Teraz jest 18 kwi 2024 2:46:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Asterix i Obelix 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post Asterix i Obelix
Nie wierzę - żadnego tematu poświęconego najlepszym komiksom w dziejach? :D
Jak dla mnie absolutnie, bezdyskusyjnie, wprost AKSJOMATYCZNIE (to dla tych którzy będą chcieli uzasadnienia) opowieści o dwóch Galach, jednego małego z dużym wąsem i drugiego w wyszczuplających paskach ( ;) ) są po prostu niezrównane ;)
Za każdym razem gdy do nich wracam nie mogę się oderwać ;)


11 mar 2008 12:21:52
Zobacz profil
Post 
Zgadzam się. Dodam jeszcze, że ci co ogladali filmy i krekowki a komiksow nie widzieli wiele tracą. żadna ekranizacja nie oddala moim zdaniem geniuszu komiksu.


12 mar 2008 1:57:56
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 12:56:49
Posty: 26
Lokalizacja: PrzemkĂłw
Post 
Bardzo fajne i naprawdę przyjemne w odbiorze komiksy.
Mam do dziś w domu kilka części i czasem lubię do nich wracać, a co ciekawe nadal mimo wielokrotnego przeczytania wcześniej potrafię się przy tym pośmiać.


12 mar 2008 15:44:45
Zobacz profil
Post 
Asterix i Obelix...---> niezapomniane dzieciństwo...z latarką pod kocem i na głos czytało się kumpelom na biwaku...oj, zaraziłam się tym cooomixem:) Miło mi czasem znów powrócić do tego klimatu...tak niezobowiązująco.


13 mar 2008 14:38:15
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2008 7:49:43
Posty: 26
Lokalizacja: Rawicz
Post 
Zgadzam się z autorem Asterix i Obelix to klasyka komiksu chyba nie ma takiej osoby która nie znała by przygód dwóch walecznych Galów walczących z Cezarem i potęgą Rzymu. Każdą z częśći czyta się z zapartym tchem moją ulubioną jest Odyseja Asteriksa.


14 mar 2008 11:50:45
Zobacz profil
Post 
Filmy animowane to nic w porównaniu z komiksami. Szkoda tylko że w samym tłumaczeniu gubi się część żartów,a to, że nie znamy kultury frankofońskiej dogłębnie sprawia, że nie rozumiemy połowy:(


15 mar 2008 15:30:38
Post 
Super komiks szczególnie dla małych dzieci na rozpoczęcie "kariery" czytelnika komiksów:D Do dziś trzymam wszystkie egzemplarze na półce i od czasu do czasu zaglądne do któregoś. Najczęściej chyba do "Osiedla Bogów"


15 mar 2008 20:45:27
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 13:26:53
Posty: 26
Lokalizacja: Kaszebe
Post 
Prawda - komiks kultowy jak najbardziej. MI po nim zostało zamiłowanie do łacińskich sentencji - jakoś tak ładnie zapadały w pamięć. Nawet z tego zamiłowania zacząłem się uczyć łaciny, ale... Jakoś niezbyt wytrwale :)
Kapitalna sprawą są imiona. Normalnie super, zwłaszcza Jelousabmarina i Iznogud :) Rozbrajaja mnie do dziś :)

_________________
--
Papa Mooreck

>>Matematyka jest nieubłagana: pożar - zapałki = dziecko<<


19 mar 2008 14:00:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008 11:25:15
Posty: 52
Post 
Ave JA!

Ja się z niego uczylam słówek łącińskich jeszcze na studiach :)
Nawet ekranizacja mi sie podoba, co dziwi w wypadku komiksu. ALe chyba najbardziej jestem przywiązana do tej kreski komiksowej. Idefix jest moim ulubionym motywem z zeszytów szkolnych ;P

_________________
Ty, który stwarzasz jagody...
Moje zapasy źródeł ;)
Obrazek


20 mar 2008 16:36:25
Zobacz profil
Post 
Zgadzam się z twierdzeniem, iż ten komiks jest idealny do rozpoczęcia swej przygody z narysowanymi historiami z dymkiem.
Do tego trzeba dodać ,iż komiks ten oprócz tego że bawi, to również uczy, o czym pisała lofcia zwrotów po łacinie. Dla mnie najlepszą postacią jest Kakofoniks, który wiecznie kończy związany i zakneblowany :D


21 mar 2008 12:07:20
Post 
Komiks jest super :) ekranizacje nie oddaja tego :)
ogolnie historie "na papierze" sa o wiele leprze niz "na ekranie"
co prawda Asterix i Obelix-Misja Kleopatra byl naprawde dobry...szczegolnie z polskim dubbingiem :) (Idea byla naleprza) :):):)


21 mar 2008 12:20:22
Post 
Mi też sie ten komiks bardzo podoba i właśnie od niego zaczynałem swoją przygode z komiskami, póżniej były komiksy marvela: Spiderman i Batman, ale najbardziej lubie właśnie przygody 2 galów (ten specyficzny humor, którego niestety jakoś nie ma w filmach nie wiem dlaczego. Najlepszą częścią jest dla mnie Asterix i Klepopatra (jak Cezarowi utarli nosa :P)

Znalazłem nawet stronke z kreskówkami http://www.kreskowka.pl/category/150

("My najeżdżamy a tu nikogo nie ma" :D) Asterix i Wikingowie


21 mar 2008 21:55:45
Post 
Najlepsza zdecydowanie seria komiksowa jaką czytałem. Orginalni bohaterowie i niepowtażalny humor wciąż bawi . Komiks ciekawie pokazuje i wyolbrzymia narodowe przywary szczegulnie francuzów.


22 mar 2008 16:14:13
Post 
To jest seria komiksow ktora powinna miec kategorie "obowiazkowe", rewelacyjny humor, dowcipne teksty, niezle pomysly na kolejne komiksy.
Mam calosc przeczytane i lubie raz na jakis czas wrocic i sobie odswiezyc. POsmiac sie z przerazenia rzymian z obozow sasiadujacych z osada galow, gdy ci sie wypuszcza na "spacer" :) ehh, rewelacja.


08 kwi 2008 8:17:09
Post 
Pamiętam pare lat temu, no nawet parenasice. Wieczór... śnieg za oknem... zimno... a ja siedzialem pod kocykiem z asterixem i czytalem. Do konca zycia nie zapomne tych momentó z ktorych smialem sie czytajac ten komiks, później przyszedl czas na bajki... Kolejne swietne historie. Niedawno wyszedł film... i nadal jest fajnie. Ale ja osobiscie nie zapomne tych komiksow ktore w ten zimowy wieczor pozwolily przenies sie w czasy Rzymu na tereny Gali zajetej przez Rzymian. Calej gali ?..... :D
Co moge uznac za plus.. napewno teskty, sytuacje oraz sama szate graficzną.


08 kwi 2008 14:09:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron