Teraz jest 10 maja 2024 18:13:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona
Onyx Boox M90 - pierwsze testy 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
@qrzysztof "ja tylko żartowałem..." :lol:


02 lip 2011 23:41:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
czytelnik44 napisał(a):
Dragon1311 napisał(a):
W trakcie robienia notatek (ręczne rysowanie w pdf-ie, w książce oraz w programie do odręcznych notatek) jest jakby martwy obszar o średnicy około 1cm w którym rysik nie jest widoczny. Obszar ten umiejscowiony jest mniej więcej w połowie szerokości ekranu i na wysokości około 1/4 wysokości ekranu (od góry). W obszarze tym rysik nie jest wykrywany.


Niestety jest to wada konstrukcyjna występująca prawdopodobnie we wszystkich czytnikach M90. Pojawienie się martwego obszaru jest spowodowane umiejscowieniem głośnika z tyłu urządzenia. Po usunięciu głośnika martwy obszar przestaje się pojawiać.

Na zdjęciach poniżej widać dokładnie jak to wygląda:
http://translate.googleusercontent.com/ ... QkyVFcHB9Q


To jest bardzo zła informacja, gdyż nie da się jej tego poprawić prostą aktualizacja firmware. Moim zdaniem jest to wystarczający powód dla zwrotu urządzenia, które okazuje się nie funkcjonować zgodnie z opisem producenta.


03 lip 2011 0:01:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
I tak m90 to najlepszy czytnik na rynku, nawet fajnie to wygląda z pustym polem w środku.


03 lip 2011 0:31:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dragon1311 napisał(a):
Zapomniałem dodać, że rzeczywiście w M90 dość szybko rozładowuje się bateria ale nie jest to to jeszcze tragedia. Jeśli dobrze pamiętam z forum, BOX-60 tez miał taki problem i z którąś tam wersja oprogramowania poprawiono ten problem, więc liczę że sprawa się poprawi ale na razie da się z tym żyć.

Specyfikacja podaje 8000 zmian strony. Myslisz że to trzyma? Oczywiście bez WiFi.
Dragon1311 napisał(a):
Jeśli chodzi o rodzaj przycisków (tych po lewej stronie) to raczej bym ich nie zamieniał na mechaniczne. mechaniczne ze swej natury mają mniejszą trwałość.

Niekoniecznie ale nawet jeśli tak, jeśli już raz uda się wymienić to zawsze można to powtórzyć :)
Dragon1311 napisał(a):
Mniej przemyślane jest raczej samo miejsce umieszczenia przycisków.

Jak już bym to rozdziewiczył, nic nie stało by na przeszkodzie by umieścić je gdzie indziej (o ile byłoby miejsce pod maską).
Dragon1311 napisał(a):
Poza tym nie wiem jak taki czytnik prezentowałby się wizualnie po takiej operacji ;-).

Coś za coś. Dla mnie ważniejsza funkcjonalność. Ale starałbym się zrobić to estetycznie.

Po testowaniu M90, który mimo wszystko wydał mi się Ok bo poprawnie przeszedł testy moich plików, które ma odtwarzać, muszę jeszcze wybrać się na testy tego PocketBooka. Będąc pozytywnie nastawiony do M90 z ww powodu byłbym skłonny nawet go wtedy kupić od ręki. Jednak będąc świadom takiej mojej przypadłości, wybierając się do sklepu nie wziąłem pieniędzy by nie żałować zakupu pod wpływem euforii.


03 lip 2011 0:32:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 16:54:45
Posty: 13
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Proszę spróbować włożyć pod magnes głośniczka metalową folię, oczywiście stroną przewodzącą do niego żeby nie zrobić ewentualnego zwarcia. Może na wszelki wypadek wstawić jeszcze jakiś preszpanik. może to jakoś z ekranuje jego pole magnetyczne, chyba że wystarczy zwiększenie jego odległości od ekranu np. o 1mm, nie wiem jak czuły jest ekran na takie pole. Często spotyka się też takie ekrany na drukowanych płytkach elektronicznych.


03 lip 2011 0:40:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
janstar napisał(a):
Proszę spróbować włożyć pod magnes głośniczka metalową folię, oczywiście stroną przewodzącą do niego żeby nie zrobić ewentualnego zwarcia. Może na wszelki wypadek wstawić jeszcze jakiś preszpanik. może to jakoś z ekranuje jego pole magnetyczne, chyba że wystarczy zwiększenie jego odległości od ekranu np. o 1mm, nie wiem jak czuły jest ekran na takie pole. Często spotyka się też takie ekrany na drukowanych płytkach elektronicznych.

Oczywiście ostatnie słowo "ekran" w rozumieniu izolacji magnetycznej (w przeciwieństwie do wyświetlacza).
Wszystko Ok ale ktoś kto to wykona zapewne straci gwarancję.
Może jakimś wyjściem mogłoby być podłożenie z tyłu (na zewnątrz obudowy) jakiegoś płaskiego ale silnego magnesu znoszącego pole magnetyczne głośnika. Może magnes głowicy dysku twardego (bez odrywania go od podstawy) byłby Ok? Ma on góra 5 mm grubości a jest b. silny. Po oderwaniu od podstawy (czy jak zwać element w kształcie +/- nerki) jest słabszy ale cieńszy (chyba ok 2,5 mm). Może wystarczy by osłabić ten głośnikowy.
Może dobrze byłoby najpierw z daleka sprawdzić, że się przyciągają. Gdy się odpychają, pole się jeszcze wzmocni. Chodzi mi o to żeby ew. nie uszkodzić elementu czułego na pole magnetyczne wyświetlacza. Zresztą gdy się zaczną odpychać, ten ruchomy automatycznie się obróci i wyląduje właściwą stroną. Tylko może porysować obudowę dlatego trzeba mocno go trzymać by się z ręki nie wyrwał.


03 lip 2011 1:16:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
konrad white napisał(a):
I tak m90 to najlepszy czytnik na rynku, nawet fajnie to wygląda z pustym polem w środku.

Podobnie jak nowozakupiony monitor LCD mojego zanajomego (ok. 2000 zł), po tym jak jego dzieciak narysował na nim nożyczkami swoje bazgroły. :)


03 lip 2011 1:22:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dragon1311 napisał(a):
Jak ktoś ma dobry słownik An-Pl do Onyxa to byłbym wdzięczny, te z polskiej strony onyxa są do d...y.


Na Onyxach działają słowniki typu StarDict. W linkach poniżej może znajdziesz dla siebie coś ciekawego:
http://xdxf.revdanica.com/down/index.php
http://onyx-ereader.pl/forum/8-oprogram ... k-w-booxie
ogolnie-o-eczytnikach-f155/slowniki-do-czytnikow-t8383.html

P.S. Dragon1311, bardzo dobra i rzetelna recenzja porównująca PB 903 i M90 (oby więcej takich).


03 lip 2011 10:12:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
janstar napisał(a):
Proszę spróbować włożyć pod magnes głośniczka metalową folię, oczywiście stroną przewodzącą do niego żeby nie zrobić ewentualnego zwarcia. Może na wszelki wypadek wstawić jeszcze jakiś preszpanik. może to jakoś z ekranuje jego pole magnetyczne, chyba że wystarczy zwiększenie jego odległości od ekranu np. o 1mm, nie wiem jak czuły jest ekran na takie pole. Często spotyka się też takie ekrany na drukowanych płytkach elektronicznych.

Oczywiście ostatnie słowo "ekran" w rozumieniu izolacji magnetycznej (w przeciwieństwie do wyświetlacza).
Wszystko Ok ale ktoś kto to wykona zapewne straci gwarancję.
Może jakimś wyjściem mogłoby być podłożenie z tyłu (na zewnątrz obudowy) jakiegoś płaskiego ale silnego magnesu znoszącego pole magnetyczne głośnika. Może magnes głowicy dysku twardego (bez odrywania go od podstawy) byłby Ok? Ma on góra 5 mm grubości a jest b. silny. Po oderwaniu od podstawy (czy jak zwać element w kształcie +/- nerki) jest słabszy ale cieńszy (chyba ok 2,5 mm). Może wystarczy by osłabić ten głośnikowy.
Może dobrze byłoby najpierw z daleka sprawdzić, że się przyciągają. Gdy się odpychają, pole się jeszcze wzmocni. Chodzi mi o to żeby ew. nie uszkodzić elementu czułego na pole magnetyczne wyświetlacza. Zresztą gdy się zaczną odpychać, ten ruchomy automatycznie się obróci i wyląduje właściwą stroną. Tylko może porysować obudowę dlatego trzeba mocno go trzymać by się z ręki nie wyrwał.


Hehe, można również dobudować zewnętrzne mechaniczne przyciski, zakleić czujnik IR, a w okładkę wmontować ogniwo 5000mAh żeby wyrobić 8000 flipów ... ;)
Ale chyba nie o to chodzi ...

Miejmy nadzieję, że producent przy następnym czytniku czy też wersji V2 poprawi ewidentne błędy hardware'u


03 lip 2011 10:27:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
grucha44 napisał(a):
Miejmy nadzieję, że producent przy następnym czytniku czy też wersji V2 poprawi ewidentne błędy hardware'u

Tys prawdo :)


03 lip 2011 11:43:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dragon1311 napisał(a):
(czytnik PocketBook ma buforowanie stron i zapamiętuje wcześniejsze strony, jak również, co jest bardzo ważne, w trakcie czytania strony ładuje następną. Tak więc jeśli nie wertujemy książki lub komiksu, przerzucanie stron jest całkiem szybkie, przy szybkim przerzucaniu stron mamy już zauważalne opóźnienia)

PocketBook wg danych podanych na stronie Vobisu ma 256 MB pamięci operacyjnej (jak Kindle).
Boox niestety 2 x mniej (128). Ciekawe czy to kwestia zbyt małej ilości pamięci, że nie zastosowano buforowania (odwiedzonych stron i następnej w kolejce).
Jesli jest jakiś terminal, możnaby wydać polecenie top coby zobaczyć użycie pamięci w danej chwili. Tylko czy da się to zrobić bez zamykania bieżącej aplikacji?


03 lip 2011 16:05:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2009 9:24:50
Posty: 28
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Zrobiłem testy wydajności baterii. Naładowałem do końca czytnik i przez 6h do całkowitego rozładowania czytnika przerzucałem strony w 201stronicowej książce pdf (przy okazji obejrzałem parę odcinków zaklinacza psów i innych programów ;-) ).
Wynik który otrzymałem jest zaskakujący, bo do całkowitego rozładowania baterii czytnik zmienił stronę około 10930 razy.

Podczas zmian strony, czytnik chyba z dziesięć razy wyszedł mi z książki i jednocześnie często zmieniał orientację strony. na szczęście bez problemu można było wrócić na ostatnio otwartą książkę.

_________________
Dragon


03 lip 2011 16:11:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Na youtube 2-częściowy filmik porównujący PocketBook 903 i M90 (chyba z 20 czerwca 2011).
Nie wiem czy to oprogramowanie w M90 poprawiono czy nie ale poza ekranem Pearl wszystko jest do bani względem PocketBook'a, który błyskawicznie ładuje strony, znacznie lepiej rysuje (stylusem) a M90 uporczywie nie reaguje na polecenia wydawane przyciskami dotykowymi.
Zaczynam poważnie wątpić w M90 i skłaniać się ku droższemu PocketBookowi z bledszym obrazem ale bezstresową obsługą.


Ostatnio edytowano 03 lip 2011 16:17:46 przez discharge, łącznie edytowano 1 raz



03 lip 2011 16:16:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2009 9:24:50
Posty: 28
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
"PocketBook wg danych podanych na stronie Vobisu ma 256 MB pamięci operacyjnej (jak Kindle).
Boox niestety 2 x mniej (128). Ciekawe czy to kwestia zbyt małej ilości pamięci, że nie zastosowano buforowania (odwiedzonych stron i następnej w kolejce)."

Myślę że 128MB powinno w zupełności wystarczyć do buforowania strony. Nawet jeśli założymy, że jeden piksel zapamiętywany jest za pomocą jednego bajta, do zapamiętania całej strony wystarczy 1200x824 = 988 800 bajtów, czyli mniej niż 1MB. Tak więc jest całkiem sporo pamięci aby móc zrobić buforowanie strony.

Do poprzedniego posta, M90 całkiem sprawnie ładuje dokumenty i przewija strony, nie można się pod tym względem do niego przyczepić. Może na tym filmiku M90 miało starsze oprogramowanie. Uważam że oba czytniki pod względem ładowania książek i zmiany stron wypadają tak samo (z lekką przewagą PocketBooka ze względu na buforowanie stron).

_________________
Dragon


03 lip 2011 16:20:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
Na youtube 2-częściowy filmik porównujący PocketBook 903 i M90(chyba z 20 czerwca 2011).


Z tym filmem są jednak pewne problemy. Po pierwsze oprogramowanie w tym M90 było jednym z pierwszych dostępnych na rynku (od tego czasu to chyba pojawiły się dwie lub trzy aktualizacje). A po drugie jeśli przyjrzysz się uważnie, to zobaczysz, że ten M90 ciągle wykonuje jakąś pracę (dioda po prawej stronie jest prawie cały czas włączona) - może to jest właśnie powód jego wolnego działania? Ja wolałbym zobaczyć jednak jakiś inny film z M90 przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Może ktoś z jego posiadaczy na forum znalazłby czas i zrobił krótki film demonstracyjny?


Ostatnio edytowano 03 lip 2011 16:34:38 przez czytelnik44, łącznie edytowano 1 raz



03 lip 2011 16:32:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron