Teraz jest 24 kwi 2024 4:53:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
Tolkien 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
Widać, że film jest nakręcony przez fana Trylogii (którym się Jackson sam określił). Nie można mieć do niego zbytnich pretensji. W końcu tworzenie ekranizacji też ma swoje ograniczenia.

Cytuj:
proszę sobie uzmysłowić że trwa tylko dziewięć godzin....

He, he, cieszmy się, że Jackson tak zabiegał, bo poprzednia wytwórnia chciała zrobić z całej Trylogii jeden film :? . To by dopiero było zniekształcenie.


05 mar 2008 16:00:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 22:16:12
Posty: 36
Post 
Nie wiem czemu ale przez Dwie wieże nie przebrąłem. Znudziły mnie trochę i miałem parę ciekawszych rzeczy do roboty. Filmy zaa to bardzo lubię - są one takie klasyczne fantasy, ale np. inna klasyka niż D&D. same książki jak dla mnie mają za mało takiego klimatu "czysto fantastycznego". Mimo to jak ma się czas to czyta się przyjemnie.

Zapomniałem dodać, że w kwestii Tolkiena najbardziej ubolewam nad tym, że Hobbita nie będzie reżyserował Jacson tylko jaki hiszpańskojęzyczny od Labirynta Fauna.


05 mar 2008 17:34:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
master1138 napisał(a):
Nie wiem czemu ale przez Dwie wieże nie przebrąłem.

Prawdę mówiąc to ja też nie wiem czemu... :roll:


05 mar 2008 17:56:19
Zobacz profil
Post 
bardzo ciekawa i interseujaca ksiazka jedna z najlepszych jaka dotad czytalem. Jednak ekranizacja ksiazki nie przypadla mi do gustu spodziewalem sie czegos innego ale moglo byc znacznie gorzej


05 mar 2008 18:22:32
Post 
Tolkien jest najlepszy. Już kilka razy przeczytałem "Władce..." Silmarillion, "Dzieci Hurina, Niedokończone opowieśći, Hobbita - oczywiście tłumaczenia Skibniewskiej.
Nie dotykac to Łozińskiego - miał gośc dobre intencje ale... Film Władca jest bardzo dobry teraz czekam na Silmarilion- może się doczekam.
Tolkiena wyszstkim polecam za każdym razem odkrywa się coś nowego.


05 mar 2008 21:01:42
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:36:55
Posty: 24
Post 
Film Silmarilion byłby moim zdaniem porażką. Po prostu byłby, tak jak książka - nudny. Chociaż warto się przemęczyć przez książkę bo zawiera multum informacji o początkach świata stworzonego prze Tolkiena.

_________________
"aequam memento rebus in arduis servare mentem" - i w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu
Horacy


05 mar 2008 21:05:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:54:41
Posty: 34
Lokalizacja: z spamerskiej otchÂłanii
Post 
Silmarilion jest napisany trudnym językiem, przez to niewielu ludzi go przeczytało (sam zabierałem się do niego dwa razy zanim go przeczytałem, a właśnie próbuje przeczytać go drugi raz). Jednakże Silmarilion opowiada o początkach Śródziemia i opowiada dzieje Beleriandu i jesze dawniejszych. Moim zdaniem jest to najważniejsza książka w dorobku Tolkiena.


05 mar 2008 22:12:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
Szczególnie że już nie J.R.R Tolkien go napisał? :D
Silmarilion jak na razie przeczytałem ze 4 razy i jakoś specjalnie trudny mi sie nie wydaje. A 1 raz złapałem sie za to jeszcze w podstawówce, kiedy pojawiło sie bodaj 1 polskie wydanie - z taka paskudna białą okładką.


05 mar 2008 22:36:42
Zobacz profil
Post 
Uważam że Tolkien jest świetnym pisarzem dobrze sie go czyta i ma bardzo dobrze zbudowany Świat i postacie (BOHATERÓW) .Ja zacząłem czytac Tolkiena od Hobbita przez Silmarilion Władce Pierścieni aż do pojedyńczych opowiadań


06 mar 2008 15:51:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
gangur napisał(a):
Szczególnie że już nie J.R.R Tolkien go napisał? :D


A czemu tak uważasz? Może chodzi Ci o "Niedokończone opowieści" które powstały z notatek i odrzutów Tolkiena i zostały zredagowane przez Christophera Tolkiena. "Silmarillion" Mistrz zaczął pisać jeszcze przed "Trylogią" i "Hobbitem" choć ukazała się dopiero po jego śmierci w 1977.
Przez "Silmarillion" trzeba przejść koniecznie jeśli chce się dokładnie zrozumieć wątki wykorzystane w "Trylogii", choć łatwo nie jest, przyznaję ;)

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


06 mar 2008 16:14:27
Zobacz profil
Post 
Racja, "Silmarillion" BYŁ napisany przez Tolkiena i zdecydowanie NIE JEST lekturą trudną. Jedyny problem polega na tym, że trzeba ten świat czuć i najpierw najlepiej przeczytać "Władcę"... kilka razy ;-p Tak to już niestety jest z dziełami wybitnymi, że pojedyncza a nawet dwukrotna lektura nie dadzą wystarczająco wiele.

Bufonada? (p. pierwsze posty) To już prędzej można o to posądzić film Jacksona, a co do Tolkiena to po pierwsze był profesorem, więc nie wypadało mu się zniżać do poziomu zwykłych popularnych opowiadanek, bo takich już było mnóstwo, po drugie idealistą i przeczytać można o tym w każdej jego biografii (tysiące razy poprawiane teksty, nawet te które każdy z nas uznałby za doskonały!), po trzecie, oczywiście, Anglikiem i pisał z angielskim sposobem patrzenia na świat, co można zauważyć w pewnym dystansie a zarazem perfekcji. Całe Śródziemie to przecież nie tyle opowieść, co mitologia. Nudne jest powtarzanie po innych, ale fakt faktem, że Tolkien przetarł ważne szlaki na wcale niełatwej drodze pisarzy fantasy i nic dziwnego, że dla wielu wielu jest i będzie mistrzem. A właściwie Mistrzem;-)


06 mar 2008 19:01:03
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2008 18:07:19
Posty: 22
Lokalizacja: CiechanĂłw
Post 
Jeśli chodzi o Tolkiena to dzięki jego trylogii zacząłem czytać książki. Stało to się jeszcze jak chodziłem do gimnazjum, wtedy ksiązka to była dla mnie podstawka pod kubek herbaty a nie przyjemność. Nie przeczytałem żadnej lektury bo bylem do tego zmuszony, ale pewnego dnia strasznie mi się nudziło i wziąłem Tolkiena - było dość duży szum ze mają być stworzone filmy więc wybrałem akurat tą. Od tamtej pory dalej nie przeczytałem żadnej lektury w czasie szkoly, ale teraz czytam tylko to co chcę i to dużo. To Tolkien mi sie tak spodobał że polubiłem fantasy, dlatego jest on dla mnie świetnym autorem.

_________________
I try to derive pleasure from life...


06 mar 2008 19:18:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post 
Po prostu Mistrz!Nic dodać.
Wypowiem się tylko w sprawie "Silmarilionu".Lektura jest może łatwa dla kogoś kto przeczytał już inne jego dzieła,ale osoba po raz pierwszy sięgająca po dzieła T.może mieć z nim problemy.
A odgrzewając starą dyskusję:Wolę tłum.pana Ł.Jego oczy brzmią bardziej swojsko-"Krzaty","Drzewce", "Bagosz" i ten tak nie lubiany przez was "Łazik",który mi osobiście bardzo przypadł do gustu.No i oczywiście rewelacyjne tłumaczenie poezji,nawet podział pierścieni na początku jest ładniejszy.


08 mar 2008 22:49:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
Błagam, to jest dramat jakiś...A autor to Jan Tolkieński?

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


08 mar 2008 23:06:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
Podział pierścieni jest całkowicie błędny. Dobrze kojarzę że Łoziński wprawił sobie kamień w jedyny pierścień?
Zdanie lingwisty Tolkiena jest znane - tłumaczenie nazw własnych i paru innych rzeczy na języki grupy słowiańskiej jest bez sensu i gubi znaczenie.


09 mar 2008 3:39:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron