Teraz jest 29 mar 2024 12:53:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Andrzej Sapkowski 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2008 22:21:21
Posty: 63
Post 
MatCh napisał(a):
Coś mi się wydaje, że Sapkowski staje się komikiem, bo twórca z niego coraz marniejszy.


Mnie się podoba poczucie humoru AS, IMO jest specyficzne, momentami wulgarne, no i... śmieszne.
Przytoczony fragment "Żmii" jest zdecydowanie za krótki, aby móc ocenić całą książkę, a z pewnością na podstawie ww. urywka nie można powiedzieć, że całość jest gorsza od dotychczasowej twórczości AS. Poza tym nie widzę tam podstaw do tego, by nazwać autora komikiem. Zresztą poczekamy-przeczytamy-wyrobimy sobie opinię na temat książki (w podanej kolejności).


16 sty 2009 22:41:25
Zobacz profil
Post 
A ja uwielbiam wiedzmina.Najbardziej podobaja mi sie nawiazania do basn i legend.Sa w humorystyczny sposob przeinaczone.Pasuje mi dowcip Sapkowskiego:Saga o wiedzminie jest wielka i tyle


29 sty 2009 17:46:59
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2009 5:32:47
Posty: 20
Post Re: Andrzej Sapkowski
A. Sapkowski moim zdaniem jest fenomenalny jego opowiadania potrafią naprawdę przykuć na długi czas...sam pamiętam jak zacząłem czytać to nie mogłem przestać przeczytałem wszystko co było w moim zasięgu. Moim zdaniem to największy Polski pisarz fantastyki a humor stosowany w jego opowiadaniach trafia do mnie.


23 mar 2009 3:37:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2009 10:42:34
Posty: 3
Post Re: Andrzej Sapkowski
Witam

Czy do kogoś z dotarły jakieś wieści/przecieki, iż mistrz Sapkowski planuje płodzić coś nowego ?
Ewentualnie... może ma chęć ożywić/rozbudowac którąś z wcześniejszych postaci, byłoby bosko.


20 kwi 2009 11:06:22
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Andrzej Sapkowski
Jakbyś cofnął temat o 1 stronę to byś się dowiedział.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 kwi 2009 19:15:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2008 17:48:12
Posty: 22
Post Re: Andrzej Sapkowski
Wiecie może kiedy ta premiera Żmii w końcu będzie ? Premiera miała być podobno w pierwszym kwartale tego roku , a tu ani widu , ani słychu ....


26 kwi 2009 17:57:26
Zobacz profil
Post Re: Andrzej Sapkowski
Witam wszystkich, jak widać jestem nowy, może trochę nieobeznany, ale jeśli chodzi o Andrzeja Sapkowskiego mogę powiedzieć, że książki pisze bardzo przyjemnie choć znam go z dwóch części Wiedźmina ("Miecz Przeznaczenia" i "Ostatnie Życzenie") oraz pierwszej części trylogii ("Narrenturm"). Osobiście przymierzam się do następnych części obu "sag" po przeczytaniu przygód Drizzta.

Polecam książki Sapkowskiego, przede wszystkim ze względu na klimat.


29 kwi 2009 20:09:08
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Andrzej Sapkowski
Valsharaltessem napisał(a):
z dwóch części Wiedźmina ("Miecz Przeznaczenia" i "Ostatnie Życzenie")

Jeśli mnie pamięć nie myli, to zarówno MP, jak i OŻ, są tomami opowiadań o wiedźminie i nie są częścią cyklu (czy sagi, jak kto woli) jako takiego.

BTW. http://www.gandalf.com.pl/b/zmija/
Cytuj:
(przybliżona data wydania: 20.06.2009)

Nie śledziłem - tak było już wcześniej czy teraz dodali?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 kwi 2009 20:25:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Andrzej Sapkowski
No aż ciekawość bierze, co też Sapek wymyślił w Żmii. Co do wiedźmina, to opowiadania są o niebo lepsze od powieści, bo AS jest mistrzem krótkiej formy. Z powieściami mu nie idzie. Rozwala zakończenia, są one niejako na siłę IMO. Plus dla autora: nie będzie kontynuacji wiedźmina. Wiedział, kiedy skończyć sagę. :D


18 cze 2009 17:26:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2009 13:50:04
Posty: 3
Lokalizacja: maÂłopolska
Post Re: Andrzej Sapkowski
koniec w Wiedźminie mi się bardzo podobał, był magiczny i był wybrnięciem z sytuacji patowej sytuacji ...... a co do ostatniej trylogii to pomysł i akcja super tylko przy długie opisy są kula u nogi akcji.... ale są warte przeczytania :) a opowiadania Sapkowskiego mają 1 wadę szybko się kończą :)


30 lip 2009 15:09:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2009 23:43:22
Posty: 27
Post Re: Andrzej Sapkowski
Wadę lub zaletę zależy jak na to spojrzeć. Spora część fanów Sapkowskiego woli opowiadania od powieści. Ja na przykład mam spadek uwielbienia od 4 tomu sagi ,,Wieża jaskółki" jest dużo słabsza od ,,Chrztu ognia" a narrerentrum to przebrnąłem do 3 rozdziału może.


06 sie 2009 10:30:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2008 22:09:58
Posty: 2
Lokalizacja: Bytom
Post Re: Andrzej Sapkowski
muaddib2
Miałeś pewnie na myśli "Bożych bojowników"

_________________
"Poraj, krzyknął Mickiewicz, z mitrą w polu złotym, Herb książęcy, Stryjkowski gęsto pisze o tym."
Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz"


11 sie 2009 4:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2009 18:58:55
Posty: 7
Post Re: Andrzej Sapkowski
Andrzej Sapkowski jest jednym z moich ulubionych autorów. Lubię go głównie za luźny styl pisania oraz inteligentne, zmuszające doposzerzenia swojej wiedzy teksty ;)

Wiedźmina (czyli sagę i opowiadania) przeczytałem już kilka razy i myślę, że na pewno będę powracał do tej lektury :) Gorąco polecam zarówno dla tych, którzy lubią literaturę fantasy, jaki i dla tych, którzy za nią nie przepadają.
Niedawno miałem też przyjemność zapoznać się z niemniej ciekawą Trylogią o Reynevanie i choć nie udało mi się jej dokończyć, z nieprzewidzianych względów, to jedank mam zamiar powrócić jeszcze do niej.

_________________
Inteligencja jest jak rzeka: im jest głębsza, tym mniej robi hałasu.


23 sie 2009 0:53:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Andrzej Sapkowski
A ja właśnie znalazłem Krew Elfów po angielsku w mojej bibliotece. Pożyczyłem dla siebie aby porównać z polską wersją, którą uwielbiam. Trochę tłumaczenie imion myli, np. 'Thank you, Master Dandilion,' - czyli dziękujemy mistrzu Jaskrze (pierwsza wypowiedź po pieśni pod dębem).
Ale książką się zainteresowała moja córka i przeczytała w dwa dni... Tak więc tłumaczenie chyba dobre, bo jej się podobało.
A tak wogóle cieszę się, że Sapkowski staje się znany na świecie. Tu już jego druga książka, którą widzidzę w bibliotece w UK. Chyba gra tak rozsławiła autora. Tak więc co by nie mówić o grze Witcher, daje ona pozytywne rezultaty.

_________________
:-P


20 mar 2010 23:24:51
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: