Teraz jest 10 maja 2024 17:42:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona
Onyx Boox M90 - pierwsze testy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 16:54:45
Posty: 13
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dzięki discharge za rozpracowanie niuansów słupka w vobisie. Na pięć salonów we Wrocku tylko jeden tzn Renoma ma po 5 mm dla m90 i 903 (1-903; 3-m90). Reszta hehe po 2 mm czyli malizny.
Ad. corela i podobnych wektorówek to fakycznie przestałbym tą męczarnie tu odstawiać. Właśnie pojawił sie 10 calowy tablet MSI WindPad 110W z zajeb_stym procem-grafą zespoloną od jakiegoś czasu śledzonym przeze mnie koniem trojańskim amd tzn Brazos AMD E-350 + Radeon HD6250 który wg. mnie rozniesie na strzępy intele mobilne. Otóż ten koń ciągnie se windę 7 i ofica2k10profa a POBIERA WTEDY TYLKO OK 7W POWERA. To daje tej maszynce chodzić ponad 6 godzin (który sprzęt tak długo na takim software pochodzi ?????). Dodam że to cudo ma ponadto lana, usb i hdmi i aku4200mA czyli faktycznie może zastąpić PC, a chodzi długo prawie jak hehehe m90 (ktoś podał że on klęknał ostatnio po 8 h na 70%bat).
Tylko jest jeden diabeł co wciąż dalej broni te readery - zaje_iste wyświetlanie na słońcu co jest dla mnie akurat ważnym argumentem. Te połyskujące jak psu jajca ekrany lcd to na plener ale hehe w nocy mogą sobie chodzić.
No ale ani corel ani inny w readerze długo jeszcze nie wystartuje i tak człowiek szarpie się w tych plastikowych rupieciach niedoskonałych. Ech i w końcu co się kupi ale ... chyba na żywioł impuls i niewiarygodne ciśnienie co rośnie już miesiącami od czekania na nierealny doskonały sprzęt.


05 lip 2011 0:32:17
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
to może wymień ekran? http://www.makershed.com/ProductDetails ... ode=MKPQ01 :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 lip 2011 10:48:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Witam,
Jestem niemal zdecydowany na kupno M90, mam tylko jeszcze prośbę do osób, które już go kupiły. Egzemplarz, który testowałem w Vobisie miał dziwną przypadłość. Otóż nie dało się (np. w szkicowniku) na obszarze o szerokości około 1 cm narysować innej linii niż pionowa. Obszar ten był mniej więcej w połowie wysokości ekranu i rozciągał się na całą jego szerokość.
Najłatwiej znaleźć go próbując narysować dwie przekątne ekranu. W tym miejscu linia z ukośnej zmieni się w pionową.
Jestem ciekawy, czy to była wada egzemplarza, który testowałem, czy kolejny feler w stylu martwego obszaru nad głośnikiem.
Poza tymi dwoma problemami nie zauważyłem innych o których mowa. Słynny IR działał doskonale. Obsługa całkiem przyjemna i bezproblemowa. Przełączanie stron poniżej 2 sekund zarówno w > 300 stronicowym dokumencie typu podręcznik jak i kilkunasto stronicowych wielokolumnowych publikacjach w formacie pdf.


05 lip 2011 18:52:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 16:54:45
Posty: 13
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
No tak tylko że Tegra2 z PixelQi 3G i Wifi posiada tylko Androida a trza za toto zabulić ponad 2k2 pln (z dostawą TNT z fabryki w Xiamen w Chinach i vatem 23%) :
http://tomasz.topa.pl/tablet-notion-ink ... oraco.html
Wspomniany wcześniej WinPad jest też za ok 2k ale ma Wina7, ofica2k10 i zastępuje w funkcjach pełnowymiarowego PC chociaż bierze jedyne 7W:
http://www.frazpc.pl/artykuly/917754,MS ... istow.html


05 lip 2011 18:59:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 16:54:45
Posty: 13
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
marwoj podaję link podany już wcześniej przez kolegę Zefiryn z plamką od głośniczka o fi 1cm:
http://translate.google.com/translate?h ... 37b542b5a0
ale jak widzę ten feler ma tendencje rozwojowe, ciekawe czy np za m-c ta martwica nie rozleżie się np na 1/3 ekranu, wcale bym się nie zdziwił...


05 lip 2011 19:10:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 11:38:45
Posty: 2
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
witam!

przeczytałem cały temat i mam pytanko odnosnie M90 i nietylko tego eczytnika. jak wyglada na nim czytanie gazet w formatach pdf? Chodzmi mi o gazety w stylu Auto Świat, Komputer Świat i Chip? Czy do takiego czytania polecicie innego ereadera?

pozdrawiam


05 lip 2011 21:10:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2011 7:25:36
Posty: 6
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
LAMER-stwo szaleje. Żegnam na zawsze, to popierzone forum. Bye bye lamerzy.


05 lip 2011 21:10:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
janstar napisał(a):
marwoj podaję link podany już wcześniej przez kolegę Zefiryn z plamką od głośniczka o fi 1cm:
http://translate.google.com/translate?h ... 37b542b5a0
ale jak widzę ten feler ma tendencje rozwojowe, ciekawe czy np za m-c ta martwica nie rozleżie się np na 1/3 ekranu, wcale bym się nie zdziwił...


Oglądając M90 zauważyłem w Szkicowniku "martwicę" w poziomym pasie ok 1,4 cm u góry i tyleż u dołu ekranu :)
Co ciekawe gdy ekran wyświetla aplikację z paskiem na dole, rysik dotykając ikony znajdującej się w ww obszarze powoduje prawidłową reakcję (tu klikałem ikone od menu, które się pokazywało jak trzeba).
Komentując bazgrołami jakiś chyba PDF trafiłem akurat na "głośniczek" i stwierdziłem, że martwica objemuje niewielki obszar (chyba mniej jak 1 cm). Więc nie stanowi to dla mine dużego problemu.


05 lip 2011 21:57:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
janstar napisał(a):
marwoj podaję link podany już wcześniej przez kolegę Zefiryn z plamką od głośniczka o fi 1cm:
http://translate.google.com/translate?h ... 37b542b5a0
ale jak widzę ten feler ma tendencje rozwojowe, ciekawe czy np za m-c ta martwica nie rozleżie się np na 1/3 ekranu, wcale bym się nie zdziwił...


Gwoli ścisłośi, link ten znalazł czytelnik44, a nie ja.


05 lip 2011 23:46:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
janstar napisał(a):
marwoj podaję link podany już wcześniej przez kolegę Zefiryn z plamką od głośniczka o fi 1cm:
http://translate.google.com/translate?h ... 37b542b5a0
ale jak widzę ten feler ma tendencje rozwojowe, ciekawe czy np za m-c ta martwica nie rozleżie się np na 1/3 ekranu, wcale bym się nie zdziwił...


Tak, znałem już tą stronę ale nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Otóż ta martwa strefa od głośniczka faktycznie jest widoczna i prawdopodobnie obecna w każdym M90. Również ją namierzyłem podczas swoich testów. Obszar o którym pisałem był znacznie większy, bo był to pasek na całą szerokość ekranu, wysokości około 1 cm i położony mniej więcej na wysokości niesławnego IR. Teraz Patrząc na obrazki w podanym linku widzę, że wyraźnie są tam poziome/ukośne linie w tym miejscu, a więc wygląda na to, że była to wada tego konkretnego egzemplarza, który testowałem.

Wniosek taki, że wykonanie M90 jest "chińskie" i każdy egzemplarz może być inny, z innym zestawem wad. Trzeba bardzo uważać co się kupuje ;)


06 lip 2011 10:05:18
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
janstar napisał(a):
No tak tylko że Tegra2 z PixelQi 3G i Wifi posiada tylko Androida a trza za toto zabulić ponad 2k2 pln (z dostawą TNT z fabryki w Xiamen w Chinach i vatem 23%)

Przecież linkowałem Ci do 10" ekranu który się samemu wsadza do laptopa, więc nie wiem dlaczego mi tu z Topami i Tegrami wyskakujesz :D

Tak czy inaczej to miała być tylko mała dygresja, jeśli masz ochotę o tym dalej gadać, to w innym wątku.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 lip 2011 10:46:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 16:54:45
Posty: 13
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
A wiecie co, że właśnie kolega Marwoj podtrzymał mnie na duchu. Pomimo tych martwic w czasie szkicowania nadal kolega tryska optymizmem jaki miałem gdy usłyszałem o m90 z pearlem a nie wczytałem się w narzekania na tym forum. Jednak reader to urządzenie głównie do czytania. Rysowanie/pismo odręczne i tak długo jeszcze będzie na drugim planie bo wymaga przecież większego powera od kości a te jak by go jeszcze więcej wydawały to baterie dostawały by szybko w łeb. Trza się w końcu na coś zdecydować albo czytać albo się bawić bo jednak te inne czynności nie wyglądają dla mnie poważnie.
Chyba że hehe po np. 30-tym teście może znajdę m90 bez martwicy i będzie gites wazelin volksvagen guuuuut maszin :) .
Ad narzekania na chińszczyznę to nikt na siłę nie każe toto kupować, proszę poszukać coś lepszego. Jednak pierwszy kolorowy e-ink wypuścił Hanlin. Czemu nie zrobiły tego zaawansowane technologicznie a wściekłe teraz firmy zachodnie (dla których rynek wymyka im się z pod kontroli w postaci astronomicznego haraczu jaki ściągali np. w przypadku DR1000 tzn 3,5 koła za urządzenie które kitajcy serwują nam teraz za 1,5 koła i o niebo lepsze) ??? Podobnie było z rozpoznawaniem pisma, też pierwsi opanowali to żółtki. A my ? Przecież ten czytnik to tylko ogólnodostępny ekran sterowany ARMem. Nie wierzę żeby to aż wymagało wykorzystania szczytów technologii do wypuszczenia podobnego do onyxa.


06 lip 2011 19:53:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
janstar napisał(a):
DR1000 tzn 3,5 koła za urządzenie które kitajcy serwują nam teraz za 1,5 koła i o niebo lepsze)

Niestety jest tylko jedna rzecz, w której m90 jest lepsze - posiada ekran Pearl. Reszta albo porównywalna, albo - częściej - gorsza (czasem wyraźnie).

Z jednej strony 3,5 koła. Z drugiej strony kiedy sprzedam używany to pewnie za 600-700zł pójdzie. A, mimo że używany nie ma nawet 1/10 tych wad co m90 prosto z pudełka. No ale na razie nie sprzedaję, bo nie ma ciągle nic lepszego :mrgreen:


06 lip 2011 23:07:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
Zaczynam poważnie wątpić w M90 i skłaniać się ku droższemu PocketBookowi z bledszym obrazem ale bezstresową obsługą.


Jestem już zdezorientowany bo dziś porównywałem w sklepie M90 i PocketBook 903 (testowałem te same pliki na obu) i M90 wypadł dla mnie lepiej. Bateria tez podobno trzyma jako tako. Podejrzewam, że zależy od egzemplarza toteż gdy nadejdzie czas zakupu, daną sztukę dokładnie sprawdzę na miejscu.

Dragon1311 napisał(a):
Zrobiłem testy wydajności baterii. Naładowałem do końca czytnik i przez 6h do całkowitego rozładowania czytnika przerzucałem strony w 201stronicowej książce pdf (przy okazji obejrzałem parę odcinków zaklinacza psów i innych programów ;-) ).
Wynik który otrzymałem jest zaskakujący, bo do całkowitego rozładowania baterii czytnik zmienił stronę około 10930 razy.


Ciekawe czy gdybyś zmienił stronę nie 11000 razy w 6 godzin ale 1100 razy w 6 dni, czy bateria by dotrwała. Z tego co tu piszą raczej nie. Chyba że właśnie zależy od egzemplarza.


07 lip 2011 20:57:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Przy okazji recenzji e-czytników, PC-Format czy inne czasopismo zrobiło test baterii identyczny z powyższym. O dziwo, eClicto wytrzymało ponad 4000 odświeżeń strony zanim bateria padła. Tymczasem w normalnym użytkowaniu 700 pageflipów albo dwa dni pracy to ogromny sukces.

Nie wyobrażam sobie tak częstego ładowania czytnika, skoro swój obecnie ładuję najczęściej raz na trzy tygodnie i nie wyłączam ani nie usypiam w ogóle.


08 lip 2011 8:19:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron