystkie pozostale (17) bez przenoszenia wyrazow,

2. proba 2 - 19 ksiazek w epub wrzucam na czytnik obrobione w calibre (dodalem kazdej przenoszenie wyrazow przez wtyczke "Hyphenate this"): wszystkie ksiazki (19) zaczely cierpiec na przypadlosc dzielenia kazdego slowa na sylaby kreseczka lub - nowosc!- bez kreski za to ze spacja oddzielajaca kazda sylabe (a wiec efekt bialych plam w tekscie pomiedzy literami).

Wnioski: 2 ksiazki miały automatycznie przez wydawce dodane przenoszenie wyrazow, co skonczylo sie dzieleniem kazdego wyrazu, pozostale bez przenoszenia byly ok; po dodaniu przenoszenia samemu wszystkie ksiazki cierpialy na ta przypadlosc.

Mam PW2 5.4.2.1, zainstalowalem wersje duokana z 26.01.2014 - czy ktos moze potwierdzic w/w bug/blad takze u siebie?? Na jaki adres mailowy mozna tworcom przeslac uwagi?

p.s.

1 ksiazka byla po angielsku - roznila sie tym, ze po obrobce tylko czesc wyrazow byla podzielona na sylaby, wiekszosc nie, ale to i tak uwazam za powazny bug

_________________
Poemat Boga-Człowieka:
http://www.duchprawdy.com/poemat.htm


13 lut 2014 15:23:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Nie mam pewności ale spróbować można. Wydaje mi się, że błąd wynikać może z różnicy w marginesach.
Ja nie używam wtyczki w Calibre do dzielenia wyrazów stąd tego typu problem jest mi obcy :D
Fabrycznie w Kindelku marginesy są większe niż w Duokanie, przez co słowa będą wypadały nie co inaczej.
Spróbuj ustawić w Duokanie marginesy takie jakie są fabrycznie w czytniku (nie pamiętam dokładnie ale chyba 40) i zobacz czy wtedy dzielone słowa będą poprawnie wyświetlane.


13 lut 2014 18:53:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 338 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron