Teraz jest 27 kwi 2024 10:31:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 338 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Muszę poprosić o pomoc...
Siedzę nad tym już ze dwie godziny, a instalacja jak nie chciała pójść tak nie chce :-(
Mam K3 WiFi z firmware'em v. 3.3 (po upgrade'zie z 3.2 - to ponoć ma jakieś znaczenie)
Doukana ściągnąłem stąd: http://bbs.duokan.com/forum/thread-81554-1-1.html - wersja 2013.05.12 R2 bodajże.
Pierwszy zonk - po otwarciu archiwum nie znalazłem katalogów DK_Documents i DK_Pictures, jak to opisano w pierwszym poście tego wątku. Ale założyłem, że nowsza wersja utworzy je sobie sama. Skopiowałem więc DK_System do katalogu głównego Kundla; w archiwum, w katalogu kindle3.2.1...(for 3.2.1 and 3.3 version update) znalazłem plik update_duokan_0b008.bin (...008 to WiFi o ile dobrze pamiętam) i wrzuciłem go do głównego katalogu. Potem już tylko "Zaktualizuj Kindla", aktualizacja trwa 3-5 min, po czym twierdzi, że się nie udała i następuje restart do normalnego Kindlowego OS. Próbowałem bina dla software'u 3.2.1, ale wywalił się natychmiast, bez czekania. Kilka prób w nadziei, że któraś "załapie". Niestety.
A Duokana bym chciał mieć z kilku powodów. Czy ktoś mógłby mi, tępakowi, pomóc zainstalować to cudo? Co robię źle?
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


16 maja 2013 17:21:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
koliberek napisał(a):
Mam K3 WiFi z firmware'em v. 3.3

Najnowszą wesją firmware'u dla Kindle Keyboard jest wersja 3.4 i ja zainstalowałem Duokana mając te oprogramowanie.
koliberek napisał(a):
nie znalazłem katalogów DK_Documents i DK_Pictures, jak to opisano w pierwszym poście tego wątku. Ale założyłem, że nowsza wersja utworzy je sobie sama.

Instalowałem Duokana dawno temu (aktualizacje są przez Wi-Fi), ale wtedy takie założenie byłoby błędne. Mniemam, że w nowszych wersjach nic się w tym względzie nie zmieniło. Inaczej mówiąc, musisz sam zadbać o to by te foldery istniały.


16 maja 2013 18:07:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Ufff... rzeczywiście - należało zacząć od upgrade'u do wersji 3.4 Potem już się zainstalowało. Trochę problemów było z przełączeniem na angielski, bo układ ekranu konfiguracji się zmienił i przy próbach trafienia "na ślepo" trafiłem w... "Uninstall" :D Niemniej dzięki za pomoc - jest krok do przodu.
Ale jest mały problem - nie działa wygładzanie czcionki. Przełączanie z "sharp" na "smooth" nie daje żadnego rezultatu, a na "sharp" efekt jest okropny. Wgranie własnych czcionek prosto z Windowsa nic nie zmienia. Czy ktoś się z tym spotkał, może jest jakieś rozwiązanie?

Moja wersja Duokana to xKindle_2013-05-10.25320.rtm. Tak się przedstawia w settingsach.

EDIT:
Próbowałem czytać na takich "kostropatych" czcionkach - horror. Duokan bez wygładzania czcionek jest niefunkcjonalny - w końcu służy do czytania, a nie do przestawiania opcji... Help, pliz.

Edit 2:
Sprawa zgłoszona Chińczykom, może co poradzą.
Mam już prawie gotowe spolszczenie do wersji 2013. Jak dopracuję trochę to wrzucę.

Edit 3:
Chinczyki odpisali. Okazuje się, że
tryb wygładzania czcionki (smooth) nie działa przy przewijaniu stron ustawionym na "fast".
Nie wpadłbym na to... Niemniej tak jest - jakby się komuś coś takiego zdarzyło to będzie wiadomo.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


20 maja 2013 16:32:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
@koliberek
Jeżeli masz kontakt z twórcami Duokana, mógłbyś napisać do nich (lub podać namiary na nich) nt. spisu treści (ToC) dostępnym pod skrótem alt + l? Chodzi o to, że jest on mało funkcjonalny. Po pierwsze obcina tytuł co moim zdaniem jest złym pomysłem (niemieszczący się tytuł powinien być zawijany w kolejnej linijce jak to jest oryginalnie w Kindle). Po drugie, wielkość użytej czcionki jest idiotyczna, czcionka jest na tyle duża (i nie można tego zmienić), że w polskich warunkach mieści się od dwóch, do 4-5 krótszych słów. Podejrzewam, że kompresja w języku chińskim jest większa. Kolejna rzecz, spis treści jest nieoptymalnie rozmieszczony. Znaczna część miejsca marnuje się, ze względu na 'spacje'. Zrobiłbym bym screenshota, który by powiedział więcej niż tysiąc słów, ale nie wiem jaki jest skrót klawiszowy. Ostatni problem to brak możliwości przejścia do poprzedniego/następnego artykułu, oryginalnie w Kingle robiło się lewym/prawym krzyżakiem, w Duokanie o ile mi wiadomo nie ma odpowiednika.


20 maja 2013 20:45:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Przyłączam się do posta fenuksa. Właśnie szukam od dłuższego czasu gdzie się ustawia wielkość czcionki w spisie treści. W tej najnowszej wersji jest mega duża i kompletnie nie mieszczą się tytuły.

EDIT - przypadkowo udało mi się zrobić screenshota (shift+spacja - czyli strzałeczka do góry+spacja - pliki są w katalogu DK_ScreenShots):

Obrazek


20 maja 2013 23:19:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Ja do Duokan Developer Team napisałem pod adres: kindleuser@duokan.com
Odpisali, czyli czasem maile czytają :-)

BTW może by opracować "klawiszologię" do Duokana? Jak widać powyżej na niektóre funkcje trafia się przypadkowo (screenshot).
Można założyć oddzielny wątek. Można też dorzucić do mojego wątku o spolszczeniu Duokana 2013 - mogę pozbierać informacje z postów i wrzucać do jednego, gdzieś na początku.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


21 maja 2013 9:43:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Fajnie, że założyłeś nowy temat (skróty) - przyda się :-)

Co do Duokana 2013 - brakuje mi tak naprawdę dwóch rzeczy (była zresztą już o tym mowa na tym Forum):

- brak możliwości przeskakiwania do następnego rozdziału (artykułu)
- brak przeglądarki internetowej. Lubiłem sobie wejść czasami na strony gazet/portali przygotowane dla komórek. Dobrze się takie czytało na Kundelku, a w Duokanie tego nie ma.

Ale generalnie pozostałem przy Duokanie. Dobry system :-)


25 maja 2013 17:27:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Dzisiaj pojawiła się nowa wersja (aktualizacja automatyczna) i poprawili ten spis treści - literki są mniejsze i tekst się zawija.
Dzięki, że napisałeś do nich :-)


30 maja 2013 17:37:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
A spolszczenie ci działa po tej aktualizacji?


30 maja 2013 17:57:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 22:33:01
Posty: 13
eCzytnik: K3
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Jak najbardziej. Nic się nie zmieniło.


30 maja 2013 18:04:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Witka. Mam problem, duokan wciąga mi baterię nosem! 2 książki na jednym ładowaniu, od 100% do 20%. Nie jest to wina baterii bo dla porównania czytałem też w kindlu i tam po 2 książkach to jeszcze połowy baterii nawet nie widać!!! Czy ktoś ma podobnie? I czy może sobie z tym poradził? Bo poważnie zaczynam myśleć o jailbreiku i cr3.


04 cze 2013 21:39:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Ja też mam wrażenie, że Duokan jest bateriożerny. Nie robiłem konkretnych testów, ale tak "na oko" to baterii ubywa zdecydowanie zbyt szybko. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


04 cze 2013 21:54:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Ponawiam pytanie.
Czy ktoś już odpalił jpeg-i w duokanie? Jeśli tak to jak?

A już wiem. Trzeba spakować do rara. Lipa bo nie ma powiększania fragmentów obrazka jak w kindle.


10 cze 2013 20:58:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Można zrobić myk i zapakować obrazki do pdfa. Wtedy będzie powiększenie, obcięcie marginesów i pocięcie strony na kawałki. Przyznam, że nie wiem czym to zrobić w Windowsach, pewnie jest jakieś sprytne narządko, pod Linuksem wystarczy
Kod:
convert *.jpg cośtam.pdf

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


11 cze 2013 19:34:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Duokan, wersja angielska, instalujemy - testujemy
Podsunąłeś mi świetny pomysł! Zaznaczasz pliki jpeg i dajesz drukuj do pliku PDF 8) Jest PRAWIE gicik, prawie bo niestety obrazki w wynikowym pdfie leżą na boku :idea: Niestety nie mam pomysłu jak je spionować :?

Eureka! Żona odkryła, wystarczyło w opcjach drukarki przestawić orientację strony na pionową. Tera mogę komiksy czytać w czytniku
:mrgreen:


11 cze 2013 21:10:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 338 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: