Teraz jest 29 mar 2024 16:51:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
R.A. Salvatore 
Autor Wiadomość
Post 
Może i Salvatore pisze sporo, nie wykluczam, że zarabia na tym jeszcze więcej, ale ja naprawdę lobię wykreowane przez niego postacie i światy. Na pewno nie są płaskie, wręcz przeciwnie, w jego książkach pratycznie każda postać ma dogłębnie zarysowaną psychikę, swoje plany, marzenia, rozterki. Wbrew pozorom, przynajmniej dla mnie, o sukcesie jego książek nie stanowi tle wartka akcja co właśnie postacie które możemy zrozumieć, wczuć się w nie....


17 mar 2008 20:17:13
Post 
Popieram fenrir'a. To co lubię najbardziej w twórczości Salvatore to postacie :P Szczególnie Jarlaxle i Artemis :)


23 mar 2008 20:50:19
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2007 19:46:05
Posty: 53
Lokalizacja: KoziegÂłowy
Post 
To i ja się wybiję :D

większość tego co R.A. Salvatore napisał można by sobie darować ale najważniejszą i wydaje mnie się ze najbardziej dopracowaną jest "Trylogia Mrocznego Elfa".

_________________
Żyj i pozwól żyć innym !!!

Obrazek

Lubię być głaskany przez kobiety (z włosem a nie pod włos !!!), a jak się zbytnio rozochocę to kąsać zaczynam :-}


26 mar 2008 19:17:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post 
Kocham Salvatora za to w jaki sposób opisuje sceny walki. Czy czytaliście jakąś książkę innego autora w której jedna walka pomiędzy dwoma postaciami była opisana na 20 stronach a mało tego napisana tak że się nie nudzi. Ja nie . To właśnie dzięki Salvatorowi zacząłem czytać książki fantasy i dlatego jest dla mnie bogiem.

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


26 mar 2008 20:06:08
Zobacz profil
Post 
Ja zaś kocham Salvatore'a za jego sztukę narracji ;) I oczywiście za stworzenie najbardziej idealnych bohaterów jakich kolwiek miałem zaszczyt poznać :)
Moją ulubioną postacią jest oczywiście Pikel, a przy nim zaraz Jarlaxe oraz Enteri :] Szkoda tylko, że ISA obija się z tłumaczeniem "Road of Partriach" :/


26 mar 2008 22:37:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:11:10
Posty: 39
Lokalizacja: Nimnaros
Post 
Hm...

Przymierzam się do tej sagi od dobrych paru lat ;] Ktoś mi kiedyś powiedział, że jest świetna i muszę koniecznie ją przeczytać, ale po jakimś czasie zapytałem go ponownie i odparł, tak jak część z Was tutaj, że to ot takie sobie zwyczajne czytadełko w sam raz na nudą lekcję. Nie mógł uwierzyć, że kiedyś mi tak gorąco polecał Salvatore'a :)

Zdania na tym forum również są podzielone w ten sam sposób. Można więc dojść do wniosku, że książka w pewnym wieku się podoba, a po jakimś czasie przestaje... Niektórym jeszcze wystarcza zwykła akcja i płynięcie z tokiem wydarzeń, a dopiero z czasem to zaczyna być za mało i człowiek zaczyna szukać intryg, toposów, głębszych przesłań, zagłębiać się w psychologię postaci... A tego widać Salvatore nie ma.

Jestem osobą, którą zwykła akcja po prostu nudzi, choćby była ślicznie opisana, a walki czytało się z zapartym tchem - to wciąż będzie zwykła, powtarzalna walka. Coś, co nadaje książce rangi, to właśnie ta abstrakcyjna dusza, nie wydarzenia, nie materia, ale głębia, przesłanie - bez którego książka pozostaje zwykłym czytadełkiem.

Ta sama osoba, o której pisałem na początku, pięknie podsumowała Salvatore'a: "To rzemieślnik. Ale na pewno nie artysta." Zgadzacie się z tym? W świetle tego, co powiedziałem, wydaje mi się, że to prawda, że jego dzieła nie mają duszy. Ale wolę poznać opinię tych, którzy czytali.

PS: A tak poza tym, to kiażki które mają x części, zwykle kończą się na paru pierwszych...

_________________
Kiedy siła miłości przezwycięży miłość do siły - świat pozna pokój.
Hendrix


30 mar 2008 19:37:24
Zobacz profil WWW
Post 
A ja sie wypowiem inaczej niz wszyscy poprzednicy :)
Drizzda znam jedynie z Baldur's gate gry, nigdy nie czytalem zadnej ksiazki Salvatore'a o nim, ale za to czytalem inna pozycje jego, nowelizacje filmu Star Wars 'Atak klonow" (oprocz niej ze swiata SW napisal jeszcze jedna pozycje-wektor pierwszy). Coz, ksiazka jest porzadnie napisana, opisuje wydarzenia z filmu, ale praktycznie, niewiele dodaje od siebie, ot, taka zwykla rzemieslnicza robota IMO (w rpzeciwienstwie do nowelizacji III czesc SW, autorstwa Stovera.. ktora jest genialna :P)


30 mar 2008 23:35:43
Post 
Co wyście się wszyscy uparli na tego Drizzt'a ??Co to Salvatore innych książek nie spisał czy co? CHoćby Trylogia Lodowego Wichru aka ICEWIND DALE, albo trylogia DEMONA.
Osobiście też znam drizzt;a tylko z BG i ww gier RPG i nawet po przeczytaniu opowiadań o podmroku jakoś mi do gustu specjalnie nie przypadł, urodzony bohater - heroik


01 kwi 2008 11:20:08
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2007 22:34:46
Posty: 45
Post 
Wspaniala sprawa jest ze my ludzie mamy tak rozne gusty jesli chodzi o czytanie ksiazek albo ich krytykowanie.Wlasnie o to chodzi aby kazdy sobie wybral takiego autora jaki mu sie najbardziej podoba.Ja przeczytalam wszystkie czesci Drizzt`a i musze powiedziec ze mam mieszane uczucia.Moim zdaniem najleprze sa 3 pierwsze czesci "Ojczyzna".Bardzo mi sie podoba opis swiata "Podmroku" no i oczywiscie naszgo bohatera Drizzta.Mimo jak tu ktos wczesniej napisal ze ksiazki Salvatore nie maja duszy to jednak pisarz ma super wyobraznie i kapitalne wyczucie w opisach osobowosci swoich bohaterow,a opisy walk sa naprawde fantastyczne.Dalsze czesci sa rowniez ok ,jedne leprze drugie gorsze ale warte przeczytania,bez wzgledu na nasze wymagania pisarskie.


01 kwi 2008 17:47:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2008 1:18:15
Posty: 112
Lokalizacja: 3city
Post 
ataner napisał(a):
Mimo jak tu ktos wczesniej napisal ze ksiazki Salvatore nie maja duszy to jednak pisarz ma super wyobraznie i kapitalne wyczucie w opisach osobowosci swoich bohaterow,a opisy walk sa naprawde fantastyczne.Dalsze czesci sa rowniez ok ,jedne leprze drugie gorsze ale warte przeczytania,bez wzgledu na nasze wymagania pisarskie.


1. Super wyobraźnia nie polega na przejrzeniu podręczników, artykółów i notatek osób pracujących dla TSR nad światem FR, a przynajmniej tak mi się dotychczas wydawało....
2. A teraz weź ostre żelazne urządzenie (niekoniecznie szablę, wystarczy prosty miecz) i spróbuj wykonać część ewolucji opisanych przez Salvatore'a. Pozwoli Ci to w czasie dłuższej rekonwalescencji zapoznać się z zasadami pisowni polskiej


02 kwi 2008 0:47:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2007 22:34:46
Posty: 45
Post 
Panie Docend,Czy to mialabyc aluzja do mojej pisowni czy niemozliwosc wykonania opisanych przez Salvatore wyczynow Drizzta ?


02 kwi 2008 1:42:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
docend napisał(a):
...artykółów...

...Pozwoli Ci to w czasie dłuższej rekonwalescencji zapoznać się z zasadami pisowni polskiej


Chyba artykułów IMO. Pamiętamy też o kropkach na końcu zdania :P

Jak widać nikt nie jest nieomylny, więc proszę bez takich osobistych wycieczek na forum. Tego typu sprawy proszę załatwiać prywatnie. Kolejne tego typu dyskusje skończą się ostrzeżeniami.

@ataner
Zapewne do obu tych rzeczy. Chociaż co do tej pisowni, to miał trochę racji...


02 kwi 2008 12:13:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2007 22:34:46
Posty: 45
Post 
Drodzy administratorzy i uzytkownicy tego forum.Przykro mi,ze tyle jest tu krytyki i zlosliwosci i ze musze sie tlumaczyc dlaczego robie bledy w pisowni polskiej.Od 30 lat mieszkam za granica,wyjechalam z kraju jako bardzo mloda dziewczyna i niestety przez brak kontaktu z pisownia polska wiekrzosc zapomnialam,a dlaczego nie mam zainstalowanej klawiatury polskiej to juz moja prywatna sprawa.Staram sie jak moge i w dodatku uwazam ze duzo sie poprawilam.Zniechecacie w ten sposob osoby mieszkajace za granica a co za tym idzie tracicie na renomie,a brak respektu dla osob ktorych sie nawet nie zna osobiscie i nie wie kim sa to dodatkowy minus.
Przykro mi z tego powodu bo fajnie mi sie pisalo na tym forum,teraz chyba jednak bede sie musiala z wami pozegnac.

Z powazaniem


Ataner


02 kwi 2008 20:24:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 mar 2008 1:18:15
Posty: 112
Lokalizacja: 3city
Post 
ataner napisał(a):
Drodzy administratorzy i uzytkownicy tego forum.Przykro mi,ze tyle jest tu krytyki i zlosliwosci i ze musze sie tlumaczyc dlaczego robie bledy w pisowni polskiej.Od 30 lat mieszkam za granica,wyjechalam z kraju jako bardzo mloda dziewczyna i niestety przez brak kontaktu z pisownia polska wiekrzosc zapomnialam,a dlaczego nie mam zainstalowanej klawiatury polskiej to juz moja prywatna sprawa.Staram sie jak moge i w dodatku uwazam ze duzo sie poprawilam.Zniechecacie w ten sposob osoby mieszkajace za granica a co za tym idzie tracicie na renomie,a brak respektu dla osob ktorych sie nawet nie zna osobiscie i nie wie kim sa to dodatkowy minus.
Przykro mi z tego powodu bo fajnie mi sie pisalo na tym forum,teraz chyba jednak bede sie musiala z wami pozegnac.

Z powazaniem


Ataner


A w takim wypadku zwracam honor Waćpani. Mało tego jeśli tak piszesz po 30 latach to ewidentnie zasługujesz na pochwałę ; ] Tobie dostało się niejako prawem serii, kilka postów popełnionych przez młodzież (jak mniemam) mieszkającą w kraju nad Wisłą, które zmuszały mnie do sporego wysiłku w ich odcyfrowaniu, no a twój był na końcu.

pozdrowienia znad Motławy ; ]

P.S. Pozostałe zastrzeżenia podtrzymuję


02 kwi 2008 20:59:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2007 22:34:46
Posty: 45
Post 
Przyjmuje "przeprosiny" :) A co do pozostalych zastrzezen rowniez sie z toba zgadzam.
Ale........ lubie Drizzta no i juz.


02 kwi 2008 21:21:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron