Teraz jest 25 kwi 2024 7:37:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
R.A. Salvatore 
Autor Wiadomość
Post Salvatore
Ja zaczełem od "Ojczyzny".To pierwsza książka o Drizzcie.


03 lis 2007 10:48:16
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
a mnie znudziło przy Trylogi Klingi łowcy ( czy jakoś tak... ) za proste to to było....

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


03 lis 2007 20:13:29
Zobacz profil
Post 
ja nie wiem bo właśnie kończe "Ojczyznę" i mi sie podoba jak na razie


03 lis 2007 21:15:50
Post 
hej, a jak to jest z tym sluga reliktu?? bo pojawia sie w sciezkach mroku a potem w najemnikach... do najemnikow jeszcze nie doszedlem, ale szybko sie zblizam no i zastanawia mnie czy to chodzi o ta sama ksiazke?


28 lut 2008 1:28:01
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:11:00
Posty: 37
Post 
Niedługo kolega ma mi pożyczyć książki o Drizzcie, sam czytałem Wektor Pierwszy(1sza książka cyklu NEJ Star Wars)-naprawdę niezła, osobiście nie polecam sygnowanego nazwiskiem Salvatore cyklu Wojna Pajęczej Królowej, gdyż mimo paru ciekwaych wątków cykl jest taki sobie

_________________
Feci, quod potui, faciant meliora potentes.
Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej.
Obrazek


28 lut 2008 15:10:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:49:43
Posty: 24
Post 
Niby cykl fajny. Dobrze się czyta, ale.... po kilku książkach odnosi się wrażenie, że to wszystko gdzieś już było (Mam na myśli w poprzednich częściach) Mimo wszystko jednak gratulacje dla Salvatore'a za wykreowanie interesującego świata


28 lut 2008 15:50:11
Zobacz profil
Post 
Salvatore nie wykreowal tego swiata, on umiescil akcje powiesci w Forgotten Realms. Osobiscie bylam pelna uwielbienia przez pierwszych 6 tomow, przy kolejnych odnioslam juz wrazenie, ze byly pisane "na sile".


28 lut 2008 19:44:37
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2008 17:52:09
Posty: 23
Post 
Moim zdaniem ksiazki napisane przez tego autora nie sa warte polecenia, jednakze kazdy raczej sam to oceni po przeczytaniu chocby jednej.

EDIT

No to może tak trochę szerzej napiszesz dlaczego masz taką opinię - czy może uważasz, iż jesteś dla nas takim autorytetem, iż samo Twoje stwierdzenie typu: "to nie jest warte polecenia" powali nas swoją "głębią analityczności" na kolana.
Nie pisz bez sensu nic nie wnoszących postów - to się tu nie opłaci - "nabijanie" liczby postów naprawdę szkodzi.
Albo rozwiniesz swój posta do jakiejś sensownej postaci (za pomocą funkcji "edit" - prawy górny róg postu), albo będzie +1 punktu na drodze do bana.
Termin edycji i uzupełnień - do rana w niedzielę.

Chesuli


Napisze pod notka admina aby wszyscy widzieli do czego sie odnosze.

Po pierwsze wyraziłem swoja opinie i to samo w sobie nie powinna doprowadzić do takiej reakcji. Czy osoby piszące "Salvatore jest super czytajcie jego ksiązki" dostają podebne Edity? Nie polecam tej ksiazki z porstego powodu. CO ZA AUTOR TWORZY NA PODSTAWIE GRY? CAŁY SIWAT PRZEDSTAWIONY W POWIESCIACH TEGO PANA JEST ZERRZNIETY Z D&D.

Po drugie: Drogi adminie raz, że nie nabijał bym postow gdybym nie został do tego zmuszony ponieważ jak sam raczyłeś zauważyć nie jestem dla Ciebie autorytetem. Nasuwa sie wiec pytanie dlaczego zostaje sztucznie zmuszony do wyrażania według Ciebie nic nie wnoszyących opini?

Po trzecie: nie mierz wszystkich swoja miarą. Uwież mi, iż wiem doczego słuzy edit wiec nie musisz mie trakotwać jak osobe pisząca badż zagladajaca pierwszy raz na jakiekolwiek forum. (Może muszisz tak pisać moze nie ale poczułem sie niezmiernie głupio wiec postanowiłem zareagować...)

P.S
Daj mi nawet +10 do bana za tę wypowiedz..... A jesli chcesz jeszcze podyskutowąc na jakikolwiek temat to zapraszam na priv.

Z poważaniem (szczególnie dla Chesuli)
Regiss


EDIT by Chesuli

TAK, osoby piszące takie opinie jak "X jest wspaniały, czytaj jego książki" dostają ostrzeżenia i często ich posty wręcz są kasowane - czyli Ty miałeś lepiej od nich, co pewnie ktoś mi zaraz zarzuci. A parę osób za m. in. tego typu posty dostało bana.
Znam parę dużo większych dzieł literackich i nieliterackich, które zapożyczając pomysł z innego źródła, stały się naprawdę milowymi krokami w rozwoju kultury.

Nikt nikogo nie zmusza do bycia na tym vortalu - czyżbyś miał dowody na inne praktyki, jeżeli tak, to proszę je przedstawić. Dalej, nikt nikt nikogo nie zmusza do pisania postów - możesz ich nie pisać, to jest Twój i tylko Twój wybór. Ale jak już piszesz, to zgodnie z regulaminami i netykietą - i do tego musisz się dostosować, bo inaczej Twoje posty zostaną skasowane, a Ty stracisz możliwość ich pisania.

Chyba to ja muszę wyartykułować to czego Ty wprost nie zrobiłeś. Chodzi Ci o to, dlaczego nie pozwalamy Ci swobodnie i bez ograniczeń korzystać z Biblioteki - tu Cię boli. Dlaczego trzeba albo napisać te 20 postów, albo dodać 5 książek do Biblioteki? Dlaczego tak jest- o to Ci chodzi, tu jest ten przymus? No to odpowiadam! Bo w życiu (w tym również w tym sieci) za darmo nie ma nic. Jeżeli uważasz inaczej, to proszę stwórz taki vortal - a potem pozwól każdemu być po porostu pijawą. To będzie Twoja swobodna decyzja i będziesz miał do niej prawo. Ale tego vortalu to raczej nie tworzyłeś. I w jego rozwój żadnego wkładu raczej jak dotąd nie włożyłeś. No to o co ci chodzi?
Co do opisu przycisku edit - to po prostu wolę na zimne dmuchać - bo już miałem taki przypadek, że ktoś nie wiedział, a przynajmniej tak się tłumaczył. Akurat to nie miało absolutnie charakteru osobistego i nie powinieneś brać tego do siebie. Tutaj są ludzie na różnym poziomie zaawansowania i nikt nie ma napisane w swoim profilu na jakim.

Na koniec co do kwestii autorytetu. Ani Ty dla mnie, a ni ja dla Ciebie autorytetami krytyki literackiej niewątpliwie nie jesteśmy. Faktów się nie komentuje. Fakty można najwyżej skonstatować, albo je przytoczyć - i nigdy nie może to stanowić powodu obrazy.

Za tą "dodatkową" wypowiedź nie dostaniesz ode mnie nawet pół ostrzeżenia, a swoją opinię co do powieści Salvatore w jakiś sposób uzasadniłeś - już można z nią polemizować, co zresztą powyżej zrobiłem. A w co do innych poruszonych tu spraw, to chyba nie mamy już o czym dyskutować na PW - przecież stanowiska zostały szczegółowo zaprezentowane.

Chesuli



A czy te dzieła ktore znasz i sa krokiem milowym dla kultury wzorowane były na grze (jakiejkolwiek, komputerowej badz fabularnej?).

Pozatym "pijawa?", jesli tworzysz zbiórb ebookow dla wszystkich to powinnienes liczyć sie z tym ze ludzie nie beda ani dodawać nowych dzieł ani pisac zbytecznych 'pierdol' (nie wiem czy przez 'u' czy 'ó'), bynajmniej nie wszyscy. Z prostego powodu macie duzy zbor ebookow, a osoby zagladajace na tę storne szukaja ksiazek (zazwyczaj), a co za tym idze nie posiadaja wlasnych dzieł. Co za tym idzie jak i co maja zamieszczać?

Regis


Ostatnio edytowano 11 mar 2008 22:16:10 przez dawid.regiss, łącznie edytowano 4 razy



01 mar 2008 0:31:11
Zobacz profil
Post 
Przyznam sie ze przecyztalem tylko trylogie Doline Lodowego Wichru ale na tyle mi sie spodobalo ze chetnie poczytam kolejne tytuly. Moje zdanie o tej ksiazce jest bardzo proste - rewelacyjna :) Choc jak czytam kolejne posty ze nastepne tomy sa coraz bardziej na sile to troche moj entuzjazjm sie tonuje :)

Potraficie powidziec co jest lepsze? Kroniki Dragonlance czy to? Wg mnie kroniki sa jednak lepsze niz trylogia Lodowego Wichru :)


01 mar 2008 13:41:43
Post 
Ja przeczytałem pierwsze dwie trylogie i chce sie zabrac za kolejną choć po przeczytaniu niektórych postów zaczynam sie zastanawiać czy warto bo naprawdę im dłużej się czyta zauważa się coraz czestsze powracanie do ogranych już motywów


03 mar 2008 20:28:02
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2007 11:39:54
Posty: 7
Post 
chronologicznie (chodzi o przygody, a nie wydania) to to idzie właśnie tak:

-Ojczyzna
-Wygnanie
-Nowy Dom
-Kryształowy Relikt
-Strumienie Srebra
-Klejnot Haljlinga
-Dziedzictwo
-Bezgwiezdna Noc
-Mroczne Oblężenie
-Droga do Świtu
-Bezgłośna Klinga
-Grzbiet Świata
-Sługa reliktu
-Morze Mieczy
-Tysiąc Orków
-Samotny Drow
-Dwa Miecze


i tak oto wygląda Legenda Drizzta( z tego co wiem to są wszystkie tomy)


04 mar 2008 17:33:55
Zobacz profil
Post 
kosa1277 napisał(a):
i tak oto wygląda Legenda Drizzta( z tego co wiem to są wszystkie tomy)


Legenda Drizzt'a(jako seria wydane przez wydawnictwo ISA) zawiera tylko pierwszych 8 książek podanych przez Ciebie (przynajmniej narazie) W sumie podałeś wszystkie.

Z książek Salvatore'a spodobały mi się te z serii "Najemnicy" oraz te w Star Wars.


04 mar 2008 18:19:51
Post 
Najpewniej wyszło jeśli sprzedają się w milionach egzemplarzy a czytelnicy nie mają dość i ciągle chcą więcej. Same książki o przygodach Drizzda u nas też mają priorytet ponieważ są szybko tłumaczone i dostępne w sprzedaży a to znaczy że najbardziej popularne.


12 mar 2008 21:15:01
Post 
I szkoda, bo według mnie najlepsze jego książki pochodzą spoza serii Forgotten Realms. Myślę tu o Sadze Wojen Demona. Niestety tłumaczenia drugiej sagi utknęły na pierwszym tomie....


16 mar 2008 2:31:02
Post 
Wstyd się przyznać, ale nigdy nie chciało mi się zaczynać o Drizzt'ie, lecz Piecioksiąg Cadderly'ego czytałem i imo jest całkiem ciekawy. Wkońcu ile razy spotyka się za głównego bohatera kapłana? Do tego kapłana którego bez problemu mogła stłuc jego ukochana? Fajny pomysł ^^


16 mar 2008 21:36:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: